vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

81 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, mathimatikos1966, chkontog, Buliwyf, vsotos, manoslykos

Twitter

LS-E Νέος επισκευάσιμος τύπου τανκ

Αποσυνδεδεμένος georgekriti

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: LS-E Νέος επισκευάσιμος τύπου τάνκ
« Απάντηση #255 στις: Ιουλίου 08, 2012, 13:54 »
Το προσπάθησα κι εγώ έτσι αλλά δεν! Κατέληξα με φιτίλι μέσα στο mesh, αλλά να προεξέχει ελάχιστα από κάτω, ίσα που να φαίνεται δλδ και το mesh καμένο εννοείτε στη περίπτωση που ακουμπήσει πάνω στην αντίσταση. Νομίζω ότι εκεί έχω βρει αυτό που θέλω! Α και κάτι άλλο για όσους ψάχνουν ορινγκάκι για τη βάση, αν έχετε κανένα παλιό ego-w το οριγκ που έχει κάνει μια χαρά!

Αποσυνδεδεμένος lasal

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Α2 Bulli
Απ: LS-E Νέος επισκευάσιμος τύπου τάνκ
« Απάντηση #256 στις: Ιουλίου 08, 2012, 13:54 »
Καμενο καθολου αλλα εχω την εντυπωση οτι πεφτει παραπανω υγρο απ' οτι πρεπει και μειωθηκε ελαχιστα ο ατμος. Δεν μαζευει βεβαια υγρο κατω απο την αντισταση και γυρο απο τις βιδες αλλα τα φιτιλια οποτε τα βλεπω ειναι παντα αρκετα βρεγμενα και δεν ακουγετε τοσο εντονα αυτο το ''τσσρρρ'' που ακουγοταν με το προηγουμενο φιτιλι. Οταν τραβαω πιο αργες τζουρες φαινετε να δινει το 100% και βγαζει καλο ατμο ή οταν παταω για λιγο το κουμπι πριν τραβιξω τζουρα . Η γευση εχω την εντυπωση οτι ειναι πιο εντονη παντως. Το εχει δουλευψει κανεις ετσι κι αν ναι τι προτιμαει? Καμια συμβουλη?
Ναι, αυτήν την στιγμή εχεις υπερτροφοδοσία και "πνίγει" την αντίσταση με αποτέλεσμα να παράγει λιγότερο ατμό.
Δοκίμασε να κλείσεις απο μπροστά το mesh.
Πλέγμα είναι......πάλι θα περάσει το υγρό.
Πρέπει να βρείς....."το σημείο G" της τροφοδοσίας
 ;)
ΥΓ.
Δοκίμασε με 400άρι για να κοπεί η υπερτροφοδοσία
Ισως τελικά να μην γλυτώσεις και το φυτίλι γιατί εδώ εχεις να κάνεις και με τους νόμους της βαρύτητας
 ::)

Αποσυνδεδεμένος koufos

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • find what you love and let it kill you
Απ: LS-E Νέος επισκευάσιμος τύπου τάνκ
« Απάντηση #257 στις: Ιουλίου 08, 2012, 15:59 »
Το προσπάθησα κι εγώ έτσι αλλά δεν! Κατέληξα με φιτίλι μέσα στο mesh, αλλά να προεξέχει ελάχιστα από κάτω, ίσα που να φαίνεται δλδ και το mesh καμένο εννοείτε στη περίπτωση που ακουμπήσει πάνω στην αντίσταση. Νομίζω ότι εκεί έχω βρει αυτό που θέλω! Α και κάτι άλλο για όσους ψάχνουν ορινγκάκι για τη βάση, αν έχετε κανένα παλιό ego-w το οριγκ που έχει κάνει μια χαρά!

φιλε που ειναι το οριγκακι που λες?στον ατμο?(εχω και τον F1 κ τον αλλο...)  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος georgekriti

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: LS-E Νέος επισκευάσιμος τύπου τάνκ
« Απάντηση #258 στις: Ιουλίου 08, 2012, 16:53 »
Αν τραβήξεις και βγάλεις τον πλαστικό κύλινδρο η μεταλλική βάση έχει ένα αυλάκι, εκεί είναι το οριγκάκι, τουλάχιστον σε δυο(apolloe kai bio) που είχα το βρήκα!

Αποσυνδεδεμένος koufos

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • find what you love and let it kill you
Απ: LS-E Νέος επισκευάσιμος τύπου τάνκ
« Απάντηση #259 στις: Ιουλίου 08, 2012, 17:04 »
οκ παω να το ανοιχω!!  :))  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: LS-E Νέος επισκευάσιμος τύπου τάνκ
« Απάντηση #260 στις: Ιουλίου 09, 2012, 00:29 »
Ναι, αυτήν την στιγμή εχεις υπερτροφοδοσία και "πνίγει" την αντίσταση με αποτέλεσμα να παράγει λιγότερο ατμό.
Δοκίμασε να κλείσεις απο μπροστά το mesh.
Πλέγμα είναι......πάλι θα περάσει το υγρό.
Πρέπει να βρείς....."το σημείο G" της τροφοδοσίας
 ;)
ΥΓ.
Δοκίμασε με 400άρι για να κοπεί η υπερτροφοδοσία
Ισως τελικά να μην γλυτώσεις και το φυτίλι γιατί εδώ εχεις να κάνεις και με τους νόμους της βαρύτητας
 ::)
Βρηκα το σημειο ''G''  :))!
Εκλεισα λιγο απο μπροστα το mesh οχι εντελως, λιγο πιο κλειστο (το δοκιμασα και τελειος κλειστο αλλα δεν ετρεχε καλα) και επισης εκοψα κι αλλο τα φιτιλια απο τα πλαινα με νυχοκοπτη με την σκεψη να μην κραταει τοσο υγρο και μιλαμε τωρα δινει τρελα γκαζια...:fight_shot_auto: !
Μου φαινετε αν συνεχιζει να δουλευει χωρις προβληματα ετσι με το mesh θα χρησιμοποιω αυτο απο δω και περα  :thumpup:.

Αποσυνδεδεμένος lasal

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Α2 Bulli
Απ: LS-E Νέος επισκευάσιμος τύπου τάνκ
« Απάντηση #261 στις: Ιουλίου 09, 2012, 00:51 »
χμμμμμ να σου βάλω κι άλλη ιδέα?

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: LS-E Νέος επισκευάσιμος τύπου τάνκ
« Απάντηση #262 στις: Ιουλίου 09, 2012, 01:00 »
ε..., ριχτη λεμε. ;)

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: LS-E Νέος επισκευάσιμος τύπου τάνκ
« Απάντηση #263 στις: Ιουλίου 09, 2012, 01:04 »
Λεγε :D!
Παντως μειώθηκε κάπως το χτυπιμα... Αλλα ενταξη μπορω να ανεβασω νικοτίνη..
Τελικα ειναι επιστήμη ολοκληρη το στήσιμο ενος επισκευασιμου...

Αποσυνδεδεμένος lasal

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Α2 Bulli
Απ: LS-E Νέος επισκευάσιμος τύπου τάνκ
« Απάντηση #264 στις: Ιουλίου 09, 2012, 01:05 »
Το φυτίλι όπου βρισκεται η αντίσταση τύλιξε το με ενα στρώμα mesh και βάλε πάνω απο αυτό την αντίσταση.
Μόνον φρόντισε να ειναι οξυδωμένο το mesh και να μην ακουμπάει στις βίδες
Η διαφορά θα είναι........στην γευση.
 :yes:
ΥΓ.
Και οταν ανακαλύψεις την γεύση η επόμενη σκέψη σου θα είναι για κάποιον τύπου genisis
 :))

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: LS-E Νέος επισκευάσιμος τύπου τάνκ
« Απάντηση #265 στις: Ιουλίου 09, 2012, 01:19 »
το εχω κ εγω στα υποψην μου αυτο το τρυκ, αλλά φοβαμαι μην τιναξω καμμια μπαταρια σε πιθανο βραχυκυκλωμα.
καψιμο κ βουτηγμα σε νερο το πλεγμα...σωστα?

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: LS-E Νέος επισκευάσιμος τύπου τάνκ
« Απάντηση #266 στις: Ιουλίου 09, 2012, 01:25 »
Καταλαβα :P, Θα το δοκιμασω αυτο οταν ερθει η ωρα για καινουρια φιτιλοαντισταση. Αυτο θα θελει λογικα να χρησιμοποιησω και λιγοτερα φιτιλια γιατι θα μεγαλωσει η διαμετρος τον σπειρων. Ωχ..Φοβαμαι οτι θα μπω σε εξοδα παλι αν μαρεσει....::)

Αποσυνδεδεμένος lasal

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Α2 Bulli
Απ: LS-E Νέος επισκευάσιμος τύπου τάνκ
« Απάντηση #267 στις: Ιουλίου 09, 2012, 01:26 »
@Drum
Απόλυτα.
Αν δεν εισαι σίγουρος για την οξείδωση τύλιξε το με ενα κομματάκι ρίζλα
Θα το απομονώσεις ηλεκτρικά
 ::)

@NewHolborn
Δεν θα αλλάξει και πολύ η διάμετρος
θα το ανακαλύψεις..παίζοντας
 :)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: LS-E Νέος επισκευάσιμος τύπου τάνκ
« Απάντηση #268 στις: Ιουλίου 09, 2012, 01:27 »
ποσες φορες τυλιγμα πανω απο το φυτιλι?
μια-δυο ειναι οκ?

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: LS-E Νέος επισκευάσιμος τύπου τάνκ
« Απάντηση #269 στις: Ιουλίου 09, 2012, 01:29 »
το εχω κ εγω στα υποψην μου αυτο το τρυκ, αλλά φοβαμαι μην τιναξω καμμια μπαταρια σε πιθανο βραχυκυκλωμα.
καψιμο κ βουτηγμα σε νερο το πλεγμα...σωστα?
Τωρα το ειδα το δικο σου μήνυμα..tapatalk..
Με τρομαξες τωρα..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4689 500079 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 03, 2024, 20:04
από anetost
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12308 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos