vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3240 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 16:40 »
Φίλε Κοσμά το ότι γίνεται ντόρος δεν σημαίνει ότι πρέπει και να σου αρέσει. Έχω 10δες παραδείγματα υγρών που παρουσιάζονταν σαν νέκταρ και εγώ δεν τα άντεχα! Όσον αφορά τα halo και ειδικά το tribeca προσωπικά μου είναι πλέον αδιάφορο η και ακόμα κουραστικό. Το πρόβλημα είναι όταν πριν καμιά τριετία έκανα χρήση ηλεκτρονικού ατμιζα τα μπουκάλια δύο δυο,πριν κάνα εξάμηνο που ξανά ασχολήθηκα πήγα κατευθείαν σε tribeca για να θυμηθώ τα παλιά και δεν άντεξα το όλο το μπουκάλι.
Τι ανοιγοκλεισιματα να πάρει αέρα ,τι ανθρωποθυσιες στους θεούς του Ολύμπου δεν το άντεχα με τίποτα. Να φανταστείς ξέθαψα και κάτι κεφαλές ego c μήπως έφταιγε ο καινούριος ατμοποιητης. Εντέλει κατέληξα η ότι έχει αλλάξει δραστικά η συνταγή του απλά όλοι θυμόμαστε το παλιό καλό tribeca η απλά άλλαξαν τα γούστα μου.
Μετά διάβασα και τα διάφορα ποστ που αναφέρουν χώρα προέλευσης, λέω μήπως έφταιγε αυτό και πήρα άλλο ένα μπουκάλι ,τζίφος και αυτό  (αν και τα δύο ήταν "αμερικανικα").

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2015, 18:50 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος alexvan

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3241 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 16:45 »
Πάντως να πω τη μαύρη αλήθεια και εγώ δεν πέθανα με το τριμπέκα.

Αποσυνδεδεμένος akalokat

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3242 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 17:16 »
διάβασα πολλά και το πήρα. μετα  επέρνα βάσεις για να το αραιώσω. και τελικά το ατμίσα μέσα στο τρέχον έτος αφού το συνέφερα με φράουλα και βαννίλια έξτρα. Συμπέρασμα ..... όσο ντόρος και να γίνεται η πιθανότητα να σου αρέσει είναι ι ίδια σαν να πήρες κάποιο που δεν το έχεις ξανακούσει ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3243 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 17:46 »
Τον τελευταίο καιρό υπάρχουν τόσα πολλά υγρά διαθέσιμα που οι επιλογές είναι ατελείωτες. Παλιά όμως όχι. Για τους λάτρεις των καπνικών υπήρχε το τριμπέκα και τα υπόλοιπα. Κράτησε πολύ κόσμο στο ητ το τριμπέκα.
Το βλέπω φυσιολογικό να μην έχει πλέον τόσους λάτρεις καθώς έχουν μπει τόσες σύνθετες γεύσεις, αλλά αν και παλιάς φιλοσοφίας, σχεδόν όλες οι εταιρείες προσπαθούν να βγάλουν ένα κλώνο του. Για μεγάλη μερίδα ατμιστων αποτελεί σημείο αναφοράς. Εμού συμπεριλαμβανομένου.

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3244 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 18:16 »
Αυτό βρε παιδιά τι είναι , αμερικάνικο ή ισπανικό;
(αγορασμένο πρόσφατα από Replace Smoke 19,5 ευρώ).

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3245 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 18:46 »
ισπανικο

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3246 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 20:25 »
Ερώτηση: Το tribeca πρέπει να έχει γεύση σαν κρασί; Μετά από καμιά βδομάδα ωρίμανσης αυτό παίρνω σαν κύρια γεύση και δεν είναι ωραίο, Βουλγάρικο είναι. Η καμμένη ζάχαρη πολύ διακριτική.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3247 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 20:36 »
Σίγουρα όχι!!! ( όταν διάβασα το ποστ σου μου έφυγε ο καφές από τη μύτη  :laugh1: )

Το Τριμπέκα είναι ένας συνδυασμός καπνικών (με ένα να κυριαρχεί αλλά υπάρχει τουλάχιστον ένα ακόμη), με αρώματα καμένης ζάχαρης και ξηρών καρπών/καλαμποκιού (βλ. εκείνα τα ωραιότατα τραγανά corn nuts με το ένα εκατομμύριο θερμίδες...)

Τώρα, αν σου βγάζει κανένα καλό Κακοτρύγη, τι να σου πω. Ή πήγαινε από το μαγαζί που το πήρες μια βόλτα, ή κόψε μεζέ!

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3248 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 21:44 »
Χεχε! Ναί και όμως, η κυρίαρχη γεύση μου θυμίζει κάτι σαν κρασί. Και το καπνικό θυμίζει virginia που δεν μου αρέσει, τουλάχιστον σκέτο. Κλώνους έχω κάνει κάμποσους και γενικά δεν μου άρεσαν τα τριμπεκοειδή, μου έβγαζαν μία λαστιχίλα, αλλά κάποια στιγμή έκανα soho και για κάποιο λόγο μου άρεσε, πιθανόν να άλλαξαν τα γευστικά μου κριτήρια. Είπα να πάρω το tribeca το κανονικό από το να πάω σε κλώνους και μου έτυχε αυτό. Τώρα τί να πώ, μπορεί έτσι να είναι και εμένα να μου φαίνεται κάπως. Έχω και ένα manhattan από natura που υποτίθεται ότι είναι σαν το παλιό tribeca από ότι διάβασα, θα στάξω λίγο να δώ πως είναι γιατί παλιότερα που το είχα δοκιμάσει μου άρεσε καλύτερα, μόνο που είναι σκέτη vg.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2015, 21:50 από Stathis1 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3249 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 22:43 »
Η μόνη ομοιότητα Manhattan και Tribeca (εκτός του ότι είναι και οι δύο περιοχές της Νέας Υόρκης) είναι το RY4 double που είναι και η κυρίαρχη καπνική γεύση. Παρατηρείται συχνά να λέμε ένα υγρό κλώνο Tribeca μόνο και μόνο επειδή έχει αυτό το καπνικό.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3250 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 00:11 »
Από όποια χώρα και να πάρετε το tribeka  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος lipo

  • **
  • 138
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3251 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 19:13 »
Ρε παιδια θελω να παρω ενα Freedom Juice  στο fabvape kai sto alterego ειναι εκτος αποθεματος.... εχετε ιδεα που αλλου μπορω να βρω αμερικανικα ? ... οχι Ισπανικα και βουλγαρικα πεταμενα λεφτα...

Αποσυνδεδεμένος KARPIS

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3252 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 20:04 »
Παραλαβή των καινούριων υγρών. Περιμένω να ωριμάσουν.... και μετά

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3253 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 23:16 »
εγω προσωπικα παλια την συχαινόμουν.ειπα και εγω ας παρω ενα μετα απο τοσα χρονια...πλεον προσπαθω να μην το κανω συχνα γιατι εχω παθει εξάρτηση.απιστευτο υγρο..



το δικο μου εχει ισπανικα απο πισω.

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3254 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 00:01 »
Κι εμένα ισπανικά γράφει κάτω κάτω στην ετικέτα , ενώ τα υπόλοιπα είναι στα αγγλικά.
(έχω ανεβάσει και εικόνα).
Είναι εθιστική η άτιμη , αν και δεν την άτμιζα από παλιά οπότε δεν έχω μέτρο σύγκρισης
με παλαιότερες παρτίδες (το αναφέρω γιατί κάποια παιδιά εδώ , είπαν ότι ήταν καλύτερη).
Πάντως το αμερικάνικο πρέπει να είναι με ελληνικά γράμματα - σαν την φωτογραφία
που ανέβασε ο φίλος KARPIS ,
ή να είναι εξ ολοκλήρου γραμμένα στα αγγλικά.
Και να το διανέμει η alter ego...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1113970 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 505937 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8753 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154109 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568063 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243199 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293381 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1529 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762164 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 957 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3857 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13829 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios