vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

147 επισκέπτες, 7 χρήστες
thanos1071, funes, dvelev, fratz8, Jorge, panoskapa, manoslykos

Twitter

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3270 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 12:47 »
Halo και Evo είναι προϊόντα της ίδιας εταιρείας (NicoPure Labs)
http://www.nicopure.com

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3271 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 14:49 »
Λεπτομέρειες δεν θυμάμαι, alcohol είχαν πει! Όχι και αιθανόλη!!! Dragster τρέχουμε???

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3272 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 18:02 »
Γιατί το alcohol τι είναι; αιθανόλη aka αιθυλικη αλκοολη :-)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3273 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 18:39 »
Alcohol,  δηλαδή αλκοολη στα ελληνικά, δεν είναι το οινόπνευμα, είναι μια οποιαδήποτε χημική ένωση που περιέχει ένα ή περισσότερα υδροξυλια συνδεδεμένα με ένα άτομο άνθρακα.
Μια από της εκατοντάδες αλκοολες που υπάρχουν είναι και η αιθυλικη αλκοολη, κοινώς οινόπνευμα.
Κανείς όμως δεν μας λέει ποια/ες χρησιμοποιεί η Halo.

Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3274 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 19:06 »
Πολύ σωστά. Αλκοόλες υπάρχουν πολλές. Μια απ' αυτές είναι η αιθανόλη ή αιθυλική αλκοόλη ή οινόπνευμα. Επειδή όμως είναι η  πιο διάσημη απ' τις αλκοόλες, όταν λέμε "σκέτο" αλκοόλη - ακόμα και στα χημικά εργαστήρια, που μπορεί να δημιουργηθεί σύγχυση- εννοούμε αυτήν. Δεν πιστεύω οτι η Halo με τον όρο Alcohol να εννοεί κάποια άλλη. Παρεπιπτώντως, τόσο η PG όσο και η VG είναι αλκοόλες!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3275 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 01:41 »
Πιστεύω πως η Halo μιλούσε για οινόπνευμα -εξάλλου από παλιά κάποια υγρά της είχαν μια οινοπνευματίλα που μας έκανε να ανοίγουμε τα καπάκια αλλά να τα καταναλώνουμε αργότερα. Δεν είναι πολύ περίεργο, κάποια αρώματα έχουν για διαλύτη το οινόπνευμα. Μικρή ποσότητα, αλλά μέχρι να εξατμιστεί επηρεάζει την γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3276 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 18:35 »
Είναι γνωστό ότι η Halo δεν είναι εταιρεία την οποία μπορεί κάποιος να μην παρακολουθεί για νέες κυκλοφορίες. Η τρίτη νέα κυκλοφορία για φέτος λοιπόν, είναι το Devlin. Μας δόθηκε η περιγραφή ότι πρόκειται για μια εξαιρετική καραμέλα με γλυκιά επίγευση. Και αμέσως δημιουργήθηκε η απορία: «Πως και το έπαθε η Halo να ασχοληθεί με μία τόσο απλή και κοινή γεύση?». Απλή και κοινή? Κάθε άλλο. Προσωπικά και μετά από σχεδόν 4 χρόνια στον ατμό, δεν έχω βρει μια καραμέλα που και να ατμίζεται σκέτη και να μην περιέχει βούτυρο. Κάνοντας λοιπόν μία παραγγελία από τη Fabvape, έπεσε το μάτι μου και σε αυτό το νέο υγρό. Μη θέλοντας να ρισκάρω να μη μου αρέσει και να ψάχνω να δώσω το 30ρι, αναγκάστηκα να συμβιβαστώ με 12mg νικοτίνης ώστε να πάρω ένα 7μελο. Το οποίο ήρθε την επόμενη μέρα. Αφού λοιπόν το μύρισα, διαπιστώνοντας την κλασσική αλκοολική μυρωδιά καραμέλας που με έχει γελάσει πολλές φορές στο παρελθόν, αποφάσισα να το παίξω εκ του ασφαλούς. Πήγα και βρήκα τον φίλο sxolare ο οποίος διαθέτει Apollo ώστε να στάξουμε λιγάκι, μην ψάχνω να πλύνω ατμοποιητή για μεσημέρι. Λίγα φυσικά μπορέσαμε να καταλάβουμε, καθώς το triple twisted στήσιμο σε συνδυασμό με την αυξημένη νικοτίνη και την υπεροπλία της pg, έκαναν το χτύπημα ανυπόφορο. Διαπίστωσα όμως το βασικό, την έλλειψη βουτύρου, και έτσι αποφάσισα να το προωθήσω στον Phenomenon και στον κλώνο του KF4 μου. Εξαιρετικά έπαιξε και στους δύο, αλλά προτίμησα τη συνολική αίσθηση του Zest ώστε να προχωρήσω στην ανάλυσή μου.

Halo Devlin, 12mg, Phenomenon Zest, Ni200 0.28mm TC, 2mm MC, 0.11Ω, Nakamitchi

Όπως είπα και πριν, ανοίγοντας το μπουκαλάκι, έρχεται στη μύτη μια γλυκιά και αλκοολική μυρωδιά καραμέλας. Αποτρεπτικός συνήθως παράγοντας για μένα καθώς στη συντριπτική πλειοψηφία των υγρών καραμέλας που έχω δοκιμάσει, κάτι τέτοιο σημαίνει βούτυρο, ειδεχθές, απεχθές, παράνομο και επονείδιστο! Το drippάρισμα όμως έδειξε την απουσία αυτού και έτσι απαλλαγμένος από την προκατάληψη και την επιφύλαξή μου, έβαλα υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα τη δοκιμή. Ρύθμισα το μοντάκι μου στους 180οC και στα 18.0 Joule (ο Θεός να τα κάνει Joule) και τράβηξα μια μεγάαααλη τζούρα. Έκλεισα τα μάτια, έβγαλα τον ατμό και αναφώνησα περιχαρής «Ναι ρε φίλε! Καραμέλα!». Γλυκιά και έντονη, με πολλές ψημένες νότες, είμαι σίγουρος ότι αν μπορούσα να φτιάξω καραμέλα στο φούρνο, τέτοια γεύση θα είχε. Η γλύκα δεν είναι καθόλου υπερβολική, σε κανένα σημείο δεν μπουχτίζει και είναι ξεκούραστη και ευχάριστη για κάθε στιγμή. Η εισπνοή από τη μύτη φέρνει εικόνες πάνω από ένα τηγάνι, σε χαμηλή φωτιά να λιώνεις ζάχαρη προσέχοντας τη θερμοκρασία και το χρώμα, ενώ η εκπνοή από τη μύτη είναι επίπεδη με πολλές καπνιστές νότες. Το χτύπημα είναι αυξημένο αλλά αρκετά ομαλό και ανεκτό στον συγκεκριμένο ατμοποιητή (στον κλώνο KF4 μου τσιμπούσε λίγο παραπάνω), ενώ η επίγευση δεν είναι τόσο επίμονη. Είναι διακριτική, με όλη τη γεύση της καραμέλας και μια ευχάριστη γλύκα. Συνόδεψε ευχάριστα τόσο το μεσημεριανό ουζάκι όσο και τις μπύρες στη διάρκεια του παιχνιδιού. Και το πιο τρελό, έδεσε υπέροχα με το βραδινό Merlot, του συχνά εμφανιζόμενου καταλύτη δηλαδή της βραδινής μου ηρεμίας.

Εντελώς απροσδόκητα, μια εταιρεία που βγάζει το ψωμί της από σύνθετες και πολύπλοκες στην πλειοψηφία τους γεύσεις, χτύπησε την αγορά με κάτι που μου αρέσει να αποκαλώ την επιτομή της απλότητας. Προφανώς πρόκειται για εξαιρετικές πρώτες ύλες, δεν νομίζω να μπορεί κανείς να αμφισβητήσει την ποιότητα της εταιρείας. Έπρεπε όμως να περάσουν τόσα χρόνια για να βγει επιτέλους μια καραμέλα όνομα και πράμα. Πολλές εταιρείες, οι περισσότερες, περιλαμβάνουν στο παλμαρέ τους τουλάχιστον μία καραμέλα. Καμία όμως από αυτές δεν ανταποκρίνεται στο όνομα. Δεν είναι καραμέλα βανίλιας, δεν είναι κρέμα καραμέλας, δεν είναι καραμέλα βουτύρου, δεν είναι butterscotch, δεν κρύβει κάποιο μυστικό άρωμα από κάποιο εξωτικό ποτό. Είναι καραμέλα. Τέλεια ψημένη, τέλεια λιωμένη με απόλυτη ισορροπία της γλύκας, του καμένου αρώματος ζάχαρης και της χαρακτηριστικής πικρής νότας που υπάρχει κρυμμένη σε κάθε καραμέλα που σέβεται το όνομα που φέρει. Ατμίστε τη σκέτη, ανακατέψτε την με καπνικά, καφέδες, τσάγια, σοκολάτες, ακόμα και βανίλια. Άφοβα, αλλά με μέτρο, γιατί δεν παύει να είναι ακριβό υγρό. Ίσως ο ενθουσιασμός μου που βρήκα επιτέλους μια καραμέλα να ατμίζεται, μειώνει σε ένα βαθμό την αντικειμενικότητα μου, οπότε να υπερβάλλω κάπως. Αυτό θα το διαπιστώσουμε όμως μόλις γράψουν κι άλλοι την άποψή τους γι αυτό το υγρό. Όπως και να έχει, ένα 30μελο θα το προμηθευτώ στην πρώτη διαθέσιμη ευκαιρία. 96/100 για μένα, το οποίο ενδέχεται να μεταβληθεί μόλις το δοκιμάσω και στα γνώριμα 6mg νικοτίνης.

Αυτό όπως και όλα τα review που έχω κάνει, μπορείτε να βρείτε και στο blog μου.



Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3277 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 22:41 »
Πριν 2 εβδομαδες παρελαβα 4 μπουκαλακια freedom των 30 μλ 0,6.Απο Alter ego
το χρωμα και η γευση ειναι τελειως διαφορετικα απ οτι ειχα συνηθισει .
(ατμιζω αποκλειστικα freedom  4 χρονια τωρα).
παρατηρησε κανεις αλλος αλλαγη γευσης σ αυτην την παρτιδα?
code: FRDMΟ628815 EXPIRES 02 26 2017
EUROPEAN DISTRIBUTOR :NICOPURE LABS B.V NETHERLANDS

ps τους εστειλα μειλ στην αμερικη και εδω αλλα μου απαντησαν οτι δε ν εχουν κανει καμια αλλαγη
επειδη εχω φρικαρει  εχει κανεις καμια ιδεα για κατι που μοιαζει με το freedom  σε ιδιοκατασκευη;

Από συγχώνευση
Πριν ανοίξετε νέο θέμα, ρίξτε μια ματιά στα περιεχόμενα του φόρουμ ή χρησιμοποιήστε την αναζήτηση
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2015, 13:08 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος tonyG.

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3278 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 00:12 »
Η πρωτη μου tribeca δεν εχει καμια σχεση με τις υπολοιπες που εχω παρει... το θεμα ειναι οτι μαλλον οι υπολοιπες ειναι οι σωστες και η πρωτη ηταν ηξερεση - λαθος που αρεσε σε εμενα...

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3279 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 12:56 »
Δοκιμασα σημερα και πηρα το καινουριο devlin, ωραιο φανηκε ακομη και στους ατμοποιητες που εχουν για δοκιμη..
Ωραιο ωραια καραμελα...
Ειναι σε συσκευασια πλεον κουτακι διαφανο και διαφανο πλαστικο πιο μεσα!
Θα το ανοιξω να ωριμασει και θα το βαλω σε λιγες μερες να δω.

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3280 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 14:07 »
Παιδια εγω δεν εχω δοκιμασει ακομα το tribeca αλλα μιας και το bebeca δε μου αρεσε καθολου πιστευετε θα συμβει το ιδιο και με το tribeca?
Ρωταω γιατι δε βρισκω πουθενα 7ml ωστε να μη με νοιαζει το κοστος οποτε πρεπει να παρω μεγαλο.

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3281 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 14:09 »
Για μένα αυτά τα 2 δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους. Ατμίζω Tribeca καθημερινά, δοκίμασα το Bebeca και δεν τελείωσα καν το μπουκάλι.

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3282 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 14:40 »
Ειμαι τοσους μηνες ατμιστης και ακομα δε το εχω δοκιμασει ντροπη μου  :tongue_smilie:  Θα το ρισκαρω και βλεπουμε λοιπον.Το πολυ πολυ να του κανω καμια μιξη αμα δε μαρεσει  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος KARPIS

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3283 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 20:04 »
Καινούρια παραλαβή σήμερα 11 διαφορετικές γεύσεις και το νεο tribeca v type με high vg.

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3284 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 20:48 »
Νεο tribeca? Ναι ε?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285539 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem