vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

122 επισκέπτες, 6 χρήστες
johnath, ZoeM, paiktaras, camber, marauder800, bloodlessz

Twitter

Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #405 στις: Ιουνίου 11, 2015, 16:25 »
Χμμμ μπορούμε να βρούμε πουθενά κλώνο marquis από Ελλάδα;

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #406 στις: Ιουνίου 11, 2015, 17:37 »

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #407 στις: Ιουνίου 12, 2015, 10:49 »

Εχει πολύ ρηχό deck... 5 σταγόνες και μετά στάζει... Για δοκιμές υγρών καλός είναι, για κανονική χρήση θα σου σπάσει τα νευρα.
Ο magma είναι καλύτερη επιλογή, επίσης ο 3D που έχει τεράστιο deck, εναλλακτικά και ο origen με μεγάλο deck αλλα με πιο δύσκολα στησίματα.


Κατ αρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις ΥΠΕΡ αρκετές πληροφορίες.
Anyway, εχθές φεύγοντας από τη δουλειά πέρασα από Atmistique και πήρα έναν W4. Όντως είναι ρηχός και κρατάει λίγο υγρό αλλά δεν με πείραξε και τόσο. όπως είπα άλλωστε θέλω να κάνω μια δοκιμή για αρχή. Τον 3d τον είδα από aere mares και μου άρεσε, αλλά αυτός αν δεν κάνω λάθος 1. μπαίνει μόνο σε nemesis mod και 2. είναι ακριβότερος από εβίβα.  :o  Τόυτος εδώ έκανε 15€... αν δε μου βγει δεν έπαθα και καμιά καταστροφή  :eyesplash:
Οπότε αν θέλω αυτονομία έχω τον Expro και είμαι άρχοντας. Το λοιπόν: αυτό που μου έπσπασε τα νεύρα δεν ήταν η μικρή αυτονομία (έχεις από δίπλα το μπουκαλάκι και στάζεις, no big deal), αλλά το στήσιμο των αντιστάσεων!!! Πρέπει να πέταξα περίπου 1,5m σύρμα και τελικά κατέληξα σε μονή... :idiot1: Εκτός ότι είναι μανίκι να τις φέρεις σε ευθεία και να τις περάσεις μέσα από τις τρυπούλες, συνειδητοποίησα (γιατί είμαι ακόμα νέος και μαθαίνω στην πράξη) ότι μια αντίσταση που μονή σου βγαίνει στα 1,6Ω, μόλις βάλεις και την άλλη (ολόιδια) αυτομάτως πέφτει στα 0,7! Δηλαδή στο μισό περίπου! Φαντάζομαι έτσι λειτουργεί, δεν έκανα κάτι λάθος...(???) Επειδή όμως δεν είχα διάθεση για κανιβαλισμούς και ήδη είχα πετάξει αρκετό σύρμα, την ξήλωσα και άρχισα ν ατμίζω με τη μία.
Ντουμάνι: 0
Γεύση: Σούπερ! Νομίζεις ότι το πίνεις το υγρό.
Ωραία αίσθηση, εντελώς διαφορετική από αυτό που είχα μάθει ως τώρα με τους RTA. Δεν μπροώ να τα συγκρίνω ακόμα και να πω αν προτιμώ το Α ή το Β. το καθένα έχει τη χάρη του. Αυτό είναι σα να απολαμβάνεις gourmet φαγητό. Δεν είναι όμως για χόρταση :nope:


Άρα, αν θέλω να τον στήσω με 2πλή που γι αυτό προορίζεται άλλωστε, τι κάνω? Φροντίζω να μου βγει η μονή πολύ μεγάλη, περίπου 2Ω ώστε μαζί με την άλλη να έρθουν γύρω στο 1Ω ή καμία σχέση??? :wall:

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #408 στις: Ιουνίου 12, 2015, 11:11 »
Σωστά τα λες. Δυο αντιστάσεις χ τιμής η καθεμιά, περασμένες μαζί, θα σου δώσουν συνολική αντίσταση χ/2

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #409 στις: Ιουνίου 12, 2015, 15:35 »
Τον 3d τον είδα από aere mares και μου άρεσε, αλλά αυτός αν δεν κάνω λάθος 1. μπαίνει μόνο σε nemesis mod και 2. είναι ακριβότερος από εβίβα.  :o  Τόυτος εδώ έκανε 15€... αν δε μου βγει δεν έπαθα και καμιά καταστροφή  :eyesplash:


Γι αυτό υπάρχουν και οι κλώνοι...  ::)
A! και να ο adaptor....
Είναι ο βασικός μου ατμοποιητής για τουλάχιστον ένα χρόνο...
για μενα, ο καλύτερος dripper... με τεράστια χωρητηκότητα, μονή/διπλή αντίσταση, επιλογή 3 μεγεθών τρύπας αερισμού... και κουμπώνει πολύ ωραία στο ψωρο-nemesis.
αν καταφέρει να τον εκθρονίσει ο KFL, θα δείξει....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 12, 2015, 15:42 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #410 στις: Ιουνίου 12, 2015, 15:44 »
Αμ δεν ήξερα ότι υπάρχει και σε κλώνος... άσε που με είχε πιάσει να πάω να πάρω έναν ΤΩΡΑ. Δεν πειράζει, μπορώ  πάντα να τον παραγγείλω, τσάμπα είναι άλλωστε. Με συνολικό κοστος 15+7=19€ δεν παίρνεις ούτε έτοιμο εργοστασιακό της προκοπής  :))
Εσυ δλδ τον έχεις σε κλώνο? Είσαι ικανοποιημένος?

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #411 στις: Ιουνίου 12, 2015, 16:26 »
7+1.5=8.5
Μια χαρά είναι. Επίσης ποτέ δεν χρησιμοποίησα την λειτουργία τρομπαρίσματος... αφού και έτσι όπως είναι παίρνει δύο αδειάσματα από σταγονόμετρο (αυτά τα γυάλινα) πάνω στο deck, που διαρκούν πολύ (κανονικά μπορείς να βάλεις υγρό και στο κάτω διαμέρισμα και όταν στεγνώσει το deck, με ένα πάτημα το πλημμυρίζεις ξανά). Ούτε με διπλή αντίσταση παίζω πολύ, νομίζω μια και καλή είναι ο καλύτερος συνδυασμός οικονομίας μπαταρίας και απόδοσης.


ΥΓ: Ο δικός μου είναι αυτός αλλα και ο γυαλιστερός δεν βλεπω γιατί να είναι διαφορετικός. Με νεμεσις και κικ ειναι μια χαρα...

Αποσυνδεδεμένος triastros

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #412 στις: Ιουλίου 25, 2015, 20:43 »
Χμμμ μπορούμε να βρούμε πουθενά κλώνο marquis από Ελλάδα;


Για αυτόν τον marquis πολλά έχω ακούσει ακόμα δεν τον έχω δοκιμάσει!!

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #413 στις: Ιουλίου 25, 2015, 21:36 »
Παιδια ερωτιση κατα ποσο θα με βολεψη αν παρω ενα ατμο αυτου του ειδουσ μονο για δοκιμεσ υγρων που φτιαχνω για να τσεκερο το ποσο καλλα ειναι και αν ναι πιο μου προτεινεται
Αυτο που κανω τωρα ειναι οτι λυνω των Lemo2 του βανω καινουργιο μπαμπακι σταζω καμποσεσ σταγωνεσ βανωντασ και την καμιναδα του και τσεκαρο αλλα δεν ξερω με των τριπινγκ αν αλαζη η γευση κατα πολλυ και μου δεινη καλυτερο αποτελεσμα
                                                         
                                                         Ευχαριστω εκ των πρωτερον

Αποσυνδεδεμένος dimitris2000

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μου τους κύκλους τάραττε.
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #414 στις: Ιουλίου 25, 2015, 22:07 »
καλησπέρα
εαν θέλεις  μονο  για δοκιμές υγρών,   κάλο ειναι καθε φορά  να φτιαχνεις καινούργια αντίσταση  χωρις αυτό να σημαίνει οτι και με την ιδια  δεν θα μπορείς να δοκιμάσεις τα υγρά σου  απλα με την καινούργια θα πάρεις το  maximum  της γευσης  ενδικνεται για αυτή την χρηση και για κανονικό ατμισμα ειναι μια χαρά  απλα εδω δεν εχεις το tank   και πρεπει να σταζεις καθε λίγο  εγω προσωπικά εχω των the dripper  του  leo  και πιστεύω οτι ειναι κορυφαίος . εσύ αποφασίζεις. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #415 στις: Ιουλίου 25, 2015, 23:38 »
Φιλε μου ειδα σχετικο βιντεο για των the dripper και ειναι υπεροχοσ και με κεραμικο και φυτιλοαντισταση απο αυτα που εχω ακουση συγουρα θα πλησιαζη το 100%100 τησ γευσησ και η τιμη του πολλυ καλη  οχι οπωσ τουσ εργοστασιακουσ των 8 ευρω αλλα για ελληνικη κατασκευη κιι η ποιοτιτα αυτη μετραη παρα πολυ

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #416 στις: Ιουλίου 25, 2015, 23:48 »
Αν εισαι ψημενος για τον dripper, εχε το νου σου στις αγγελιες και αργα η γρηγορα θα πετυχεις ενα σε καλη τιμη.
Απο γευση τον θεωρω εξαιρετικο, ειναι ομως λιγο μπελαλιδικος στο στησιμο λογω nrn και κεραμικου.
Επισης θελει λιγο προσοχη να μη σου τρεξει υγρο απο την τρυπα στον πολο γιατι ετσι περναει μεσα στο μοντακι και μπορει να στο καταστρεψει.

Αποσυνδεδεμένος ralloss

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #417 στις: Ιουλίου 29, 2015, 16:47 »
Θυμαμαι πιο παλια που ντριπαρα στο gg με 901 ..

αραγε καμια αναβαθμισμενη εκδοση εργοστασιακου για ντριπ υπαρχει τωρα ;
ή δε συμφερει και καλυτερα σε επισκευασιμο;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #418 στις: Ιουλίου 30, 2015, 10:40 »
Οι καλύτεροι εργοστασιακοί drippers παραμένουν οι Cisco 306 και HH.357, με το δεύτερο να θεωρείται ο απόλυτος άρχων. Αλλά πρέπει να σκάσεις αρκετά € για να τον αποκτήσεις.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #419 στις: Αυγούστου 03, 2015, 14:18 »
@ralloss
Αν έχεις κρατήσει την υποδομή για 901 και γουστάρεις παιδικές θύμησες, εδώ.
Αν όχι και θέλεις μια αξιοπρεπέστατη και οικονομική θύμηση, εδώ και λίγο ποιο 'δω.
Με τους πεντεδέκα (τι μου θύμησες τώρα), δεν θα χρειαστεί να αγοράσεις το sleeve (πουκάμισο;), που μπαίνει γύρω απ' τους τρακοσαέξη για να μπορέσεις να τους χρησιμοποιήσεις.
Μην φανταστείς καμιά τρελή διαφορά μεταξύ 306 και 510.
Αν μετά την δοκιμή αποφασίσεις ότι αξίζει τα έξοδα σε σχέση με επισκευάσιμο, φυσικά και θα αγοράζεις 306.
Μετά από λίγο καιρό και αφού θα τα δοκιμάσεις όλα, θα μπορείς να επιχειρηματολογήσεις, γιατί ο 357 κοστίζει τα 3πλα.
Μπορεί να μου λύσεις και την απορία, αν οι πλούσιοι ατμίζουν με εργοστασιακούς drippers.
Σε κάθε περίπτωση θα θυμηθείς την πεμπτουσία του DRIPPING.
2-3 σταγόνες (απ' τις μικρές) και 3 τζούρες.
Και φαντάσου το όλον, με TC mod, που να υποστηρίζει το σύρμα τους.

Αχ... Βαλτός είσαι καλοκαιριάτικα;
Και αυτά τα προβοκατόρικα, αν συμφέρει, δεν περνάνε στους μερακλήδες.  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115959 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507431 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154792 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568813 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243908 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294221 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762796 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4022 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem