vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

158 επισκέπτες, 3 χρήστες
maprix, Giannis.B, lagoudakis

Twitter

AGA Tiamat - Genesis atomizer

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #225 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 20:17 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=riFATMyB_T4[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος kerk

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
    • ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΗΣΗΣ
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #226 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 14:26 »
Πάλι εδω και εγώ !!
Αφού τα αρχικά σετάπ με φυτίλι δεν πήγαν καλά και αφού δοκίμασα μερικά πιο ... extreme σετάπ (δεν βάζω φωτο για να μην γελάει ο κόσμος   :)) :))  ) ανέβαλλα το όλο εγχείρημα. Με την πικρή γεύση της αποτυχίας στο στόμα σκέφτηκα να δοκιμάσω κα με mesh. Για την ιστορία, έφτιαξα 2, το ένα κάηκε με αναπτήρα (παταγώδης αποτυχία) το δεύτερο με γκαζάκι. Μετά απο λίγο σκάλισμα μυστηριωδώς δουλεύει (νομίζω ...). Μεχρι στιγμής το δουλεύω με σκέτη βάση για να μπορώ να καταλαβαίνω "παράξενες" γεύσεις αν και δεν νιωθω τίποτα παράξενο. Εχω όμως 2 αποριούλες για εσάς (πάλι   :dontknow:  ).Παραθέτω λοιπόν τις φωτο








στην πρώτη φαίνεται καθαρά οτι το μες λόγω της κλίσης που του έδωσα για να μειώσω την αποσταση του σύρματος στο θετικό πόλο, ακουμπάει στο τζαμάκι (φαινεται και στην 2η) παρόλο που δεν το βούτηξα στο νερό κατα το κάψιμο. Είναι κατι που μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα ; σχετίζεται με τροφοδοσία ; μεχρι στιγμής δεν βλεπω τίποτα παράξενο, αλλά ακόμα το δουλεύω στα 3.7V (2.0Ω) και ελέγχω συνεχώς την τιμή της αντίστασης.
Επίσης το μές το έβαλά ελαφρώς "στριμωγμένα" στην τρύπα, παιζει κάποιο ρόλο η "αναπνοή" περιφερειακά του μες ή αυτή γίνεται απο την τρυπούλα που βρίσκεται στο κέντρο (καλαμάκι).
Ξέρω οτι οι ερωτήσεις μου θα απαντηθούν μόλις ανεβάσω τάση αλλά θα ήθελα να είμαι προετοιμασμένος. Θεωρώ οτι στάθηκα πολύ τυχερός και μου δούλεψε με την πρώτη ουσιαστικά προσπάθεια και δεν θέλω να πάει χαμένη μόλις ανεβάσω λίγο τάση ....


Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #227 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 14:33 »
Το οτι ακουμπάει μην σε ανησυχεί καθόλου, και το στριμωγμένα, να σε απασχολήσει μονον αν δεις πρόβλημα στην τροφοδοσία κει εφόσον εχεις και αλλες τρύπες ανοιχτές για να παίρνει αέρα και να δημιουργείται πίεση.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #228 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 14:35 »
Στην πρωτη ερωτηση...δεν παιζει προβλημα..και εμενα μου συμβαινει καμια φορα να ψιλοακουμπαει στο τζαμακι.
Στην Δευτερη...εδω απο την εμπειρια μου παιζει.. αφενος σου χαλαει την οξειδωση εκει.αφεταιρου εχω παρατηρησει οτι δυσκολευει την τροφοδοσια

Αν προς το παρον ατμιζεις καλα παντως....μην το πειραζεις ... ;)

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #229 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 22:36 »
παιδια μια ερωτηση και εγω........
επειδη δεν βρηκα νημα με το θεμα που με αποσχολει το κανω εδω και ελπιζω να ειναι ψιλο οντοπικ
Υπαρχει διαφανες τανκ για τον aga-hydra?
η αν δεν υπαρχει ταιριαζει απο κανεναν αλλον?

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #230 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 22:55 »
Λογικα ταιριαζουν αυτα. Παντως αποκλειστικα για τον hydra δεν νομιζω να υπαρχει

http://www.gotvapes.com/index.php?main_page=product_info&cPath=197&products_id=1446&zenid=1be8297232dd255f5e173b16ec06f744

https://www.ibtanked.com/other-tank-tubes/aga-t-tube-detail

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #231 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 23:01 »
οκ....θα το δοκιμασω με του aga-t που εχω ενα τανκ......
ομολογο οτι δεν το ειχα σκεφτει ετσι.......διοτι ειχα μεινει οτι επειδη ειναι στενοτερος του t ..... αλλα μια δοκιμη θα μας λυσει την απορια....
ευχαριστω....θα επανερθω με edit .
edit:
δεν κανει διοτι ο w εχει σπειρωματα εσωτερικα του τανκ.....τα καπακια βιδωνουν στο τανκ :-\
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2013, 23:08 από KINGGREECE »

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #232 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 18:20 »
Καλησπερα παιδια, αποφασισα και γω να αρχισω να ασχολουμαι με mesh, σκεφτομαι να παρω τον aga-T V.2 αλλα δεν ξερω ποιο mesh να παρω, 275, 325 η 400; Τι διαφορα εχουν;

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #233 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 18:23 »
ριξε μια ματια εδω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8644.0.html
 

θα μπορουσα να σου δωσω απαντηση εδω για το ερωτημα σου....αλλα καλυτερα να τα διαβασεις απο τα παιδια εκει και η συνεχομενη ροη μυνηματων θα σε βοηθησει να το εμπεδωσεις...και θα δεις οτι διαβαζοντας ενα ποστ θα εχεις ερωτημα το οποιο μπορει στο επομενο να λυνεται.......
καλο διαβασμα λοιπον......
αν κατι σε δυσκολευει και βλεπεις οτι ενω το διαβαζεις δεν το καταλαβαινεις στειλε π.μ σε εμενα η στα παιδια που βλεπεις online και θα λαβεις απαντηση το γρηγοροτερο δυνατον ωστε να αποφευγονται οι επαναληψεις........ :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Συγχώνευση μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2013, 18:54 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος kerk

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
    • ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΗΣΗΣ
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #234 στις: Φεβρουαρίου 15, 2013, 20:13 »
Αφου έκλεισα 15 μέρες με χρήση mesh άρχισα να αναρωτιέμαι, πότε φτάνουμε στην στιγμή να αλλάξουμε αντίσταση ; πρέπει να περιμένω κάποιες ενδείξεις (αλλαγή γεύσης, συγκέντρωση μάκας κλπ) ή γίνεται προληπτικά σε τακτά χρονικά διαστήματα ;
Επίσης οταν γίνει αλλαγή αντίστασης, το mesh θα το πλύνω με σκέτο νεράκι ή χρειάζεται τρίψιμο, σαπούνι ή κάτι άλλο;
Δεν βάζω φωτο για να μην επιβαρύνω το νήμα, το μες μου φαίνεται σχετικά καθαρό, αν κάποιος θέλει φωτο για να μου πεί .....


Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #235 στις: Φεβρουαρίου 15, 2013, 20:28 »
15 μέρες με την ίδια αντίσταση?Συνήθως μόλις πιάσει μάκα την αλλάζεις..ανάλογα την χρήση..δεν είναι κάτι στάνταρ..κάποια παιδιά που κάνουν 10 ml πχ την ημέρα στις 3-4 μέρες την αλλάζουν..αναλογα και τα υγρά που χρησιμοποιείς..τι επικαθίσεις κάνουν στην αντίσταση σου.
Γενικά βλέπεις μειωμένη απόδοση και αλλοίωση στην γεύση.

Το mesh το πλένεις με λίγο νεράκι,το καις να στεγνώσει και για τον φόβο τον Ιουδαίων το  καις με λίγο VG η το υγρό που χρησιμοποιείς.
Γνώμη μου μην το ξύσεις..μπορεί να χαλάσεις την οξείδωση..κάτω από την βρύση απλά...συνήθως είναι αρκετό.

Αποσυνδεδεμένος kerk

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
    • ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΗΣΗΣ
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #236 στις: Φεβρουαρίου 15, 2013, 20:57 »
Επειδή είναι το πρώτο μου στήσιμο με mesh συγχωρήστε μου τις απανωτές ερωτήσεις  :-[ :-[ .
Αυτό εδω θεωρείται οτι έχει πιάσει μάκα ;;










Επειδή χρησιμοποιω αρκετή βάση (σχεδόν 1 τανκ υγρό με άρωμα και 1 τανκ βάση) δεν μπορω να πώ οτι έχω καταλάβει διαφορά στην γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #237 στις: Φεβρουαρίου 15, 2013, 21:05 »
Επειδή είναι το πρώτο μου στήσιμο με mesh συγχωρήστε μου τις απανωτές ερωτήσεις  :-[ :-[ .

Αυτό μην το ξανά πεις για αυτό είναι το φόρουμ για να ρωτάμε και να μαθαίνουμε.Ούτε θα σε πάρει κανένας από τα μούτρα εάν ρωτάς. :thumpup:

Φαίνεται να έχει η πρώτη επάνω..και κάτι ψιλά η δεύτερη αλλά όχι τίποτα τραγικό..εκτός αν με γελούν οι φωτό.
Νομίζω αντέχει ακόμα..αν δεν έχεις δει διαφορά στην απόδοση κτλ..μην την αλλάξεις.

Αποσυνδεδεμένος kerk

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
    • ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΗΣΗΣ
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #238 στις: Φεβρουαρίου 15, 2013, 21:16 »
ΟΚ ευχαριστώ.
Λέω αυριο με την πρώτη ευκαιρία να του αλλάξω αντίσταση, να δω κιόλας αν θα ξαναστηθεί τόσο εύκολα όσο την πρώτη φορά   :)) :))

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #239 στις: Φεβρουαρίου 15, 2013, 23:29 »
kerk η φωτογραφια ειναι με 15 μερες χρηση? ???
καλα σκετη VG κανεις?? ;D
μια χαρα ειναι ακομη...αντεχει... ;) να δεις κατι κουκουλια που πιανει εμενα στις 5-6 μερες... :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246375 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572261 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1942 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122096 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 419 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326880 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8641 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298068 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827691 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511864 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios