vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

145 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Mimhsdr, Ηρακλης1985

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #810 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 18:39 »
Συμφωνω 100%. Οχι απλα αλλαζουν, αγνωριστα γινονται μερικες φορες. Ακομα και με ιδιου τυπου ατμο αλλα απο αλλη εταιρια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2014, 14:39 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος woodpecker

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #811 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 21:40 »
Έκανα το πρώτο μου 30ml Tribeca 18mg με Ego-t atmo και ενθουσιάστηκα όπως και τόσοι άλλοι. Το δεύτερό μου συνέπεσε με την αλλαγή μου σε Α2-Τ. Μου βγάζει μια ξινή γεύση στο λαιμό. Χωρίς το ευχάριστο άρωμα σε εισπνοή και εκπνοή. Ωρίμανση σε 24 και σε 48 ώρες, τα ίδια. Διέκοψα και γύρισα σε κάποιες άλλες γεύσεις FA που είχα στο σιρτάρι μήπως η ξινίλα ήταν από την παρατεταμένη χρήση (μονομανία Tribeca). Tίποτα. Η ξινίλα παραμένει. Ίσως την παρατήρησή μου να έπρεπε να την καταγράψω στο thread με τον Α2-Τ μήπως έχει να κάνει με το σετάρισμά μου. Ας με παραπέμψουν οι παλιοί.

Αποσυνδεδεμένος xag

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #812 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 00:36 »
Το φυτίλι του Τούρκου είναι που σου βγάζει αυτή τη γεύση. Δούλεψε το λίγο και θα στρώσει η γεύση. Μόλις ποτίσει καλά το φυτίλι θα μεταμορφωθεί.

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #813 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 01:04 »
Καλησπέρα στην παρέα, μετά από 11 μέρες που έχω κάνει εγγραφή στο forum και καθημερινής παρακολούθησης των θεμάτων έμαθα πολλά για το η.τ. και κυρίως για τα υγρά αναπλήρωσης, εγώ ξεκίνησα πριν δυο μήνες και κάτι μέρες με eGo-T :wall: στην αρχή και μετά με eGo-C της Ovale  :respect:κλάσης ανώτερος  από κάθε πλευρά ατμού αλλοίωσης αρώματος κ.τ.λ.π. και virzinia 16mg nobacco πήγε κουβά την δεύτερη μέρα, μετά ανακάλυψα το Desert Blend (Kamel) Black Label 11mg της Decadent Vapours πάρα πολύ καλό άρωμα τσιγάρου το οποίο ακόμα ατμίζω χωρίς να με κουράζει ούτε να με πειράζει λαιμό κ.τ.λ.π. συνέχισα με  Decadent Vapours 5 ακόμη  Flavors καμιά σε τσιγάρο όλα κουβά μέχρι που ήρθα σε επαφή τυχαία με Ηalo το Prime τράκα από φιλαράκι αμέσως άλλαξα γνώμη για τα  E-Liquid και το πόσο κοντά μπορούν να μας φέρουν στην αίσθηση του κ.τ. Το Primeμου θύμισε όταν πριν από 20 χρόνια κάπνιζα rothmans royals, πήγα την επόμενη μέρα και το πήρα στα 12mg30ml το δοκίμασα κατευθείαν μόλις το άνοιξα καμιά σχέση το άφησα 48ωρες και από τότε και μετά το ατμίζω κάθε πρωί με καφέ, μετά πήρα το Freedom Juice 12mg30ml με το άνοιγμα δοκιμή κατευθείαν αναγούλα σαν κολόνια aftershave λέω θα αλλάξει 48ωρες μετά τίποτα 60ωρες........... μια εβδομάδα πάλι τίποτα θα το αφήσω να δω πότε θα ξεθυμάνει απορώ πως είναι  δεύτερο στις προτιμήσεις, μετά δοκίμασα το περιβόητο Tribeca  12mg30ml 48ωρες μετά, όντος πολύ καλό τσιγαρίσιο άρωμα ότι ποιο κοντά σε κ.τ. άλλα λίγο με χαλάει το λαιμό είναι αρκετά ξηρό το διόρθωσα ώμος βάζοντας 2/3 Tribeca και 1/3 Hellas Blend Black Label το οποίο έχει 50%PG-50%VG και φέρνει λίγο πολύ λίγο το Tribeca αν έβαζαν περισσότερο άρωμα ίσος να λέγαμε ότι είναι ο άξιος αντικαταστάτης του Tribeca, και τέλος επιτέλους πήρα το Torque και αυτό 12mg30ml 48ωρες μετά, καμιά σχέση με άφιλτρο τσιγάρο που λένε στην http://www.ivape.eu/e-liquid/halo-purity/torque-56-halo-e-liquid.html ώμος έχει ένα εκπληκτικό άρωμα κάτι μεταξύ πολύ πολύ ελαφριάς Γαλλικής πίπας και ποιοτικού καπνού Tobacco  :thumpup: μου άρεσε το ατμίζω καθημερινά τώρα για τα υπόλοιπα δεν τα δοκίμασα και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, το μεγαλύτερο ώμος θέμα είναι που θα βρούμε Halo η αγορά στέγνωσε έχουν μείνει μόνο κάτι λίγα σε 24mg :idiot1: :nope: νικοτίνη τι να τα αραιώσω με 0mg VG άοσμη ή με Hellas Blend Black Label στα 0mg αν βγει μάπα το καρπούζι, τέλος πάντων παίδες έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο E-Liquid που να πλησιάζει έστω στο ελάχιστο τα best off Halo
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2012, 10:46 από georgevtrs »

Αποσυνδεδεμένος xag

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #814 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 01:10 »
Αν δεν μπορείς να βρεις από Ελλάδα, παράγγειλε από τη μαμά εταιρεία. Σε μια βδομάδα με δέκα μέρες θα τα έχεις.  ;)

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #815 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 01:49 »
κάτι πίρε το μάτι μου, κάποιος παράγγειλε από Αμερική και λέει τον τρόπο θα ψάξω να το βρω το post, ΟΚ ευχαριστώ φίλε μου xag να σε καλά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2014, 14:40 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος xag

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #816 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 02:19 »
Πας στο site τους --> http://www.halocigs.com/ βρίσκεις τι θέλεις, βάζεις και τον κωδικό ECFTEN για 10% έκπτωση και είσαι ΟΚ   ;)

Μέχρι 8 μπουκαλάκια (30ml) τα μεταφορικά είναι $15.18. Για παραπάνω πάνε $33.63

Αποσυνδεδεμένος woodpecker

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #817 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 10:03 »
Το φυτίλι του Τούρκου είναι που σου βγάζει αυτή τη γεύση. Δούλεψε το λίγο και θα στρώσει η γεύση. Μόλις ποτίσει καλά το φυτίλι θα μεταμορφωθεί.

Φίλε xag το έκαψα το φυτίλι προσεκτικά πριν το βάλω και το συγκεκριμένο το έχω επάνω 5 μέρες τώρα με 2 ml τη μέρα. Πόσο πια δούλεμα θέλει? Μήπως απλά είναι πολύ έντονη η γεύση του Tribeca?

Αποσυνδεδεμένος Yianni

  • **
  • 139
    • Από το τελευταίο μου τσιγάρο:
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #818 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 11:15 »
Έκανα το πρώτο μου 30ml Tribeca 18mg με Ego-t atmo και ενθουσιάστηκα όπως και τόσοι άλλοι. Το δεύτερό μου συνέπεσε με την αλλαγή μου σε Α2-Τ. Μου βγάζει μια ξινή γεύση στο λαιμό. Χωρίς το ευχάριστο άρωμα σε εισπνοή και εκπνοή. Ωρίμανση σε 24 και σε 48 ώρες, τα ίδια. Διέκοψα και γύρισα σε κάποιες άλλες γεύσεις FA που είχα στο σιρτάρι μήπως η ξινίλα ήταν από την παρατεταμένη χρήση (μονομανία Tribeca). Tίποτα. Η ξινίλα παραμένει. Ίσως την παρατήρησή μου να έπρεπε να την καταγράψω στο thread με τον Α2-Τ μήπως έχει να κάνει με το σετάρισμά μου. Ας με παραπέμψουν οι παλιοί.
Νομίζω πως κατάλαβα τι εννοείς. Τον Α2 φαντάζομαι τον δουλεύεις με την Ego μπαταρία. Πόσα ohms αντίσταση έχεις φτιάξει;

Αποσυνδεδεμένος woodpecker

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #819 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 11:29 »
Ναι Yanni, με ego μπαταρία τον δουλεύω. 4φ, 5σ όπως το κλασικό setup του Bulli. Το βράδυ θα μετρήσω και θα σου πω.

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #820 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 12:27 »
Πας στο site τους --> http://www.halocigs.com/ βρίσκεις τι θέλεις, βάζεις και τον κωδικό ECFTEN για 10% έκπτωση και είσαι ΟΚ   ;)

Μέχρι 8 μπουκαλάκια (30ml) τα μεταφορικά είναι $15.18. Για παραπάνω πάνε $33.63
Σωστός  ο φίλος όντος καρά συνφέρει άλλα μόνο αν παραγγείλεις πάνω από 3 των 30ml εγώ τα περνώ από tabac house Ορεστιάδα 20 ευρο τα 30ml και 7 τα 7ml επόμενος θα δω αν θα φέρει γιατί μου υποσχέθηκε ότι θα φέρει αλλιώς παραγγελία από USA αλλά θα κάνω και μια ερεύνα αγοράς Βουλγαρία να δω τι παίζει εκεί.

Αποσυνδεδεμένος Yianni

  • **
  • 139
    • Από το τελευταίο μου τσιγάρο:
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #821 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 13:05 »
Ναι Yanni, με ego μπαταρία τον δουλεύω. 4φ, 5σ όπως το κλασικό setup του Bulli. Το βράδυ θα μετρήσω και θα σου πω.
Αν δεν έχεις πρόβλημα τροφοδοσίας στο φυτίλι και είσαι σίγουρος πως όλα πάνε καλά, νομίζω πως με τον Α2 αναλύθηκε η γεύση σου πλέον. Αυτού που λες εσύ ξυνίλα (στον Α2), είναι αυτό που λέω εγώ δροσιά/οινόπνευμα (στον Α2). Ουσιαστικά αν ατμίσεις σκέτη PG, αυτό θα σου έρθει.

Το tribeca και το freedom που έχω δοκιμάσει έχουν υψηλή περιεκτικότητα σε PG.

Αν έχεις σκοπό να πάρεις Variable Voltage, μην πειράξεις τον Α2. Αν δεν έχεις, ξεκίνα κάνοντας την αντίσταση 6σ και θα το πετύχεις στη πορεία.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2012, 20:01 από Yianni »

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #822 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 13:06 »
Εγώ αγόρασα για πρώτη φορά tribeca της halo 24mg 30ml χθές στα 31 euro. :confused1:Τον δοκίμασα με ego-t typeB και ξετρελάθηκα :yes:

Αποσυνδεδεμένος kalex

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπατμιστής
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #823 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 13:12 »
Νομίζω το πήρες ακριβά!

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #824 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 13:23 »
Εγώ αγόρασα για πρώτη φορά tribeca της halo 24mg 30ml χθές στα 31 euro. :confused1:Τον δοκίμασα με ego-t typeB και ξετρελάθηκα :yes:

Πολύ ακριβά το πήρες και μιας και είσαι στην αθήνα υπάρχει και πολύ χαμηλότερη τιμή και μιας και είσαι γραμμένος στο site e-kapnisma υπάρχει και έκπτωση και αν κάνεις και εγγραφή στο δικό τους site πέρνεις και εξτρα έκπτωση και σου βγαίνει στα 17,50 ευρω  :thumpup:δεν γράφω από που μην θεωρηθεί ότι γίνεται και διαφήμιση, ΨΑΞΤΟ λίγο  :hmmm: :hmmm:
Και η αρχική του τιμή έτσι για να ξέρεις στα 21,96 (τυχαίο δεν νομίζω)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 44 9796 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:25
από Sergios
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2122 344762 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 02, 2024, 09:58
από noe
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208242 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 543897 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32364 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51649 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 599461 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360037 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12683 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194798 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 2176 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 2327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos