vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

177 επισκέπτες, 4 χρήστες
bloodlessz, Sergios, camber, domaze

Twitter

Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #105 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 16:42 »
Έχω ψηθει για dripper δεν ξέρω γιατί ! Αλλά μάλλον θα πάρω έναν εργοστάσιακό για δοκιμη και βλέπουμε ; Εχουν παρόμοια απόδοση με τους επισκευασιμους για όσο δουλεύουν ;

Αποσυνδεδεμένος Georgestil

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ
Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #106 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 17:08 »
Μόλις παρέλαβα ένα dripper. Εδω και 15 μήνες που ατμιζω δεν έχω πάρει καλύτερη γεύση με οποιοδήποτε άλλο ατμοποιητη

Συνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #107 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 17:19 »
Μόλις παρέλαβα ένα dripper. Εδω και 15 μήνες που ατμιζω δεν έχω πάρει καλύτερη γεύση με οποιοδήποτε άλλο ατμοποιητη

Μια ερωτηση: εχεις δοκιμασει genesis;
Και για να μην παρεξηγηθω δεν εχω αποψη για το τι ειναι καλυτερο απλα ρωταω για να ακουσω τη γνωμη σου.


Εν κατακλειδι επειδη δε ταιριαζει σε ολους το σπορ μη πεταξεις κατευθειαν το 50Ε σου

Βεβαια αν δεν σου αρεσει τον βαζεις αγγελια και (τουλαχιστον) θα παρεις πισω ενα σημαντικο μερος των χρηματων σου. Και δεδομενου οτι γινεται αυτο μπορεις να δοκιμασεις κατ ευθειαν αυτο που θεωρεις οτι ειναι το καλυτερο (εφοσον βεβαια εχεις το αρχικο κεφαλαιο)...

Στάλθηκε από το GT-P1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #108 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 18:07 »
Δεν διαφωνω στο τελευταιο απλα ενα καλο κομματι οπως ο ντριπερ ή το σοκολατακι
θαθελα να μεινουν στη συλλογη μου ετσι για το ονορε  ;)

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #109 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 18:10 »
Πιο πολύ το θεμα ειναι αν σου ταιριαζει αυτος ο τροπος ατμισματος - ως μοναδικος τροπος.
Εχω μετατρεψει διαφορους ce3 και imist σε ντριπερς, αλλά απλά για να δοκιμάζω καινουριες γευσεις χωρις να χαλαω τους μονιμους ατμοποιητες μου αν η γευση δεν ειναι καλη. Τις ελάχιστες φορες που δοκιμασα να ατμιζω για πολλη ωρα σταζοντας μόνο, τα νεύρα μου κλονιστηκαν ασχημα. Δεν ειμαι ετσι, αλλά φανταζομαι οτι ειναι ενας ωραιος τροπος για να κανεις το ατμισμα πιο "μερακλιδικο", και να το απολαμβανεις (μόνο?) οταν εισαι χαλαρος.

Αν λυθει αυτο το ζητημα μεσα σου, το εργαλειο βρισκεται.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #110 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 18:16 »
Κοίτα, με τον Eternity ατμίζω τουλάχιστον μισή ώρα, αλλά πιπίλα, στο κάθε γέμισμα. Νομίζω για dripping είναι ικανοποιητικά.

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #111 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 18:30 »
Δεν ψάχνω το μοναδικό τροπο ατμιζματος, τωρα αν αυτό έρθει από μόνο του παει να πει ότι με καλύπτει πλήρως η περισσότερο από όλους τους άλλους οπότε Οκ ! Τωρα το θέμα ειναι σε ποιον ατμο να πάω . Το κεραμικο του dripper και ότι η pro έκδοση ειναι ότι πρέπει για το πρόβατο μάλλον θα με οδηγήσουν σ αυτόν! Το κεραμικο δεν βελτιώνει πολύ τη γεύση ;;;

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #112 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 18:37 »
 :yes:

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #113 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 18:55 »
Για μένα dripping=κεραμικό + φυτίλι για γεύση και διάρκεια
Λύσεις τύπου ΗΗ357 και γενικά bridgeless, δεν δίνουν τη διάρκεια που θέλω - πρέπει να είσαι με το μπουκαλάκι στο χέρι.
Σοκολατάκι ή Dripper έχουν πολύ καλή απόδοση, διάρκεια γύρω στα 5' (ή και παραπάνω) για κάθε στάξιμο και ειδικά για συνδυασμό με provari ο δεύτερος είναι καλύτερη λύση αισθητικά.

Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #114 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 00:44 »
εκανα ενα imist για dripping, πολυ καλη αποδοση κ γευση παιδια, τωρα ποσο θα κρατησει ξερεις κανεις? αξιζει να τον δουλεψω ετσι?!!!  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #115 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 01:22 »
AN επιτρεπεται να κανω μια ερωτηση και εγω ?,Ρε καρντασια το dripping ειναι μονο για μερακληδες..καπως οπως ο συνεχεις μεζες ας πουμε, τσιμπας τη γευση και παμε για αλλα..αλλα παροτι ειμαι του μεζε δεν μπορω να τα βρω με το dripping
ΓΙΑΤΙ? :dontknow:
 
Μηπως γιατι ο μεζες δεν εχει την ιδια ταλαιπωρεια αν ειναι τα πιατακια συνεχεια γεματα 8) ? :hmmm:
 
Αν θες γευση ας πουμε πας και σε ενα ΜΕΣΧ (ζεστο κρυο ατμο?Επισης)...δεν μπορω ειληκρινα να καταλαβω γιατι καποια παιδια εχουν τοσο ψηλα το dripping ειναι σκετη ταλαιπωρια εκτος του οτι ΝΑΙ θελω πατα κιουτα να δοκιμασω μια γευση!Ερωτηση χωρις καμια αντιπαλοτητα και εμπαθια στο dripping απλα ΑΠΟΡΙΑ.Ακομα μετα απο προσπαθειες δεν βλεπω αλλο λογο εκτος του τελευταιου.

Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #116 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 01:24 »
Αλλάζει εύκολα γεύση από υγρό σε υγρό.
Δηλαδή αν θέλεις να ατμίσεις από διαφορετικά δεν χρειάζεται να πλένεις και να απολυμάνεις
συνεχώς τον ατμοποιητή, μπορείς να αλλάζεις κάθε 5-10 στάλες έχεις όλες τις επιλογές πλην
της αυτονομίας.
Επίσης τον χρησιμοποιείς όταν κατασκευάζεις κάποιο υγρό να δεις αν σου ταιριάζει στη γεύση
και πρέπει να το ενισχύσεις ή να αφαιρέσεις σταγόνες  :)

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #117 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 01:41 »
Παντως στους συνατμιστες που εχουν το dripping σαν μονιμο τροπο ατμισματος τους βγαζω το καπελο.
Προσωπικα δεν θα μπορουσα να το κανω για πολυ. (Οχι οτι δεν εχει χρειαστει να το κανω)
Αλλα κι απο την αλλη αν γινει ποτε και ξεχασω τον drip μου θα νοιωσω εξισου ασχημα με το να μην εχω τον κυριως ατμοποιητη μου.
Κανω σκετη βαση ολη μερα, αλλα δεν λεω ποτε οχι σε αρκετους πειρασμους που κουβαλω μαζι μου.
Γι'αυτο και κοιτω να κανω και σεταπ που να αδιαφορει για την αυτονομια (οσο το δυνατον λιγοτερο φυτιλι) και να μπορω να αλλαξω (οσο γινεται) γρηγοροτερα γευση.
Της ταλαιπωρια οντως  ;D
Μπορει να μην τρεχω συνεχεια να σταξω, αλλα πρεπει να'χω μαζι μου 4-5 γευσεις... μην τυχον και μου θυμηθει τιποτα και δεν τοχω...  :tongue_smilie: :))

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #118 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 01:45 »
Αλλάζει εύκολα γεύση από υγρό σε υγρό.
Δηλαδή αν θέλεις να ατμίσεις από διαφορετικά δεν χρειάζεται να πλένεις και να απολυμάνεις
συνεχώς τον ατμοποιητή, μπορείς να αλλάζεις κάθε 5-10 στάλες έχεις όλες τις επιλογές πλην
της αυτονομίας.
Επίσης τον χρησιμοποιείς όταν κατασκευάζεις κάποιο υγρό να δεις αν σου ταιριάζει στη γεύση
και πρέπει να το ενισχύσεις ή να αφαιρέσεις σταγόνες  :)
Ναι Γιαννη δεν με προσεξες :nope: ..αυτο ακριβως ειπα ( εκτος του οτι ΝΑΙ θελω πατα κιουτα να δοκιμασω μια γευση ) :thumpup:
 

Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #119 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 01:53 »
Κοίτα, όσο και φαντάζει μια ιδιαίτερη δυσκολία το συνεχόμενο στάξιμο, εν τούτοις
μοιάζει σαν ιεροτελεστία η απλούστευση του dripping.
Ακόμα και με διαφορετικές γεύσεις ας πούμε φαγητού όπως είπες, δημιουργείς την
αντίστοιχη γεύση που σου ταιριάζει, συνεπώς έχεις αυτό το πλεονέκτημα σαν extra
του ατμίσματος.
Με τον HH 357 είμαι πάνω από 5 μήνες όχι πλέον σε καθημερινή χρήση, αλλά όποτε
τον χρειαστώ ξέρω θα το απολαύσω έστω για 10-20 λεπτά. Αυτό μ'αρέσει στο dripping :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115884 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824358 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507359 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8934 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568770 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243866 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294175 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762757 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4012 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem