vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

169 επισκέπτες, 5 χρήστες
john67, JohnDag, thanos1071, tony1976, sakissalonika

GGTS !

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #105 στις: Ιουνίου 13, 2010, 18:41 »
και αυτες οι τρυπες στελνουν αερα στην τρυπα στο κεντρο του ατομ?
Ακριβώς :thumpup:
Έχει έναν "δεύτερο πάτο" κάτω από εκεί που βιδώνει ο ατμοποιητής (μέσα από τις 8 τρύπες) και ρουφώντας τραβάει από 'κει αέρα και από τις πλαϊνές τρύπες του ατμοποιητή υγρό.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #106 στις: Ιουνίου 19, 2010, 00:06 »
Από προχθές είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος ενός GGTS.
Όταν μου το έδωσε ο Θανάσης να το δω ο έρωτας ήταν κεραυνοβόλος και τολμώ να πω ότι είναι μακράν η ομορφότερη συσκευή που είδα ποτέ μου.

Δε θα γράψω και εγώ διθυράμβους για το GG όχι γιατί δεν του αξίζουν (το αξίζει στον υπερθετικό βαθμό) αλλά γιατί τα έχουν γράψει
άλλοι αυτά και απλώς θα αναμασούσα τα ίδια.

Θα αναφέρω απλά ότι για μένα το άτμισμα είναι μια απόλαυση. Μου αρέσει όταν τραβάω τον ατμό, η γεύση που αφήνει στο στόμα,
η ιεροτελεστία της πράξης του ατμίσματος. Από προχθές όμως η απόλαυση είναι διπλή. Όταν ρουφάω από το GG έχω από τη μια
μεριά την απόλαυση που μου δίνει το άτμισμα και από την άλλη είναι η απόλαυση που μου δίνει το κουκλί που έχω στα χέρια μου
(έρωτας είναι αυτός τι να κάνω;).

Το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι αυτό που έχει ήδη ειπωθεί για το συχνό γυάλισμα που χρειάζεται.
Το AFS μπορεί δουλεύει άψογα χωρίς καμία διαρροή αλλά θα περιοριστεί δραματικά η χρήση του γιατί με αυτό ατμίζω 1ml την ώρα.

Θανάση ευχαριστώ πολύ για το GG και κυρίως για την ευχάριστη παρέα σου.
Τις δυο ωρίτσες που είμασταν μαζί πέρασα υπέροχα.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #107 στις: Ιουνίου 19, 2010, 00:16 »
Καλοάτμιστο Geraki!

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #108 στις: Ιουνίου 19, 2010, 00:20 »
Kριμα χασαμε εναν moder.Αντε τωρα να βρεις κουραγιο να φτιαξεις mod μετα το GG  :laugh1: :laugh1: καλοατμιστο φιλε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #109 στις: Ιουνίου 19, 2010, 00:20 »
Καλοάτμιστο Γιώργο :thumpup: Ποιόν σειριακό έχεις;

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #110 στις: Ιουνίου 19, 2010, 00:29 »
Με γεια Γιώργο. Πήρες  κανονική Rolls Royce.
Αυτή τη στιγμή το ζαχάρωνα στο cloud 9.
Μάλλον, πλέον τελείωσαν για σένα οι πειραματισμοί με τις συσκευές ;).

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #111 στις: Ιουνίου 19, 2010, 01:21 »
Geraki welcome to the club !!! :)

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #112 στις: Ιουνίου 19, 2010, 01:25 »
Ευχαριστώ παιδιά.

Καλοάτμιστο Γιώργο :thumpup: Ποιόν σειριακό έχεις;
Γιώργο 269 γράφει αυτό που έχω.

Kριμα χασαμε εναν moder.Αντε τωρα να βρεις κουραγιο να φτιαξεις mod μετα το GG  :laugh1: :laugh1: καλοατμιστο φιλε  :thumpup:
Το να παίρνεις μια έτοιμη μπαταριοθήκη και να συνδέεις μερικά καλώδια δε με κάνει moder.
Moder εδώ μέσα είναι κάποιοι άλλοι που ξεκινούν από το μηδέν και κατασκευάζουν "παπάδες".
Πάντως αυτό που έκανα ήταν χόμπι και δε θα σταματήσει.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #113 στις: Ιουνίου 19, 2010, 06:52 »
Πάντως αυτό που έκανα ήταν χόμπι και δε θα σταματήσει.
:thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #114 στις: Ιουνίου 19, 2010, 19:02 »
Καλοάτμιστο Geraki έκανες επένδυση ατμίσματος  :thumpup:.
Αν πιάσεις να ατμίζεις με GG μετά όλα τα βιομηχανοποιημένα φαίνονται ψεύτικα στο χέρι.....
Ακολουθώ σύντομα και εγώ με το TS καθώς το slim είναι πανέμορφο αλλά αδικείται από την απαράδεκτη 10440.

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #115 στις: Ιουνίου 20, 2010, 23:18 »
Από προχθές είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος ενός GGTS.
Όταν μου το έδωσε ο Θανάσης να το δω ο έρωτας ήταν κεραυνοβόλος και τολμώ να πω ότι είναι μακράν η ομορφότερη συσκευή που είδα ποτέ μου.

Δε θα γράψω και εγώ διθυράμβους για το GG όχι γιατί δεν του αξίζουν (το αξίζει στον υπερθετικό βαθμό) αλλά γιατί τα έχουν γράψει
άλλοι αυτά και απλώς θα αναμασούσα τα ίδια.

Θα αναφέρω απλά ότι για μένα το άτμισμα είναι μια απόλαυση. Μου αρέσει όταν τραβάω τον ατμό, η γεύση που αφήνει στο στόμα,
η ιεροτελεστία της πράξης του ατμίσματος. Από προχθές όμως η απόλαυση είναι διπλή. Όταν ρουφάω από το GG έχω από τη μια
μεριά την απόλαυση που μου δίνει το άτμισμα και από την άλλη είναι η απόλαυση που μου δίνει το κουκλί που έχω στα χέρια μου
(έρωτας είναι αυτός τι να κάνω;).

Το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι αυτό που έχει ήδη ειπωθεί για το συχνό γυάλισμα που χρειάζεται.
Το AFS μπορεί δουλεύει άψογα χωρίς καμία διαρροή αλλά θα περιοριστεί δραματικά η χρήση του γιατί με αυτό ατμίζω 1ml την ώρα.

Θανάση ευχαριστώ πολύ για το GG και κυρίως για την ευχάριστη παρέα σου.
Τις δυο ωρίτσες που είμασταν μαζί πέρασα υπέροχα.

Χαιρομαι φιλε Γιωργο!!!

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
GGTS
« Απάντηση #116 στις: Ιουλίου 22, 2010, 10:33 »
Καλημέρα παιδιά !!! Εδώ και 2 ημέρες απολαμβάνω το GGTS μου παρέα με το νέο AFS του φίλου μας Θανάση το οποίο ονομάζεται AVS !!! ...
Είναι πανάλαφρο μιας και είναι απο αλουμίνιο, παίρνει 6ml υγρού και έχει adjustable draw ... Φυσικά δεν στάζει απο πουθενά και συνοδεύεται με νέο πλαστικό επιστόμιο (υπάρχει και μεταλικό extra) το οποίο εμποδίζει να μας έρθει υγρό στο στόμα.

Δουλεύει αποκλειστικά και μόνο με το GGTS και η κατασκευή του είναι τέτοια η οποία επιτρέπει σε κάποιον να χρησιμοποιεί το GGTS του με και χωρίς AVS αλλα και με adjustable draw χωρίς το AVS (χρειάζεται extra καπάκι το οποίο ονομάστηκε lid)
Το νέο AVS μπορεί να δουλέψει με οποιονδήποτε κοινό ατμο 901,510 (με χρήση ανταπτορα απο 901 σε 510), καθως και με καρτομαιζερ το οποίο απλά χρειάζεται απο τον χρήστη να κάνει μια τρύπα χαμηλά στον ατμοποιητή για να τροφοδοτείται ..Σύντομα θα δουλεύει και με 801 ατμο ..
Το ντουμάνι που βγάζει και η γεύση του, αλλά και το χτύπημα στο λαιμό είναι σε κάθε τζούρα τα ίδια ακόμη και όταν το υγρό πέσει στο 10% μέσα στο τανκ..
 Η εποχή του dripping για μένα έχει τελειώσει πλέον .. Το μόνο που πρέπει να κάνω είναι να ελαττώσω τα mg μου μιας και το AVS καίει αρκετά !!!!  ;D ;D
Αυτά τα λίγα είχα να πω (προς το παρόν) και επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια σας παραθέτω τα παρακάτω :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TjOzGf1MrsQ[/youtube]


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=l7SFx8JEEm8[/youtube]


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=04TpiXnCz9M[/youtube]

 :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2010, 10:38 από ggero »

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Νέο GGTS !
« Απάντηση #117 στις: Ιουλίου 23, 2010, 12:25 »
Εδώ και λίγη ώρα είμαι ευτυχής κάτοχος του νέου ολοκαίνουργιου GGTS που μου έστειλε ο φίλος μας ο Θανάσης μετά από σχετική επικοινωνία  :yahoo:
Δεν θα προχωρήσω σε αναλυτική παρουσίαση λόγω περιορισμένου χρόνου μου, αλλά οι πρώτες εντυπώσεις: νέο υλικό κατασκευής που δεν θα μαυρίσει - κατασκευή όπως πάντα άψογη - δέχεται 510 ενώ έρχεται και με κατάλληλους υποδοχείς για 901-801- 808 καρτο- ρυθμιζόμενος δακτύλιος στη βάση υποδοχής του ατμοποιητή για πιο σφιχτή ή χαλαρή τζούρα που λειτουργεί και ως σιγαστήρας για το ενοχλητικό σφύριγμα των καρτομάϊζερς - δέχεται το νέο AFS, το AVS !
Τελικά ήταν δυνατό να γίνει το GG τελειότερο ! :thumpup:
Φωτό δεν....  αλλά μπορείτε να το δείτε από το Vapor Kings εδώ
Περισσότερα και αναλυτικότερα για το νέο GG στο αγγλικό φόρουμ http://www.e-cigarette-forum.com/forum/gg/
Επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Θανάση (Imeo) για την άμεση ανταπόκριση στην επικοινωνία καθώς και για την ταχύτατη και άψογη αποστολή.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο GGTS !
« Απάντηση #118 στις: Ιουλίου 23, 2010, 12:47 »
καλοάτμιστο το GG  :thumpup:. Θα περιμένουμε περισσότερες λεπτομέρειες.
Οπως βλέπω τώρα ο Θανάσης διέκοψε τη συνεργασία με το cloud9vaping.co.uk οπότε λογικά θα πρέπει να υπάρξει κάποια νέα συνεργασία για διάθεση του GG εκτός Αμερικής.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Νέο GGTS !
« Απάντηση #119 στις: Ιουλίου 23, 2010, 12:58 »
Καλοάτμιστο Lancerlot!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345580 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 52 10873 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:57
από treloneritis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147278 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8078 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545137 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32948 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52458 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600456 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360865 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195838 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos