vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

302 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, dimitrist, lagoudakis, Buliwyf, skoubri

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #45 στις: Οκτωβρίου 27, 2012, 04:24 »
Γιάννη τον T2 δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα και ο λόγος που έχω τους ενδοιασμούς μου είναι ότι δεν μου αρέσουν οι ατμοποιητές που έχουν βιδωτό καπάκι διότι για με συνεχές απανωτές τζούρες κάνουν κατακράτηση υγρού γύρω από το στόμιο και αυτό (όπως ξέρεις καλύτερα από εμένα) έχει κάποια μείων.


Βέβαια είδα το πρόσφατο νήμα σου για την καινούργια version με τα φιτίλια από κάτω και μπορώ να πω ότι θα ήθελα να τον δοκιμάσω.




Επίσης αυτό που ξέχασα να αναφέρω ποιο πάνω σχετικά με τον ce3 και τις τζούρες 3'' είναι ότι αναφερόμουν σε μπαταρία giant 900mah ανεξαρτήτου φορτίου.


Σε γενικές γραμμές πάντως συμφωνώ μαζί σου προσθέτοντας απλά ότι πέρα από τα δεδομένα των ατμοποιητών/μπαταριών παίζει πολύ μεγάλο ρόλο και το "point of view" του κάθε ατμιστή.

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Νίκη

  • **
  • 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • e_High ατμιστής
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #46 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 04:16 »
Ημουν άτυχη με Τ2 έπεσα σε μια παρτίδα προβληματικούς.Τον αγόρασα από ένα μαγαζί στην Ερετρια μου βγήκε προβληματικός και δεν τον χάρηκα.Ο ce3 μου άρεσε και στην αδελφή μου οι ego w κρατάνε 1 μήνα και στις φίλες μου το ίδιο και γεύση έχουν και ντουμάνι.

Αποσυνδεδεμένος Ντινάκι

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #47 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 10:02 »
Εχθές πρωτοδοκίμασα ένα mini vivi nova και νομίζω βγάζει το ίδιο ντουμανι με τον κανονικό :dontknow: Ταιριάζει και στις ego και μάλλον θα παρατήσω τους ce4 ;D

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #48 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 16:56 »
Πολυ καλος ο μινι νοβα.....και μου αρεσει που σφραγιζει αψογα στο επανω καπακι...επεσε στα χερια μου ενα σετ απο φιλο και επαθα πλακα.

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #49 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 17:47 »
εχω εδω και περιπου 2 εβδομαδες ενα τ2 που αγορασα απο το www.fabvape.gr ,με 1.8 κεφαλη .τον δουλευω μονο σε ego 650,και απο το ντουμανι του ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
προβληματα δεν ειχα καθολου,βεβαια δεν τον χρησιμοποιω ως βασικο μου ατμοποιητη,αλλα νομιζω οτι αξιζει μια δοκιμη.
αυτο που δεν μου αρεσει ειναι ο αρκετα ζεστος ατμος του,που σκοτωνει τη γευση σε συνεχομενες τζουρες.
αλλα επειδη το θεμα ειναι για πολυ ατμο,βγαζει τον περισοτερο απο οσους εμποριου εχω δοκιμασει.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #50 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 19:28 »
Κάποια μηνύματα για λιγότερο ατμό μεταφέρθηκαν εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,13948.0.html

Αποσυνδεδεμένος gmax

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #51 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 21:15 »
Από τους ατμοποιητές που έχω δοκιμάσει (και είναι πάρα πολλοί) είναι ο c3 gianto μετά από 2-3 μέρες χρήσης, ο vivi nova λίγο πειραγμένος και ένα carto boge xxl lr. Τα carto πάντως πιστεύω αν πετύχεις καλό είναι οτι καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος terrys46

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #52 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 01:18 »
Για εμενα vivi nova και dct carto  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος enemy_sixx

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • ~never stop hoping~
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #53 στις: Νοεμβρίου 30, 2012, 18:24 »
Η αποψη μου ειναι πως οι costum με driping ειναι οι καλυτεροι δοκιμασες πολυβολταικη μπαταρια σε αυτον που εχεις? ;)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 09:11 »
Για μενα ο μινι βιβι νοβα και ο Τ3 εχουν πολυ ατμο που σε γεμιζει. Πιστευω οτι ειναι αμεση συναρτηση του α) αν ειναι απροβληματιστος ενας ατμοποιητης (και η κεφαλη του φυσικα) και β) το ποστο αερατη τζουρα εχει. Ο κρυσταλ ,πχ, αν μου εχουν τυχει αρκετα καλες κεφαλης δεν εχει πολυ αερατη τζουρα και το μεγαλο ντουμανι με δυσκολια το βγαζεις..στους 2 παραπανω ομως βγαζω με ελαχιστη προσπαθεια αρκετο ατμο που καθομαι και χαζευω τα συννεφακια... :)

Αποσυνδεδεμένος BlackSwan

  • *
  • 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Eξ...ατμιζομαι!
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 09:56 »
Mini Vivi Nova και απο εμενα  :)

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 10:31 »
Ο mini vivi nova πιστεύω πως σου κάνει. Γίνεται κι εύκολα επισκευάσιμος, είναι και καλαίσθητος. Θα ξέρεις φαντάζομαι, αφού είσαι μέλος και διαβάζεις εδώ, ότι όλοι οι εργοστασιακοί επισκευάζονται. Κάποιοι μάλιστα πολύ εύκολα. Ψάξε το και ασχολήσου για να προσαρμόζεις τον οποιοδήποτε στα γούστα σου και να έχεις διαφορετικό ατμο σε κάθε σετάρισμα. Η αρχή είναι δύσκολη, μέχρι να κατανοήσεις τις ίδιες βασικές αρχές λειτουργίας που ισχύουν σε όλους. Δε χρειάζεται να είσαι ιδιαίτερα δεξιοτέχνης ή μάστορας,εργοστασιακός παραμένει ...απέξω, δεν είμαι εκτός θέματος.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 11:59 »
εργοστασιακός παραμένει ...απέξω, δεν είμαι εκτός θέματος.

παρολαυτα συζηταμε ποιος/ποιοι ατμοποιητες απο την "μαμα" παραγουν πολυ ατμο...  ;)
αν μπεις στην διαδικασια να τον πειραξεις τα παντα μπορει να γινουν..απο το καθολου ατμο εως συννεφα..

οποιος ψαχνει ομως εργαστοασιακο ατμοποιητη που να παραγει πολυ ατμο ειναι φυσικο να του προτεινουμε κατι που αγοραζει και χρησιμοποιει χωρις πολλα πολλα (σεμιναρια,βιντεακια,ταναλιες, ψαλιδια κλπ). Οι πατεντες ειναι αλλο κεφαλαιο  ;)

Αποσυνδεδεμένος ManosRadX

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 14:37 »
παρτε ενα τετοιο  :idiot1:


Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 15:07 »
ειναι τρελος !!!!  :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6281 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117303 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825425 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508535 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155330 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569422 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244455 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1974 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763405 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog