vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

185 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, camber, joki, danys620, grag

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #420 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 10:30 »
'Εκπτωση 20% για λίγες μέρες στο site τους, κάντε έφοδο!!!

Αποσυνδεδεμένος Mmmyrtwww

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #421 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 11:46 »
Έχω ξαναχρησιμοποιήσει την κάρτα για αγορές μέσω internet χωρίς πρόβλημα
και από ό,τι έχω διαβάσει εδώ και στο site της halo, δέχεται και τους δύο τρόπους.
Δεν έχει τύχει σε κανέναν κάτι τέτοιο?
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και όποιον ακόμα μπορεί να βοηθήσει εκ των προτέρων :)


Αποσυνδεδεμένος nemakis

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #422 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 02:05 »
Επειδη μου αρεσει η γλυκια γευση του tribeca με αποτελεσμα να ατμιζω πολυ, γνωριζει καποιος ποια η διαφορα στη δυναμη της γλυκιας γευσης (οχι του throat hit) στα 18,12,6. ?
Αλλου διαβαζω οτι το 18 εχει πιο εντονη γευση, αλλοι λενε οτι το 6 εχει πιο γλυκια γευση, αλλοι λενε το ιδιο. Τι τελικα ισχυει. ?

Προσφατως ανεμειξα 18 με 6 και εξαφανιστηκε η γλυκια γευση εντελως. Οποτε δεν εχω αποψη. Εχω σκοπο αντι για 18 που μου αρεσει να παρω 12 ή 6. εχουν πιο αδυναμη γλυκια γευση/αρωμα. ? (αν βεβαια το 6 εχει ανυπαρκτο throat hit να μην το επιλεξω)

Βοηθηστε με γιατι εχω την ταση να ατμιζω 3-4 ml ενω ηθελα για να μειωσω το υγρο στα 2 ml. Να παρω το 12 ή το 6, ή ειναι ανοστα. ?? (ατμιζα 18)

χρησιμοποιω ego-t κανονικο, αλλα και LR tybe b atomizer, που σε λιγο καιρο θα αντικατασταθουν με ego-c αν παιζει καποιο ρολο στη γευση αυτο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2011, 02:11 από nemakis »

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #423 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 04:07 »
Έχοντας δοκιμάσει όλες τις περιεκτικότητες του Tribeca μπορώ με βεβαιότητα να πώ ότι τα λιγότερα mg νικοτίνης δίνουν σαφώς απαλότερη αλλά και πιο γλυκιά γεύση. Το ίδιο ισχύει και για το Freedom και ίσως και για άλλα υγρά. Επίσης θα έλεγα ότι στις μεγαλύτερες περιεκτικότητες η γεύση γίνεται εντονότερη και επομένως πιο πλούσια. Θα πρότεινα αρχικά τα 12mg για κάποιον που θέλει να κατεβεί σε χαμηλότερες περιεκτικότητες. Από εκεί και πέρα μπορεί να πέσει και στα 6mg. Ωστόσο κατά την προσωπική μου εκτίμηση τα 24mg θα δίνουν πάντα μια πλουσιότερη γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #424 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 19:01 »
Ναι, ωραίο το 24άρι, αλλά πολύ πικρίλα στο στόμα αν το παρακάνεις λιγο.
Όσο για τον φίλο με το Old Holborn, έκανα για χρόοοονια το ίδιο (κίτρινο), μην περιμένεις να βρεις κάτι ανάλογο στα υγρά που είπες...

Αποσυνδεδεμένος max

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #425 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 15:20 »
Παιδια μια ερωτηση γιατι ξεμεινα απο υγρο!!!

Εχω ατμο Giant και μεχρι σημερα τα υγρα που εχω δοκιμασει και μου αρεσαν ειναι το cigar 16 και το usa mix 16 της nobacco. Θελω να δοκιμασω τα υγρα της Halo. Με βαση τα παραπανω υγρα που σας ανεφερα και τον ατμο Giant ποιο απο τα παρακατω προτεινεται? Tribecca, Freedom i Torque56 και σε τι περιεκτικοτητα νικοτινης? Το θελω για χρηση ολη μερα αλλα δεν θελω να εχει πολυ γλυκια γευση. Θελω να ειναι οσο το δυνατον τσιγαρισιο.

Αποσυνδεδεμένος marios28

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #426 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 15:31 »
To Torque είναι το πιο "τσιγαρίσιο". Πέρνα καλύτερα από ένα κατάστημα που φέρνουν τα παραπάνω να τα δοκιμάσεις.

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #427 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 16:13 »
Εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και freedom για ολοήμερο άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #428 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 18:06 »
Για την ιστορία, αναφερω αυτα που λεει και στο site του το  Alter smoking για τα Halo..........

Σημαντικές πληροφορίες για τα υγρά HALO

Αυτά τα υγρά εμφιαλώνονται αμέσως και γι'αυτό σας συνιστούμε να ανοίξετε το μπουκάλι αμέσως μόλις το παραλάβετε και να το αφήσετε να φτάσει σε θερμοκρασία δωματίου. Μόλις το μπουκάλι ανοίξει, πρέπει να το αφήσετε να "ωριμάσει" συνήθως για 24 έως 48 ώρες πριν το χρησιμοποιήσετε. Δεν πρέπει να το αποθηκεύσετε στο ψυγείο, εκτός και εάν δεν σκοπεύετε να το χρησιμοποιήσετε για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Για καλύτερη γεύση πρέπει να βρίσκεται σε θερμοκρασία δωματίου. Το υγρό θα συνεχίσει να ωριμάζει όσο συνδυάζεται με τον ατμοποιητή και τον αέρα. Η γεύση θα γίνεται συνεχώς καλύτερη όσο θα απορροφάται από τον ατμοποιητή.


Σημερα πηγα και πηρα ενα μεγαλο TRIBECA και ενα μικρό freedom. (και τα δύο στα 12mg)

το Tribeca το εχω αφησει ανοιχτο να "ισιώσει" όπως μας συμβουλεύει παραπάνω, ..........αλλα το freedom απο την ωρα που το πηρα στα χερια μου, το εχω στο στόμα "ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΑ" λεμεεεεε 

Τρελό ντουμάνι.
Τρελή γευση , που εμενα μου θυμιζει κατι,αλλα ακομα δεν "τό'χω". (οταν ημουν μικρος κατι εστριβε ενας θειος μου, αλλα δεν θυμαμαι.........γιατι ημουν μικρος πολυ)

και ευχομαι να μου τα "χωσει" ετσι και ο TRIBECA

ΑΓΑΠΟΥΛΑ........................ΠΟΥΛΑΑΑΑΑ

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #429 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 18:14 »
Παιδια μια ερωτηση γιατι ξεμεινα απο υγρο!!!

Εχω ατμο Giant και μεχρι σημερα τα υγρα που εχω δοκιμασει και μου αρεσαν ειναι το cigar 16 και το usa mix 16 της nobacco. Θελω να δοκιμασω τα υγρα της Halo. Με βαση τα παραπανω υγρα που σας ανεφερα και τον ατμο Giant ποιο απο τα παρακατω προτεινεται? Tribecca, Freedom i Torque56 και σε τι περιεκτικοτητα νικοτινης? Το θελω για χρηση ολη μερα αλλα δεν θελω να εχει πολυ γλυκια γευση. Θελω να ειναι οσο το δυνατον τσιγαρισιο.

σου συνιστώ να τα πάρεις και τα τρία σε περιεκτικότητα 24mg. Tα 12άρια θα σου πέσουν αρκετά γλυκά και ιδιαίτερα το freedom  που γλυκίζει πολύ στα 12mg.

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #430 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 18:15 »
Φιλε reefdiver ειχες την δυνατοτητα να τα δοκιμασεις στο μαγαζι πριν τα παρεις, ή τα ειχες δοκιμάσει άλλη φορα?

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #431 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 18:17 »
 Δοκιμασα στο μαγαζι ενα "σφινακι"...... 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2014, 14:14 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #432 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 18:21 »
Αυριο θα περασω να δοκιμασω και εγω τον freedom ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2014, 14:14 από Cruiser79 »

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #433 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 18:22 »
Μιας και είπες ότι το έχεις αναπνευστήρα στο στόμα το Freedom  θα χρειαστείς το σχετικό "μπουκαλάκι" για το αγαπημένο σου υγρό... :laugh1: :laugh1: :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #434 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 18:23 »

 :thumpup:  Καλόοοοο   :)) :))

Αλλα ειμαι της ελεύθερης καταδυσης ρε γμτ    :)) :)) :))

σου συνιστώ να τα πάρεις και τα τρία σε περιεκτικότητα 24mg. Tα 12άρια θα σου πέσουν αρκετά γλυκά και ιδιαίτερα το freedom  που γλυκίζει πολύ στα 12mg.
Σε καπνικό, μεχρι τωρα, εβαζα RY3 Nobacco , και το ανακάτευα πότε με μηλο,πότε με Βανίλια.
Το 12ρι freedom , δεν μου σκαει την γλυκάδα των Nobacco........
και αν δεν παρω τζουρα στα 5' , αρχίζω να τρεμω απο στέρηση λεμεεεε   :laugh1: :tongue_smilie: 8)  (πλακα κανω).

Μπορει να φταιει που ειναι σε καινουργιο ατμοποιητη  ?      (καρτο)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2014, 14:15 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 51 10404 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:37
από Tem
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 7793 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2122 345164 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 02, 2024, 09:58
από noe
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208603 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 544583 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32711 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 599886 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360527 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13067 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195431 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 2477 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos