vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

134 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, camber, panaulis, maraki1308, Nikrom, lagoudakis

GG ΠΗΝΕΛΟΠΗ

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #810 στις: Ιουλίου 28, 2012, 21:16 »
τα ίδια φίλε ακούω από τους περισσότερους. Απορώ κι εγώ τι μπορεί να κάνω λάθος και αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα. Ισως και να είναι παγκόσμια πρωτοτυπία.. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #811 στις: Ιουλίου 28, 2012, 21:20 »
Αφου οπως λες σου δουλευει σωστα σε ego-c twist ειναι θεμα αερα που τραβαει.Βγαλε λιγο πιο εξω τον πολο για να παιρνει περισσοτερο αερα και να μην σου ανεβαζει τοσο υγρο

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #812 στις: Ιουλίου 28, 2012, 21:22 »
τα ίδια φίλε ακούω από τους περισσότερους. Απορώ κι εγώ τι μπορεί να κάνω λάθος και αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα. Ισως και να είναι παγκόσμια πρωτοτυπία.. :laugh1: :laugh1: :laugh1:


 :yes:  θα την καταφέρεις δεν μπορεί,,,,, θέλει τον χρόνο της ....τα ιδια επαθα με τον iatty μεχρι να τον μαθω.......και οι όλοι μου λέγαν ειναι εύκολος  >:(

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #813 στις: Ιουλίου 28, 2012, 21:24 »
Αφου οπως λες σου δουλευει σωστα σε ego-c twist ειναι θεμα αερα που τραβαει.Βγαλε λιγο πιο εξω τον πολο για να παιρνει περισσοτερο αερα και να μην σου ανεβαζει τοσο υγρο
αυτό είναι το τελευταίο που δοκίμασα χωρίς επιτυχία. Έβγαλα πιο έξω τον πόλο κι ας κάνει θόρυβο σε κάθε τζούρα. Μετά δοκίμασα και αντάπτορα 510 σε ego με κώνο, σταμάτησε ο θόρυβος αλλά οι διαρροές ήταν περισσότερες

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 529
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #814 στις: Ιουλίου 28, 2012, 22:36 »
όταν κλείνεις το επάνω καπάκι , να το κλείνεις αργά , έχει και αυτό την σημασία του πέραν όλων των άλλων. Εγώ πέραν την αλλαγή της φλατ ροδέλας με ο-ρινγ δεν έκανα τίποτα άλλο και είναι οκ.

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #815 στις: Ιουλίου 29, 2012, 00:26 »
Το βιντεο με το πως στηνεται η Πηνελοπη που ειναι και δεν μπορω να το βρω;  :wall:

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #816 στις: Ιουλίου 29, 2012, 00:31 »
Για δες εδω :)

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #817 στις: Ιουλίου 29, 2012, 01:06 »
την λύση την έχει δώσει ο steamboy κάποιες σελίδες πιο πίσω

1. Ποτέ μην βιδώνεις το καπάκι με την Πηνελόπη τίγκα στο υγρό. Άφηνε 2-3 χιλιοστά αέρα
2. Όταν την σετάρεις σε mod, πρώτα βάζεις τη βάση μέχρι εκεί που πάει στο mod, μετά βιδώνεις το επισκευάσιμο μέχρι να πατήσει ο πόλος, ξεκαρφώνεις από το mod και σφήγεις τα κομμάτια πιο καλά. Εννοείται οτι αν αλλάζεις mod, για να είσαι εντάξει απέναντι στην Πηνελόπη πρέπει να κάνεις πάλι αυτή τη δουλειά

Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #818 στις: Ιουλίου 29, 2012, 02:06 »
Επειδη και εμενα κανει πολλα χουρ χουρ καθε φορα που την γεμιζω μερικες φορες σε σημειο ν μην βγαζει ατμο απο το πλημυρισμα (φταιει οτι εχω και τριπλο φυτιλι 2αρι στο κεραμικο αλλα ετσι μου δινει την γευση που θελω)
τις τελευταιες δυο τρεις φορες κανω το εξης
Γυρναω την ποπη αναποδα κι αντι για το καπακι ξεβιδωνω το σωμα και γεμιζω απο κατω μεχρι στιγμης ετσι δεν μου κανει προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #819 στις: Ιουλίου 29, 2012, 03:33 »
κατι ακομα που εχω συμπερανει με την συμβιωση μαζι της είναι οτι δεν πρεπει να βιδωνουμε πολυ την Ποπυ στο Provari
διοτι με το σφιξιμο - όταν ο πολος ηδη προεξεχει - σηκωνουμε τo ατομιζερ εσωτερικα και αυτο εχει αποτελεσμα μετα απο λιγο διαρροη προς τον πολο.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #820 στις: Ιουλίου 29, 2012, 15:50 »
την λύση την έχει δώσει ο steamboy κάποιες σελίδες πιο πίσω

1. Ποτέ μην βιδώνεις το καπάκι με την Πηνελόπη τίγκα στο υγρό. Άφηνε 2-3 χιλιοστά αέρα
2. Όταν την σετάρεις σε mod, πρώτα βάζεις τη βάση μέχρι εκεί που πάει στο mod, μετά βιδώνεις το επισκευάσιμο μέχρι να πατήσει ο πόλος, ξεκαρφώνεις από το mod και σφήγεις τα κομμάτια πιο καλά. Εννοείται οτι αν αλλάζεις mod, για να είσαι εντάξει απέναντι στην Πηνελόπη πρέπει να κάνεις πάλι αυτή τη δουλειά

Παιδιά, το 2ο βήμα που γράφω είναι πολύ σημαντικό για τη σωστή λειτουργία της Πόπης και δε πρέπει να το προσπερνάτε. Πρέπει να σετάρετε σωστά τους πόλους σε κάθε mod γιατί η Πόπη δε συμπαθεί τις αλλαγές.
Αν κάνουμε δηλαδή ένα  στήσιμο σε ένα mod που θέλει τον θετικό πόλο αρκετά έξω και μετά πάρουμε τη πόπη και την περάσουμε σε ένα άλλο mod που θέλει πιο μέσα τον πόλο της, τότε ασυναίσθητα βιδώνουμε τα πάσα μέχρι όσο πάει και καμιά φορά πιέζουμε και λίγο παραπάνω. Αυτό το παραπάνω, έχει ως αποτέλεσμα ο θετικός πόλος να παίρνει πίεση και να σπρώχνει όλο το επισκευάσιμο πιο πάνω, με αποτέλεσμα να χάνονται οι στεγανές επαφές του πλαστικού/oring/παξιμαδιού κτλ. που απο εκεί ξεκινάνε οι διαρροές.
Πρέπει σε κάθε mod να βιδώνει μέχρι τέρμα η βάση και μετά να έρχεται να δένει από πάνω το επισκευάσιμο ΟΣΟ ΠΑΕΙ και να ασφαλίζει εκεί χωρίς να πιέζεται στη συνέχεια κατά τη χρήση

Κάντε το μια φορά σωστά, και αφήστε την Πόπη για μια μέρα πάνω στην ίδια μπαταρία/θήκη χωρίς να την πιέζετε στα βιδώματα και πείτε μου αν έχετε πάλι διαρροές


edit: Αυτό ακριβώς περιγράφει πιο πριν ο chriscorfu88 για το πρόβατο

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #821 στις: Ιουλίου 29, 2012, 15:53 »
Παρα πολυ σωστα φιλε Αρχος.
Αυτος ειναι ο λογος που η Πηνελοπη και ο Οδυσσεας και οποιοσδηποτε αλλος ατμοποιητης λειτουργουν τελεια πανω στο ggts, και δεν σε νοιαζει η θεση του πολου του ατμοποιητη. Το μυστικο ειναι ο αυτορυθμιζομενος πολος του ggts, οπότε αλλαζεις ολη μερα ατμοποιητες χωρις να κοιτας τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #822 στις: Ιουλίου 29, 2012, 16:03 »
Φυσικά όλα αυτά δεν παίζουν καμία σημασία στα mods που έχεις θετικό κινούμενο πόλο οπως το zeromod, ggts κ.α. Αρκεί να μη σφίγγουμε πολύ τα τηλεσκοπικά γιατί πάλι έχουμε πίεση που μεταφέρεται στο επισκευάσιμο της Πόπης

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #823 στις: Ιουλίου 30, 2012, 13:22 »
Παρέλαβα λοιπόν και εγώ σήμερα την ''κυρία''.
Πάρα πολύ καλή κατασκευή, εύκολη απλή στο σετάρισμα (ειδικά με το έτοιμο με-χωρίς αντίσταση σύρμα 0,17 και το 3ρι φυτίλι), πολύ καλή γεύση με τριμπέκα (πάρα πολύ κοντά στον ιαττυ) χτύπημα και ατμό άριστη.
Πολύ όμορφη επάνω στο σατινέ μινι πρόβατο με σωστή για τα δικά μου γούστα τζούρα και χωρίς διαρροές.
Σε γενικές γραμμές οι πρώτες εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές, οι οποίες αν παραμείνουν προσωπικά πιστεύω ότι μέχρι σήμερα είναι ο απόλυτος συνδιασμός Πηνελοπη-μινι πρόβατο-τριμπέκα.
(1,8 Ω αντίσταση, τριμπέκα 12ρα- 4,4βόλτ ρεύμα).

Αποσυνδεδεμένος chrismar53

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #824 στις: Ιουλίου 30, 2012, 14:00 »
καλησπερα
κατι που δεν αναφερθηκε καθολου, δεν το ειδα πουθενα στο νημα, ιδιως για κατοχους provari,o πολος της πηνελοπης οπτικα ,ισα-ισα να εξεχει και ετσι με λιγο σφιξιμο-ξεσφιξιμο,πανω στο provari παιζει ρολο ρυθμιστη αερα,δοκιμαστε το.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207515 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542913 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31882 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51061 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598460 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12233 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194019 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1717 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1797 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595511 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios