vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

GGTS !

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: GGTS !
« Απάντηση #660 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 23:43 »
όλοι έχουμε τους λογούς μας για τις επιλογές μας  ;) οι δικοί μας μιαζουν( εγω εχω αρκετούς ακόμα οπός αυτός που είπα για τις τρύπες εκτονώσεως πχ )  τορα οπιοι προτίμησαν καπιο αλο μοντ συγουρα εχουν τους δικούς τους αλλα ειναι άτοπο να τους αναλύσουμε εδω ...  ;) 

Αποσυνδεδεμένος kgf

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS !
« Απάντηση #661 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 23:49 »
σαφως :) στη επομενη συναντηση αν ερθεις θα σε ζαλισω λιγο :))θα το ατμισω κανα δυο μερες και θα ποσταρω εδω ολοκληρωμενες εντυπωσεις ;)

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: GGTS !
« Απάντηση #662 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 23:54 »
ειναι την μέρα των γενεθλίων μου αν δεν με θυμηθεί κανίς (ως συνήθως) θα ερθω καλο βεβαία θα ιταν να είναι εκεί καπιος πιο καταλιλος απο μένα να σου απαντήσει στις απορίες σου άλλα στην ανάγκη θα το κάνω εγω με τις λίγες γνώσεις που διαθέτω μιας και έχω μικρή χρονική πιρα στο ατμισμα ...  :)  καλό βραδύ  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 18:20 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS !
« Απάντηση #663 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 10:09 »
Θα ήθελα να ρωτήσω αν το GGTS με τη χρήση μόνο απλών cartomizers έχει ποιοτική διαφορά στην απόδοση από τα έτοιμα πακέτα του εμπορίου. Και αυτό γιατί είμαι σε αναμονή του νέου UFS ή Iatty 2 και έχω μπερδευτεί κατά πόσο άξιζε η αγορά αυτή.

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: GGTS !
« Απάντηση #664 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 10:50 »
καλημερα Μπαμπη

To GGTS με απλα cartomizer δεν θα σου δωσει κατι τρομερα παραπανω απο αποψη αποδοσης. Ισως λογο καλυτερης κατασκευης να σου δωσει "ολα" οσα μπορει να δωσει ο συγκεκριμενος ατμο. Μην ξεχνας οτι ολα τα mod στην ουσια " μπαταριοθηκες" ειναι.
Η καλυτερη αποδοση εξαρτατε περισσότερο απο τον ατμοποιητη, σε οριζμενες περιπτωσης ( πχ. ιαττυ ) αυτο βελτιωνετε ακομη περισοτερο εαν η "μπαταριοθηκη" εχει και καποια εξτρα που ταιριαζουν στην κατασκευη του συγκεκριμενου ατμο, πχ ρυθμιστη τζουρας, ή στην περιπτωση UFS  το collector tank.


« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 07, 2011, 12:20 από saxo_29 »

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: GGTS !
« Απάντηση #665 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 11:52 »
Θα ήθελα να ρωτήσω αν το GGTS με τη χρήση μόνο απλών cartomizers έχει ποιοτική διαφορά στην απόδοση από τα έτοιμα πακέτα του εμπορίου. Και αυτό γιατί είμαι σε αναμονή του νέου UFS ή Iatty 2 και έχω μπερδευτεί κατά πόσο άξιζε η αγορά αυτή.

θα σου δωσει το 100% το οποιου cartomizer , atomizer , clearomizer χρησιμοποιείς.
Σε τετοιο βαθμο που μετα δεν θα μπορεις να χρησιμοποιεις π.χ το ice με την μπαταρια του.
Θα σου φενεται ''λιγη''
Εγω τετοια χρησιμοποιω στο μοντ μου (ice , 510t , Giant)κ.α
Δεν εχω επισκευασιμο (και δεν εχω σκοπο να παρω στο προσεχες μελλον τουλαχιστον) :) ;)

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: GGTS !
« Απάντηση #666 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 21:23 »
πριν απο λίγο έκανα μια 18650 μπουζί και τιμόνι ( κυνός μπαμ!!!!!! ) μέσα στο GGTS λογο τον δοκίμων μου  :idiot1: :idiot1: :idiot1: :wall: τι εγινε ? το ggts στο κατο του μερος πιροσε ο διακοπτις του δεν ακουμπιοταν απο την θερμοκρασια  το ελατιριο- ασφαλια έγινε τσίχλα και εγω ξεβίδωσα το ggts και έβγαλα μια νεκρή κινέζικη μπαταριά του αλαξα ελατιριο (απο παλιό τηλεχειριστήριο ) και συνέχισα το ατμισμα μου χωρίς δόκιμες αυτή την φορά  ::) ::) αύριο μια που θα βρεθώ στην Σαλαμίνα θα πάρω δυο τρία ελατήρια ναχω  :yes:

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: GGTS !
« Απάντηση #667 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 21:30 »
Πως το κατάφερες αυτό ρε atmomixani? Ρωτάω για να μην κάνω καμμιά πατάτα από έλλειψη γνώσεων κ χωρίς να το θέλω

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: GGTS !
« Απάντηση #668 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 21:35 »
πριν απο λίγο έκανα μια 18650 μπουζί και τιμόνι ( κυνός μπαμ!!!!!! ) μέσα στο GGTS λογο τον δοκίμων μου  :idiot1: :idiot1: :idiot1: :wall: τι εγινε ? το ggts στο κατο του μερος πιροσε ο διακοπτις του δεν ακουμπιοταν απο την θερμοκρασια  το ελατιριο- ασφαλια έγινε τσίχλα και εγω ξεβίδωσα το ggts και έβγαλα μια νεκρή κινέζικη μπαταριά του αλαξα ελατιριο (απο παλιό τηλεχειριστήριο ) και συνέχισα το ατμισμα μου χωρίς δόκιμες αυτή την φορά  ::) ::) αύριο μια που θα βρεθώ στην Σαλαμίνα θα πάρω δυο τρία ελατήρια ναχω  :yes:

Αυτό ήθελα πάντα να το ρωτήσω ρε Μιχάλη.. :hmmm:
Πως γίνεται δηλαδή να σκάσει μια μπαταρία μέσα στο GGTS.
Υποτίθεται πως έχουν προστασία. Έτσι δεν είναι?
Εγώ νόμιζα ότι σκάνε μόνο κατα τη διάρκεια της φόρτισης.
Εκτός και εαν προκληθεί βραχυκύκλωμα..έτσι? Το σκάλιζες?
Και τι γίνεται όταν τελικά σκάσει μια τέτοια μπαταρία σχεδόν στα μούτρα σου?? :o
Θέλω να πω, πόσο επικίνδυνο είναι?


Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: GGTS !
« Απάντηση #669 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 21:42 »
θελετε να με προγγιξουν ? ασε να μην σας πω καλύτερα ειναι καθαρά δικό μου λαθος η μπαταρια δεν πρόλαβε να κανει μπαμ μονο που απέκτησε κατι περιεργους σκουρους  χροματισμους και ελιοσε  κατο το πλαστικό τις  και μύριζε κάπως ... τορα αν τιν άφηνα κιαλο μέσα δεν ξερω ισος και να έσκαγε αλλα το ελατήριο του ggts έλιωσε οπότε μαλων δεν θα έκανε αλο επαφή ...

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 16, 2011, 18:22
θα ετοιμάζω βίντεο και θα το ανεβάσω παιδιά!!!
:respect: :respect: :respect:  :thumpup: ευχαριστώ για την άμεση απάντηση νομίζω οτι θα ειναι χρήσιμο σε ολους μας Βασίλη  ενα σωστό βίντεο  επίσης  θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την χρίση του νοαλοξ (αν το λέω σωστά) έβαλα στο δικό μου και νομίζω ότι είναι πολύ καλύτερα τώρα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 18:22 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: GGTS !
« Απάντηση #670 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 22:52 »
Τι είναι το noalox κ ποια η διαφορά του από την βαζελίνη;

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: GGTS !
« Απάντηση #671 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 23:03 »
http://www.idealindustries.com/prodDetail.do?prodId=noalox αυτο πρεπει να ειναι

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: GGTS !
« Απάντηση #672 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 23:06 »
Μιχάλη αυτο ειναι για αλουμίνια... όχι για ατσάλι, οπότε αν έχω δίκιο επειδή εκεί το έχω μετρήσει κιόλας να εχει μια μικρή αντίσταση, το πρόβλημα είναι στο κάτω καπάκι και στο σύρμα του αρνητικού πόλου και του διακόπτη εσωτερικά.

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: GGTS !
« Απάντηση #673 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 23:07 »
Είναι για εφαρμογή πάνω σε σημεία από αλουμίνιο...άρα δεν κάνει για stainless steel...;

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: GGTS !
« Απάντηση #674 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 23:10 »
παιδιά δεν ξερω το δικο μου δεν ειναι ακριβός αυτο και μια και μου το χαρισε φιλος ουτε απο που το πίρε ξέρω ...  άλλα λίγο υπομονή και θα μάθουμε ολοι απο αυτόν που πρέπει  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345561 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 52 10854 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:57
από treloneritis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147264 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8067 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208921 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545128 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32939 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52448 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600441 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360856 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13326 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195820 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos