vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

145 επισκέπτες, 6 χρήστες
maraki1308, laniel, anetost, Milarepa, camber, panaulis

GG ΠΗΝΕΛΟΠΗ

Αποσυνδεδεμένος user76

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #795 στις: Ιουλίου 27, 2012, 15:59 »
σημερα παρελαβα κι εγω την πηνελοπη απο e-smokeguru ολα καλα και πανευκολο σεταρισμα! το μονο προβλημα που εχω ειναι με το o-ring της βασης που δεν επιτρεπει στον πολο να κατεβει αρκετα και ετσι δε μου δουλευε στις περισοτερες μπαταριες που ειχα ασε που εσφιξα πολυ τη βιδα με το κεραμικο στη βαση και μετα δεν μου ξεβιδωνε με τιποτα και πραγματικα τρομαξα. τη λυση μου την εδωσε ενα insulator σιλικονης απο εναν απλο ατμοποιητη και αφου το εκοψα λιγο για να μην βουλωνει την τρυπα εξαερισμου  που εβαλα στη βαση αντι για το ρινγκακι..Ετσι και πιο χαμηλα κατεβηκε και δεν χρειαστηκε τοσο πολυ σφιξημο......

Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #796 στις: Ιουλίου 28, 2012, 00:32 »
το πρόβλημα που έχω εγώ είναι ότι μου ξεσφίγγει ο πόλος απο το σώμα του κεραμικού συνέχεια.
οπότε ανά μέρα λύνω και σφίγγω.
το κατάλαβα απο μειωμένη απόδοση,μέτραγα και έβρισκα την αντίσταση μεγαλύτερη μέχρι και μισό Ω.
όσο και να σφίξω ,ξεσφίγγει.
δεν ξέρω αν είναι μόνο στην δικιά μου,θα το λύσω με ένα γκροβεράκι κάτω απο την βίδα μέσα στο κεραμικό

Αποσυνδεδεμένος kostasnew

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #797 στις: Ιουλίου 28, 2012, 00:45 »
αμα δουλεψει σαν λυση-μακαρι γιατι συμβαινει κ σε μενα- ανεβασε και μια φωτο για να ξεστραβωθουμε.... :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος user76

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #798 στις: Ιουλίου 28, 2012, 10:15 »
το πρόβλημα που έχω εγώ είναι ότι μου ξεσφίγγει ο πόλος απο το σώμα του κεραμικού συνέχεια.
οπότε ανά μέρα λύνω και σφίγγω.
το κατάλαβα απο μειωμένη απόδοση,μέτραγα και έβρισκα την αντίσταση μεγαλύτερη μέχρι και μισό Ω.
όσο και να σφίξω ,ξεσφίγγει.
δεν ξέρω αν είναι μόνο στην δικιά μου,θα το λύσω με ένα γκροβεράκι κάτω απο την βίδα μέσα στο κεραμικό
μηπως εχουν χαλασει οι βολτες απο το βιδακι η απο την ιδια τη βιδα με αποτελεσμα να μην σφιγγει αρκετα? προσπαθησε να τα αντικαταστησεις...

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #799 στις: Ιουλίου 28, 2012, 10:51 »
Μηπως αν δοκιμαζες με ενα μικρο πενσακι;Εγω ετσι κανω απο τοτε που μου ξεβιδωθηκε μια φορα και δεν μπορουσα να βγαλω το σωμα απο την βαση.Ειναι η τεταρτη αντισταση και δεν ξαναειχα προβλημα

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 529
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #800 στις: Ιουλίου 28, 2012, 11:00 »
Χαλαρώνει πόλος κατά την χρήση ? , η όταν πέφτει η απόδοση ξεβιδώνετε και το βρίσκεται ξεσφιγμένο ?

Έχει διαφορά , διότι ο πόλος να χαλαρώσει από μόνος του είναι δύσκολο , το πιθανότερο είναι όταν τον βγάζετε να το βρίσκεται ξεσφιγμένο και αυτό γιατί κολλά στην βάση ο πόλος με το o-ring με αποτέλεσμα η πίεση που ασκούμε για να ξεβιδώσει να μεταβιβάζετε στο επάνω παξιμάδι (που είναι μέσα στο κεραμικό) και να ξεβιδώνει και να τα βρίσκετε όλα χαλαρά.

Δυο λύσης υπάρχουν , η αλλάξτε την φλατ ροδέλα με ένα μικρό o-ring σαν αυτό που βάζαμε στον πόλο του Οδυσσέα , η αλλάξτε το o-ring που έχει στον πόλο η Πηνελόπη με ένα λίγο φαρδύτερο (λίγο ε) ώστε να μην σφηνώνει στην δίοδο της βάσης που περνά ο πόλος.

*Εάν ισχύει η δεύτερη παράγραφο.

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #801 στις: Ιουλίου 28, 2012, 11:13 »
Κατα την αλλαγη της αντιστασης εννοω.Οταν βλεπουμε αλλαγη στα ωμ της αντιστασης η μειωμενη αποδοση πιο πιθανο ειναι να μην εχει κατσει καλα το συρμα χωρις στο αυλακι παρα να εχει ξεσφιξει ο πολος.

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 529
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #802 στις: Ιουλίου 28, 2012, 11:17 »
 :yes: :yes:

Η απάντηση ήταν για παραπίσω που αναφέρθηκε ότι ξεσφίγγει ο πόλος , δεν έκανα παράθεση.

Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #803 στις: Ιουλίου 28, 2012, 12:20 »
χαλαρώνει κατά την χρήση
το αρνητικό το στρίβω γύρω απο το φιτίλι και δεν έχει πρόβλημα.
ανοίγω,μαζεύω το σύρμα ,ξανατυλίγω και σφίγγω και η αντίσταση επανέρχεται.
στα όρια να σπάσει το κεραμικό σφίξιμο,ξεσφίγγει τουλάχιστον μια φορά πριν αλλάξω αντίσταση.
ίσως επειδή την τσουρουφλάω :)) πολύ ανοίγει.


Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #804 στις: Ιουλίου 28, 2012, 12:27 »
Το δοκιμασες και απο τις 2 πλευρες το ροδελακι;Μηπως αν το βαλεις αναποδα σφιξει καλυτερα;Αλλιως ζητα απο τον Βασιλη ενα αλλο μηπως εχει

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Συνδιασμοί φιτιλοαντίστασης για την Πηνελόπη
« Απάντηση #805 στις: Ιουλίου 28, 2012, 19:25 »
Αλλαγή φυτιλιού (μόνο)
2χ1.5 μέχρι κάτω 1.9 Ohm 4.4 volt

Super :D 8) 8)


Ακόμη περιμένουμε να δείξεις πως έχεις μόνο από μια μεριά σύρμα χωρίς.... 8)

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #806 στις: Ιουλίου 28, 2012, 20:50 »
έχω την πηνελόπη καμμιά δεκαριά μέρες και έχω ξενερώσει με τα γουργουρίσματα-μπουρμπουρ και διαρροές. Την έχω σε mini provari,΄έχω δοκιμάσει διάφορα όπως αλλαγή του πλαστικού στον πόλο με oring αντιστάσεις με διπλό φυτίλι, σφίξιμο για να βγαίνει πιο έξω ο πόλος και διάφορα άλλα με βοήθεια φίλων που κατέχουν περισσότερα από εμένα. το παράξενο-γελοίο είναι οτι μόνο όση ώρα τη δουλεύω με μπαταρία ego-c twist δουλεύει χωρίς προβλήματα. Πείτε καμμιά ιδέα οι πιο έμπειροι μπας και σωθουμε επιτέλους :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #807 στις: Ιουλίου 28, 2012, 21:00 »
Η Ποπιτσα δεν ειναι καθολου δύστροπη,οπως και να την στήσεις δουλεύει,το μονο που θα σε συμβούλευα απο ίδια πείρα ειναι, ποτε  αναπλήρωση στην Ποπη οταν είναι επανω σε μοντ..Ετσι δε να εχεις καθόλου μπουρ μπουρ..

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #808 στις: Ιουλίου 28, 2012, 21:04 »
αυτά που πρέπει τα κάνω κι όμως συνεχίζει τα προβλήματα. Ποτέ δεν την έχω γεμίσει πάνω σε μοντ

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #809 στις: Ιουλίου 28, 2012, 21:14 »
 :hmmm:   και για μενα ειναι απροβλημάτιστη η ποπη......μονο μια φορα μου εκανε νερα....γιατ ιδεν εβαλα καλα το φιτιλι το μικρο κομματι που μπαίνει πανω στο κεραμικό....απο τοτε την σεταρω με 3 αρι φιτιλι μονο .. βαθιά μεσα στο κεραμικ.....και δεν ξανα εκανε κιχ  :yes:

την γεμίζω οπου νάνε αφού εχω κλείσει πρωτα την καμπάνα ....και την ανοίγω μονο οταν το ζητήσει .....απο εκει και περα πάει μόνη της .... σφαίρα  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207515 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542913 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31883 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51061 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598463 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194020 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1718 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1797 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595511 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios