vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

418 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tazz, bloodlessz, billythekid, camber, lagoudakis

GGTS !

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #615 στις: Δεκεμβρίου 13, 2010, 19:42 »
καλησπερα
σημερα απεκτησα το gg με avs οι πρωτες μου εντυπωσεις με αφησαν πολυ ικανοποιημενο!!!!! :thumpup:
Καλοάτμιστο Φώτη :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Είμαι σίγουρος ότι θα το ευχαριστηθείς, είναι η ferrari των mods.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #616 στις: Δεκεμβρίου 13, 2010, 19:44 »
Καλοατμιστο !!! Οσο για το fog συμβουλη απο εναν επισης αρχαριο ειναι να μην το αφησεις . 1ον γιατι ειναι λιγο δυσκολο φανταζομαι να κυκλοφορεις μ,αυτο στον εξω κοσμο και 2ον γιατι πρεπει να το εχεις ετοιμοπολεμο στις δυσκολες στιγμες που ευχομαι να μην αντιμετωπισεις με το ΑΠΟΛΥΤΟ !!! Να εχεις εναλακτικη . Αν και η μικρη μου εμπειρια μου λεει πως ολα ειναι θεμα ατμοποιητη . Και παλι καλοριζικο φιλε !!

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #617 στις: Δεκεμβρίου 13, 2010, 19:52 »
ευχαρηστω zoobi
συμφωνω ειναι ferrari !!!!!!!!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #618 στις: Δεκεμβρίου 13, 2010, 19:56 »
το fog οπως ειπα θα το παλεψω ,γιατι πρωτον μου αρεσει σαν δουλεια ,μπραβο σε αυτον που το εφτιαξε
,και δευτερον μπορει επιδει ειμαι ψαρι να μη το νικαω.... ακομη.

Τελος για τις δυσκολες ημερες παιζει και e-go (κινεζος) ;)

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #619 στις: Δεκεμβρίου 13, 2010, 20:01 »
Δεν ειναι κι ασχημο το λεωφορειο της γραμμης βγαινοντας απο μια 599 GTB !!! ΟΚ οκ ειμαι λιγο υπερβολικος... μια χαρα ειναι το e-go και χαρη σ,αυτο εκοψα μαχαιρι το κτ !!

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #620 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 01:24 »
Φιλε σημασια εχει η διαδρομη και ο στοχος  :)

Θελω να δωσω τα συνχαριτηρια μου στο Θαναση νομιζω οτι ειναι το παλικαρι που σχεδιασε και κατασκευασε το gg.
Καταπληκτικη δουλεια και συληψη !!!!!!!
Παντα τετοια !!!!!!!

Θα ηθελα να τον ρωτησω σε σχεση με το μεταλικο επιστωμιο εαν ειναι inox ή επινυκελομενο;

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #621 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 01:48 »
χαχαχα, σε ευχαριστω Νασσο για τα καλα  σου λογια

Και εσενα fotako σε ευχαριστω πολυ, να εισαι καλα. Το επιστομιο ειναι ανοξειδωτο ατσαλι 304

Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #622 στις: Δεκεμβρίου 22, 2010, 23:39 »
Παιδια καλησπέρα

Τις  2 τελευταιες  μέρες  εχω  βγαλει  OFF  5   901 HV  ολοκαίνουργους ατμοποιητές  με  το GG μου (αγορασμένοι  απο  το  funstore) ....πριν λίγο  φόρεσα  πάνω  τον  6ο  κ  περιμένω  να  δω πόσο  θα  αντέξει.....για να  είμαι πιο σαφής  5-10  τζούρες  πηγανε  οι προηγούμενοι κ παπαλα.......!!!Κάνω  κάτι  λάθος? μου ξεφεύγει κάτι  ή  έχω πέσει  πάνω  σε  κακη  παρτίδα  ατμο.??


Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #623 στις: Δεκεμβρίου 22, 2010, 23:52 »
Δυστυχως και μενα οι 4 απο τους 6  901 LR που πηρα προσφατα ηταν μαπα  :( Φαντασου οτι ατμιζω περισσοτερο με τους απλους 901 το GG

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #624 στις: Δεκεμβρίου 23, 2010, 00:28 »
Εγώ ξέμεινα προς το παρόν απο lr καπνίζω απλούς 901 στα 6V ... Για τα γούστα μου είναι τέλειος συνδυασμός.. (εννοείται σε avs)

Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #625 στις: Δεκεμβρίου 23, 2010, 07:37 »
Παιδια καλησπέρα

Τις  2 τελευταιες  μέρες  εχω  βγαλει  OFF  5   901 HV  ολοκαίνουργους ατμοποιητές  με  το GG μου (αγορασμένοι  απο  το  funstore) ....πριν λίγο  φόρεσα  πάνω  τον  6ο  κ  περιμένω  να  δω πόσο  θα  αντέξει.....για να  είμαι πιο σαφής  5-10  τζούρες  πηγανε  οι προηγούμενοι κ παπαλα.......!!!Κάνω  κάτι  λάθος? μου ξεφεύγει κάτι  ή  έχω πέσει  πάνω  σε  κακη  παρτίδα  ατμο.??

Μάλλον η παρτίδα πρέπει να είναι ... και εμενα κάτι 510 LR από funstore παρέδωσαν πνευμα εντός του μήνα. Το ίδιο και ο 901 LR που είχε το fog. Οι μόνοι που κρατάνε ακόμα ντούροι και ακάθεκτοι είναι οι 510HV / 901 HV.
Πάντως λίγο το μεταβλητό προσδόκιμο ζωής, λίγο το θέμα της τιμής, λίγο το ότι σε θέματα χρώματος έχω μια παράνοια, πλέον όλους τους ατμοποιητές μου τους πάραγγέλνω από εδώ: http://e-cigz.co.uk/store/index.php?main_page=index&cPath=5 (24 ευρω η 5αδα και αυτοί που έχω πάρει κρατάνε αψογα ακόμα με την ίδια απόδοση  :thumpup: :thumpup: :thumpup:)

Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #626 στις: Δεκεμβρίου 29, 2010, 16:43 »
Δυστυχως και μενα οι 4 απο τους 6  901 LR που πηρα προσφατα ηταν μαπα  :( Φαντασου οτι ατμιζω περισσοτερο με τους απλους 901 το GG
Καλημέρα  κ  Χρονια πολλα!!!

Εχω προβλήμα  παιδια....πριν απο  λιγο  τελειωσε κ  ο  6ος HV 901  ....δουλεψε  5 λεπτα  κ παει......Συνολο εχω  6  καινουργιους  HV  901  που  καθενας  δεν  δουλεψε  πανω  απο 20 λεπτα .....
Πειτε  σας  παρακαλω  υπάρχει κανας  τρόπος  να  αναστησω  καποιους  εστω  απο αυτους?
Επισης  πως  ξερω  οτι  αν  παραγγειλω  κ αλλους  δεν  θα  ειναι  κ αυτοι  προβληματικοι.....?
(ολοι  ειναι  αγορασμενοι  απο funstore...)

Ευχαριστω

Γ.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #627 στις: Δεκεμβρίου 29, 2010, 17:09 »
Καλημέρα  κ  Χρονια πολλα!!!

Εχω προβλήμα  παιδια....πριν απο  λιγο  τελειωσε κ  ο  6ος HV 901  ....δουλεψε  5 λεπτα  κ παει......Συνολο εχω  6  καινουργιους  HV  901  που  καθενας  δεν  δουλεψε  πανω  απο 20 λεπτα .....
Πειτε  σας  παρακαλω  υπάρχει κανας  τρόπος  να  αναστησω  καποιους  εστω  απο αυτους?
Χρόνια πολλά και από μένα!!!

Τέτοια γκαντεμιά πραγματικά δεν λέγεται...
Ο πιο εύκολος τρόπος να δεις με σιγουριά εάν είναι εντάξει, είναι με πολύμετρο.
Εάν μετρήσεις την αντίσταση και δείχνει άπειρο, σημαίνει ότι είναι καμένοι.
Εάν η αντίσταση είναι μηδέν σημαίνει ότι έχεις βραχυκύκλωμα εσωτερικά. Συνήθως κάνει επαφή ο κεντρικός πόλος με το σπείρωμα.
Εάν η αντίσταση είναι κανονική (πρέπει να' ναι περίπου 4 με 5 Ωμ), τότε δεν έχεις πρόβλημα με τους ατμοποιητές αλλά πιθανώς με την μπαταρία, ή με το ηλεκτρονικό που χρησιμοποιείς.

Δυστυχώς το πολύμετρο είναι ο μόνος τρόπος να απαντηθεί αυτό με σιγουριά.

Εάν δεν έχεις πολύμετρο αγόρασε ένα. Κοστίζουν λιγότερο από 10€.
Εάν έχεις πρόβλημα στη χρήση του μπορώ είτε να γράψω οδηγίες είτε να βοηθήσω από το τηλέφωνο.

Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #628 στις: Δεκεμβρίου 29, 2010, 17:15 »
Χρόνια πολλά και από μένα!!!

Τέτοια γκαντεμιά πραγματικά δεν λέγεται...
Ο πιο εύκολος τρόπος να δεις με σιγουριά εάν είναι εντάξει, είναι με πολύμετρο.
Εάν μετρήσεις την αντίσταση και δείχνει άπειρο, σημαίνει ότι είναι καμένοι.
Εάν η αντίσταση είναι μηδέν σημαίνει ότι έχεις βραχυκύκλωμα εσωτερικά. Συνήθως κάνει επαφή ο κεντρικός πόλος με το σπείρωμα.
Εάν η αντίσταση είναι κανονική (πρέπει να' ναι περίπου 4 με 5 Ωμ), τότε δεν έχεις πρόβλημα με τους ατμοποιητές αλλά πιθανώς με την μπαταρία, ή με το ηλεκτρονικό που χρησιμοποιείς.

Δυστυχώς το πολύμετρο είναι ο μόνος τρόπος να απαντηθεί αυτό με σιγουριά.

Εάν δεν έχεις πολύμετρο αγόρασε ένα. Κοστίζουν λιγότερο από 10€.
Εάν έχεις πρόβλημα στη χρήση του μπορώ είτε να γράψω οδηγίες είτε να βοηθήσω από το τηλέφωνο.

Καλησπερα κ  ευχαριστω για την απαντηση

εχω πολύμετρο..απλα  πες μου  την  διαδικασια...δηλαδη
σε  τι  θεση βαζω  τον  πολυμετρο στο τμήμα  Ω   &   πως  τοποθετω  τα  ακρα  για να μετρησω?


Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #629 στις: Δεκεμβρίου 29, 2010, 18:07 »
Καλησπέρα ... Βάζουμε το πολύμετρο στο Mode για Ω και ακουμπάμε τον ατμοποιητή στο τραπέζι με την αντίσταση να κοιτάει προς τα κάτω ...

Πέρνουμε τον ένα ακροδεκτη του πολυμέτρου και τον ακουμπάμε στην τρυπούλα που έχει ο ατμο εκεί που βιδώνει (ακριβώς στο κέντρο του δλδ)
Πέρνουμε και τον αλλο ακροδέκτη του πολυμέτρου και τον ακουμπάμε στις εσωτερικές σπύρες του ατμο (εκεί δλδ που βιδώνει στην μπαταρία)
Η ένδειξη που θα μας βγάλει μας δείχνει την εσωτερική αντίσταση του ατμο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345526 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 52 10816 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:57
από treloneritis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147233 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8045 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208893 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545097 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32919 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52422 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360830 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13304 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195796 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos