vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #210 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2012, 12:08 »
Όταν λες σου σπάνε εννοείς πέφτουν από χέρια σου και ραγίζουν?
Υπάρχει περίπτωση να μιλάς για άλλον ατμοποιητή ?






Οι περιπτώσεις να περάσει υγρό στο σωληνάκι αερισμό και βάση στήριξης της κεφαλής
είναι να μην βιδώσει κάποιος καλά τη κεφαλή στη βάση που πρέπει να γίνει σφιχτά και αν
σε καθάρισμα-πλύσιμο παραμείνει υγρασία μέσα σε αυτό.
Ο ήχος είναι σαν ...βράσιμο, η απόδοση πέφτει κατακόρυφα, ατμός ελάχιστος και γεύση
ελάχιστη.
Η λύση είναι αν κάποιος πλένει τον ατμοποιητή, να χρησιμοποιήσει οινόπνευμα λόγω πως
στεγνώνει-εξατμίζεται το οινόπνευμα από τον σωλήνα αερισμού και η "τζούρα" γίνεται
φυσιολογική.
Ο ήχος κατά την άτμιση πρέπει πάντα να είναι χωρίς σφυρίγματα και μπουρμπουλήθρες.





συγχώνευση ποστ λόγω συγχώνευσης νημάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2012, 01:56 από petra »

Αποσυνδεδεμένος kourou90s

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #211 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2012, 12:19 »
εγω ειχα τον συγκεκριμενο και μου ειχε πεσει πανω απο 10 φορες και δεν ειχε παθει ακριβως τιποτα! ενω αλλοι σαν αυτον μολις επεφταν ραγισμα... για τα αλλα θα συμφωνησω! Ποτε καμενο τελεια τζουρα και αριστη γευση! Και βγαζουν παρα παρα πολυ καιρο! καταναλωση ιδια με τον vivi nova...

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #212 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2012, 12:58 »
Τον χρησιμοποιώ και εγώ εδώ και τρεις μέρες  στα 2.4 ohm με ego  μπαταρία παράλληλα με ce4 επίσης καινούριο.O ce4 παρατηρώ έχει πιο κοντό φυτίλι ( ελάχιστο ) και για αυτό μετά από δύο τρείς τζούρες σου έρχεται γεύση καμένου αντίθετα με τον  EPSILON που ποτέ δεν μου έδωσε τέτοια γέυση .  :bye:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #213 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2012, 13:42 »
Aυτό συμβαίνει γιατί οι αποσπώμενες καφαλές των CE4+ Crystal έχουν καλύτερης ποιότητας φυτίλια και πιό μελετημένες αντιστάσεις εν σχέσει με τους απλούς  CE4+

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #214 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 19:10 »
Εγω παρουσίασα την εμπειρία μου με τον Epsilon, τωρα να ειναι τοσο τυχαιο? τι να πω....
πληροφοριακά πάντως να πω ότι απ οσους ατμοποιητες εχω δοκιμάσει 9 μήνες ο Epsilon παρόλα τα ανάποδα του μ`εχει κερδισει μεχρι στιγμής

Όταν λες σου σπάνε εννοείς πέφτουν από χέρια σου και ραγίζουν?
Υπάρχει περίπτωση να μιλάς για άλλον ατμοποιητή ?

Γιάννη ναι αυτό εννοώ κ οι τέσσερις  μαύροι που αγόρασα από την Nobacco στο 2ρο κατά λάθος πέσιμο άνοιξαν κατευθείαν λίγο πάνω από το δαχτυλίδι, δεν μου δόθηκε πολύς χρονος να δοκιμασω τους διαφανεις γιατι καλυφθικα απο την πατεντα που προανέφερα στο προηγούμενο Post μου, ένας διαφανείς που χρησιμοποίησα φάνηκε πολύ ανθεκτικότερο το μπουκαλάκι του κ το ποιο stantar είναι πως έσπασε από κακή χρήση.

Τα σχόλια μου αφορούν http://www.nobacco.gr/components/com_virtuemart/shop_image/product/EPSILON_ATOMISERS.jp4fe8281dd7a1e.jpg

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #215 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2012, 04:09 »
Καλησπερα σε ολους..Τελικα πρεπει να ηταν ο ατμοποιητης προβληματικος..Ο σωληνας αερισμου ισως;Δεν γνωριζω..Πηρα ενα καινουργιο και ολα καλα..Ουτε μπουρμπουλισματα ουτε βρασιματα ουτε διαρροες προς τον πολο της μπαταριας...Ασε δε που ο προηγουμενος μου εφερνε συχνα πυκνα υγρο στο στομα απο το πιπακι..Ο καινουργιος ουτε μια φορα εως τωρα..Και με το ιδιο υγρο παντα...Παρεπιπτοντως δοκιμασα και την κεφαλη 1.8 ohm για να δω διαφορα με την 2.4...Η διαφορα στο ατμισμα;ΜΕΓΑΛΗ...Πιο πολυ ατμος,πιο ζεστος και δυνατοτερο χτυπημα...Παντα στα ιδια volt...Δεν ξερω βεβαια ποια θα ειναι η αντοχη της κεφαλης 1.8....Της 2.4 παντως μου κρατησε χωρις πλυσηματα και στεγνωματα,μολις 4-5 μερες πριν αρχισει να βγαζει γευση καμμενος...ΠΙΠΙΛΑ στην κυριολεξια...Τελοσπαντων σαν γευση,χτυπημα και ποσοτητα ατμου,ως τωρα εχω ανωτερα τα Dual Coil Cartomizers 1.6 ohm και τον Crystal,απο οτιδηποτε αλλο εχω δοκιμασει εως τωρα στην περιπου 1 χρονο ατμιστικη εμπειρια μου...Αυτα...

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #216 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2012, 04:37 »
Πολύ σωστά τα λες, διαφωνώ μαζί σου όσον αφορά τη διάρκεια της αντίστασης η οποία
βέβαια έχει να κάνει και με την χρήση αλλά και με τα "ζόρισμα" της από τα volts.
Πάντως για 4-5 μέρες είναι λίγο ... μπορείς να της κάνεις έναν καθαρισμό και dry burn
για καλύτερα αποτελέσματα διάρκειας θα σου πρότεινα να χρησιμοποιείς το ίδιο υγρό
αν γίνεται χωρίς αλλαγές γεύσης.  :)

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #217 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2012, 01:00 »


Εδώ φαίνεται πάντως η διαφορά που έχει η κεφαλή του ce4+ V3 με την κεφαλή του Vivi Nova V2

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #218 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 15:45 »
παιδια την καλησπερα μου και απο εμενα  :)  μετα απο συνεχεις ενημερωσεις και διαβαζοντας το forum κατεληξα στην αγορα του GIANT αν και καπως μεγαλος σε μεγεθος...και μετα απο 2 ημερες συνεχους χρησης και βελτιωσης (μου φαινεται απο ημερα σε ημερα) ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο την αγορα του :)  στην ερωτηση μου τωρα αν και σε μερικους μπορει να φανει χαζη (μην βαρατε νεος ειμαι στο χωρο) αγορασα και τον ατμοποιητη e-go epsilon....αν και ο φιλος στο μαγαζι μου τον εδειξε...δεν θυμαμαι αν πρεπει να αφαιρουμε το πλαστικο το οποιο βρισκεται πανω απο το φυτιλι...ή οχι ? :D  ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #219 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 15:48 »
δεν υπαρχει λογος να το αφαιρεσεις. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #220 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 16:08 »
.δεν θυμαμαι αν πρεπει να αφαιρουμε το πλαστικο το οποιο βρισκεται πανω απο το φυτιλι...ή οχι ? :D  ευχαριστω εκ των προτερων

το σιλικονακι αυτο ειναι για εμποδιζει το υγρο σου να φυγει απο το τανκ και να σου ερθει στο στομα μεσα απο το επιστομιο (οπως επισης και να μην πλημμυριζει την αντισταση). Δεν πρεπει να το βγαλεις.. θα γεμισεις υγρα

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #221 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 16:11 »
σας ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση σας  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #222 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 16:40 »
παρέλαβα εδώ και πέντε μέρες ένα τμχ. epsilon σε φιμέ, ως αντικατάσταση γιατί ο προηγούμενος ράγισε στη βάση του, όπως έχει περιγραφεί σε προηγούμενα posts.( δεύτερο πέσιμο = ράγισμα)
Υπάρχει μια διαφορά όμως. Αντί των δύο φυτιλιών που γνωρίζουμε, υπάρχει μόνο ένα (το χοντρό). Είπα να το δοκιμάσω πριν αρχίσω τα τηλ. στην nobacco για αντικατάσταση, και παρατήρησα ότι ''έστρωσε'' μέσα  σε ελάχιστο χρόνο, το ντουμάνι είναι περισσότερο, η γεύση τα ίδια.  Σημειωτέον ότι χρησιμοποιώ σε σταθερή βάση AtmosLab Balanced στα 9mg με άρωμα Agrinio, σε ego650 passthrough. Επίσης, παρέλαβα και atomizer epsilon 2.4, τα οποία είναι όπως τα γνωρίζουμε με δυο φυτίλια.

Έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο; Για τι πρόκειται, κατασκευαστικό λάθος ή αλλαγή σχεδιασμού;

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #223 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 16:48 »
και εμενα μου ηρθε ενας με ενα φυτιλι... τι νεα μοδα και αυτη?? κατι που εχει πιασει και εχει αφησει τοσους χρηστες ικανοποιημενους, να το αλλαζεις??

Σε εμενα δεν εστρωσε που λες... μισο τανκακι εκανα και τον πεταξα στην ακρη.. τον βρηκα απαραδεκτο (ασε που το τανκ δεν ηταν τελειως κατακορυφο στην βαση  και εσταζε απο την μια πλευρα). Επερνα epsilon απο nobacco γιατι πιστευα στην εγγυση οτι θα μεινει το ΙΔΙΟ προιον, ανεξαρτητα απο την "παρτιδα" της παραγγελιας.. Για μενα απογοητευση λοιπον το "νεο στυλ"

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #224 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 17:00 »
Στη θέση σου θα το επέστρεφα... Νομίζω βέβαια ότι πρόκειται για ελαττ. παρτίδα... από τον κινέζο... Θα επανέλθω με την συμπεριφορά του
συγκεκριμένου epsilon στις επόμενες μέρες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8824 1114856 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 23:22
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823697 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506668 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8847 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154429 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568368 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243455 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293774 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1637 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1035 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3942 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem