vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

105 επισκέπτες, 5 χρήστες
PsykieG, vasim, maprix, GeorgeGTS, Buliwyf

Twitter

Αντικαταστήστε τον πολυεστέρα απο τα φίλτρα με χαρτί απο σακουλάκια τσαγιού

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Jp3drZLYzno[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
liquidx, ευχαριστούμε που δημοσίευσες κι εδώ το κόλπο με τα χαρτάκια τσαγιού.  :)

Υποθέτω ότι οι μυρωδιά - γεύση καμένου πλαστικού που μας έρχεται όταν καμιά φορά καίγεται κάποια ίνα πολυεστέρα, εδώ δε θα συμβαίνει ποτέ. Οι ερωτήσεις που μου έρχονται είναι:

1. Υπάρχουν (έστω και σπάνια) άλλου είδους μυρωδιές - γεύσεις; π.χ. μυρωδιά καμένου χαρτιού;

2. Το κυριότερο: Τσουλάει όλο το υγρό στο στόχο του (στον ατμοποιητή) ή μένει "κολλημένο" μεγάλο ή μικρό μέρος του στο χαρτάκι του τσαγιού;

3. Το έχεις δοκιμάσει με διαφορετικά υγρά; Έχει την ίδια απόδοση με όλα;

Τι λένε οι... εργαστηριακές έρευνες;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Τώρα που το σκέφτομαι υπάρχουν και φακελάκια με ρύζι που έχουν ανάλογο χαρτί για βράσιμο, ίσως πιο παχύ μάλιστα.

liquidx, ευχαριστούμε που δημοσίευσες κι εδώ το κόλπο με τα χαρτάκια τσαγιού.  :)

Υποθέτω ότι οι μυρωδιά - γεύση καμένου πλαστικού που μας έρχεται όταν καμιά φορά καίγεται κάποια ίνα πολυεστέρα, εδώ δε θα συμβαίνει ποτέ. Οι ερωτήσεις που μου έρχονται είναι:

1. Υπάρχουν (έστω και σπάνια) άλλου είδους μυρωδιές - γεύσεις; π.χ. μυρωδιά καμένου χαρτιού;

2. Το κυριότερο: Τσουλάει όλο το υγρό στο στόχο του (στον ατμοποιητή) ή μένει "κολλημένο" μεγάλο ή μικρό μέρος του στο χαρτάκι του τσαγιού;

3. Το έχεις δοκιμάσει με διαφορετικά υγρά; Έχει την ίδια απόδοση με όλα;

Τι λένε οι... εργαστηριακές έρευνες;


Καταρχήν τo χαρτί το έχω δοκιμάσει σε penstyle φίλτρο.
 
1. Μυρωδιές - γεύσεις δεν παρατήρησα για  να είμαι ειλικρινής.

2. Κάποια παρακράτηση την έχει αλλά λόγο της υφής τού συγκεκριμένου χαρτιού έχω παρατηρήσει οτι η θερμότητα "κυκλοφορεί" καλύτερα στο χαρτί παρά στον πολυεστέρα.

3.Το έχω δοκιμάσει με υγρό της Nobacco (High) και με το Ecopure το (High και το Νοn).
Συμπεριφέρονται και τα δύο κατά τη γνώμη μου πολύ καλά.
 Η μεγάλη μου συμπάθεια όμως  είναι τα Ecopure.
Ότι άλλο έχω δοκιμάσει μου δίνει την εντύπωση ότι καταπίνω ένα συνδυασμό από βερνίκι παπουτσιών με ζάχαρη βανίλια και κανέλα. :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Τώρα που το σκέφτομαι υπάρχουν και φακελάκια με ρύζι που έχουν ανάλογο χαρτί για βράσιμο, ίσως πιο παχύ μάλιστα.

Δεν έχω πετύχει τέτοια σακουλάκια για ρύζι , αυτά που ξέρω είναι πλαστικά εντελώς και δεν θα τα δοκίμαζα.
Οι Αμερικάνοι πάντως στο forum αναφέρουν ένα υλικό το "fluval" το οποίο είναι όνομα εταιρίας που βγάζει  προιόντα για ενυδρεία .
 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 31, 2009, 17:40 από liquidx »

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Το δοκιμασα παιδια, ειναι καλο μεν αλλα αισθανομαι την γευση του υγρου στο στομα. Ισως να πρεπει να μπαινει μεγαλυτερη ποσοτητα χαρτιου στο catridge.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Α, και για να μην το ξεχασω παλι. Καπου ειχα ακουσει, εδω ή καπου αλλου, τυπο ο οποιος ηθελε να δοκιμασει αντι για πολυεστερα ή φιλτρο τσαγιου ή καφε, φιλτρακι απο στριφτο τσιγαρο το οποιο θα το ποτιζε με υγρο.
Αν δεν εχετε οδηγια απο γιατρο για γαργαρες με προπυλαινικη γλυκολη, μην το κανετε....
Σταζει τρελα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Αυτό με τα χαρτάκια τσαγιού το δοκίμασα κι εγώ.
Λογικά από άποψη υγιεινής δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα αφού κι εκεί βράζουν κι εδώ βράζουν. Δεν είδα καμιά διαφορά υπέρ, αλλά αν τύχει κανένας και ξεμείνει από πολυεστέρα για φιλτράκι, είναι μια λύση.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Προσωπικά χρησιμοποιώ φίλτρο ενυδρείου και μέχρι τώρα δεν είχα ποτέ πρόβλημα.
Ένα σακουλάκι έχει 2-3 ευρώ και φτάνει για εκατομμύρια φιλτράκια.

Τα φίλτρα τσαγιού δεν τα δοκίμασα αλλά ίσως να το κάνω από περιέργεια και μόνο

Κώστας

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Προσωπικά χρησιμοποιώ φίλτρο ενυδρείου και μέχρι τώρα δεν είχα ποτέ πρόβλημα.
Ένα σακουλάκι έχει 2-3 ευρώ και φτάνει για εκατομμύρια φιλτράκια.

Τα φίλτρα τσαγιού δεν τα δοκίμασα αλλά ίσως να το κάνω από περιέργεια και μόνο

Κώστας
Καλώς μας βρήκες Κώστα :)
Η.Τ. που εχεις, υγρα που χρησιμοποιείς?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Ο Κώστας είναι από τα αρχαία μέλη, Κώστα. (έχουμε πολλούς Κωστάδες εδώ μέσα).
Από το παλιό φόρουμ ακόμα.

Καλώς ήρθες! Παλιέ.  :D :D
Μας είχες λείψει.

Τα χαρτάκια τσαγιού λειτουργούν αλλά δεν αντέχουν περισσότερο από τον πολυεστέρα. Έχουν πολύ πιο ταλαιπωρημένη όψη μετά τη χρήση και είναι πιο άβολα στο πλύσιμο, στέγνωμα, τύλιγμα από ό,τι ο πολυεστέρας.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Ο Κώστας είναι από τα αρχαία μέλη, Κώστα. (έχουμε πολλούς Κωστάδες εδώ μέσα).
Από το παλιό φόρουμ ακόμα.

Καλως επεστρεψες τοτε.... :)

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Ο Κώστας είναι από τα αρχαία μέλη, Κώστα. (έχουμε πολλούς Κωστάδες εδώ μέσα).
Από το παλιό φόρουμ ακόμα.

Καλώς ήρθες! Παλιέ.  :D :D
Μας είχες λείψει.

Ευχαριστώ admin  :)
Καλώς σας βρήκα πάλι  :bye:
Δημιούργησα ένα κουνούργιο thread με περισσότερες πληροφορίες για το ποιός είμαι.

Κώστας

Αποσυνδεδεμένος Mythos

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Say Never
Fluval

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RsQtyHIVOW4[/youtube] [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MtlCL3R1KWU&eurl=http%3A%2F%2Fe-kapnisma.gr%2Findex.php%2Ftopic%2C119.0.html&feature=player_embedded[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Μythos καλώς σε βρήκαμε :bye:
Πολύ ενδιαφέροντα τα βιντεάκια σου! :thumpup:
Μας έδωσες ιδέες για περαιτέρω ενασχόληση με το χόμπυ μας. :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1870 247165 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 27, 2024, 21:07
από treloneritis
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572548 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8195 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122596 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 777 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 484 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327237 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8813 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298353 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 512385 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios