vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

97 επισκέπτες, 6 χρήστες
mathimatikos1966, maprix, tony1976, e-akapnos, camber, Milarepa

Twitter

Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #300 στις: Αυγούστου 13, 2014, 12:09 »
Μια νέα , αναβαθμισμένη έκδοση της αρχικής Spinner
Vision eGo Spinner VV 1300 mAh Upgrade



Οι διαστάσεις της νέας Spinner είναι :
Diameter - 16,5 mm
Length - 116 mm

Tην βρήκα διαθέσιμη εδώ :
http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=24_67&product_id=874
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 13, 2014, 12:15 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #301 στις: Αυγούστου 20, 2014, 23:42 »
Πήρα πρόσφατα 2 spinner upgrade. Το ποτενσιόμετρο που έχουν για την αλλαγή των volt είναι πιο σφιχτό σε σχέση με τις κλασσικές spinner και δεν χανεται εύκολα η θέση που ρυθμίζεις. Έχουν όμως ένα περίεργο... Δεν έχουν τις διαβαθμίσεις των volt τυπωμένες πουθενά. Στα τυφλά ρυθμίζεις. Δε με χαλάει ιδιαίτερα γιατί βρίσκω εμπειρικά τη θέση που μου αρέσει, αλλά για έναν αρχάριο αυτό είναι θέμα...

Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #302 στις: Αυγούστου 21, 2014, 00:51 »

Υπάρχει διαθέσιμη και εδώ με κόστος 24,70€ συμπεριλαμβανομένων των μεταφορικών.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #303 στις: Αυγούστου 21, 2014, 11:11 »
Νομιζω οτι  η σπινερ ΙΙ 1600, πλεονεκτει (εκτός του οτι είναι 1 εκατ) πιο ψιλή, της vision spinner 1300 upgrade.
Σε καλυτερη θέση  με ένδειξη υπολοiπου το κουμπί λειτουργίας,καλυτερη ρύθμιση volt,μεγαλύτερη αυτονομία και προφανώς καλύτερα ρεύματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 21, 2014, 11:36 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #304 στις: Αυγούστου 21, 2014, 11:29 »
Υπάρχει διαθέσιμη και εδώ με κόστος 24,70€ συμπεριλαμβανομένων των μεταφορικών.
Επομένως ακριβότερη σε σχέση με την τιμή του ελληνικού καταστήματος που αναφέρθηκε παραπάνω (με χρήση εκπτωτικού κωδικού η τιμή της μπαταρίας διαμορφώνεται στα 22.95 €).

Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #305 στις: Αυγούστου 21, 2014, 15:46 »
Επομένως φθηνότερη σε σχέση με την τιμή του ελληνικού καταστήματος που αναφέρθηκε παραπάνω (η οποία δεν συμπεριλαμβάνει μεταφορικά)...

Sent through Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #306 στις: Αυγούστου 21, 2014, 16:12 »
Αναλόγως. Αν μπορείς να την παραλάβεις ο ίδιος ή μαζί με τη σπίνερ πάρεις και κάτι ακόμη ωστε η παραγγελία να γίνει 35 νομίζω ευρώ, τα μεταφορικά από Ελλάδα τα γλυτώνεις.
Από κει και πέρα, θέμα επιλογής είναι.

Αποσυνδεδεμένος DimDan

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #307 στις: Αυγούστου 21, 2014, 18:23 »
Αντί για upgrade μάλλον για downgrade την βλέπω εγώ.Τόσο ωραίο κουμπί είχανε φτιάξει ,ωραία βαφη κτλ και μετά αυτό το χάλι?
 :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #308 στις: Αυγούστου 21, 2014, 18:52 »
Ειναι upgrade της spinner, οχι της spinner 2 που παρεπιπτόντως τη θεωρώ μαύρο χάλι καρακιτσαριό και γιαυτό δεν τη διάλεξα... Δεν τα πάω τα "διαμαντάκια" για κουμπιά σε συνδιασμό με αυτόν τον παχύ επιλογέα volt με τον ανεξήγητο σταυρό... :P

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #309 στις: Αυγούστου 21, 2014, 19:14 »
Εσύ πάρε αυτή 8)

Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #310 στις: Αυγούστου 21, 2014, 20:23 »
Υπάρχει διαθέσιμη και εδώ με κόστος 24,70€ συμπεριλαμβανομένων των μεταφορικών.

Επομένως ακριβότερη σε σχέση με την τιμή του ελληνικού καταστήματος που αναφέρθηκε παραπάνω (με χρήση εκπτωτικού κωδικού η τιμή της μπαταρίας διαμορφώνεται στα 22.95 €).

Αφού γνώριζες την τιμή του ξένου καταστήματος (την γνώριζες πριν από εμένα) τι νόημα είχε η παραπάνω ανάρτηση;
Άλλωστε εγώ δεν ανέφερα ότι ήταν ακριβότερη ή φθηνότερη σε κάποιο κατάστημα. Την τιμή ανέφερα μόνο. Προς τι λοιπόν η επισήμανση;

Αναλόγως. Αν μπορείς να την παραλάβεις ο ίδιος ή μαζί με τη σπίνερ πάρεις και κάτι ακόμη ωστε η παραγγελία να γίνει 35 νομίζω ευρώ, τα μεταφορικά από Ελλάδα τα γλυτώνεις.
Από κει και πέρα, θέμα επιλογής είναι.

Αναλόγως... αν...


Eίθισται να συγκρίνουμε τις τιμές των 30μελων με τις τιμές των 30μελων και τις τιμές των 10μελων με τις τιμές των 10μελων.

Λέω λοιπόν κι’ εγώ, ότι είθισται να συγκρίνουμε τις τιμές χωρίς μεταφορικά με τις τιμές χωρίς μεταφορικά και τις τιμές με μεταφορικά με τις τιμές με μεταφορικά.

Τιμή χωρίς μεταφορικά:
Ελληνικό κατάστημα: (27,00€ -15%) = 22,95€
"Ευρωπαϊκό" κατάστημα: 19,75€
22,95€>19,75€

Τιμή με μεταφορικά:
Ελληνικό κατάστημα: 22,95€+3,00€ = 25,95€
"Ευρωπαϊκό" κατάστημα: 24,70€
25,95€>24,70€

Παράθεση
Αν μπορείς να την παραλάβεις ο ίδιος

Από την Θεσσαλονίκη μου είναι κομματάκι δύσκολο.
Αλλά και στην Πεντέλη να έμενα, πάλι δεν θα μπορούσα να παραλάβω ο ίδιος. Η βενζίνη θα μου κόστιζε περισσότερο.

Παράθεση
ή μαζί με τη σπίνερ πάρεις και κάτι ακόμη ωστε η παραγγελία να γίνει 35 νομίζω ευρώ, τα μεταφορικά από Ελλάδα τα γλυτώνεις.

Ωραία λοιπόν, χρειαζόμαστε μια Spinner, αλλά ας πάρουμε δύο για να δούμε τι θα γλυτώσουμε:

Τιμή χωρίς μεταφορικά:
Ελληνικό κατάστημα: (54,00€ -15%) = 45,90
"Ευρωπαϊκό" κατάστημα: 39,50
45,90€>39,50€

Τιμή με μεταφορικά:
Ελληνικό κατάστημα: 45,90€+0,00€ = 45,90€
"Ευρωπαϊκό" κατάστημα: 45,15€
45,90€>45,15€

Αν βέβαια εσύ έχεις άλλο τρόπο υπολογισμού, καλά κάνεις, απλά διευκρίνιζέ τον.

Άν έχετε άλλο τρόπο υπολογισμού και μπορείτε να αποδείξετε ότι οι παραπάνω ανισότητες είναι ψευδείς, πείτε τον και σ΄εμάς για να μαθαίνουμε.

Δεν μπαίνω στη λογική "θα σου στείλουν και δωράκι" γιατί:
1.    έως σήμερα δεν έχω λάβει κανένα δωράκι από πουθενά.
2.    στο "Ευρωπαϊκό" κατάστημα όταν η παραγγελία σου είναι >25€ διαλέγεις εσύ το δώρο που θέλεις ανάμεσα από κάποια διαθέσιμα. Πχ ένα τέτοιο.


Μπορώ ίσως να καταλάβω και να ανεχθώ έως ένα σημείο την συγκαλυμμένη διαφήμιση (δεν ανέφερα ποτέ και τίποτε γι’ αυτό τους 5 μήνες που φιλοξενούμαι στο forum) αλλά δεν ανέχομαι να προσπαθούν να με βγάλουν τρελό!

Δηλώνω ότι έως εχθές αγνοούσα την ύπαρξη του Πολωνέζικου καταστήματος (http://ego2.pl) και το ανακάλυψα τυχαία λόγω της ανάρτησης του Tem. 

Είδα την ανάρτηση με την φωτογραφία των Sinner και πήγα στο προτεινόμενο Ελληνικό site. Επειδή μ’ ενδιέφερε μια σε κόκκινο χρώμα, έψαξα να βρώ στο προτεινόμενο site την φωτογραφία της ανάρτησης με τα διάφορα χρώματα των Spinner, αλλά δεν υπήρχε πουθενά. Πρόσεξα καλύτερα την ανάρτηση και είδα ότι η φωτογραφία της ανάρτησης ήταν από εδώ: http://ego2.pl/565-1441-thickbox/vision-spinner-vv-1300-upgrade.jpg 

Παράθεση
Από κει και πέρα, θέμα επιλογής είναι.

Θέμα επιλογής είναι η απόφαση από που θα αγοράσει κάποιος.
Το ότι το προϊόν είναι φθηνότερο στο Πολωνέζικο site, δεν είναι θέμα επιλογής, αλλά θέμα λογικής των αριθμών.

Λυπάμαι...   

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #311 στις: Αυγούστου 21, 2014, 21:43 »
Φίλε Alfabravo, κάποιες παρατηρήσεις για το συλλογισμό σου.

Παράθεση
Λέω λοιπόν κι’ εγώ, ότι είθισται να συγκρίνουμε τις τιμές χωρίς μεταφορικά με τις τιμές χωρίς μεταφορικά και τις τιμές με μεταφορικά με τις τιμές με μεταφορικά.

Αυτό δεν νομίζω ότι στέκει πρακτικά, θεωρητικά είναι σωστό. Και δεν στέκει πρακτικά γιατί αυτό το οποίο πρέπει να λάβεις υπ' όψιν είναι το πόσο θα σου κοστίσει τελικά όταν έρθει στα χέρια σου. Οπότε, αν υποθέσουμε ότι θέλεις μία μπαταρία και απολύτως τίποτα άλλο στην ίδια παραγγελία, τότε από την Πολωνία θα σου κοστίσει €21,25 + €4,80 μεταφορικά (σύμφωνα με τον τιμοκατάλογό τους εδώ) και θεωρώντας ότι ζυγίζει από 51gr μέχρι 100gr, το σύνολο 26,05. Από το Ελληνικό κατάστημα, αν την παραγγείλεις με παράδοση στην πόρτα σου, θα σου στοιχίσει €22,95+€3,00 το σύνολο €25,95 με την έκπτωση 15%, ενώ αν πας από εκεί, €22,95. Δεν το θεωρούμε όμως επιλογή καθώς είναι λίγο μακριά για σένα. Για τις δύο μπαταρίες τώρα, και τίποτα άλλο, έχουμε: Πολωνία= €42,50+€5,50 θεωρώντας ότι ζυγίζει το πακέτο από 101gr ως 340gr, το σύνολον €48,00. Από το Ελληνικό κατάστημα, €45,90 με παράδοση στην πόρτα σου.

Παράθεση
Άν έχετε άλλο τρόπο υπολογισμού και μπορείτε να αποδείξετε ότι οι παραπάνω ανισότητες είναι ψευδείς, πείτε τον και σ΄εμάς για να μαθαίνουμε.

Οι ανισότητες είναι αληθείς. Απλά βασίζονται σε λάθος δεδομένα οπότε εκτός από αληθείς, είναι και λανθασμένες.

Παράθεση
Μπορώ ίσως να καταλάβω και να ανεχθώ έως ένα σημείο την συγκαλυμμένη διαφήμιση (δεν ανέφερα ποτέ και τίποτε γι’ αυτό τους 5 μήνες που φιλοξενούμαι στο forum) αλλά δεν ανέχομαι να προσπαθούν να με βγάλουν τρελό!

Περιμένω ότι θα το ανακαλέσεις αυτό καθώς δεν νομίζω ότι μία σύγκριση τιμών αποτελεί συγκαλυμμένη διαφήμιση, εκτός αν εννοείς ότι κάτι τέτοιο έκανες εσύ, άθελά σου φυσικά, προσπαθώντας με κάποιους υπολογισμούς βασισμένους σε ελλειπή πληροφόρηση να μας πείσεις για νούμερα που δεν ισχύουν.

Παράθεση
Το ότι το προϊόν είναι φθηνότερο στο Πολωνέζικο site, δεν είναι θέμα επιλογής, αλλά θέμα λογικής των αριθμών.

Ακόμα και να ήταν αληθείς οι ανισότητες που παρέθεσες, η κοινή λογική των αριθμών, δεν ισχύει καθώς το κέρδος είναι απειροελάχιστο, εκτός αν κάποιος έχει σκοπό να παραγγείλει δύο τρεις χιλιάδες τεμμάχια λιανική. Η ψυχρή λογική των αριθμών, θα ίσχυε.

Με συγχωρείς κιόλας για την παρέμβαση σε ένα νήμα που αφορά προϊόν το οποίο δεν κατέχω και ούτε και σκοπεύω, αλλά καλό είναι κάποια πράγματα να τα διπλοτσεκάρουμε πριν τα δημοσιεύσουμε. Εκτός αν οι μπαταρίες στοιχίσουν λιγότερο σε μεταφορικά από έξω λόγω βάρους, οπότε θα ζητήσω προκαταβολικά συγγνώμη για την παρέμβασή μου αυτή. Αν και δεν το βλέπω.







Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #312 στις: Αυγούστου 21, 2014, 22:41 »
Θόλωσε το μάτι μου από τους αριθμούς ρε παιδιά  :laugh1:
Δεν ξέρω αν έχει δίκιο ο Cruiser και είναι φθηνότερα στην Ελλάδα ή ο Alfabravo και είναι 5% φθηνότερα στην Πολωνία, αλλά ειλικρινά δεν βρίσκω το λόγο αντιπαράθεσης για τέτοια μικρή διαφορά τιμής. Ας αναλογιστούμε μόνο τι θα γίνει αν αποδειχθεί προβληματική η μπαταρία και πρέπει να επιστρέψει Πολωνία.

Καλό είναι να κοιτάμε τη φθηνή τιμή αλλά ο σώφρων κοιτάει και λίγο παραπέρα.

Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #313 στις: Αυγούστου 21, 2014, 23:00 »
Αγαπητέ Cruiser, σε παρακαλώ μη προσπαθείς να με βγάλεις και αναξιόπιστο.
Είμαι αρκετά προσεκτικός σε ότι γράφω και πάντα διπλοτσεκάρω οτιδήποτε μήπως κάνω λάθος.

Επειδή ήθελα να ήμουν σίγουρος, δεν έκανα τις υποθέσεις που έκανες εσύ για το βάρος των μπαταριών και τα μεταφορικά, αλλά δημιούργησα λογαριασμό και έβαλα στο καλάθι πρώτα μία και μετά δύο Spinner.

Ιδού τα νούμερα. Είναι ακριβώς αυτά που είχα αναφέρει.

   





Οι ανισότητες είναι αληθείς. Απλά βασίζονται σε λάθος δεδομένα οπότε εκτός από αληθείς, είναι και λανθασμένες.

Περιμένω ότι θα το ανακαλέσεις αυτό καθώς δεν νομίζω ότι μία σύγκριση τιμών αποτελεί συγκαλυμμένη διαφήμιση, εκτός αν εννοείς ότι κάτι τέτοιο έκανες εσύ, άθελά σου φυσικά, προσπαθώντας με κάποιους υπολογισμούς βασισμένους σε ελλειπή πληροφόρηση να μας πείσεις για νούμερα που δεν ισχύουν.

Μήπως τώρα που είδες τα δεδομένα και εφόσον οι ανισότητες όπως είπες είναι αληθείς, θα ήθελες να ανακαλέσεις εσύ;

Παράθεση
Ακόμα και να ήταν αληθείς οι ανισότητες που παρέθεσες, η κοινή λογική των αριθμών, δεν ισχύει καθώς το κέρδος είναι απειροελάχιστο, εκτός αν κάποιος έχει σκοπό να παραγγείλει δύο τρεις χιλιάδες τεμμάχια λιανική. Η ψυχρή λογική των αριθμών, θα ίσχυε.

Μα ποιός μίλησε για κέρδος; Κοιτάς το θέμα από την πλευρά του πωλητή και εγώ από την μεριά του πελάτη.
Σε κάθε περίπτωση τα νούμερα είναι ακριβή και εξ αυτών προκύπτει ποιά είναι φθηνότερη ή ακριβότερη.

Παράθεση
Εκτός αν οι μπαταρίες στοιχίσουν λιγότερο σε μεταφορικά από έξω λόγω βάρους, οπότε θα ζητήσω προκαταβολικά συγγνώμη για την παρέμβασή μου αυτή. Αν και δεν το βλέπω.

Τώρα το είδες! No hard feelings....  :bye:


Ας αναλογιστούμε μόνο τι θα γίνει αν αποδειχθεί προβληματική η μπαταρία και πρέπει να επιστρέψει Πολωνία.
Καλό είναι να κοιτάμε τη φθηνή τιμή αλλά ο σώφρων κοιτάει και λίγο παραπέρα.

Βρε Camber, συμφωνώ μαζί σου ότι υπάρχουν ένα κάρο λόγοι για να αγοράσει κανείς από εδώ. Δεν είναι αυτό το θέμα.
Το θέμα είναι ότι με περνάν για βλάκα γράφοντας ότι είναι φθηνότερη στο Ελληνικό κατάστημα.
Για όσους δεν καταλαβαίνουν την διαφορά, άλλο η φθηνότερη/χαμηλότερη τιμή και άλλο η συμφερότερη τιμή/αγορά.

Καληνύχτα

 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #314 στις: Αυγούστου 21, 2014, 23:06 »
Και όπως είπα από την αρχή, ζήτω προκαταβολικά συγγνώμη. Εύκολα λοιπόν μπορούν οι αγοραστές να προτιμήσουν αυτό το κατάστημα καθώς είναι πιο φτηνό. Ή να επιλέξουν με κόστος γύρω στα €1-2 παραπάνω, να ψωνίζουν από Ελληνικό κατάστημα. Ληστεία...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499301 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194577 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180568 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy