vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Z-Max by Smoktech / (Nobacco Z)

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Max by Smoktech / (Nobacco Z)
« Απάντηση #195 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 10:57 »
 :)
Καλημέρα tsiv,
δε μου λές, οι μπαταρίες στη φωτο σου είναι AW IMR με βυζί φυσικό και όχι προσθήκη?  :laugh1:
 
ΑW με προεξέχοντα θετικό (button top),
είτε αυτές που γράφουν IMR 18350  3,7V 700mAh
είτε αυτές που γράφουν  τα παραπάνω και έχουν πιστοποιήσεις
CE RoHS και Made in China
 
ΔΕΝ χωράνε στο μοντ, όπως και οι Efest v2 με βυζί. Όχι λόγω ελατηρίου όπως υπέθεσα απο τις φωτό σου αλλά λόγω διαμέτρου, δεν χωράνε μέσα στο καπάκι το οποίο βρίσκει επάνω στο σώμα της 2ης μπαταρίας και δεν μπορεί να πιάσει σπείρωμα να βιδώσει. Με ζόρι το έκανα με τις AW για να δώ απόδοση αλλά θα το πάρει στο χέρι το σωληνάκι όποιος το δοκιμάζει αυτό συστηματικά.
 
Τώρα αν οι δικές σου είναι άλλη έκδοση AW καλό είναι να μας δώσεις προμηθευτή / κατάστημα, θα ενδιαφέρει όσους θέλουν να δουλεύουν ClearMax / AcrylimMax με 2 18350.
 
Προσωπικά, δε δουλεύω κάτι άλλο απο AW & Efest σε μοντ μου με δύο μπαταρίες.
 

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Z-Max by Smoktech / (Nobacco Z)
« Απάντηση #196 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 12:20 »
:)
Καλημέρα tsiv,
δε μου λές, οι μπαταρίες στη φωτο σου είναι AW IMR με βυζί φυσικό και όχι προσθήκη?  :laugh1:


Τις βλέπεις για φυσικό? :))

Τέλος πάντων εγώ δεν έχω λόγο να μη σε πιστέψω και καλά κάνεις και αναφέρεις τα όποια προβήματα παρατηρείς.

Εγώ το δουλεύω αποκλειστικά μα μία μπαταρία και αν θέλω δύο (που δεν το βλέπω) θα βάλω αυτές που δείχνω

Τέλος απο εμένα σε αυτό το θέμα τα περί μπαταριών

Είπα αυτά που είχα να πω ;)

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Max by Smoktech / (Nobacco Z)
« Απάντηση #197 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 12:59 »
Οι μπαταρίες παιδιά είναι το Α και το Ω σε mods μεταβλητής τάσης (είτε μέσω watt είτε μέσω volt). Κάνουν τη διαφορά είτε πρόβατο χρησιμοποιείτε είτε τράγο ή κάποιο άλλο μοντάκι.
 
Πες μας και προμηθευτή βρε tsiv  :yes:
Δε σου κρύβω ότι δεν ξετρελλάθηκα με την απόδοση του ClearMax με μονή μπαταρία...

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Z-Max by Smoktech / (Nobacco Z)
« Απάντηση #198 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 13:10 »
Απο εδώ τις είχα πάρει

http://www.atmistique.gr/index.php

Είναι imr 18350 χωρίς pin και τις σένιαρα με pin εγώ 8)

Εγώ με μία μπαταρία είμαι ικανοποιημένος



Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Max by Smoktech / (Nobacco Z)
« Απάντηση #199 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 16:54 »
απαντηση απο την madvapes αμεση και θετικη

Παράθεση
I apologize about this issue. You are more than welcome to send the Zmax back for replacement or store credit to the address below. Please include this ticket ID number with the return package and what method you would like to go with.

μπραβο στην εταιρια απο εμενα...

Αυτη την σταση ελπιζα να εχω.. Αποψη μου ειναι να κανετε και εσεις κατι αντιστοιχο αν δεν ειστε ικανοποιημενοι.

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Max by Smoktech / (Nobacco Z)
« Απάντηση #200 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 19:17 »
Η αντικατάσταση δεν αναφέρει version απ' oτι βλέπω urahara, εκτός αν σκοπεύεις να το διευκρινήσεις σε νέα επικοινωνία, δεδομένου ότι διατύπωσες  πρόβλημα που προέκυψε απο την ανακρίβεια στις ενδείξεις της συσκευής το οποίο δεν θα επιλυθεί με εκ νέου αποστολή ενός v1 ΖMax.
 
Αναμένω με περιέργεια να δώ τι θα παραλάβεις εφ' όσον επιστρέψεις τη συσκευή.
Υπάρχει φυσικά η λύση της επιστροφής και αναμονή μέχρι να είναι διαθέσιμο το v2 απο Madvapes.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Max by Smoktech / (Nobacco Z)
« Απάντηση #201 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 19:26 »
Το έχω διευκρινησει και σε μετέπειτα επικοινωνία....
Αλλά και μια ακόμη φορά δεν βλάπτει. ;)

Απ: Z-Max by Smoktech / (Nobacco Z)
« Απάντηση #202 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 20:01 »
Πάντως κατάλαβα πως δεν είναι τίποτα σίγουρο, οι Κινέζοι δεν το δέχονται και γίνονται
διαπραγματεύσεις.
Είδα και μήνυμα σχετικό από την Alba vapours:
Im in talks with Smok. but it has escalated further into a claim as they say it didn't have a fault with voltage.
i cant say to much more, but im now doing a product recall on all the Zmax v1 that was sold via Alba-Vapours.
also please put in a paypal dispute to get a refund please.
as i have stated above they refuse to except that the voltage is wrong so paypal claim time for me.
i would like to get them all back as need to send them back to China to Smok to get my money back to pay the customer
Please spread the word good people if you have a V1 from me please start your your claims i will Honour them even if i dont get my money back from Smok

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Max by Smoktech / (Nobacco Z)
« Απάντηση #203 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 20:11 »
Στο τέλος λέει όμως ότι θα τα αλλάξει τα v1 σε v2 όπως και να έχει. Είναι ένα οπλο για αυτόν να έχει πίσω του πολλά disputes .

Η madvapes μου ξεκαθάρισε ότι έχει τα v2 πλέον και θα μου στείλουν το νεο version

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Max by Smoktech / (Nobacco Z)
« Απάντηση #204 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 20:19 »

Agiala για σένα: ;D
Παράθεση
Είμαι σε συνομιλίες με την Smok. αλλά έχει μετατραπεί σε "παράπονο", γιατί όπως λένε δεν έχουν κανένα σφάλμα με τάση.
Δεν μπορώ να πω πολύ περισσότερα, αλλά τώρα έχω κάνει μια ανάκληση του προϊόντος σε όλα τα Zmax v1 που πωλήθηκαν μέσω του Alba-Vapours.
Επίσης, κάντε διαμαρτυρία στην paypal για να πάρετε επιστροφή παρακαλώ.
Όπως έχω δηλώσει πιο πάνω, αρνούνται  ότι η τάση είναι τόσο λάθος , οπότε ώρα για διαμαρτυρία στην paypal  για μένα.
Θα ήθελα να τα πάρω όλα πίσω και να τα στείλω πίσω στην Κίνα στην Smok, για να πάρω τα λεφτά μου πίσω και να πληρώσω τους πελάτες.
Παρακαλώ αν έχετε ένα V1 από μένα ξεκινήστε "διαμαρτυρία" στο paypal, και θα την τιμήσω (επιστρέφοντας τα χρήματα) ακόμη και αν δεν πάρω τα χρήματά μου πίσω από την Smok




Στο τέλος λέει όμως ότι θα τα αλλάξει τα v1 σε v2 όπως και να έχει. Είναι ένα οπλο για αυτόν να έχει πίσω του πολλά disputes .
Στο τέλος λέει ότι θα τους δώσει τα λεφτά τους πίσω, και όχι ότι θα τα αλλάξει... ;)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Max by Smoktech / (Nobacco Z)
« Απάντηση #205 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 20:25 »

Στο τέλος λέει ότι θα τους δώσει τα λεφτά τους πίσω, και όχι ότι θα τα αλλάξει... ;)

Η επιλογή είναι τα χρήματα πίσω ή αλλαγή σε v2 με προτεραιότητα την αλλαγή και αν δεν κατσει αυτό τότε επιστροφή χρημάτων.
Αυτό το λεω γιατί χθες μιλούσα με τον Alba σε μειλ.

Τώρα τι θα συμβεί θα δούμε ... πάντως και με τα χρήματα πίσω αγοράζεις το νεο στο καπάκι.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Max by Smoktech / (Nobacco Z)
« Απάντηση #206 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 20:32 »
Eγώ το είπα βάση αυτού που βρήκε ο Γιάννης.


Αν σου είπανε εσένα κάτι διαφορετικό, τότε OK ;)




EDIT: Όπως και να έχει, μπράβο τους πάντως... :yes:

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Max by Smoktech / (Nobacco Z)
« Απάντηση #207 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 20:50 »
 :hmmm: :hmmm: :hmmm:
 
Ευτυχώς που το σκέφτηκαν τα καλά μου κινεζάκια και άφησαν και ανόθευτη επιλογή στο menu 8 με όλους εσάς που μπλέξαμε...  ;D

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Max by Smoktech / (Nobacco Z)
« Απάντηση #208 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 21:11 »
??? τι εννοεις...?
ευτυχως..?ανοθευτη..?μπλεξαμε..?

Αποσυνδεδεμένος larkostas

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρεμπετης
Απ: Z-Max by Smoktech / (Nobacco Z)
« Απάντηση #209 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 21:47 »
παιδια εγω παρελαβα το z-max πριν 3 μερες και τετοια προβληματα δεν εχω . Το κουμπι που λετε εχει κανονικη
αποκριση τωρα για  τα volt αν ειναι σωστα δεν ξερω γιατι δεν εχω μηχανημα να το μετρησω.Παντως βαζω τον
mini nova 1.8ωμ και μου δειχνει 1.9 και καμμια φορα 2.0 αν αυτο ειναι μεγαλη διαφορα δεν ξερω .Να αναφερω οτι ειναι το πρωτο μου mod και γενικα ειμαι ευχαριστημενος . περιμενω τη γνωμη σας αν πρεπει να το στειλω πισω η οχι!!!!Το πηρα απο madvape!!!!ευχαριστω!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2912 420420 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:19
από xristos99
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 817 158324 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:04
από treloneritis
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15740 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131271 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 183 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 277 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 175 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249578 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767651 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 260 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog