vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

368 επισκέπτες, 2 χρήστες
ramon, camber

GGTS !

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Νέο GGTS !
« Απάντηση #120 στις: Ιουλίου 23, 2010, 13:08 »
Καλοάτμιστο Lancerlot :thumpup:

Αν σου είναι εύκολο θα ήθελα να μου πεις μετά από μία εβδομάδα χρήσης αν έχει μαυρίσει και θέλει καθάρισμα (ή να ανεβάσεις φωτό αν μπορείς).

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο GGTS !
« Απάντηση #121 στις: Ιουλίου 23, 2010, 13:21 »
στο vaporkings αναφέρεται οτι το νέο υλικό δεν μαυρίζει εύκολα

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Νέο GGTS !
« Απάντηση #122 στις: Ιουλίου 23, 2010, 13:23 »
Καλοάτμιστο το νέο σου GG.

Το μοναδικό πρόβλημα που έχω βρει στο GG είναι το μαύρισμα.
Από τι στιγμή που θα το καθαρίσω είναι θέμα λίγων ωρών να αρχίσει και πάλι το
μαύρισμα, ενώ αν το αφήσω λίγες μέρες τότε γίνεται μαύρο.
Ξέρετε καμιά καλή κρέμα που να το κρατάει γυαλιστερό για μερικές μέρες;

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο GGTS !
« Απάντηση #123 στις: Ιουλίου 23, 2010, 13:27 »
Καλώς ήρθες στο club  Lancerlot!!!
Υποθέτω οτι είναι παραπλήσιο υλικό με το AVS, το οποίο το έχω εδώ και 4 ημέρες ...Δεν έχει μαυρίσει καθόλου και είναι συνεχώς σαν φρεσκογυαλισμένο

Για γυάλισμα (για το "παλιο" GGTS) μια οποιαδήποτε κρέμα για αλουμίνιο κάνει δουλειά (έχω χρησιμοποιήσει αρκετές)

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Νέο GGTS !
« Απάντηση #124 στις: Ιουλίου 23, 2010, 13:37 »
στο vaporkings αναφέρεται οτι το νέο υλικό δεν μαυρίζει εύκολα
Το ξέρω και με τον Θανάση που έχω μιλήσει μου είπε πως είναι πιο ανθεκτικό στο μαύρισμα από το παλιό, απλά αναρωτιέμαι αν κρατάει ολόκληρη εβδομάδα καθαρό γιατί το προηγούμενο (αν δεν χρησιμοποιηθεί κρέμα προστασίας) είναι θέμα ωρών να μαυρίσει.

Καλοάτμιστο το νέο σου GG.

Το μοναδικό πρόβλημα που έχω βρει στο GG είναι το μαύρισμα.
Από τι στιγμή που θα το καθαρίσω είναι θέμα λίγων ωρών να αρχίσει και πάλι το
μαύρισμα, ενώ αν το αφήσω λίγες μέρες τότε γίνεται μαύρο.
Ξέρετε καμιά καλή κρέμα που να το κρατάει γυαλιστερό για μερικές μέρες;
Autosol - Καλό και εύκολο στο γυάλισμα
Cape cod cleaning clothes - Δύσκολο στο γυάλισμα αλλά κρατάει αρκετές μέρες και η μυρωδιά που αφήνει είναι έυχάριστη (όποιο καθαριστικό και να χρησιμοποιήσεις, τα χέρια σου θα μυρίζουν σαν αυτό όσο χρησιμοποιείς το gg)
glanol metal polish - εύκολο στο γυάλισμα - πριν λίγο το δοκίμασα, δεν ξέρω ακόμα πόσο θα κρατήσει
glanol metal polish ultra soft - πιο δύσκολο στο γυάλισμα, δεν αντέχει όσο το autosol
Brasso - πανεύκολο στο γυάλισμα κρατάει ελάχιστα
Silvo - σαν το brasso αλλά ένα κλικ χειρότερο
dr. beckman - χειρότερο από autosol

Παρατηρήσεις
Σαπούνισμα πριν το καθάρισμα - όχι απαραίτητο
Σαπούνισμα μετά το καθάρισμα - αφαιρεί επιπλέον μαυρίλες μαζί όμως με το προστατευτικό film...

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο GGTS !
« Απάντηση #125 στις: Ιουλίου 23, 2010, 13:38 »
Ευχαριστώ guys, το άτμισμα με to ggts θα αρχίσει όταν παραλάβω τις μπαταρίες που περιμένω από το dealextreme από Δευτέρα κατά πάσα πιθανότητα, η δοκιμή μου ως τώρα περιορίστηκε με ....10440  :'( και ανυπομονώ  :idiot1:
Όσο για το νέο κράμα αλουμινίου πιστεύω ότι δεν θα μαυρίσει γιατί εδώ και 2 μήνες που χρησιμοποιώ το τελευταίο gg slim silver δεν έχει μαυρίσει καθόλου, απολύτως καθόλου  και το χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά. Προφανώς είναι κατασκευασμένο από το ίδιο αλουμίνιο.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Νέο GGTS !
« Απάντηση #126 στις: Ιουλίου 23, 2010, 13:39 »
Καλώς ήρθες στο club  Lancerlot!!!
Υποθέτω οτι είναι παραπλήσιο υλικό με το AVS, το οποίο το έχω εδώ και 4 ημέρες ...Δεν έχει μαυρίσει καθόλου και είναι συνεχώς σαν φρεσκογυαλισμένο
Αν είναι παραπλήσιο με το AFV v2 τότε είναι κορυφαίο. Το έχω κανένα δίμηνο, δεν το έχω γυαλίσει ποτέ και ακόμα είναι σαν καθρέφτης. Σαπούνισμα ή μωρομάντηλο το κρατάνε σε άριστη κατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο GGTS !
« Απάντηση #127 στις: Ιουλίου 23, 2010, 13:51 »
Σωστός zoobi ... !
Το υλικό απο το AVS όντως λάμπει για μέρες !
Δεν ξέρω ομως εαν ο Θανάσης χρησιμοποίησε ακριβώς το ίδιο ..Είναι πολύ ελαφρύ και δεν έχει την στιβαρότητα του κλασσικού ..Όπως και να έχει όμως είναι κορυφαίο !!!

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο GGTS !
« Απάντηση #128 στις: Αυγούστου 01, 2010, 13:17 »
Λοιπόν μετά από 1 εβδομάδα συμβίωσης με το νέο GGTS (καθώς οι μπαταρίες μου ήλθαν την Δευτέρα) δεν έχω παρά να συμφωνήσω με τις κριτικές που έχουν ήδη γραφεί , με λίγα λόγια η απόλυτη μηχανή για διαρκές ποιοτικό άτμισμα. Τέλος τα ενοχλητικά σφυρίγματα των ατμοποιητών και ακόμη περισσότερο των καρτο'ς και φυσικά δεν θα αναφερθώ στην αυτονομία της μπαταρίας.... με μια 18650 ατμίζεις ατελείωτα, αλλά ας μην το κουράζω με θέματα που έχουν αναφερθεί. Η ποιότητα του υλικού κατασκευής είναι άψογη και πλέον δεν μαυρίζει ούτε στο ελάχιστο. Η φωτό που επισυνάπτω είναι κακή (από κινητό) αλλά και στην συγκεκριμένη τέχνη είμαι  :eyesplash: το ggts φοράει 510LV (έχει λίγο μεγαλύτερη αντίσταση από τον LR) και το slim KR808D. Και τα δυο δεν έχουν γυαλιστεί ποτέ -ούτε και τα μπρούτζινα μέρη, μ'αρέσει αυτό το καουμπόϋκο look  ;D- (το slim είναι περίπου 2μηνών) και το αλουμίνιο είναι όπως την 1η μέρα, ελπίζω να διακρίνονται στη φωτό !
Σαφώς αξίζει τα λεφτά του  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: Νέο GGTS !
« Απάντηση #129 στις: Αυγούστου 05, 2010, 16:08 »
καλοατμιστο και απο μενα lanc. Σου ευχομαι να το χαρεις οσο γινεται περισσοτερο !

Geraki, παρε autosol. Μετα το γυαλισμα σκουπισε το πολυ καλα και μην το χρησιμοποιεις για λιγο μεχρι να στεγνωσει η κρεμα

Το προηγουμενο GGTS ηταν απο 7075 αλουμινιο, πολυ σκληρο μεν αλλα μαυριζε ευκολα. Το νεο υλικο ειναι αλουμινιο 6082 που εχει αντοχες στην ατμοσφαιρικη καταπονηση

GGERO, το νεο αλουμινιο δεν εχει διαφορα στην στιβαροτητα αλλα μονο στην αντοχη στο μαυρισμα, τιποτα αλλο. Το παλιο GGTS φαινοταν στιβαροτερο επειδη ειχε χρυσο καπακι μπροστα. Ειδες ποσο μεγαλη διαφορα εχει στο βαρος μονο ενα καπακι;

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Νέο GGTS !
« Απάντηση #130 στις: Αυγούστου 07, 2010, 00:27 »
Εχθές το βράδυ σε ένα καφέ στο Χαλάνδρι* παρέλαβα από τον Θανάση το νέο μου GGTS+AVS με αριθμό #676 :yes:

Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι οι εξής:
- Το GGTS v2 + το AVS με 6ml υγρό ζυγίζει λιγότερο από το το πρώτο GGTS μόνο του! :respect:
- Δεν μαυρίζει! Είναι λίγος ο χρόνος που το έχω αλλά το πρώτο GGTS μετά από δύο ώρες είχε μαυρίλες, αυτό απλά δεν ασχολείται. :respect:
- Το AVS τα σπάει! Δεν χρειάζονται επιπλέον σχόλια
- Σε όσους αρέσει ο κώνος του eGo, που να δείτε το adjustable draw του GGTS! Από ένα ring ρυθμίζεις πόσος αέρας θέλεις να περνάει και τέλος. "Αεράτος" ατμοποιητής, κλείνεις περισσότερο το ring, σφιχτός, το ανοίγεις. Σου αρέσει το dripping αλλά πλημμυρίζεις συνεχώς τον ατμοποιητή (όπως εγώ); Το mini-tank του adjustable draw πρέπει να χωράει και 2ml ξεχειλισμένο υγρό το οποίο από κάποιο επίπεδο και μετά το επιστρέφει στον ατμοποιητή. Σαν mini AFS δηλαδή για όσους κάνουν over-dripping :respect:

Θανάση, πραγματικά πιστεύω πως το GGTS είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί και σε ευχαριστώ πολύ για όλα.

*Παρασκήνια:
Μόλις έπιασα το AVS στα χέρια μου ξύπνησε ο εξυπνίδης μέσα μου και λέω στο Θανάση: μη με βοηθήσεις, θα το στήσω μόνος μου. Και τα κατάφερα μία χαρά ξεχνώντας μόνο μία μικρή λεπτομέρεια, να βάλω το AVS πάνω στο GG πριν το γεμίσω. Όπως είναι φυσικό αυτό άρχισε να στάζει σταγόνα σταγόνα στο πεζοδρόμιο... Βούτηξε ο ένας το GG, ο άλλος το AVS και προσπαθώντας να συγχρονιστούμε και να το βιδώσουμε το τιμημένο, εξφενδονίζεται το γεμάτο AVS (αυτοβούλως!) και πέφτει στα πλακάκια του πεζοδρομίου, ανάποδα φυσικά :laugh1:

Εχθές λοιπόν κατάλαβα δύο πράγματα, ότι το e-liquid όταν πέφτει κάτω γλιστράει και δεν στεγνώνει ;D Επίσης η τρομάρα που πήρα πως γεμίσαμε γρατζουνιές το AVS ήταν αναίτια, δεν έχει την παραμικρή γρατζουνιά :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 07, 2010, 00:38 από zoobi »

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο GGTS !
« Απάντηση #131 στις: Αυγούστου 07, 2010, 00:53 »
ποσο εχει αυτο?

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Νέο GGTS !
« Απάντηση #132 στις: Αυγούστου 07, 2010, 00:57 »
ποσο εχει αυτο?
Copy / paste από το αμερικάνικο forum (οι τιμές είναι σε ευρώ):

Springs 1,00
GGT Button 19,50
GGTS button knurled brass 19,50
GGTS button knurled aluminium 19,50
GGTS Fuse with 3 springs 19,50
GGTS 901 re-threader 9,00
Button magnets (set of 3) 11,00
901 to 801 adapter 9,00
901 to carto adapter 9,00
AVS plastic mouthpiece 12,00
AVS stainless steel mouthpiece 20,50
AVS (with plastic mouthpiece) 60,00
AVS for older customers (with plastic mouthpiece) 80
Slim 79,00
GG Slim Extension Kit 39,00
GGTS 119,00
GGTS wall plug 10,00 (price was 39 euros but now its 15 because some of those kits arent very good, so please buy without waranty)
aluminium - brass telescope 27
18650 extension sleeve 24
lid 801 brass 12
lid 901 brass 12
lid 801 aluminium 12

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: Νέο GGTS !
« Απάντηση #133 στις: Αυγούστου 07, 2010, 01:22 »
Γιωργο ειπαμε να εισαι ευγενικος αλλα οχι και να μην λες οτι το AFS επεσε απο τα δικα μου χερια! :)) :)) :)) :)) :)) Με επιασε η κουλαμαρα παλι :laugh1: Για να μην χυθει το υγρο, επεσε το AVS. :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Νέο GGTS !
« Απάντηση #134 στις: Αυγούστου 07, 2010, 01:35 »
Γιωργο ειπαμε να εισαι ευγενικος αλλα οχι και να μην λες οτι το AFS επεσε απο τα δικα μου χερια! :)) :)) :)) :)) :)) Με επιασε η κουλαμαρα παλι :laugh1: Για να μην χυθει το υγρο, επεσε το AVS. :thumpdown:
Λεπτομέρειες :)) :)) :))

Αυτό που ξέχασα να αναφέρω είναι το καταπληκτικό υγρό που είχες μαζί σου... Στο οποίο η φίνα γεύση της ιδρωμένης κάλτσας έδενε αρμονικά με τη δροσερή γεύση της μέντας δημιουργώντας μία καταπληκτική γευστική πανδαισία :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Φίλε τον έλιωσα τον ατμοποιητή στον espresso για να φύγει η γεύση  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345503 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 52 10797 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:57
από treloneritis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147208 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8035 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208872 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545048 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32908 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52402 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600271 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360812 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13289 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195771 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos