vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

172 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, thebull, Buliwyf

Υγρά Halo

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #435 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 18:33 »
MIDNIGHT APPLE
NEW TOBACCO BLEND NOW AVAILABLE
  :thumpup:


και βέβαια CYBER SALE ENDS SOON  ;)
LAST CHANCE TO TAKE 20% OFF HALO E-LIQUID

Αποσυνδεδεμένος mmark

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #436 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 20:38 »
Καλησπέρα στην παρέα!
Θέμη, έψαξα από U.S.A επειδή ανέφερες και για το 20% (έως 28 τρέχοντος) αλλά διαπιστώνω ότι μάλλον δεν υπάρχει περίπτωση αντικαταβολής...;;;

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #437 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 20:43 »
Kαλα περι ορεξεως ...αλλα αυτο το freedom...ειχα ακουσει τοσα κι ελεγα να το δοκιμασω...μου φανηκε πολυ λιγο...πολυ ξεθυμασμενο....για μενα πολυ κατωτερο του τριμπεκα...

Το malibu παρολο που δεν μου αρεσουν τα γλυκα...ουτε η μεντα...η μυρωδια καρυδας που εχει τα σπαει.. ;)

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #438 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 21:05 »
Καλησπέρα στην παρέα!
Θέμη, έψαξα από U.S.A επειδή ανέφερες και για το 20% (έως 28 τρέχοντος) αλλά διαπιστώνω ότι μάλλον δεν υπάρχει περίπτωση αντικαταβολής...;;;
όχι δεν υπάρχει περίπτωση αντικαταβολής

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #439 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 21:17 »
δεν το ειχα δει το midnight apple,  το προλαβα με την προσφορα μολις 8)

Αποσυνδεδεμένος kmiglis

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και πετώ!
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #440 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 02:57 »
για εμενα παει ως εξης.
bella valente
captain black
και μετα ολα τα αλλα!
χωρις ωριμανση διοτι μπορει να ισιωνει η γευση αλλα ειναι υποτονικο σε χτυπημα μετα.

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #441 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 16:02 »
MIDNIGHT APPLE
NEW TOBACCO BLEND NOW AVAILABLE
  :thumpup:
(Image removed from quote.)

και βέβαια CYBER SALE ENDS SOON  ;)
LAST CHANCE TO TAKE 20% OFF HALO E-LIQUID

Αυτά είναι!!! :)

Αποσυνδεδεμένος max

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #442 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 16:03 »
σου συνιστώ να τα πάρεις και τα τρία σε περιεκτικότητα 24mg. Tα 12άρια θα σου πέσουν αρκετά γλυκά και ιδιαίτερα το freedom  που γλυκίζει πολύ στα 12mg.

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να ειναι στην φιλοσοφια του usa mix 16 nobacco. Μου αρεσει η γευση του γιατι δεν ειναι ουτε πολυ ξηρη ουτε πολυ γλυκια. Πριν ξεκινησω το η.τ καπνιζα old holborn κιτρινο. Σε ενα μαγαζι που ρωτησα μου ειπαν οτι το freedom ειναι πιο ευχαριστο για ολοημερο ατμισμα και αφηνει μια μικρη γλυκαδα ενω απο την αλλη το tribecca εχει ξερη γευση και πολλους τους κουραζει για ολοημερο ατμισμα. Γνωμη δεν εχω γιατι δεν με αφησε να δοκιμασω.

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #443 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 16:32 »
Μετα το "πιώμα" που εκανα στο freedom απο χτες, ειπα σημερα να φτιαξω ενα "καρτο" με Tribeca 23 ωρών.....

Μου τα εσκασε ακομα καλυτερα απο το freedom.........

Ετσι μετα απο σκέψη, αποφάσισα να μη ξαναδιαβασω κριτική  υγρών στο φόρουμ, αφου υπαρχουν 500 ατομα που εχουν να διαλέξουν μεταξυ 50 γευσεων...........

Ποιά γευση θα διαλέξει ο καθένας, ειναι τελικά πολυ "προσωπικό" πιστεύω .

Σαν τη Γυναικα.

Αν μία σου κανει το "ΚΛΙΚ"...........για σενα μπορει να ειναι η πιο ομορφη του κόσμου.........
 και ας πιστευουν πολλοί γυρω σου οτι ειναι  η πιο πατσαβουρα απ'όλες.................



ΣΟΦΟΣ !     :)) :))

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #444 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 18:23 »
Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να ειναι στην φιλοσοφια του usa mix 16 nobacco. Μου αρεσει η γευση του γιατι δεν ειναι ουτε πολυ ξηρη ουτε πολυ γλυκια. Πριν ξεκινησω το η.τ καπνιζα old holborn κιτρινο. Σε ενα μαγαζι που ρωτησα μου ειπαν οτι το freedom ειναι πιο ευχαριστο για ολοημερο ατμισμα και αφηνει μια μικρη γλυκαδα ενω απο την αλλη το tribecca εχει ξερη γευση και πολλους τους κουραζει για ολοημερο ατμισμα. Γνωμη δεν εχω γιατι δεν με αφησε να δοκιμασω.
Tribeca και Freedom είναι για all day vaping , δηλαδή δεν κουράζουν. Απλά το Tribeca είναι με διαφορά το καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος Chriss

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #445 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 22:17 »
Ετσι μετα απο σκέψη, αποφάσισα να μη ξαναδιαβασω κριτική  υγρών στο φόρουμ, αφου υπαρχουν 500 ατομα που εχουν να διαλέξουν μεταξυ 50 γευσεων...........

Ποιά γευση θα διαλέξει ο καθένας, ειναι τελικά πολυ "προσωπικό" πιστεύω .

Όπως το λες φιλε μου. Μετα απο διαφορες μαρκες υγρων ειπα να δοκιμασω και τα Halo. Τις τελευταιες 10 μερες εχω δοκιμασει τα περισσοτερα διαβαζοντας παραλληλα ολα τα νηματα του φορουμ για τα halo. Αρχικα να πω οτι ανεξαρτητα αν αρεσει σε καποιον η καθε γευση, για μενα τουλαχιστον, τα συγκεκριμενα υγρα προσφερουν τη μεγαλυτερη ευχαριστηση ατμισματος απο καθε αλλης εταιριας. Δεν ξερω αν ειναι η βαση που χρησιμοποιουν, η ποιοτητα της νικοτινης ή κατι αλλο.

Πάμε τωρα στις γευσεις. Νομιζω πρεπει για να καταλαβαινομαστε στις περιγραφες να βρουμε κοινο λεξιλογιο και κοινη ερμηνεις των λεξεων. Γ αυτο πιστευω εχουμε ψιλοχαος στις περιγραφες...
Προσωπικα, βρηκα το tribeca και το prime παρομοια, με το δευτερο μικροτερης εντασης γευση και αρα για μενα πιο ευκολο στο συνεχες ατμισμα.
Το torque πολυ καλο επισης. Δε βγαζει γλυκα ενω αφηνει και μια ελαφρια δροσια στο τελος.
Το freedom αν και στην αρχη μου αρεσε και με εξεπληξε ευχαριστα, μετα απο λιγες μερες μου εβγαλε κατι εντονο, οξινο να το πω, και μου θυμισε την περιγραφη καποιου εδω μεσα που ειπε οτι ειναι σα να καπνιζεις το αφρολουτρο σου! Σημερα παλι που το ξαναδοκιμασα το ανεχομουν καπως καλυτερα αλλα και παλι δεν τρελλαθηκα. Μαλλον μ αρεσουν πιο θαμπες γευσεις και οχι τοσο οξινες.
Το επομενο που εχω προς δοκιμη ειναι το smooth8.  Θα επανελθω λοιπον με εντυπωσεις συντομα!

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #446 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 14:58 »
Εσχάτως έχω αρχίσει τους πειραματισμούς με μίξεις υγρών της Halo.. ;D
Για παράδειγμα σήμερα ατμίζω 50/50 Torque 56 με Captain Jack και έχω πάθει πλάκα από την γεύση που μου δίνει.. :yes:

Πάω καλά ή να αρχίσω να ανησυχώ γιατρέ μου? :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #447 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:14 »
 :bye:
Εγώ το κάνω αυτό από τη δεύτερη μέρα μου σαν ατμιστής.
Και βέβαια, ξεκίνησα κι εγώ με 50 - 50.
Σε γενικές γραμμές το απουτέλεσμα είναι καλό (πχ καπνικό με σοκολάτα).
Απλώς, αν το ένα άρωμα είναι πιο αδύνατο από το άλλο, βάζεις το αδύνατο σε μεγαλύτερη αναλογία.

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #448 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:50 »
To έκανα κι εγώ αυτό Μιχάλη :bye: αλλά μόνο με DIY υγρά.
Τα Halo δεν τα είχα μαγαρίσει με πολλές αναμίξεις..
Τελικά το έκανα κι αυτό! :tongue_smilie:
Πάντως το τελικό αποτέλεσμα μερικές φορές είναι αρκετά ικανοποιητικό. ;)

Αποσυνδεδεμένος emiris

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #449 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:52 »
εγω διαβαζοντας τα σχολια σας πηρα προχθες TRIBECA FREEDOM -PRIME Oλα 0.6 ml
και μου φανηκαν ολα πολυ καλα. ..........ποια αλλα θα προτεινατε και σε τι μιξεις μεταξυ τους ?? (καποιος που του αρεσουν τα καπνικα αρωματα και εχει δοκιμασει κατι και του αρεσε ιδιαιτερα ας μου πει παρακαλω)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 02, 2011, 23:01
Για την ιστορία, αναφερω αυτα που λεει και στο site του το  Alter smoking για τα Halo..........

Σημαντικές πληροφορίες για τα υγρά HALO

Αυτά τα υγρά εμφιαλώνονται αμέσως και γι'αυτό σας συνιστούμε να ανοίξετε το μπουκάλι αμέσως μόλις το παραλάβετε και να το αφήσετε να φτάσει σε θερμοκρασία δωματίου. Μόλις το μπουκάλι ανοίξει, πρέπει να το αφήσετε να "ωριμάσει" συνήθως για 24 έως 48 ώρες πριν το χρησιμοποιήσετε. Δεν πρέπει να το αποθηκεύσετε στο ψυγείο, εκτός και εάν δεν σκοπεύετε να το χρησιμοποιήσετε για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Για καλύτερη γεύση πρέπει να βρίσκεται σε θερμοκρασία δωματίου. Το υγρό θα συνεχίσει να ωριμάζει όσο συνδυάζεται με τον ατμοποιητή και τον αέρα. Η γεύση θα γίνεται συνεχώς καλύτερη όσο θα απορροφάται από τον ατμοποιητή.


Σημερα πηγα και πηρα ενα μεγαλο TRIBECA και ενα μικρό freedom. (και τα δύο στα 12mg)

το Tribeca το εχω αφησει ανοιχτο να "ισιώσει" όπως μας συμβουλεύει παραπάνω, ..........αλλα το freedom απο την ωρα που το πηρα στα χερια μου, το εχω στο στόμα "ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΑ" λεμεεεεε 

Τρελό ντουμάνι.
Τρελή γευση , που εμενα μου θυμιζει κατι,αλλα ακομα δεν "τό'χω". (οταν ημουν μικρος κατι εστριβε ενας θειος μου, αλλα δεν θυμαμαι.........γιατι ημουν μικρος πολυ)

και ευχομαι να μου τα "χωσει" ετσι και ο TRIBECA

ΑΓΑΠΟΥΛΑ........................ΠΟΥΛΑΑΑΑΑ
Θα σου πω εγω τι σου θυμιζει το freedom  ..μοιαζει πολυ  με τα κγουλουαζ  -μπλε - αφιλτρα ...εμενα παντως κατι τετοιο μου θυμισε και ας δοκιμασα το 6αρι
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2011, 23:01 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 51 10352 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:37
από Tem
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 7751 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2122 345132 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 02, 2024, 09:58
από noe
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208564 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 544483 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32684 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51997 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 599841 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360471 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13019 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195299 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 2447 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos