vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

196 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, dvelev, lidbab, ΜΗΤΣΟΣ ΠΑΠ, Doubt

Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος ManosRadX

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #165 στις: Ιουνίου 08, 2012, 03:20 »
το πρωτο υγρο που πηρα ηταν 12 νικοτινη
απο κει και περα φτιαχνω μονοσ και παιζω απο 10 μεχρι 5 (συνηθως 7)
ml γυρω στα 4 καθημερινα αλλα δεν φταιω εγω το τανκ το ρουφαει  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #166 στις: Ιουνίου 08, 2012, 03:42 »
Για αυτο σου ερχεται επιθυμια για κ.τ γιατι εχεις χαμηλά τη νικοτινη.Γυρνα πάλι στα 12 mg και αν δεις πώς το ζητάς ακόμα, ανεβα και άλλο μεχρι τα 18 αλλά για λίγο.


Αποσυνδεδεμένος ManosRadX

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #167 στις: Ιουνίου 08, 2012, 11:21 »


Βασικα δεν θελω νικοτινη γιατι το κανω πιπιλα και αν κανω παραπανω νικοτινη θα γινω χειροτερα  :laugh1:
αυτο που με προβληματιζει πλεον ειναι ο εθισμος στο η.τ. γιατι πραγματικα κανω πολυ περισσοτερο αποτι εκανα κ.τ. και σκεφτειται αν βγει καμια μελετη που να λεει οτι τελικα κανει μεγαλο κακο αντε να το κοψεις το η.τ.
Παντως δεν ειναικαι οτι καλυτερο να ρουφας πλαστικο και γενικα αντιστασεις  :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2012, 12:03 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #168 στις: Ιουνίου 08, 2012, 11:36 »
Για να κόψω παντελώς το ΚΤ χρειάστηκα παραπάνω μήνες απο τον ένα που γράφεις (αν θυμάμε καλά 2 ήταν)...Τώρα σε μένα έπιασε το κόλπο με τα ψιλοβαριά υγρά που σου αναφέρουν και οι υπόλοιποι (εγώ είχα αγοράσει 24αρια)...
Βασικά δεν "ρουφάς" περισοτερη νικοτίνη όπως γράφεις...Το Χ νούμερο που γράφει το μπουκαλάκι, αναφερόμενο στην νικοτίνη, είναι για το σύνολο του μπουκαλιού και όχι για τζούρα ή γέμισμα πχ ενός tank...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2012, 12:51 από hemlock »

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #169 στις: Ιουνίου 08, 2012, 12:12 »
Ε ανάλογα θα πάει και στην τζούρα....

Αποσυνδεδεμένος Thodoris

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #170 στις: Ιουνίου 08, 2012, 12:43 »
Το νούμερο που γράφει το μπουκάλι είναι ανά 1ml. Δηλαδή αν γράφει 24mg σημαίνει ότι κάθε ml έχει 24mg.

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #171 στις: Ιουνίου 10, 2012, 03:38 »

Βασικα δεν θελω νικοτινη γιατι το κανω πιπιλα και αν κανω παραπανω νικοτινη θα γινω χειροτερα  :laugh1:
αυτο που με προβληματιζει πλεον ειναι ο εθισμος στο η.τ. γιατι πραγματικα κανω πολυ περισσοτερο αποτι εκανα κ.τ. και σκεφτειται αν βγει καμια μελετη που να λεει οτι τελικα κανει μεγαλο κακο αντε να το κοψεις το η.τ.
Παντως δεν ειναικαι οτι καλυτερο να ρουφας πλαστικο και γενικα αντιστασεις  :laugh1: :laugh1:
Μα ακριβως αυτο ειναι που σου λέω.
Αν θες να μην το εχεις πιπιλα όλη μερα πρεπει να ανεβεις σε νικοτινη και να πεσεις σταδιακά.
Όσο για το τι ρουφας δεν ειναι το καταληλο νημα για αυτη τη συζητηση.Αν θες να δεις περισσοτερες πληροφοριες θα τις βρεις εδω

Αποσυνδεδεμένος ManosRadX

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #172 στις: Ιουνίου 10, 2012, 03:55 »


Ναι εχεις δικιο απλα αμα ανεβασωνικοτινη χωρις σημαντικη διαφορα σε χτυπημα νομιζω δεν κανω δουλεια γιατι θα τη συνηθισω και θα γινει πιπιλα παλι  :tongue_smilie:
εφτιαξα χθες υγρο με 18νικοτινη!πρωτη φορα εκανα τοσο και πραγματικα ηταν πολυ πολυ δυνατο!
και χθες και σημερα το εκανα dripping(δεν το βαλα στο τανκ γιατι ειμαι σιγουρος θα ατμιζα πολυ παραπανω μεχρι να μην με χτυπαει τοσο πολυ) 3-4 φορες την μερα (κανα 5 λεπτο ατμισμα τη φορα ) και μπορω να πω οτι δεν εκανα ουτε 2 ml απτο τανκ με το 7αρι υγρο  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 11, 2012, 04:08 από malamadre »

Αποσυνδεδεμένος Andreas_A

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #173 στις: Ιουνίου 10, 2012, 12:48 »
Εγώ φίλοι συνατμιστές με περιφάνεια μπορώ να πω πως είμαι 24 ώρες καθαρός. εχθές στις 12 η ώρα ήταν το τελευταίο μου ΚΤ το οποίο το έκανα αναγκαστικά γιατί δεν λειτουργούσε το 510-τ μου. παρ'όλα αυτά δεν μου έκανε αίσθηση και το έκανα μισό, έτσι για την νικοτίνη που λέει ο λόγος. Το έχω πάρει πολύ θερμά το θέμα και ελπίζω να συνεχίσω μονό με ΗΤ.
Αλλά πραγματικά, παρ'ότι δεν ατμίζω καιρό, έχω αρχίσει να αηδιάζω από το ΚΤ (όχι ότι τόσο καιρό δεν το θεωρούσα αηδία, απλα ήταν "απολαυστική" αηδία, αν αυτό βγάζει νόημα.)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #174 στις: Ιουνίου 10, 2012, 13:05 »
Φίλε Αντρέα όπως είδα και στο προφίλ σου είσαι ένα παιδί 18 χρονών.

Τι συμβουλή μπορώ να σου δώσω.?

Το καλίτερο για σένα στην ηλικία που είσαι είναι να μην κάπνιζες τίποτε.Ούτε κανονικό ούτε ηλεκτρονικό τσιγάρο.
Τέλος πάντων αφού επέλεξες να παρατήσης το κανονικό τσιγάρο και πολύ καλά έκανες πρόσεξε να μην το παρακάνης με το ηλεκτρονικό.

Αντρέα σιγά -σιγά και πρόσεξε .Μην ανεβάζης πολύ τη νικοτίνη μέχρι 18mg και πολύ είναι.

Και σα συμβουλή.Πάντα στο πίσω μέρος του κεφαλιού σου  να υπάρχει η σκέψη πως σύντομα πρέπει να απαλαγεις και από το
ηλεκτρονικό τσιγάρο. 

Αποσυνδεδεμένος Andreas_A

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #175 στις: Ιουνίου 10, 2012, 13:28 »
Παππού  ευχαριστώ για τις συμβουλές. Καπνίζω ΚΤ εδώ και 2,5 χρόνια και πολύ μάλιστα. άρα είναι ένα πολύ θετικό βήμα το ότι ξεκίνησα το ΗΤ και δεν έχω καμία όρεξη μέχρι τώρα να κάνω ΚΤ. Ως αναφορά τα επίπεδα νικοτίνης και εγώ στα 18μγ είμαι και δεν σκέφτομαι να το ανεβάσω άλλο. βέβαια δεν σκοπεύω να το παρατήσω σύντομα, αν και κάποια στιγμή θα γίνει και αυτό. Το θέμα είναι πως το κάπνισμα μ'αρέσει (αντίστοιχα και το άτμισμα πλέον) και ο λόγος που ξεκίνησα το ΗΤ για να μην χάσω μια συνήθεια την οποία απολαμβάνω, αλλά να απαλλαγώ από τις βλαβερές επιπτώσεις της. Ξέρω πως ήταν λάθος επιλογή να ξεκινήσω το κάπνισμα εξ' αρχής από τέτοια ηλικία κι'όμως δεν μετανιώνω γιαυτό.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #176 στις: Ιουνίου 10, 2012, 14:13 »
Νάσαι καλά Αντρέα να απολαμβάνης το ηλεκτρονικό σου ,να ξέρης ότι αυτό κάνω και εγώ εδώ και 6 μήνες.

Απλά είδα το νεαρό της ηλικίας σου και ξέρης όπως κάνουμε εμεις οι μεγαλίτεροι (λάθος μας πολλές φορές) βρήκα την ευκαιρία να
δώσω και καμιά συμβουλή. ;D

Το ίδιο κάνω και με το γυιό μου (26 χρονών σήμερα) καπνιστής και αυτός.

Προσπάθησα να τον βάλω και αυτόν στο ηλεκτρονικό τσιγάρο αλλά δεν το κατάφερα.
Τι να κάνουμε .Μην τα θέλουμε και όλα δικά μας.Δεν το βάζω κάτω όμως .Μπορείκάποια στιγμή να τα καταφέρω. :laugh1:

Αυτό που σου συνιστώ.Διάβασε εδώ μέσα στις διάφορες ενότητες του φόρουμ.Υπάρχουν πολλά χρήσιμα πράγματα για το ηλεκτρονικό
τσιγάρο από παλαιότερα μέλη τα οποία θα σου φανούν χρήσιμα,όπως χρήσιμα φάνηκαν και σε μένα, στην πορεία σου στο ηλεκτρονικόκάπνισμα.

Αποσυνδεδεμένος Andreas_A

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #177 στις: Ιουνίου 10, 2012, 14:27 »
Παππού Σου εύχομαι να τα καταφέρεις με τον γιό σου. Εγώ έψησα τον πατέρα μου για ΗΤ :)) (έκανε από το δικό μου και του άρεσε)
Καταλαβαίνω πως, ειδικά για τους μεγαλύτερους που ήταν ή είναι καπνιστές και έχουν περάσει κάποια πράγματα εξ'αιτίας του καπνίσματος, είναι άσχημο να βλέπουν νέα παιδιά να το ξεκινάνε. Εγώ τουλάχιστον έκανα αυτό που ήθελα, δεν το έκρυψα από τους γονείς μου ποτέ και έτσι δεν είχα και τον φόβο του ότι μπορεί κάποιος να τους το ρουφιανέψει. Είμαστε όλοι υπεύθυνοι των πράξεων και των αποφάσεων μας, και κάποια στιγμή καταλαβαίνουμε αν ήταν σωστές ή λάθος. Όπως προείπα δεν μετάνιωσα ποτέ που ξεκίνησα το τσιγάρο, αλλά κατάλαβα κάποια πράγματα βλέποντας που έχω φτάσει και που θα έφτανα αν συνέχιζα το ΚΤ, και έτσι αν και σαν συνήθεια μ'άρεσε Οι επιπτώσεις ήταν αρκετές. Έχουμε και μία προϊστορία με τον καρκίνο, οπότε καλό είναι να μην προκαλούμε την τύχη μας...

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #178 στις: Ιουνίου 10, 2012, 14:41 »
Εγώ πάλι προσπάθησα για το ακριβώς αντίθετο, να κάνω τον πατέρα μου ατμιστή.

Το κοιτούσε όπως κοιτάνε τα παιδιά τις σύριγγες (καλά και κάποια μεγαλύτερα παιδιά εδώ που τα λέμε ...) και πριν το πιάσει, πριν το δοκιμάσει ήταν μέσ' τον αρνητισμό.

"Τι να μου κάνει εμένα αυτό"
"Εγώ θέλω 10 τέτοια την ημέρα"
"Είμαι χρόνια καπνιστής"
"Γιατί πρέπει να πατάω κουμπί"
"Πόσο κάνει"

Στο τέλος έκανε 2-3 Puffs το παράτησε και έφυγε.  :))

Συμπέρασμα: Για κάποιους το κ.τ. είναι έρωτας, μου δίνεται η εντύπωση πως το έχουν συνδέσει με μάγκικες εικόνες από western όπως του πρωταγωνιστή της Marlboro. Μια ματιά σε κιτρινισμένα φωτογραφικά άλμπουμ περασμένων δεκαετιών, βλέμματα γεμάτα έπαρση, καπνός αλκοόλ και ζάλη. Δυστυχώς - και το λέω από την εμπειρία μου ως καπνιστής - το τσιγάρο είναι ένας ύπουλος εχθρός που σε οδηγεί σιγά - σιγά μέσα από τον εθισμό, στον εξευτελισμό της εικόνας.

Όσοι παραμένετε καπνιστές σας το λέω με κάθε ειλικρίνεια πως χάνετε πολύ όμορφα πράγματα από τη ζωή σας. Ένα πρωινό ξύπνημα και ένα φιλί στην αγαπημένη -ο σας χωρίς την απαίσια βρώμα που αντλείται από το στόμα σας, αρώματα γύρω σας - γεμάτα αναμνήσεις των παιδικών σας χρόνων που σταμάτησαν να υπάρχουν λίγο καιρό αφού ξεκινήσατε το κάπνισμα και γεύσεις που ανέκαθεν υπήρχαν εκεί και που όμως δεν μπορείτε να γευτείτε. Για τα θέματα υγείας πάλι τι να πρωτοπεί κανείς! Θα πάρετε πίσω την κλεμμένη σας αντοχή, στους άντρες μεγαλύτερης ηλικίας θα βελτιωθεί η στυτική σας λειτουργία, θα ελαττωθεί το ροχαλητό και κατά συνέπεια η κρεβατομουρμούρα, η αναπνοή σας θα γίνεται με φυσικό τρόπο, ο λαιμός σας θα είναι "καθαρός", θα μειωθούν οι πονοκέφαλοι ...

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #179 στις: Ιουνίου 10, 2012, 14:52 »
Φίλε παντελή τα είπες όλα!!!!
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206329 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541205 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30938 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50027 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597048 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357577 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11406 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192894 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1185 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591556 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios