vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

176 επισκέπτες, 3 χρήστες
Milarepa, mathimatikos1966, bloodlessz

Εθεάθη συνατμιστής!

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #945 στις: Μαρτίου 09, 2014, 12:27 »
Εχθές πρωί περί 10 am στα Μικελ στα Βριλήσσια επι λεωφ. Πεντελης εγώ με το bod Mecha και ακριβώς απέναντι μου μια κυρία με ego.. Μέσα στο μαγαζί έχει πρόσφατα απαγορευτεί το κάπνισμα και και εμείς ντουμανιαζαμε κανονικά μετά ερώτησης και συμφωνης γνώμης του προσωπικού  ;D

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #946 στις: Μαρτίου 09, 2014, 13:01 »
Παρομοιως την Παρασκευη στον χωρο δουλειας μου οπου απαγορευεται το καπνισμα και οσοι θελουν πανε στο παραθυρακι της κουζινας με το κεφαλι εκτος ;D ενω εγω και ενας φιλος-συνεργατης βγαζουμε ντουμανια ατμου και αρωματιζουμε το χωρο με αρωμα καραμελας και σοκολατας  :yes:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #947 στις: Μαρτίου 10, 2014, 02:22 »
Σήμερα πέρασα από ΚΤΕΟ.
Μέσα στο άγχος τι θα βρουν και τι θα κοστίσει τελικά, μέσα στην αναμονή, να και η γραμματέας (κοπελίτσα 20 χρονών) με το ΗΤ...
Είδε το ταπεινό μου λάβα και εντυπωσιάστηκε με το μέγεθος, θετικά, αν κατάλαβα καλά.
Ψαχνόταν, νέα ατμίστρια οντας, και ρωτούσε αν μετά από τόσο καιρό είδα επιπτώσεις στην υγεία μου...
Το να καπνίζεις 30 χρόνια δεν είναι παράξενο, το να ατμίζεις όμως κάτι μήνες είναι.

Αφού της εξήγησα...
πώς να βγάζει το υγρό από τους πνεύμονες με το ειδικό κλειδί,
πώς να εξαϋλώνει τα κομμάτια φυτιλιού με ακριβείς ριπές λέιζερ,
πώς να μειώνει το τεράστιο ζάχαρο που προκαλεί το ΗΤ με ειδικό διάλυμα,
πώς να γεμίζει υγρό στον ατμοποιητή με την ειδική αντι-ραδιενεργή πανοπλία,
πώς να φορά τα ειδικά γάντια για να μην στάξει στο χέρι της μια μοιραία σταγόνα νικοτίνη,
πώς να εκπνέει τον ατμό για να μην τραβά μετεωρίτες πάνω της,
πώς να κάνει πιστολάκι στην πιπέτα για να μην έρθει κάποια σταγόνα από τα υγρά στο στόμα της,
πώς να αποστειρώνει τα μπουκαλάκια μην τυχόν και της έρθει ο θανατηφόρος ιός mouxlous apesious,
πώς να φορά τις ειδικές ωτοασπίδες για να μην ακούει τα σχόλια των καπνιστών που έχουν άποψη θανατηφόρα χωρίς να έχουν δοκιμάσει ΗΤ,
πώς  να αποστειρώνει τα πιπετάκια για να αποφύγει άφθες,
πως το ΗΤ δεν φταίει για τυχόν αίμα στα ούλη,
πως το ΗΤ δεν φταίει αν πάρει ένα κιλό,
πως το ΗΤ δεν φταίει αν της κοπεί ο τσιγαρόβηχας,
πως το ΗΤ δεν φταίει αν της ξανάρθει η γεύση και η όσφρηση,
πως δεν έχει σημασία αν τα υγρά ωριμάσουν σε 4 μέρες, 18 ώρες και 57 δεύτερα αντί για 4 μέρες, 18 ώρες και 59 δεύτερα,
πήρα το σαραβαλάκι κι έφυγα... καθαρός  ;D

Ένα χρόνο ακριβώς αργότερα (το γράφω με κάποιες μέρες καθυστέρηση) ξαναπήρα το σαραβαλάκι για να υποδεχτώ, για έναν καφέ, συμφορουμίτη που ήλθε για επαγγελματικούς λόγους από Αθήνα, για λίγες ώρες.
Θυμήθηκα ότι έπρεπε να πάρω και κάρτα καυσαερίων. Την εξασφάλισα, σύντομα και αναίμακτα, αν και η συνατμίστρια δεν ήταν εκεί. Με την απορία αν απλά είχε ρεπό, αν έχασε τη δουλειά της και αν παραμένει ατμίστρια, έφτασα στο μέρος του ραντεβού.
Παρατηρήσαμε τα τραπέζια γύρω μας... Ένα εμείς, καθαροί ατμιστές. Στο ακριβώς αποπίσω, ένας κι ένας (ατμιστής και καπνιστής). Στο παρα-δίπλα, δυο ατμιστές με απλές συσκευές. Και, αμέσως παρακάτω, δυο καπνιστές και μία ατμίστρια. Σκεφτόμουν πόσο καλά πάμε...

Όλα αυτά με την πρώτη ματιά. Μόλις καθίσαμε και βγάλαμε τη φόρα τα... αξεσουάρ, τα μάτια του δίπλα ατμιστή γούρλωσαν.
Κι αυτό με έκανε να αναρωτηθώ: Αν όλο και περισσότερος κόσμος μάθαινε όχι μόνο την ύπαρξη του ΗΤ αλλά και την εξέλιξή του, πόσοι και πόσοι θα σώζονταν... που δεν θα μπορούσαν να κόψουν την πίσσα με μια απλή μπαταρία... έστω...

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #948 στις: Μαρτίου 10, 2014, 09:41 »
Παράθεση από spectrum:
-----------------------------------
.....
Κι αυτό με έκανε να αναρωτηθώ: Αν όλο και περισσότερος κόσμος μάθαινε όχι μόνο την ύπαρξη του ΗΤ αλλά και την εξέλιξή του, πόσοι και πόσοι θα σώζονταν... που δεν θα μπορούσαν να κόψουν την πίσσα με μια απλή μπαταρία... έστω...
----------------------------------------



Πραγματικά θεωρώ ότι οι "μαγικές" αυτές συσκευές είναι η λύση και την διακοπή του καπνίσματος, όπως επίσης θεωρώ ότι δεν είναι άγνωστες συσκευές. Καθημερινά, πλέον, σε διάφορα μέρη βλέπω ότι υπάρχουν ατμιστές. Δεν κάνω αναφορά στο νήμα, γιατί θα έπρεπε να κάνω σχεδόν καθημερινά. Πιστεύω, λοιπόν, πως οι περισσότεροι καπνιστές γνωρίζουν την ύπαρξη των συσκευών αυτών, κι όλο και θα'χουν δει κάποιον να ατμίζει, είτε φίλο είτε απλό περαστικό.

Το κυρίως θέμα είναι κατά πόσο είναι κανείς δεκτικός σε νέα πράγματα και κατά πόσο θέλει πραγματικά να απαλλαγεί/διακόψει το κάπνισμα. Αν είναι αρνητικός εξ αρχής, είναι μικρές οι πιθανότητες να αρχίσει να ατμίζει, πόσο μάλλον να το διατηρήσει. Εάν όμως είναι κάποιος αποφασισμένος και δώσει λίγο, μα λίγο χρόνο σ'αυτό κάνοντας της δοκιμές που απαιτούνται, ώστε να βρει το δικό του ατμιστικό μοτίβο, τότε νομίζω ότι δύσκολα θα επιστρέψει πίσω.

Για να επανέλθω λίγο στο θέμα του νήματος, καθημερινά παρατηρώ γύρω μου ολοένα και περισσότερους ατμιστές, σπάνια όμως με "μαρκούτσια" περαν των κλασσικών ego...

Αποσυνδεδεμένος Petros Pavlou

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #949 στις: Μαρτίου 10, 2014, 10:03 »
Στήν Καλαμάτα πάντως είμαστε μετρημένοι στα δάχτυλα νομίζω αλλά όταν συναντιόμαστε με τα βλέμματα η χαρά μας είναι μεγάλη !! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1945
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #950 στις: Μαρτίου 10, 2014, 10:55 »
Εγώ είδα χθες έναν στην Τούμπα, λίγα δευτερόλεπτα πριν ξεκινήσει το ματς.... Δεν μιλήσαμε, γιατί ήμουν πολύ μακριά, επρόκειτο για ΤΗΛΕθέαση  ;D ;D
Είχε έναν CE4οειδές, πάνω σε καφέ μπαταριοθήκη. Όταν δείξει πάλι το ματς, θα σιγουρευτώ για το αν ήταν SEBοκατασκευή ή κάτι άλλο

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #951 στις: Μαρτίου 10, 2014, 17:45 »
Εγώ προχθές είδα έναν κύριο να περιμένει στο ΑΤΜ με μια ego κι έναν CE4. Αυτό που μου έκανε εντύπωση, είναι ότι ήταν αρκετά μεγάλος σε ηλικία, και η εμφάνισή του παρέπεμπε στον κλασσικό παππού του καφενείου, που μιλάει με τις ώρες για μπάλα. Τελικά, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι οποιοσδήποτε μπορεί να μεταβεί στο η.τ. αρκεί να είναι ανοιχτόμυαλος και να έχει σωστή ενημέρωση περί του θέματος.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #952 στις: Μαρτίου 10, 2014, 18:12 »
Το Σάββατο, το μεσημεράκι, εθεάθει συνατμήστρια στο ΟΣΤΡΙΑ στην παραλιακή.
Ανταλλάξαμε πολλά βλέμματα, αλλά καθότι συνοδευόταν δεν της μίλησα.
Δυστυχώς έκαστε στον χώρο καπνιζόντων, μιας και ο συνοδός της κάπνιζε κανονικά.
Τελευταία όλο και περισσότερα άτομα βλέπω με η.τ. σαν τις εποχές του 2012!!!
Μακάρι να το κρατήσουν και να ξεφύγουν από το κ.τ. όπως κάναμε και εμείς!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #953 στις: Μαρτίου 10, 2014, 19:13 »
Το οτι ήρθες στα μέρη μου Σάββατο μεσημέρι και δεν πήρες ένα τηλ να με κάλεσεις για καφέ (πρωινό δικό μου,  μεσημεριανό δικό μου) δε σου το συγχωρώ...

Πάντως εγώ τόσες φορές στην οστρια και γενικότερα στη παραλιακή δεν εχω δει ποτέ καποιον συνατμιστη..

Σε νυχτερινές εξόδους (απο μπαράκια μέχρι μπουζούκια) βλέπω αρκετούς και χαίρομαι!!!! (Βέβαια όλοι είναι με κάτι τύπου ego + ce  και νιώθω σαν αλιεν με το προβατο (κατα τους φίλους μου "το μπουρι το μπεεεε"), αλλά δεν πειράζει...κάποια στιγμή θα πάρουν και αυτοί μεγάλα εργαλεία.... ;)  )

Sent from my GT-I9100


Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #954 στις: Μαρτίου 25, 2014, 00:26 »
Καλησπερα πεταχτηκα να παρω με το αμαξι τα παιδια απο καρατε και ''τρακαρα'' συνατμιστη στο ψιλικατζιδικο διπλα,περιοχη ανω γλυφαδα.
Δεν του μιλησα γιατι τα καμαρια μου βιαζονταν να δουν κατι στο χαζοκουτι
την αλλη φορα επιφυλασσομαι :bye:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #955 στις: Μαρτίου 25, 2014, 01:21 »
Προχθές Σαββατο, στο Εθνικο θέατρο (στο κτήριο Τσίλερ) σε workshop του Β.Κακλέα με συμμετοχή γυρω στους 40 ηθοποιους και χορευτές υπήρχαν όχι ενας αλλα τρείς (ενα κορίτσι και δυο αγορια) με vision Spiner και vapeonly mini bcc στα χέρια!
Η κοπέλα ειχε alter 1300αρα μπαταρία spiner και με πλησιασε να με ρωτησει "γιατι το δικο μου ειναι τόσο μεγάλο"...   :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #956 στις: Μαρτίου 25, 2014, 01:42 »
Αχ, βαχ.
Με θέλει γι αυτό που είμαι ή γι αυτό που έχω;
Είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που πραγματικά δεν ξέρω...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #957 στις: Μαρτίου 26, 2014, 15:47 »
Το οτι ήρθες στα μέρη μου Σάββατο μεσημέρι και δεν πήρες ένα τηλ να με κάλεσεις για καφέ (πρωινό δικό μου,  μεσημεριανό δικό μου) δε σου το συγχωρώ...

Πάντως εγώ τόσες φορές στην οστρια και γενικότερα στη παραλιακή δεν εχω δει ποτέ καποιον συνατμιστη..

Σε νυχτερινές εξόδους (απο μπαράκια μέχρι μπουζούκια) βλέπω αρκετούς και χαίρομαι!!!! (Βέβαια όλοι είναι με κάτι τύπου ego + ce  και νιώθω σαν αλιεν με το προβατο (κατα τους φίλους μου "το μπουρι το μπεεεε"), αλλά δεν πειράζει...κάποια στιγμή θα πάρουν και αυτοί μεγάλα εργαλεία.... ;)  )

Sent from my GT-I9100
εκει μενω και δε με χεις δει ποτε?? (ειτε με προβατο- ασανσερ και τωρα πια με κουτακι!)
βγαζω καθημερινά το παιδι (τετραποδο :p ) βολτα ατμιζωντας
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2014, 19:15 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #958 στις: Μαρτίου 26, 2014, 16:05 »
Μήπως πρέπει να κάνουμε μια συνάντηση ατμιστών νοτίων προαστίων να γνωριστούμε ;  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2014, 19:12 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος itsmethanos

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Psychedelic
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #959 στις: Απριλίου 10, 2014, 16:09 »
επιτέλους ! συνάντησα συνατμιστΡΙΑ (και τον έρωτα lol). Μέχρι σήμερα τα μόνα άτομα που είχα δει με η.τ. ήταν στα μαγαζιά που το πουλούσαν, και μάλιστα όλο άντρες. Σήμερα λοιπόν όπως ήμουν στο μετρό με το που άδειασε λίγο από κόσμο το βαγόνι πριν το σταθμό της Δάφνης μια κοπελίτσα έβγαλε το η.τ. της και τράβαγε διακριτικές τζούρες :D
μου ήρθε να της πω κάτι πολύ χαζό αλλά κρατήθηκα :P Παρατηρούσα τους άλλους πως την κοιτάγανε. Πλάκα είχε.   

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151761 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11138 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345734 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147404 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8137 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209010 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545286 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32989 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52572 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600572 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361026 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13427 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos