vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

433 επισκέπτες, 1 χρήστης
sotosz5

Μύθοι, παραπληροφόρηση και εικασίες για το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Εγώ προσωπικά μένω μακριά από κινέζικα υγρά, ο λόγος είναι ότι η κίνα δεν έχει τα ίδια standards με Ευρώπη. είδα και αυτό το άρθρο εχθές και τώρα είναι 101% σίγουρος ότι είναι καλύτερα να αγοράζω ευρωπαϊκά υγρά, ένα απλό παράδειγμα για της συσκευασία.

http://www.kathimerini.com.cy/index.php?pageaction=kat&modid=1&artid=90552

http://unsafeproducts.eu/2012/03/09/

Συμφωνα με το αρθρο,δεν ειναι το περιεχομενο επικινδυνο,ετσι κι αλλιως τα περισσοτερα υγρα εχουν νικοτινη.
Η αφορμη γι αυτη την απαγορευση ειναι οτι δεν εχουν πωμα ασφαλειας και ενδειξη επικινδυνοτητας.

"the packaging does not have a safety label (no pictogram, risk-related indications, advice, tactile danger warning or child-proof safety seal"

Κανω λαθος ?
Τωρα θα αρχισουν ολοι παλι να λενε ... ειναι καρκινογονο αυτο... ειναι επικινδυνο...στο εξωτερικο τα απαγορεψαν ...!

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
η φωτογραφια ειναι ασχετη .
Γι αυτα εδω γινεται λογος ... http://unsafeproducts.eu/2012/03/09/

http://unsafeproducts.eu/2012/03/09/
Για τις συσκευασίες και τη ελλειπή σήμανση λέει ...
Το είχα επισημάνει από τη πρώτη στιγμή ότι μιλάνε για σήμανση συσκευασίας και όχι για την ατμιστική ποιότητα  :)

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Measures

Voluntary withdrawal from the market and seizure of the products by the authorities.

Δηλαδή θα πρέπει να βγει τσάρκα το οθόριτις για να μαζέψει όλα τα 7άρια Halo - 10άρια Dekang από την ευρωπαϊκή αγορά;;;
Καθώς το RAPEX αφορά σύστημα έγκαιρης ειδοποίησης για ΟΛΗ την ευρωπαϊκή ένωση.....   :confused1: :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Άρα όλα είναι θέμα σήμανσης, και τα 30ml Halo δεν έχουνε τρίγωνο με νεκροκεφαλή διότι έχω 6-7 και δεν έχουνε!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
απο οτι καταλαβα κουβεντα να κανουμε και με κατι να ασχολουμαστε να περναει η ωρα  :laugh1: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
 :hmmm: Εμ πως θα περάσουνε τα λεπτά η ώρα η μέρα η βδομάδα ο μήνας ο χρόνος η δεκαετία.... και η ζωή συνεχίζετε μανωλη :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
καλα τα λες φιλε κωστα ειχε αρχισει  να γινεται μονοτονη η ζωη και καποιος βρηκε κατι να ξανα κατηγορηση οχι γενικα το η.τ γιατι δεν τους περναει τωρα βρηκαν τα υγρα αν και δεν εχουν και τελειως αδικο για τα no name  αλλα για τα halo  τωρα να μας πουν τι  :idiot1:

καλό είναι για όσους δεν καταλαβαίνουν να ρωτάνε.
Δεύτερον να διαβάζουν ολόκληρα τα άρθρα και όχι τα μισά.
Τρίτον ,πριν ποστάρουν απόψεις να "ψάχνουν" το θέμα σφαιρικά και μην πιάνονται απο μόνο ένα άρθρο.
Δημιουργούνται εντυπώσεις

Αποσυνδεδεμένος tobias

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Έχουν αρχίσει και με κουράζουν οι ερωτήσεις για το η.τ και οι βλακείες που έχουν ακούσει. Πρόσφατα άκουσα ότι γιατρός είπε σε μια κοπέλα ότι το η.τ είναι πιο επικίνδυνο από το κ.τ ! Ίσως για αυτό να πουλάνε και το η.τ στα φαρμακεία ενώ τα κ.τ όχι. Για να μην πάθεις overdose  :wall:
Επίσης άκουσα ότι καλό είναι να κάνεις η.τ αντί για κ.τ αλλά μέχρι 3 μήνες το πολύ. Μάλλον μετά από τους 3 μήνες πεθαίνεις αυτόματα. Οπότε καλό είναι να σημειώνετε την ακριβή ώρα και μέρα που ξεκινάτε το η.τ και λιγα δευτερόλεπτα πριν λήξουν οι 3 μήνες ανάψτε ένα κ.τ να σωθείτε!  :wall:

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
 :yes: Έτσι είναι Μανώλη ο πόλεμος συνεχίζετε  :yes:

Αποσυνδεδεμένος O_o_P_s_S

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Συμφωνα με το αρθρο,δεν ειναι το περιεχομενο επικινδυνο,ετσι κι αλλιως τα περισσοτερα υγρα εχουν νικοτινη.
Η αφορμη γι αυτη την απαγορευση ειναι οτι δεν εχουν πωμα ασφαλειας και ενδειξη επικινδυνοτητας.

"the packaging does not have a safety label (no pictogram, risk-related indications, advice, tactile danger warning or child-proof safety seal"

Κανω λαθος ?
Τωρα θα αρχισουν ολοι παλι να λενε ... ειναι καρκινογονο αυτο... ειναι επικινδυνο...στο εξωτερικο τα απαγορεψαν ...!



ναι για την συσκευασία λένε, αλλά όπως είπα, ότι προδιαγραφές από κίνα και Ευρώπη είναι διαφορετικές. Το λινκ που έστειλα αναφέρετε στο CHIP4. Βάλτο στο google για να δεις τι είναι.
Διάβαζα σε ένα ευρωπαϊκό φορυμ ότι βρήκαν κουμαρίνη σε ένα κινέζικο υγρό, στην κίνα δεν έχει κάποιο νομό σχετικό με κουμαρίνη και δεν έχουν πρόβλημα αν το βρουν σε κάποιο προϊόν ενώ στην ευρώπη είναι απαγορευμένο γιατί θεωρείτε καρκινογόνο.  Σορυ αλλά δεν εμπιστεύομαι τους κινέζους.
για τα υγρά HALO δεν έχω κάποιο πρόβλημα γιατί ξέρω ότι η αμερικανοί τα περνούν πολύ σοβαρά αυτά τα θέματα περα το ότι η HALO έχει καλώ όνομα και είναι στην αγορά αρκετά χρόνια

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Το ότι τα Halo δεν έχουνε τριγωνάκι με νεκροκεφαλή είναι αυτό ένας λόγος να βαλή τώρα διότι αυτόματα το κατατάσσει ακίνδυνο και άξιο μη προσοχής!!!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
ετσι που εχουν γινει τα πραγματα αλιμονο μας και τα τιναξη κανεις απο κανενα αναπνευστηκο προβλημα και πει κανενας γιατρο οτι ηταν ατμιστεις αντε να τα μπαλοσουμε εμεις  αυτος ειναι γιατρος θα λενε αλλη  :idiot1: αντε παλι τα ιδια θα λεμε εμεις να τα ποστ να ανεβαινουν

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Ε δεν τα ξέρεις αυτά έτσι είναι τωρα
Εγώ είμαι λίγο εγωιστής ακούω τους πάντες άλλα συνήθως κάνω αυτό που θέλω εγω κάλος η κακός !!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342330 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206543 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541502 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50199 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597302 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357820 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11541 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193089 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1323 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1326 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios