vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

156 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, Milarepa, Doubt, bloodlessz, kompsognathous

Twitter

Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος nikos tsaf

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #270 στις: Αυγούστου 21, 2013, 00:10 »
ολοι οι κινεζικοι ειναι αμφιβολου..υλικων κατασκευης..οταν λενε ss ισχυει μονο που ΔΕΝ χρησιμοποιουν το καταλληλο ss οπως ειναι για ελαια τροφιμων...κ.λ.π...




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
προσωπικά δεν μου αρέσει που το γενικεύεις ότι όλοι οι Κινέζοι είναι κακοί και ότι όλοι οι άλλοι μαζί και οι δικοί μας είναι σωστοί επαγγελματίες.

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #271 στις: Αυγούστου 21, 2013, 01:35 »
Η γλυκερινη άσχετα αν ειναι στην χημεία αλκοόλη ., έχει και την χρήση της λιπανσης .σε πολλούς τομείς !
Άμα πέσει στο ρούχο .. Θα πεις το λαδώσα ..
Δεν θα πεις ποτε .. ( το απολύμανα ) .!
Νομίζω ότι η απάντηση της petra και κατ' επέκταση του kfarsal ήταν κατατοπιστικότατη. Εκτός και αν εννοείς τη χρήση του "έλαια" σαν κατ' εφημισμό.
Σίγουρα είμαι of topic αλλά....  http://www.karpasia-hp.com/newsletter/13/details.cfm?go=3


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #272 στις: Αυγούστου 21, 2013, 02:53 »
Οχι, δεν λεω ποτέ οτι εριξα γλυκερινη στο ρουχο κι αφησε ... λαδιά.
η σκετη, χωρις χρωματιστά αρωματα, γλυκερίνη οταν στεγνωσει, ΔΕΝ αφηνει στο ρουχο λεκέ. Oπως το οινοπνευμα.
το λαδι αφήνει.

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #273 στις: Αυγούστου 21, 2013, 02:56 »
καποιος να μου δωσει ενα λινκ για dripping απο fasttech γιατι δεν τους ξεχωριζω να παραγγειλω εναν απο εκει να δοκιμασω?
θελω να τον βαλω στο Vamo μου


απλα μην ειναι επισκευασιμος γιατι δεν ξερω απο τετοια... απλα και ετοιμος για χρηση

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #274 στις: Αυγούστου 21, 2013, 03:01 »
Η φαστεκ δεν εχει μη επισκευασιμους ντριπερς. Τα παιδια στην προηγουμενη σου ερωτηση σου εχουν δωσει τις καλυτερες επιλογες.

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #275 στις: Αυγούστου 21, 2013, 03:04 »
Απλα το ειπα γιατι στις επιλογες που μου εδωσαν εχει και 7 € ταχυδρομικα κουριερ και δεν βολευει


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 21, 2013, 04:44 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος alex66

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #276 στις: Αυγούστου 21, 2013, 03:45 »
μεγαλη κουβεντα για τα ατσαλια,βασικα,χωριζονται σε κατηγοριες αναλογα το ειδος του σιδηρου που περιεχουν.
επι της ουσιας αυτα που χαρακτηριζονται σαν food grade ειναι αυτα που αντεχουν  στην διαβρωση.
 τα 304 και 316 ειναι σε συτην την κατηγορια και τα πιο κοινα της σειρας 300 με βαση τον ωστενιτη και στην βιομηχανια αναφερονται και σαν 18/8(χρωμιο/νικελιο) και Α2(θυμαστε τον τουρκο?) το 304 ενω το 316 σαν ναυτικο ατσαλι και 18/10.απο τα 2 το 316 ειναι καλυτερο αλλα υπαρχουν και καλυτερα.
οταν βλεπουμε L μετα το νουμερο σημαινει οτι το ατσαλι περιεχει ελαχιστο ανθρακα και προτιμουνται οταν γινονται κολλησεις γιατι αντεχουν καλυτερα στην διαβρωση.το χειρουργικο 316 που λεμε ειναι το 316LVM και ειναι καταλληλο για ιατρικα προσθετα η και σκουλαρικια τυπου.δεν το αποβαλει ευκολα το σωμα.
η κινα ειναι πρωτη στην παραγωγη ατσαλιου με δευτερη την ιαπωνια.
ο τονος 316L εχει 4000 δολαρια ο τονος και η τιμη αυτη δεν ειναι η φτηνοτερη.

Types                     Typical Applications
420 (martensitic)    Cooks and professional knives, spatulas etc
430 (ferritic)            Table surfaces, equipment cladding, panel (ie components requiring little formability or weldability). Used for moderately corrosive environments (e.g. vegetables, fruits, drinks, dry foods, etc).
304 (austenitic)    Vats, bowls, pipework, machinery parts (i.e. components requiring some formability or weldability). Corrosion resistance superior to 430.
316 (austenitic)    Components used with more corrosive foods (e.g. meat/blood, foods with moderate salt contents), which are frequently cleaned, with no stationary solids and not under excessive stress.
1.4539 (austenitic)    Used with corrosive foods (e.g. hot brine with solids that act as crevice forms, stagnant and slow moving salty foods).
1.4462 (duplex)    Used with corrosive foods (e.g. hot brine with solids, stagnant and slow moving salty foods). Higher strength than austenitics. Good resistance to stress corrosion cracking in salt solutions at elevated temperatures.
6%Mo. types (austenitic)    Used with corrosive foods (e.g. hot brine with solids, which act as crevice formers, stagnant and slow moving salty foods). Good resistance to stress corrosion cracking in salt solutions at elevated temperatures. Used in steam heating and hot work circuits, hot water boilers, etc


για μενα στην τελικη pg/vg δεν ειναι και τοσι διαβρωτικα να πω οτι φοβαμαι.σαμπως θα κρατησω κατι για μια ζωη να φοβηθω μπας και διαβρωθει και πανε στο υγρο μου μορια?
θα προσεξω ομως τις αγορες μου ,αυτα :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 21, 2013, 03:53 από alex66 »

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #277 στις: Αυγούστου 21, 2013, 09:19 »
προσωπικά δεν μου αρέσει που το γενικεύεις ότι όλοι οι Κινέζοι είναι κακοί και ότι όλοι οι άλλοι μαζί και οι δικοί μας είναι σωστοί επαγγελματίες.
..
δεν ειπα οτι οι κινεζοι ειναι κακοι...εννοω..οτι αν ατμισεται οποιοδηποτε..κινεζικο επισκευασιμο.ατμο..για dripping...μονο τοτε θα καταλαβεται τη διαφορα..απο τους ιδιοκατασκευης....οι δε ελληνικοι..ειναι απο τους καλυτερους..παγκοσμιως..οπως..the dripper-s/m socolataki..k.lp.....

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #278 στις: Αυγούστου 21, 2013, 09:32 »
μονο και μονο με 304 ατσαλι food grade η 316l..κανουν για dripping..
δηλαδη μονον ιδιοκατασκευες....εγω προσωπικα εχω και θεωρω καλυτερο τον cyclone by vicious ant..συρμα χωρις αντισταση και τελεια γευση..
προσωπικη αποψη+συμβουλη..ΜΑΚΡΙΑ απο ΟΛΟΥΣ..τους κινεζικους..μονο ετσι θ απολαυσεται το σωστο dripping....


angelosdes, ο cyclone πως συγκρίνεται σε γεύση πχ με τον dripper pro, νοουμένου ότι δεν έχει κεραμικό αν δεν κάνω λάθος?

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #279 στις: Αυγούστου 21, 2013, 10:08 »

επειδη περιμενω και την afc καμπανα..για διπλες αντιστασεις..ωστε να υπαρχει ολοκληρωμενη γνωμη..θα γραψω εντυπωσεις στο αναλογο θεμα....προς το παρον η γευση του ειναι καταπληκτικη [το κεραμικο..ειναι μυθος-προσωπικη αποψη-]..




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 21, 2013, 11:47 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #280 στις: Αυγούστου 21, 2013, 10:08 »
Από που μπορούμε να κάνουμε αγορα?

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #281 στις: Αυγούστου 21, 2013, 10:13 »
[το κεραμικο..ειναι μυθος-προσωπικη αποψη-]..

Και δική μου...

Είναι ο μόνος τρόπος για άτμο που χρησιμοποιούν σύρμα non για να μπορούν να δέσουν τα σύρματα στους πόλους.

Άκαφτο και μη αγώγιμο συγχρόνως.

Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #282 στις: Αυγούστου 21, 2013, 11:13 »
Από που μπορούμε να κάνουμε αγορα?

Διαθεσιμότητα: kazulinhomods Τιμή: 55 €
Και εδώ με 37 €

Αποσυνδεδεμένος Drippakias

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #284 στις: Αυγούστου 21, 2013, 13:57 »
[το κεραμικο..ειναι μυθος-προσωπικη αποψη-]..


Το κεραμικό είναι μύθος συμφωνώ..... στο dripping. Αν πετάς υγρό φάτσα φόρα και ξεδιάντροπα στην αντίσταση θα πάρεις καλύτερη γεύση. Ακόμα και σε μεταξύ dripping με dripping, παίρνω πάλι καλύτερη γεύση από 306 σε σχέση με επισκευάσιμο των 15 σταγόνων για παράδειγμα, γιατί (κατά τη γνώμη μου) του πέταξες μόλις τώρα υγρό πάνω. Σε άλλες περιπτώσεις όμως για κάποιο λόγο οι κεραμικάτοι, όσο κι αν ακόμα δε μου φαίνεται λογικό, μου βγάζουν καλύτερη γεύση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115921 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824388 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507404 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8943 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154778 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568796 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243887 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294195 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1764 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762781 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1130 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem