vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

172 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, kon95

Twitter

Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #75 στις: Αυγούστου 01, 2012, 18:59 »
Χρησιμοποιώ εδώ και μια βδομάδα αυτόν :
NOBACCO eGo EPSILON 2.4 ohm
Αρκετά ευχαριστημένος με εξαίρεση κάποιες μικρές διαρροές και .... την τεράστια κατανάλωση σε υγρά. Ιδέα μου είναι ρε παιδιά?


Συνεχίζω να πιστεύω ότι έχει τεράστια κατανάλωση υγρών.... κατά τα άλλα πολύ καλός. Να δούμε πως θα σταθεί δίπλα στον Vivi Niva V2 που περιμένω σε λίγες μέρες.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #76 στις: Αυγούστου 01, 2012, 19:16 »
.................Θα ήθελα να κάνω ένα σχόλιο επειδή βλέπω ότι το αναφέρουν και αρκετοί.
Πράγματι πρέπει να έχει λίγο μεγαλίτερη κατανάλωση αλλά παρατήρησα ότι η χωρητικότητά του και σχέση με τον ce4+ τον απλό
πρέπει να είναι κατά λίγο περιορισμένη.
Αυτό πρέπει να συμβαίνει διότι ο εσωτερικός σωλήνας και ειδικά εκεί που βιδώνει η φυτιλοαντίσταση κάνει ένα έξώγκομα και
αυτό πρέπει να τρώει αρκετό χώρο (όγκο) στο εσωτερικό με αποτέλεσμα να χωράει και λιγότερο υγρό.

Το παρατηρώ και στο γέμισμα επειδή έτυχε και χρησιμοποιώ ταυτόχρονα στη μία μπαταρία τον απλό ce4 και στην άλλη τον
crystal.Ο crystal  μου δίνει και την εντύπωση ότι γεμίζει πιο γρήγορα παίρνοντας λιγότερο υγρό. :yes: :yes:

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι ο Crystal παίρνει όντως 1.6 ml υγρού αλλά αν κάποιος τον γεμίσει μέχρι την ένδειξη 1.6 τότε πιθανότατα θα έχει βάλει περίπου 1.5 ml. Θα έλεγα ότι ο δείκτης που υπάρχει στην πλαινή επιφάνεια του tank δεν είναι απόλυτα ακριβής.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #77 στις: Αυγούστου 01, 2012, 23:34 »
Επανέρχομαι για νέες  εντυπώσεις.

8η ημέρα λειτουργίας του crystal . Σήμερα τον αποσυναρμολήσα και του έκανα το δεύτερο πλύσιμο. Τον στέγνωσα του έκανα και ένα
κάψιμο αντίστασης (θα το λέω έτσι γιατί δεν τα πάω καλά με το Αγγλικό) αν και ήταν καθαρή γιατί στα υγρά δεν χρησιμοποιώ αρώματα
(2-3 σταγόνες καμιά φορά ).

Συνεχίζει να ατμίζει όπως την 2η μέρα (την πρώτη ήταν στο στρώσιμο)η αντίσταση 1,8.

Καταναλώνει λίγο υγρό παραπάνω και ως εκ τούτου έχει και καλίτερο ντουμάνι.

Για χτύπημα  :dontknow: :dontknow: γιατί ατμίζω με αυτόν 0mg

Διαρροές ούτε σταγόνα πουθενά.Συμπέρασμα .Ένας πολύ καλός και αξιόπιστος ατμοποιητής με απλές μπαταρίες ego που εγώ ατμίζω.

Για λειτουργία του σε μοντ κ.λ.π. δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. :dontknow: :dontknow:

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #78 στις: Αυγούστου 01, 2012, 23:54 »
Σήμερα μόλις τον παρέλαβα και τον δοκίμασα και εγώ με την (προεγκατεστημένη :)) ) κεφαλή 2,4 σε VV και στα 4,2.
Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι ότι όταν το υγρό φτάσει περίπου στη μέση μου δίνει μια αίσθηση καμένου η οποία εξαφανίζεται όταν συμπληρώσω υγρό ή όταν το κατεβάσω στα 3,9.
Μήπως πρέπει να κάψω λίγο το φυτίλι; Ή να τον πλύνω;
 

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #79 στις: Αυγούστου 02, 2012, 00:16 »
Fani δεν ξέρω αν ο συγκεκριμένος ατμο έχει κάποιο πρόβλημα και δεν λειτουργεί καλά σε μοντ και πάνω από 3,7

Γιαυτό το έγραψα ότι εγώ τον λειτούργησα μόνο σε ego γιατί δεν έχω μοντ. Νομίζω ότι και κάπου αλλού είδα εγγραφή δεν θυμάμαι
αυτή τη στιγμή για το πρόβλημα που λες εσύ.

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω. :dontknow: :dontknow:

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #80 στις: Αυγούστου 02, 2012, 00:25 »
Thanks papoy...
Κοίτα, όσον τον έχω γεμισμένο είναι μια χαρά στα 4,2... Όταν πεινάσει μου κάνει χαζά...
Μάλλον είναι πλεονέκτης και αχόρταγος!!  :laugh1: :laugh1:
Κατά τα άλλα μου άρεσε πολύ! Η δε συσκευασία του, όλα τα λεφτά!!
Και μιλώντας για λεφτά, πήρα και έναν σε κόκκινο γιατί κάποιος μου είπε ότι είναι το χρώμα του χρήματος για τους Κινέζους  :laugh1:

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #81 στις: Αυγούστου 02, 2012, 04:49 »
Σε όλους τους ατμοποιητές εμπορίου και εφόσον κάποιοι χρησιμοποιούν vv συσκευές μετρώντας
την αντίσταση μπορούν ξεκινούν να ανεβάζουν τα volts ξέροντας περίπου που θα φθάσουν.
Δηλαδή μετρώντας την αντίσταση και όταν τη βρίσκουμε 2,4 Ω δεν γίνεται να ατμίζουμε πάνω
από 4,2-4,5 θα πάρουμε καμένο ή θα αλλοιώνεται η γεύση. Προσαρμόζουμε τα volts λίγο πιο
κάτω από το όριο οπότε δεν ζορίζεται και ο ατμοποιητής και έχει καλή απόδοση με γεύση  8)
Εδώ ένα χρήσιμο πινακάκι υπολογισμού των watts , συμπληρώνεις τα Ω του ατμοποιητή και τα
volts του vv και πατάς calculate. 8)
http://www.ohmslawcalculator.com/ohms_law_calculator.php

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #82 στις: Αυγούστου 02, 2012, 05:20 »
Ο συγκεκριμένος ατμοποιητής που η κεφαλή του έχει 3 φιτίλια μακρυά όντως χωράει λιγότερο
υγρό λόγω του χώρου που καταλαμβάνουν τα φιτίλια τα οποία είναι ως το κάτω μέρος στο
σπείρωμα. Βέβαια μιλάμε για διαφορά ελάχιστη  :yes:

Συνεχίζω να πιστεύω ότι έχει τεράστια κατανάλωση υγρών.... κατά τα άλλα πολύ καλός.

Όσο μεγαλύτερη κατανάλωση τόσο πιο πολύ ατμό βγάζει. Αν χρησιμοποιείς vv και τον δουλεύεις
στο όριο θα έχεις περισσότερη κατανάλωση αλλά και πιο πολύ πλούσιο ατμό. Αυτό είναι καθαρά
θέμα επιλογής. Συνήθως σε έναν ατμοποιητή με καινούργια αντίσταση ή κατανάλωση είναι σε σχέση
με άλλον ίδιου τύπου η ίδια, δεν υπάρχουν διαφορές ή αν υπάρχουν έχει να κάνει με τα volts της
μπαταρίας που ατμίζουμε πολλά volts ίσον και μεγαλύτερη κατανάλωση υγρών.

Αποσυνδεδεμένος agiohori

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #83 στις: Αυγούστου 02, 2012, 09:18 »
θελω να ρωτησω αν οι ανταλακτικες κεφαλες του epsilon(nobaco)ταιριαζουν στον crystal
στις 3 εβδομαδες λειτουργιας παρεδωσε πνευμα και δεν ξανα περνω epsilon(μπορει να ετυχε ετσι)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #84 στις: Αυγούστου 02, 2012, 09:32 »
Tαιριάζουν μια χαρά! Αλλά γιατί; 3 εβδομάδες είναι λίγες;

Θα έτυχες σε κακό κομμάτι... 3 έχω και δουλευουν άψογα!

Για εμένα το μόνο κακό είναι πως όταν το γεμίζω μεχρι το 1.6 μερικές φορές πέφτει η απόδοση του σε ατμό για λίγο.
Οι 2.4 κεφαλές στα 3.8v με ego twist είναι απολαυστικότατες!

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 27, 2012, 12:17 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #85 στις: Αυγούστου 02, 2012, 13:49 »
Εμενα παντως μου εφαγε μια ρωγμη οριζοντια ακριβως πανω απο το κατω δαχτυλιδι και αρχισαν να τρεχουν ζουμια.. :-\ (φωτος απο το κινητο.. δεν φαινεται καλα)
Παλι καλα που εχω εναν ακομη crystal μαζι μου.

προσεξτε τις οριζοντιες δυναμεις στον ατμοποιητη...

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #86 στις: Αυγούστου 02, 2012, 14:00 »
Κομάντο τον έκανες στην εξοχή ή έγινε η ρωγμή από μόνη της  :confused1:
Η αλήθεια είναι πως θέλει κάποια προσοχή με το ξεβίδωμα επειδή έχει σφίξει
με τα υγρά (γλυκερίνη) με το σπείρωμα και απαιτείται παραπάνω δύναμη για
να ξεκολλήσει, τουλάχιστον να χρησιμοποιείται ένα πανάκι για να μην γλιστρούν
τα χέρια και ασκείται πιο πολύ δύναμη στο tube.  :)

Αποσυνδεδεμένος agiohori

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #87 στις: Αυγούστου 02, 2012, 14:10 »
σε μενα η ρωγμη ηταν καθετη ακριβως πανω απο το κατω δαχτυλιδι
πριν μια ωρα πηρα τον crystal και με την αντισταση του epsilon πεταει
μαλλον και το δικο μου απο πεσιμο πρεπει να πηγε

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #88 στις: Αυγούστου 02, 2012, 14:43 »
Κομάντο τον έκανες στην εξοχή ή έγινε η ρωγμή από μόνη της  :confused1:
Η αλήθεια είναι πως θέλει κάποια προσοχή με το ξεβίδωμα επειδή έχει σφίξει
με τα υγρά (γλυκερίνη) με το σπείρωμα και απαιτείται παραπάνω δύναμη για
να ξεκολλήσει, τουλάχιστον να χρησιμοποιείται ένα πανάκι για να μην γλιστρούν
τα χέρια και ασκείται πιο πολύ δύναμη στο tube.  :)

κομαντο τον εκανα... :)) :))
κακα τα ψεματα, την ρωγμη την πρωτοειδα μετα απο καθαρισμα.. το πιο πιθανο να εγινε πανω στο ξεβιδωμα, οπως ειπες Γιαννη. Η' αυτο ή υπηρχαν επιπλεον δυναμεις στο τσαντακι που τον εβαζα, πιεστηκε και ραγισε..

Τωρα και εγω, οπως ο agiohori ειμαι με την κεφαλη του epsilon πανω σε crystal και ειμαι μια χαρα. Ελπιζω μονο να μην ξανατυχει γιατι δεν εχω αλλον crystal μαζι μου...

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #89 στις: Αυγούστου 02, 2012, 14:48 »
Αν ξεμείνεις κάνε dripping  :)) :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499108 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4721 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy