vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

136 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Mimhsdr, Ηρακλης1985

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος Basstar5

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #795 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 00:41 »
Παιδιά έχετε διαπιστώσει διάφορα στη γεύση απο παρτίδα σε παρτίδα;μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο;

Τώρα τελευταία το τριμπεκα σαν να μου ξινιζει..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος tolis33

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #796 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 01:06 »
Καλησπερα παιδες !!  λοιπον εχουμε κ λεμε ειμαι φαν του tribeca,μ αρεσει αρκετα το torque 56 αλλα κυριως το βραδυ συνοδευομενο με κανα ουισκακι αλλα ρε παιδια αυτο το freedom δεν μπορω να το ατμισω με τιποτα.παιζει καμια ιδεα για μιξη με καποιο απο τα αλλα δυο η εστω καποιο αλλο υγρο...οχι τιποτα αλλο πηρα κ τα 30 ml ...

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9646
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #797 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 01:25 »
Παιδιά έχετε διαπιστώσει διάφορα στη γεύση απο παρτίδα σε παρτίδα;μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο;

Τώρα τελευταία το τριμπεκα σαν να μου ξινιζει..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Aπλά δεν υπάρχει διαφορά από παρτίδα σε παρτίδα.

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #798 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 11:31 »
Καλησπερα παιδες !!  λοιπον εχουμε κ λεμε ειμαι φαν του tribeca,μ αρεσει αρκετα το torque 56 αλλα κυριως το βραδυ συνοδευομενο με κανα ουισκακι αλλα ρε παιδια αυτο το freedom δεν μπορω να το ατμισω με τιποτα.παιζει καμια ιδεα για μιξη με καποιο απο τα αλλα δυο η εστω καποιο αλλο υγρο...οχι τιποτα αλλο πηρα κ τα 30 ml ...
Καλημέρα, το Freedom άστο τουλάχιστον 5 μέρες ανοιχτό θέλει πολύ χρόνο για να ωριμάσει... ;)

Αποσυνδεδεμένος petruccios

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #799 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 14:00 »
Μου έχει δημιουργηθεί μια απορία βρε παιδιά..είχα ένα μπουκαλάκι tribeccca,είχα πάρει το μικρό των 7ml για να το δοκιμάσω. Πριν είχα το F6-LSK και δε μπορούσα να το ατμίσω με τίποτα,έτσι είχα ξεχάσει το μπουκαλάκι ανοιχτό..

Πριν λίγες μέρες πήρα ένα ego-t και είπα να δοκιμάσω απ το tribecca,το λίγο που είχε απομείνει..και έπαθα πλάκα!! Απίστευτη γεύση στο ego-t και μια αίσθηση ζεστού ατμού που με ξετρέλανε!

Έπειτα πήγα και πήρα το tribecca στο μεγάλο μπουκαλάκι των 30ml αφού ένιωσα να καταλήγω στη γεύση που με ικανοποιεί..το άφησα ανοιχτό 3 μερούλες να ωριμάσει και ξεκίνησα να το ατμίζω..και νιώθω σαν να ατμίζω άλλο υγρό!! Μια γεύση που στις 3 τζούρες με χαλάει και μια αίσθηση κρύου ατμού..

Και ερωτώ εγώ..τι μπορεί να συνέβη ξαφνικά και ενώ το πρώτο που είχα πάρει το είχα κάνει πιπίλα,το δεύτερο δε μπορώ καν να το μυρίσω? Το ίδιο υγρό υποτίθεται ότι είναι,στον ίδιο ατμοποιητή που μου άρεσε και την πρώτη φορά..

Sorry για το μεγάλο ποστ αλλά πάνω που ένιωθα να βρήκα τη γεύση μου,μου φαίνεται θα αρχίσω πάλι το ψάξιμο.. :eyesplash:

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #800 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 15:53 »
Καλημέρα, το Freedom άστο τουλάχιστον 5 μέρες ανοιχτό θέλει πολύ χρόνο για να ωριμάσει... ;)
Κι ακόμη περισσότερο για να ξεβρωμίσει  :laugh1:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9646
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #801 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 16:02 »
Μου έχει δημιουργηθεί μια απορία βρε παιδιά..είχα ένα μπουκαλάκι tribeccca,είχα πάρει το μικρό των 7ml για να το δοκιμάσω. Πριν είχα το F6-LSK και δε μπορούσα να το ατμίσω με τίποτα,έτσι είχα ξεχάσει το μπουκαλάκι ανοιχτό..

Πριν λίγες μέρες πήρα ένα ego-t και είπα να δοκιμάσω απ το tribecca,το λίγο που είχε απομείνει..και έπαθα πλάκα!! Απίστευτη γεύση στο ego-t και μια αίσθηση ζεστού ατμού που με ξετρέλανε!

Έπειτα πήγα και πήρα το tribecca στο μεγάλο μπουκαλάκι των 30ml αφού ένιωσα να καταλήγω στη γεύση που με ικανοποιεί..το άφησα ανοιχτό 3 μερούλες να ωριμάσει και ξεκίνησα να το ατμίζω..και νιώθω σαν να ατμίζω άλλο υγρό!! Μια γεύση που στις 3 τζούρες με χαλάει και μια αίσθηση κρύου ατμού..

Και ερωτώ εγώ..τι μπορεί να συνέβη ξαφνικά και ενώ το πρώτο που είχα πάρει το είχα κάνει πιπίλα,το δεύτερο δε μπορώ καν να το μυρίσω? Το ίδιο υγρό υποτίθεται ότι είναι,στον ίδιο ατμοποιητή που μου άρεσε και την πρώτη φορά..

Sorry για το μεγάλο ποστ αλλά πάνω που ένιωθα να βρήκα τη γεύση μου,μου φαίνεται θα αρχίσω πάλι το ψάξιμο.. :eyesplash:
και όμως είναι το ίδιο υγρό. Ξέχασέ το μερικές ημέρες ακόμα ανοιχτό και δοκίμασέ το πάλι. Οχι με τον ίδιο ατμοποιητή όμως αλλά με έναν καινούργιο eGo-T γιατί αυτός που χρησιμοποιείς τώρα θα έχει μπουκώσει.

Αποσυνδεδεμένος xag

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #802 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 16:12 »
Λοιπόν, μετά από μια βδομάδα περιστασιακής χρήσης του Midnight Apple, μπορώ να πω με σιγουριά ότι δεν είναι για μένα.  :nope: :nope:

Το άφησα να ωριμάσει με την ησυχία του, του έδωσα μια ευκαιρία, του έδωσα και δεύτερη και τρίτη, αλλά σήμερα κατάλαβα ότι δεν μπορώ να το ατμίσω. Μου χαλάει τελείως τη γεύση.

Είναι αρκετά δροσιστικό, έχει σίγουρα επίγευση μήλου, ειδικά στην εκπνοή είναι πιο έντονο το άρωμα του. Μου βγάζει όμως μια απροσδιόριστη γεύση που, εγώ τουλάχιστον, τη θεωρώ αποκρουστική. Ίσως επειδή γενικά δεν μου αρέσει να ατμίζω φρουτώδης γεύσεις. Στη γυναίκα μου πάλι, αρέσει να κάνει περίπου 0.5ml κάθε μέρα, έτσι για αλλαγή  :dontknow:

Αυτό πάντως που παρατήρησα είναι ότι σε όσα HALO έχω δοκιμάσει, υπάρχει μια υποψία κοινής γευσης σε κάποιο σημείο. Μέχρι ενός σημείου, μοιάζουν πολύ μεταξύ τους και απλώς με μικρές προσθαφαιρέσεις αρωμάτων, αλλάζει το αποτέλεσμα. Ίσως οφείλεται στη βάση τους  :dontknow:

Πίσω στο tribeca, λοιπόν για all day vaping  :thumpup:

Άντε να ξεμυρίσει πάλι ο άτμο από το μήλο  :wall:

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #803 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 16:15 »
Δέκα μέρες ανοικτα με καθημερινό ανακάτεμα  δοκιμασα παλι  τα FREEDOM  κ PRIME εχουν χαση αρκετα το άρωμα τους αλλα δεν μπορω να τα ατμισω αυτές οι γεύσεις είναι τοσο έντονες που σου κάθονται στα πνευμονια , εβαλα 12 σταγόνες tribecca και 3 FREEDOM στο τανκακι του ego C, το FREEDOM σκέπασε με 3 σταγόνες!! το TRIBECCA και το χαλασε, τα δοκίμασα και με DSE901 και 510 μια από τα ίδια , επόμενη δοκιμη αραίωμα με  ΒΑΣΗ VG 0mg μισό-μισό FREΕDOM και βλέπομαι μετά μίξη με άλλο υγρο πιθανότατα καθαρά τσιγαρισιο όπως OLD TABACCO ή VIRGINIA είναι πάντως απογοήτευση και τα δυο, απορώ…..

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #804 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 16:22 »
NAI NAI  xag υπάρχει μια υποψία κοινής γεύσης στα halo που εγω δοκιμασα, στο freedom αυτό διαπίστωσα και εγω αλλα δεν το έλεγα, ΑΝ ΑΦΗΣΩ ΤΟ FREEDOM 2,3 μήνες και βαλε.. θα γινει tribecca και εδώ σηκώνει συζήτηση.

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #805 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 17:16 »
Καλησπερα παιδια. Δεν εχω γραψει στην κατηγορια αυτοπαρουσιασης διοτι δεν θεωρουμαι ακομα ατμιστης. Ειμαι στο σταδιο του πειραματισμου.
Γι αυτο το λογο εχω δοκιμασει παααααρα πολλα υγρα απο αρκετες εταιριες. Η αληθεια ειναι οτι τα περισσοτερα ηταν αγευστα λες και ατμιζα αυτο που βγαζει η στιρελα οταν σιδερωνει η μανα μου. Ειναι και μερικα που η μποχα τους ειναι ασυγκριτη.
Για παραδειγμα το prime15... απαπαπαπα.... Μετα απλα πετας τον ατμοποιητη. Ουτε με χλωρινη δε φευγει η μυρωδια του. Σαν καμμενη φαβα ειναι το ριμαδι.
Το torque ειναι καλουτσικο αλλα για μια-δυο τζουριτσες. Μετα μπαφιαζω.
Το freedom ηταν το πρωτο υγρο που δοκιμασα και δεν με ενθουσιασε. Το ξαναδοκιμασα και τωρα μετα απο 2 μηνες αλλα παλι δεν.
Γενικοτερα, αυτα τα αρωματα σε προδιαθετουν να τα μυρισεις αλλα οχι να τα ατμισεις. Και η κολονια ck1 εχει ωραιο αρωμα αλλα αμα την ατμισεις θα παθεις εγκεφαλικο.
Εχω λοιπον κατασταλαξει στο tribecca το οποιο τα σπαει. Εχω να κανω ομως μερικες παρατηρησεις. Ειναι φορες που δεν καταλαβαινω γευση, αλλες που μου φαινεται διαφορετικη και αλλες που μπορει να μου φερνει και βηχα. Στο τελευταιο εχω διαπιστωσει οτι φυσωντας τον ατμοποιητη για να φυγει το υγρο που εχει μεσα και ξαναβαζοντας το tank διορθωνεται το προβλημα. Το tribecca ειναι το μονο που με εχει κρατησει μια ολοκληρη μερα χωρις τσιγαρο, αλλα και παλι δεν εχω καταφερει να κοψω 2 παγεια τσιγαρα (ενα με τον καφε και ενα μετα το φαγητο). Ελπιζω να βρω μια γευση που θα καλυπτει και αυτες τις 2 στιγμες αδυναμιας μου. Ψαχνω να δοκιμασω το smooth8 αλλα δεν υπαρχει πουθενα και για 1 μπουκαλακι δεν θα κανω παραγγελεια απο εξωτερικο. Επισης θελω να δοκιμασω το Bella Valente. Αυτα τα 2 πιστευω πως θα μου αρεσουν (απο οσοα εχω διαβασει) και θα ειναι μια ωραια λυση για να σπαω που και που τη μονοτονια απο το tribecca.

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #806 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 17:40 »
πραγματι χρειαζετε που κ που να αλλαζεις αρωμα για 1-2 μερες αλλιως δεν καταλαβαινεις το αρωμα...εγω το κανω με FA cuban suprim που κ αυτο ειναι εξαιρετικο

Αποσυνδεδεμένος Chriss

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #807 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 17:50 »
Ψαχνω να δοκιμασω το smooth8 αλλα δεν υπαρχει πουθενα και για 1 μπουκαλακι δεν θα κανω παραγγελεια απο εξωτερικο. Επισης θελω να δοκιμασω το Bella Valente. Αυτα τα 2 πιστευω πως θα μου αρεσουν (απο οσοα εχω διαβασει) και θα ειναι μια ωραια λυση για να σπαω που και που τη μονοτονια απο το tribecca.

To smooth ειναι τυπου freedom με εντονη γευση τζιντζερ και το vallente ειναι συμπυκνωμενο torque με παρα πολυ εντονη μυρωδια κ γευση πουρου. Ετσι για να ξερεις τι να περιμενεις..

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #808 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 18:22 »
αχα.... Περιμενα οτι θα ειναι πιο απαλα (το ενα λογω ονοματος και το αλλο λογω βανιλιας). Thanks for the tip. Θα παρω τοτε ενα μικρο Bella Valente απο το ivape αν βρεθω στο Μαρουσι αυτες τις μερες και για το smooth θα το σκεφτω γιατι εχω δει μονο σε 30ml και δε θελω να παει στραφι.

πραγματι χρειαζετε που κ που να αλλαζεις αρωμα για 1-2 μερες αλλιως δεν καταλαβαινεις το αρωμα...εγω το κανω με FA cuban suprim που κ αυτο ειναι εξαιρετικο
Χμμμ... Δεν το εχω δοκιμασει αυτο. Δυστυχως τα "καπνικα" υγρα δεν τα πολυσυμπαθει το ego-t. Γευση καταλαβα μονο με εναν 510-t και τωρα με τον type B. Οι κωνικοι ηταν μονο για φραουλες και πινακολαντες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2014, 14:39 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Yianni

  • **
  • 139
    • Από το τελευταίο μου τσιγάρο:
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #809 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 18:31 »
Εγώ παιδιά έχω να επαναλάβω πως όλα τα υγρά αλλάζουν τουλάχιστον 50 % ανάλογα με τον ατμοποιητή.
Από το θρυλικό Tribeca έως το "απαίσιο" prime, μπορούν τα δεδομένα να γυρίσουν εντελώς και να σιχαίνεσαι το πρώτο, όταν τη βρίσκεις με το δεύτερο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 45 9795 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 07:17
από Tem
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2122 344762 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 02, 2024, 09:58
από noe
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208242 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 543897 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32364 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51649 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 599461 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360037 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12683 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194798 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 2176 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 2327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos