vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, gfilip, camber, Ribot, grag, ZoeM, Jorge

Twitter

Συγκριτικό Ce4 + / Ce4+ V2 / Ce4+ V3 / T2 / Vivi Nova V2 / Vivi Nova V4/ T3 / C4

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκριτικό Ce4 + / Ce4+ V2 / Ce4+ V3 / T2 / Vivi Nova V2 / Vivi Nova V4/ T3 / C4
« Απάντηση #60 στις: Αυγούστου 17, 2012, 18:23 »
Σκέφτηκα να μην γράψω σε τούτο δω το ποστ γιατί πιθανώς να μην είμαι αντικειμενικός αλλά θεωρώ υποχρέωσή μου προς νέους ειδικά ατμιστές να πω δυό λόγια.

Και λέω δεν θα είμαι αντικειμενικός γιατί προσωπικά πάνω από τρεις μήνες χρησιμοποιώ τους δύο από τους παραπάνω οι οποίοι έχουν γίνει οι αγαπημένοι μου και δεν τους αλλάζω με κανέναν.Κατά πρώτο λόγο γιατί είμαι ευχαριστημένος από αυτούς και κατά δεύτερο λόγο ήταν οι ατμοποιητές που με βοήθησαν να ατμίζω εδώ και 15 ημέρες υγρά με μηδενική νικοτίνη. :yes: :yes:

Καταρχήν να συγχαρώ το Γιάννη για την ωραία παρουσίαση.
Από τους παραπάνω ατμοποιητές έχω χρησιμοποιήσει μόνο τους δύο (απορώ πως κάποιοι μπορούν και προλαβαίνουν να τους χρησιμοποιούν
όλους τόσο αυτούς εδώ όσο και πολλούς άλλους) :dontknow: :dontknow: .

Προσωπικά έχω χρησιμοποιήσει τον ce4+ και τον ce4+ v3 crystal (μακρυά φυτίλια) και για αυτούς τους δύο θα μιλήσω.
Τους παραπάνω έχω χρησιμοποιήσει μόνο σε μπαταρίες ego γιατί απλούστατα δεν χρησιμοποιώ κάποια άλλη συσκευή.

Από τους ce4 πλην της πλαστικίλας που μπορεί να έβγαζαν την πρώτη ή τη δεύτερη μέρα ήμουν και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την
λειτουργία τους (γεύση-ντουμάνι-χτύπημα).Μπορεί κάποιο κομμάτι να έβγαινε ελλατωματικό και να είχε διαρροή από τυχόν ραγίσματα
αλλά είπαμε δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα.Εξάλλου είχε ειπωθεί ότι για τυχόν ραγίσματα μπορεί να ευθύνονταν και κάποια αρώματα
που περιείχαν τα υγρά άτμισης.Σε μένα προσωπικά από όσους έχω χρησιμοποιήσει ένας μου παρουσίασε από τις πρώτες μερες διαρροή λόγω
ραγίσματος.Τον έστειλα στα σκουπίδια.

Τον πρώτο μου ce4+ τον παρόπλισα μετά από 45 ολόκληρες μέρες λειτουργίας για το λόγο ότι είχε πέσει λίγο η απόδοσή του αν και λειτουργούσε ακόμη. :yes:

Από 25-7-2012 εφοδιάστηκα και χρησιμοποιώ και τον πρώτο μου ce4+ crystal με την αντίσταση 1,8 και τον χρησιμοποιώ ταυτόχρονα με
έναν απλό ce4.
Το πρόβλημα  που είχα με τον ce4 μου το έλυσε ο crystal.Πανεύκολος στην αποσυναρμολόγηση-πλύσιμο-συναρμολόγηση.
Από 25-7-2012 ατμίζω με την πρώτη φυτιλοαντίσταση η οποία μετά από 4 πλυσίματα συνεχίζει να δευλεύει όπως την πρώτη μέρα.
Απλά με την πρώτη ευκαιρία θα εφοδιαστώ από το ίδιο ελληνικό κατάστημα με άλλους δύο crystal οι οποίοι αν λειτουργούν όπως αυτός,
με τις φυτιλοαντιστάσεις που τους συνοδεύουν θα βγάλω το χειμώνα. :yes: :yes:

Λοιπόν παιδιά,αυτά είχα να πώ.Πιθανώς πολύ τους λιβάνισα αλλά σας το είπα από την αρχή ότι μπορεί να ΜΗΝ είμαι 100% αντικειμενικός
γιατί τους έχω συνδυάσει με τον μηδενισμό της νικοτίνης και γιαυτό το λόγο τους λατρεύω.
Σας λέω όμως πως αξίζει τον κόπο αν δεν τους έχετε δοκιμάσει να δοκιμάσετε ειδικά τον ce4+ v3 :yes: :yes:
 
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 18, 2012, 08:38 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: Συγκριτικό Ce4 + / Ce4+ V2 / Ce4+ V3 / T2 / Vivi Nova V2 / Vivi Nova V4/ T3 / C4
« Απάντηση #61 στις: Αυγούστου 17, 2012, 19:33 »
Vivi nova 2 :respect: :respect: :respect:
 

Διαρροη: ανυπαρκτη
 
τανκ: τεραστιο
 
ντουμανι: ομιχλη
 
γευση: απιθανη
 
πλυσιμο, καθαρισμα: σε δευτερολεπτα
 
χτυπημα: δε θα μπορεσω, εχω πεσει στο φλορεξ  :)) :))
 
 

Απ: Συγκριτικό Ce4 + / Ce4+ V2 / Ce4+ V3 / T2 / Vivi Nova V2 / Vivi Nova V4/ T3 / C4
« Απάντηση #62 στις: Αυγούστου 17, 2012, 22:41 »
Τον Vivi Nova ce4+ V2 ce4+ V3 τους χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση 2 μήνες τώρα.
Τους έχω πάρει από Ελληνικό κατάστημα και έχω να πω για το θέμα διαρροών πως
δεν είχα ποτέ ούτε το ελάχιστο. Εξάλλου δεν χρειάζεται να χει κάποιος πολλούς για
να το καταλάβει πως δεν είναι δυνατόν αυτοί αν δεν έχουν κάποιο ελάττωμα εξ αρχής,
ή αν έπειτα από λάθος στη χρήση σπάσουν ή ξεβιδώσουν ή εν πάσι περιπτώσει
χαλάσουν από υπερβολικό σφίξιμο δεν έχουν καθόλου διαρροές.
Και μόνο που βιδώνουν 4,5 βόλτες σφηνωτά με σιλικονένια δαχτυλίδια να εφάπτουν σώμα
και σπείρωμα τα λέει όλα.
Μια περίπτωση υπάρχει για διαρροή. Να περάσει υγρό από το σωληνάκι αερισμού στην αντίσταση
από κει στη βάση και να βγει από κάτω στο σπείρωμα που θα είναι βέβαια μια στάλα ή ... δάκρυ.
Σε αυτό μόνο μπορώ να πω για διαρροή αν και ώσπου να φτάσει στο σπείρωμα θα στο χει πει
ο ατμοποιητής με μπουρμπουλήθρες και σφυρίγματα στη "τζούρα" οπότε τον βγάζεις από την
μπαταρία και φυσάς από το πάνω μέρος προς το σπείρωμα να φύγουν τυχόν σταγονίδια.
Επίσης είναι περιττό νομίζω σε αυτούς που παίρνουν ανταλλακτικές κεφαλές να αγοράζει κανείς
μερικούς επειδή μπορεί να αλλάζει την αντίσταση και να έχει έναν καινούργιο πάλι ατμοποιητή.
Προσωπικά έχω 2 crystal ce4+ V2,3 και δεν έχω ως τώρα το παραμικρό πρόβλημα.
Είπα όμως πιο πάνω πως υπάρχουν και τέτοιοι κακής ποιότητας ή άλλης φιλοσοφίας-κατασκευής.
Μιλάω πάντα για αυτούς της φωτογραφίας με το "σγρετζάκι" στο σπείρωμα.
Για τον Vivi Nova δεν θα πω πολλά ισχύει ότι για τους crystal αν και μου αρέσουν καλύτερα
από τους crystal λόγω χωρητικότητας και πιο ουδέτερης τζούρας από πλευράς θερμοκρασίας.
Το θετικό είναι πως πέταξα τις χαρτοπετσέτες και δεν λερώνω πλέον τα χέρια μου με αυτούς
και πλέον απολαμβάνω το η.τ.  :)



Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: Συγκριτικό Ce4 + / Ce4+ V2 / Ce4+ V3 / T2 / Vivi Nova V2 / Vivi Nova V4/ T3 / C4
« Απάντηση #63 στις: Αυγούστου 18, 2012, 02:39 »
Χρησιμοποιώ τον T2 και συμφωνώ με όλα όσα είπε ο Γιάννης πιο πάνω...

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκριτικό Ce4 + / Ce4+ V2 / Ce4+ V3 / T2 / Vivi Nova V2 / Vivi Nova V4/ T3 / C4
« Απάντηση #64 στις: Αυγούστου 18, 2012, 08:34 »
Εγώ πιστεύω ότι οι Κινέζοι με τους c την πατήσανε. :yes: :yes:

Δεν περίμεναν να τους βγούν τόσο καλοί.Ειδικά ο crystal που χρησιμοποιώ και ο Τ2 από όσα διαβάζω. :laugh1: :laugh1:

Εγώ  θέλω να αγοράσω και να χρησιμοποιήσω τον Τ2 αλλά όπως πάει ο crystal πιστεύω ότι οι τρεις αντιστάσεις του θα κρατήσουν πάνω από τρεις μήνες :yes: .Μέχρι τότε μπορεί νάχω κόψει και το ηλεκτρονικό κάπνισμα. :laugh1: :laugh1:

Συμβουλή pappoys .Όποιος δεν έχει αγοράσει ακόμη crystal ας πάρει έναν.Φοβούμαι μήπως οι Κινέζοι τους σταματήσουν. :dontknow: :dontknow:

Απ: Συγκριτικό Ce4 + / Ce4+ V2 / Ce4+ V3 / T2 / Vivi Nova V2 / Vivi Nova V4/ T3 / C4
« Απάντηση #65 στις: Αυγούστου 25, 2012, 19:07 »
      ce4+ / Ce4+ V2 / Ce4+ V3 / T2 cc 2.4 ml / Vivi Nova V2 / Mini Vivi Nova V4



Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκριτικό Ce4 + / Ce4+ V2 / Ce4+ V3 / T2 / Vivi Nova V2 / Vivi Nova V4/ T3 / C4
« Απάντηση #66 στις: Αυγούστου 25, 2012, 22:06 »
μπραβο βρε Γιαννο  :thumpup: τωρα το ειδα  :-[
αν ο βιβι ειχε και κτυπημα θα ηταν ο απολυτος ατμο  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 25, 2012, 22:11 από agialas »

Απ: Συγκριτικό Ce4 + / Ce4+ V2 / Ce4+ V3 / T2 / Vivi Nova V2 / Vivi Nova V4/ T3 / C4
« Απάντηση #67 στις: Αυγούστου 26, 2012, 10:58 »

 :OnTopicPlease:

Παρακαλώ πολύ να παραμείνουμε στο θέμα μας που είναι μόνο για το
συγκριτικό των ατμοποιητών
Κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν εδώ

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκριτικό Ce4 + / Ce4+ V2 / Ce4+ V3 / T2 / Vivi Nova V2 / Vivi Nova V4/ T3 / C4
« Απάντηση #68 στις: Αυγούστου 27, 2012, 04:17 »
Γιαννη, ποιος απο τους ce4+ v3 και vivi nova v4 θα ελεγες οτι εχει πιο σφιχτη τζουρα?
Αναμεσα στους 2 και παλι, λειτουργοντας με την ιδια αντισταση ποιος βγαζει πιο θερμο ατμο?

Απ: Συγκριτικό Ce4 + / Ce4+ V2 / Ce4+ V3 / T2 / Vivi Nova V2 / Vivi Nova V4/ T3 / C4
« Απάντηση #69 στις: Αυγούστου 27, 2012, 04:26 »
Πιο σφιχτή είναι του ce4+ V3 και πιο ζεστή επίσης. Αυτό οφείλεται στην απόσταση
που έχουν από το drip και στο ότι στον Vivi Nova V4 μεσολαβεί το πάνω καπάκι
και το drip μπαίνει κουμπωτό και έχει μεγαλύτερη απόσταση, ενώ στον ce4+ V3
το drip που μπαίνει βιδωτό εφάπτεται πάνω στο σιλικονένιο καπάκι της αντίστασης 8)

Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκριτικό Ce4 + / Ce4+ V2 / Ce4+ V3 / T2 / Vivi Nova V2 / Vivi Nova V4/ T3 / C4
« Απάντηση #70 στις: Αυγούστου 27, 2012, 04:39 »
 Γιάννη καλή γεύση και αεράτη τζούρα ποιο έχει?

Απ: Συγκριτικό Ce4 + / Ce4+ V2 / Ce4+ V3 / T2 / Vivi Nova V2 / Vivi Nova V4/ T3 / C4
« Απάντηση #71 στις: Αυγούστου 27, 2012, 04:49 »
Αν σου κάτσει καλή ποιότητα κεφαλής-φιτίλι, ...είναι σχεδόν το ίδιο, αυτό που αλλάζει είναι
η τζούρα που ναι μεν πιο αεράτη και ουδέτερη του Vivi Nova V4 αλλά λίγο "σφυράει" ενώ του
ce4+ V3 είναι μεν πιο ζεστή οπότε και η γεύση αλλάζει, αλλά είναι πιο αθόρυβη  :yes:

Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκριτικό Ce4 + / Ce4+ V2 / Ce4+ V3 / T2 / Vivi Nova V2 / Vivi Nova V4/ T3 / C4
« Απάντηση #72 στις: Αυγούστου 27, 2012, 04:54 »
Εννοούσα από όλα όχι μόνο από αυτά τα δυο.

Απ: Συγκριτικό Ce4 + / Ce4+ V2 / Ce4+ V3 / T2 / Vivi Nova V2 / Vivi Nova V4/ T3 / C4
« Απάντηση #73 στις: Αυγούστου 27, 2012, 04:57 »
 :)) :)) Αεράτη τζούρα ο Τ2 και πιο καλή σαν τσιγάρο και γεύση ο Vivi Nova V2  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 27, 2012, 05:12 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος optostyle

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Crystal CE4 Clearomizer 1.8,2.4 & 2.8 ohm απο το VapeLand.gr
« Απάντηση #74 στις: Αυγούστου 29, 2012, 18:25 »
Και ξεκιναμε........Οπως παντα ενα ΚΑΛΟ καθαρισμα-πλυσιμο πριν την χρηση




Ξεκιναμε με αντισταση 2,4Ω........και στα 3,9v....ατονο ντουμανι και γευση



Υπ'οψην για πρωτη φορα βαζω σκετη βαση για δοκιμη χωρις κανενα αρωμα η γευση

Στα 4 αρχιζει και καλυτερευει........



Και στα 4,5 αρχιζει να ''δινει'' ο γνωστος C4 που ξερω



Προσθετω 4 σταγονες πρασσινο μηλο...........κι αρχιζω να απολαμβανω


Που και που τρωω καμμια καμμενη λογω κοντου φυτιλιου και του γνωστου θεματος να τον γυρναμε στο πλαι



Ο C4+ ειναι πλεον πολυ γνωστος ατμο και τον προτιμουν πολλοι πλεον ατμιστες για την ευκολια και αξιοπιστια του γι'αυτο δε θα πω πολλα....Τα ξερετε ηδη  :)

Να προσθεσω οτι αν τον προσεξεις κι εσυ θα καρατησει για αρκετο διαστημα και η αντισταση του..Εννοω ταχτικο καθαρισμα, οχι τοσο σκουρα και πηχτα υγρα....

ΠΑΝΕΥΚΟΛΗ αλλαγη φυτιλιου σε 10 δευτερολεπτα  :)

Καλη χωρητικοτητα :)

Ο C4+ ειναι απο τους ατμο χωρις διαρροες  καλο ντουμανι και γευση.. :)

Πολλα χρωματα :)

Και σχετικα ''σφιχτη'' τζουρα

TIP:οσοι θελετε στο κοντο φυτιλι προσθεστε λιγο μεγαλυτερο.......ισως ετσι να μη χρειαζετε το συνεχες γυρισμα στο πλαι για να ''τραβηξει'' το κοντο φυτιλι..
Και οπως ειπα και καπου αλλου δωστε λιγο χρονο στους εργοστασιακους ατμο να ''στρωσουν'' και να σου δωσουν το καλυτερο τους....


Ευχαριστω το VapeLand.gr για το ενδιαφερων οταν ειδε οτι αργησε ο ατμο και ηταν θεμα τελικα της κουριερ
                       
Θα εχουμε νεοτερα............ :) :) :) :) :) :) :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 29, 2012, 18:40 από optostyle »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 1 121 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:29
από Tem
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 117 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247528 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572703 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2108 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 505 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327381 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8875 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298496 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140