vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 4 χρήστες
Βασίλης1966, marauder800, Ribot, camber

GGTS !

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: MIA ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ GGTS!
« Απάντηση #645 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 23:20 »
Την πάτησα τρείς φορές έτσι την προηγούμενη βδομάδα, λόγω προβληματικής σειράς απο ατμο.
Εμένα δεν μου το έκαψε αλλά τις μπαταρίες τις πέταξα.
Αυτό που μου έμεινε είναι οτι η βάση και μετά το κουμπί είναι τα πρώτα σημεία που ανεβάζουν θερμοκρασία σε βραχυκύκλωμα οπότε πλέον όποτε του αλλάζω μπαταρία και ειδικά αν έχω δύο στοιχεία μέσα φροντίσω να βλέπω ότι δεν δουλεύει ο ατμο και δεν εχει ανεβάσει θερμοκρασία ο μπρουτσος της βάσης.
Απο τι στιγμή που δεν εχει ηλεκτρονικά, θέλει προσοχή.
Ανταλλακτικό πρέπει να εχει ο Μιχάλης οπως ειπαν και τα παιδιά

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: MIA ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ GGTS!
« Απάντηση #646 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 23:41 »
Ενα οποιοδηποτε ελατηριο μπορει να βιδωσει καπως στην βαση ειναι αρκετο . Και μην σφιγγεις πολυ. Δεν χρειαζεται , αρκει να κανει επαφη . Οταν μου ειχε χαλασει το 1ο ελατηριο ειχα βαλει απο αναπτηρα  :)) Το ειχα ανοιξει λιγο γιατι ηταν μικρο και δεν βιδωνε αρχικα . Μολις το ανοιξα λιγο με μια πενσα εκανε επαφη και δουλεψε κανονικα , μεχρι που μου ηρθε το κανονικο απο το μαγαζι που συνεργαζοταν με τον Θαναση.

Αποσυνδεδεμένος ralloss

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIA ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ GGTS!
« Απάντηση #647 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 23:55 »
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις κοπελια..
ειστε πολυ γρηγοροι εδω τελικα..

η μπαταρια μου καηκε λιγο απο κατω αλλα ευτυχως οχι τοσο πολυ ωστε να θελει πεταμα νομιζω..
οποτε θα βγαλω τον ατμο να τον δοκιμασω με μια ego και θα σας πω αν φταιει αυτο...

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIA ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ GGTS!
« Απάντηση #648 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 23:57 »
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις κοπελια..
ειστε πολυ γρηγοροι εδω τελικα..

η μπαταρια μου καηκε λιγο απο κατω αλλα ευτυχως οχι τοσο πολυ ωστε να θελει πεταμα νομιζω..
οποτε θα βγαλω τον ατμο να τον δοκιμασω με μια ego και θα σας πω αν φταιει αυτο...
ΣΤΟΠ μπορεί να κάψεις και την EGO
μέτρα με πολύμετρο τα Ohm την αντίσταση  του ατμό

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: MIA ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ GGTS!
« Απάντηση #649 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 00:29 »
Ένα από τα απαραίτητα "addon" του GGTS είναι η ασφάλεια (κυρίως όταν γίνεται χρήση δύο μπαταριών σε σειρά). Πραγματικά σώζει σε τέτοιες καταστάσεις καθώς καίγεται αμέσως χωρις επιπλεον απώλειες, ούτε σε ελατήρια, ούτε σε μπαταρίες, ούτε σε ...δόντια.

Απ' ότι καταλαβαίνω δεν έχεις ασφάλεια στο GGTS σου οπότε, πάρε άμεσα.

Αποσυνδεδεμένος ralloss

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIA ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ GGTS!
« Απάντηση #650 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 01:26 »
Κοπελια σας ευχαριστω ολους τελικα μετα απο λιγο ψαξιμο τη βρηκα την ακρη..
καλα αμα σας πω τι εφταιγε θα με ζαρπαρετε αλλα δε θα χετε και αδικο..
 :respect:

για αρχη πανω στο ζορε μου ξεπατωσα ενα ελατηριο απο ενα τηλεκοντρολ
κι αρχισα να κανω δοκιμες..
εσφιξα πολυ λιγο αλλα μου κανε παλι τα ιδια κι ευτυχως το καταλαβα νωρις αυτη τη φορα..
οποτε λεω καποιο λακκο εχει η φαβα..
ετριψα λιγο το κουμπι με γυαλοχαρτο εκει που κανει επαφη
και με σκετο 901 δουλεψε..
οταν εβαζα το avs τιποτα.. παλι τα ιδια.. τελοσπαντων να μην τα πολυλογω
αν δε μου κοβε να δω οτι ειχε ξεχαστει το ανταπτορακι του 901
πανω στον κονεκτορα ,απο ggts  θα το εκανα mini gg απ το τριψιμο :laugh1:..

οποτε τελος καλο ολα καλα  :thumpup:..σας γραφω ατμιζοντας τωρα.μονο που πρεπει
να βρω ενα πιο σκληρο ελατηριο γιατι αυτο τελικιασε  ;D..


φιλε μου αυτο με την ασφαλεια δεν το ξερω καθολου..που ακριβως μπαινει?
εχω το gg  με το χρωμιομνο αν βοηθαει καπου αυτο..

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: MIA ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ GGTS!
« Απάντηση #651 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 03:20 »
φιλε μου αυτο με την ασφαλεια δεν το ξερω καθολου..που ακριβως μπαινει?
εχω το gg  με το χρωμιομνο αν βοηθαει καπου αυτο..
Χρειάζεσαι αυτό: http://ggecigs.net/index.php?_a=viewProd&productId=6 (δεν ξέρω ποιός είναι υπεύθυνος για τις πωλήσεις στην Ελλάδα οπότε σου έστειλα το πρώτο link που βρήκα).

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: MIA ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ GGTS!
« Απάντηση #652 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 22:58 »
για ρίξε και μια ματιά εδω http://www.e-smokeguru.gr/index.php?page=shop.browse&category_id=34&option=com_virtuemart&Itemid=376 καινούριο μαγαζί με όλα τα καλούδια σχετικά με το GG ριξε τους ενα τηλέφωνο πιστεύω θα εξυπηρετηθείς   

Αποσυνδεδεμένος kgf

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS !
« Απάντηση #653 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 22:26 »
μολις το απεκτησα το gg μου  :)) παιζω με ατμο 510 Β και 18650 μπαταρια 2500mah και εχω να πω οτι εχω παθει πλακα με το ντουμανι που βγαζει!  :)) αποκει που επρεπε να βαλω 18αρι υγρο για να καταλαβω χτυπημα στη μπαταρια του ego-T ,με το 18αρι στο gg εκανα κεφαλι στις πρωτες 10 τζουρες :laugh1: πρεπει να παω σε Low υγρα μου φαινεται και να κραταησω τα δυνατα για ειδικες περιστασεις :))

πρεπει να δοκιμασω και με LR ατμοποιητη μου φαινεται η τουλαχιστον με 901.παντως σαν πρωτη εντυπωση τα σπαει το GG :)) χαλαλι τα λεφτα του :D

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: GGTS !
« Απάντηση #654 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 22:31 »
πρέπει καπιος να κάνει και ενα βίντεο για το καθάρισμα του νομίζω αρμόδιοι για αυτό είναι ένας από τους 2 αντιπροσώπους του GG στην Ελλάδα  εκτός αν υπάρχει  ιδεί και δεν το έχω δει .... :hmmm:  :confused1: αν ιδει υπάρχει κάλο θα ήταν να μπει στο νιμα νομίζω θα ήταν χρήσιμο σε πόλους κατόχους και μη  ;) ... οσον άφορα το αν εγω ειμαι ικανοποιούμενος με το Golden Greek Telescopic Storm γιατι νομίζω οτι ρώτησε ο φιλος μου ο βαγγελης ειμαι απολυτά και νομίζω το ίδιο θα είναι και το πρώτο μου εγγόνι που θα το κληρονομήσει ...  το εβαλα ιδι στην διαθικη μου  :laugh1: :laugh1:  :idiot1: :idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 06, 2011, 22:41 από atmomixani »

Αποσυνδεδεμένος kgf

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS !
« Απάντηση #655 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 22:49 »
παντως με το gg εχω παθει πλακα τωρα,και οσο το συνηθηζω τοσο πιο πολυ ντουμανι βγαζω :)) θα τον λιωσω τον ατμο σημερα δεν υπαρχει,θα παρει φωτια :))
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 18:16 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: GGTS !
« Απάντηση #656 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 22:55 »
δεν παθαίνει τίποτα αυτο αν του κάνεις ενα καλο εβδομαδιαίο καθάρισμα ιδικά στις επαφές δεν χαλάει με τίποτα  ;) 

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 16, 2011, 18:18
θα ξεφύγουμε απο το θέμα ώμος και θα μας βάλουν πάγο (με το δικιο τους )  και το θεωρώ πολύ σημαντικό ... όποτε για πρώτο βήμα αν το διαβάσει καπιος απο τους αντιπροσώπους στην Ελλαδα του GG  κάλο θα ήταν να μας φτιάξει ενα βίντεο σχετικό με τον καθαρισμό και την συντήρηση του GGTS
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 18:18 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος kgf

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS !
« Απάντηση #657 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 23:31 »
ναι κατι τετοιο θαναι πολυ χρησιμο νομιζω.επισης εχω δει καποιες μικροδιαφορες στη σχεδιαση του σε σχεση με αυτα που ειδα στη συναντηση αν τα θυμαμαι καλα.τρυπες σε αλλα σημεια κλπ.παντως μεχρι στιγμης εχω μονο καλα λογια να πω και χαιρομαι που δε νιωθω οτι πεταξα τα λεφτα μου ;)

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: GGTS !
« Απάντηση #658 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 23:35 »
ναι κατι τετοιο θαναι πολυ χρησιμο νομιζω.επισης εχω δει καποιες μικροδιαφορες στη σχεδιαση του σε σχεση με αυτα που ειδα στη συναντηση αν τα θυμαμαι καλα.τρυπες σε αλλα σημεια κλπ.παντως μεχρι στιγμης εχω μονο καλα λογια να πω και χαιρομαι που δε νιωθω οτι πεταξα τα λεφτα μου ;)
οι τρύπες στο πλάι τις βάσις είναι ένα από τα μεγάλα πλεονεκτήματα του GGTS και ο λόγος που είναι εκεί είναι για αν πότε σκάσει κόπια μπαταριά να μην σου καρφωθεί το Μοντ με τον ατμό μαζί στην μούρη ...

Αποσυνδεδεμένος kgf

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS !
« Απάντηση #659 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 23:40 »
ναι ειναι πολυ προσεγμενη κατασκευη.ημουνα μεταξυ gg και provari για να πω την αληθεια και κατεληξα στο gg γιατι μου φαινεται πιο στιβαρη κατασκευη και ειναι και ελληνικο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345559 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 52 10851 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:57
από treloneritis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147263 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8066 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208918 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545125 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32937 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600440 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360854 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13325 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195818 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos