vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

103 επισκέπτες, 5 χρήστες
lounik, vougiouklakis, antiklitos140, george kotsopoulos, KORG N364

Twitter

Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος

Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #75 στις: Οκτωβρίου 07, 2012, 07:46 »
Ρε παιδια μπορει να ειμαι λογο οφ τοπικ αλλα,με τον 357 ενω ειναι απόλαυση,καμια φορα "σκάνε" καμένες σταγόνες στο στόμα και μου την σπαει,,Κανω κατι λάθος??
Βάζεις παραπάνω στάλες από το κανονικό έτσι και εγώ αν το αφήσω και μετά δεν θυμάμαι πόσες έχω βάλει και ξαναρίξω αρχίζουν "μπουρμπουλήθρες" και "σκάνε" πετάγονται σαν ψιχάλες στο στόμα  :))

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #77 στις: Οκτωβρίου 07, 2012, 18:36 »
Εγω εχω κανα μηνα που ειμαι με σοκολατακι και σοκολατακι μινι κι ατμιζω.
Προτιμησα αυτα γιατι βαριομουν τις 3 σταγονες των ντριπινγκ του εμποριου.
Με ψησατε ομως να παρω εναν 306 Empire να δοκιμασω  :thumpup:
Το FOG που αναφερθηκε πριν δεν εχει καμια σχεση με το ντριπινγκ.Ουτε καν η γευση δεν ειναι ιδια με το να σταζεις.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #78 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 01:13 »
Φιλοσοφικη μαλλον ερωτηση...
Επειδη παιζω λιγο με γευσεις τελευταια, και ενας κινεζικος επισκευασιμος δεν μου εκατσε με τανκ, τον μετετρεψα σε ντριπερ. Σταζει και ατμιζει αψογα, αλλά, εχοντας μπολικο φυτιλι, οι γευσεις δεν αλλάζουν γρηγορα, αλλά και οταν αλλάζουν η προηγουμενη παντα μενει ολίγον, αρκετά ωστε να μην ειμαι "αντικειμενικος" για την εκτιμηση της νεας γευσης. Η ερωτηση ειναι, ποιό το νοημα να θελουμε ΚΑΙ στο ντριπινγκ περισσοτερη αυτονομια βαζοντας οσο πιο πολυ φυτιλι γινεται? Με ενα κοντό, λιγο να περισσευει απο την αντισταση, η αλλαγή γευσης γινεται ταχυτερα, και πολυ γρηγορα χανεται εντελως η προηγουμενη.

Δεν μιλαω για καποιους που εχουν μονο μια αγαπημενη γευση και θελουν να την απολαμβανουν κατ΄αυτον τον τροπο.

Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #79 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 06:25 »
Από dripping πάμε σε επισκευάσιμο και μετά πάλι dripping και μετά σε Genesis και μετά
σε............ κ.ο.κ. τελικά μάλλον έκαστο για διαφορετική δουλειά και χρόνο είναι και το καθένα
έχει τη χάρη του.
Το dripping είναι βάλε 3 στάλες κάνε 6,7 τζούρες και σταμάτα, δεν είναι για "πιπίλα" όχι ότι
απαγορεύεται, αλλά το νόημα είναι αυτό και έτσι μου αρέσει και εμένα  :)

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #80 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 07:28 »
ακριβως αυτο ειναι η εννοια του dripping.οσα βιντεο εχω δει στο διαδυκτιο αυτο τονιζουν.σταγονες λιγες τζουρες και στην ακρη.σαν πραγματικο τσιγαρο.

Αποσυνδεδεμένος jsirios

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing escapes from me!
Re: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #81 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 10:49 »
Εγω γιατί το έχω κάνει πιπίλα;;; Εδώ και κάνα μήνα δεν χρησιμοποιώ τίποτα άλλο ;D

Sent from my Vapors...

Αποσυνδεδεμένος Ατμομιστής

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #82 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 13:51 »
To ιδιο κ γω πιπιλα!Με τον φοινικα που παιζω συνεχεια ειμαι στο γεμισμα κ στο σεταρισμα..Τι να πω μαλλον θελω δρομο ακομα ή μπορει να θελει να φτιαξω κανα πιο δυνατο υγρο για να μην το εχω πιπιλα.. :wall:

Αποσυνδεδεμένος mobilem

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #83 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 10:28 »
Εδώ και λίγες μέρες είμαι κάτοχος του Δία.
Ο πρώτος μου dripping αλλά απόλυτα ικανοποιημένος.
Όσες μέρες τον έχω δεν χρησιμοποίησα άλλο αν και στην αρχή μου φαινόταν μπελαλίδικο το στάξε και ρούφα.
Όμως η γεύση του και ο ατμός του με αποζημίωσαν.
Τώρα κατάλαβα τι σημαίνει tribeca και freedom :-P :-P

Στάλθηκε από το GT-P7510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #84 στις: Οκτωβρίου 13, 2012, 08:24 »
Το dripping με ατμοποιητές τύπου 510 ή 306 ή 357 όσο έχω κάνει είναι μια διαδικασία ευχάριστη
μεν αλλά και από την άλλη για έξω από το σπίτι αν δεν πηγαίνει κάποιος σε σταθερό σημείο είναι
ένα θέμα προκειμένου πως δεν βολεύει να κουβαλάς μπουκαλάκι με υγρό ή να στάζεις στο δρόμο
ας πούμε σταγόνες. Εκεί χαίρομαι αυτούς με ατμοποιητές που έχουν μεγαλύτερες αντοχές στη
συλλογή σταγόνων και δεν πλημμυρίζουν και μιλάμε πλέον για επισκευάσιμους ατμοποιητές.


Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Νίκη

  • **
  • 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • e_High ατμιστής
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #85 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 03:14 »
PHOENIX εδω και λίγες μέρες που τον χρησιμοποιώ με έχει τρελάνει.Πολλή καλό.

Αποσυνδεδεμένος spaceman

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #86 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 09:59 »
Νέος στο η.τ. αλλά ίσως η καλύτερη αγορά μέχρι στιγμής ήταν ο dripper. Βάζω 15-20 σταγόνες και παίρνω full γεύση και ντουμάνι. Όποτε μπουχτήσω τη μια γεύση αλλάζω την άλλη. Τόσο απλά. Τις προάλες γέμισα έναν C4 crystal clear γιατί ήμουνα σε μαγαζί και κατάλαβα τι έχανα όσο δεν είχα τον dripper. Νομίζω ότι θα κάνω καιρό να αλλάξω μέθοδο ατμίσματος.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #87 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 10:17 »
Όντως εναλακτικός και πολύ καλός τρόπος ατμίσματος
Εγώ βάζω 30 σταγόνες 8)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1BuGQLJbxGI&feature=g-upl[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #88 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 10:17 »
μια απο τα ιδια!!!!εχω τον ντριπερ εδω και 5 μερες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,τα εχω ολα πια,ντουμανι,γευση και αλλαζω γευσεις ευκολα μια και κανω 3-4 διαφορετικες,οσο απο εμφανιση και ποιοτητα ειναι αντε γεια με το προβαρι μου

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #89 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 10:28 »
Με τον ταπεινό αλλά αξιοπρεπέστατο Δία, η απόλαυση στο maximum με 12-15 σταγονίτσες. Κάνω και ότι μείξεις γουστάρω για δοκιμές.

Προσεχώς vision eternity, οπότε φούλ απόλαυση και με τους δύο μαζί, για διαφορετικές ταυτόχρονες μείξεις και δοκιμές.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1550 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120666 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 541 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 287 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325895 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296983 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827121 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510772 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156572 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi