vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

441 επισκέπτες, 8 χρήστες
Jorge, Ηρακλης, camber, dimitrisd, manoslykos, Tem, pngtszs1976, bloodlessz

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #570 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 01:16 »
ναι ομως ρε παιδια εσεις θελετε να σβηνεται οτι δεν σας κανει οπως και εγω, ομως να γινεται εδω μεσα μπαχαλο δεν σας αρεσει, αρα τι πρεπει να γινει...?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #571 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 01:18 »
οχι να σβηνουμε...μας παρεξηγησες... να απενεργοποιουμε την παρακολουθηση του νηματος μονο..για τα δικα μας ματια θα ειναι και δεν θα επιρεαζει κανεναν αλλλ..

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #572 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 01:34 »
Δε σταματατε λεω εγω γιατι εδω και ποση ωρα απασχολειτε τα "νεα" μου μηνυματα;


Αστειυομαι, αλλα να ετσι για να δωσω ενα "στιγμα"...του οτι καμμια φορα ειναι εντελως προσωπικη προτιμηση και υποκειμενικο τι θεωρειται απο τους αλλους "κουραστικο" και τι οχι. Ο συντονισμος του φορουμ, προσωπικη μου αποψη, ηδη ειναι αρκετα αυστηρος σε σχεση με διεθνη κριτηρια - επι προσθετος συντονισμος κ ειδικα οταν υπαρχει συγκεκριμενη κατηγορια με "χαλαρα θεματα" θα ηταν δυσκολο να επιτευχθει χωρις να δημιουργηθουν παρεξηγησεις.

Δε γνωριζω βεβαια κατα ποσον ειναι δυνατο απο το software του φορουμ, αφου τα off topic συνηθως βρισκονται σε συγκεκριμενο πινακα, "χαλαρα θεματα" νομιζω, τα "νεα" μηνυματα αυτου μονο του πινακα να μη συμπεριλαμβανονται στις λιστες νεων μηνυματων που βλεπουμε εδω στο φορουμ.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #573 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 01:34 »
καλα...το οπτικο στον χρηστη ειναι βελτιωση και οπως ειπα πριν εγω μετανιωνω για καποια ποστς που εχω κανει για αυτο το λογο...οτι κουβαλαω τα νηματα μετα για παντα.. τι θα κανω λοιπον στο μελλον...? δεν θα ποσταρω ευκολα..

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #574 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 01:36 »
Φιλε urahara τι εννοεις "κουβαλας για παντα;" Μιλας για τις ειδοποιησεις με mail η κατι αλλο;

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #575 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 01:39 »
Φιλε urahara τι εννοεις "κουβαλας για παντα;" Μιλας για τις ειδοποιησεις με mail η κατι αλλο;

το ανεφερα παραπανω...στις απαντησεις των θεματων μου εμφανιζεται παντα το νημα που δεν θελω πια να διαβαζω... κοιτα λιγες σελιδες πισω..

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #576 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 01:41 »
Ναι αλλα μαλλον εχω χασει τι εννοεις "απαντησεις"......

Μιλας για το συνδεσμο του μενου πανω αριστερα "εμφανιση απαντησεων" ;

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #577 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 01:47 »
Ωρε χαλαρά.Ayrton άστο.Δεν συμφωνείς με αυτό που λέμε.Δεν πειράζει.Αλλα κάτι θα πρέπει να γίνει με αυτό το θέμα γιατί έχει παραγίνει το κακό.

Πατρίδα να κάνω μια μικρή παρένθεση
Πριν καιρό είχε προκύψει το αντίστοιχο θέμα σε ένα forum που παρακολουθούσα. Όπως και δώ και οι δυό πλευρές είχαν τα επιχειρήματά τους, αυτό που μου έμεινε όμως ήταν το post ενός φίλου ο οποίος εν ολίγοις έλεγε:
Δίκιο έχετε ρε παιδιά, αλλά να, δουλεύουμε και μεις σαν τα ζώα, σε ένα περιβάλλον που μας έχει φάει το άγχος  και οι εκβιασμοί και μπαίνουμε στο forum αυτό για να ξεφύγουμε λίγο, διαβάζοντας και γράφοντας για το μεράκι μας και λέγοντας και καμιά μαλ...κία ξεφεύγουμε λίγο.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #578 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 01:52 »
υπαρχει ομως και ολόκληρη κατηγορία με χαλαρά θεματα! Εν τοιαυτη περιπτώσει να λειψει και η κατηγορία και να μείνει μονο το ενα νημα! Εγω παντως θα συμμορωνόμουν.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #579 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 04:27 »
Έμειναν τρία τέσσερα κατηγοριοποιημένα θέματα στο "Άσχετα με το η.τ." Άντε να μπουν και κάνα δυο ακόμα αν κριθεί απαραίτητο.
Δεν επιτρέπεται η δημιουργία νέων θεμάτων από τα μέλη.
Διαβάστε λίγο εκεί και θα καταλάβετε: http://e-kapnisma.gr/index.php/board,27.0.html

Για το θέμα με την επιλεκτική εμφάνιση των μη αναγνωσμένων που αναφέρθηκε, δεν υπάρχει κάποια λύση. Αν ξέρουν κάποια τα παιδιά που παρακολουθούν το θέμα και ξέρουν επίσης από SMF φόρουμ, ας μας την πουν.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #580 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 18:40 »
Ανοίγω θέμα δυστυχώς, διότι δεν έχω άλλο τρόπο να καταθέσω την άποψή μου.
Και τα δύο θέματα στα οποία θα μπορούσα να την καταθέσω (το ένα στις ψηφοφορίες από το οποίο κάνω την παράθεση) και το άλλο σε αυτό το πίνακα (προτάσεις για τη λειτουργία του Forum) είναι κλειδωμένα.

Παράθεση
Τώρα σε ό,τι αφορά τα θέματα στο "Άσχετα με το η.τ." θα πω το εξής:
Το να μπαίνει κάποιος στο φόρουμ και να βλέπει στα τελευταία 12 θέματα, που δείχνουν τα νέα μηνύματα, τα 10 από αυτά να είναι άσχετα με το η.τ., το ένα για τον ΠΑΟΚ, το άλλο για το ΠΑΣΟΚ το άλλο για ψάρεμα, το άλλο για Ροκ, το άλλο για σκύλους κτλ. κτλ. τον κάνει να αναρωτιέται μήπως μπήκε σε λάθος φόρουμ.

Ατμέ, αν αυτό το θεωρείς σημαντικό πρόβλημα (που ίσως και να είναι), υπάρχει νομίζω τρόπος ώστε να μην συμπεριλαμβάνονται στα "νέα μηνύματα", θέματα και απαντήσεις από κάποιο πίνακα που δεν είναι επιθυμητό. Αν δεν προβλέπεται από την smf, απευθείας, υπήρχε Mod που το έκανε.


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #581 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 18:44 »
Είναι και αυτό ένα θέμα αλλά δεν είναι μόνο αυτό.
Είναι και ο όγκος των άσχετων θεμάτων.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #582 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 18:45 »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #583 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 18:48 »
Thanks σε πρόλαβα παραπάνω.
Είχα ξεχάσει να ξεκλειδώσω το θέμα και τα μετέφερα εδώ.

Για το άλλο πρόβλημα που συζητήθηκε παραπάνω, ξέρεις κάτι; Επιλεγμένη προβολή μη αναγνωσμένων θεμάτων στο "Εμφάνιση μη αναγνωσμένων".

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #584 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 18:49 »
Πάντως, νομίζω πως αν αυτά τα θέματα δεν εμφανίζονται στα "νέα", δεν αποτελεί δα και ιδιαίτερο πρόβλημα να υπάρχουν σε μια γωνιά του Forum.
Έτσι και η πίτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτάτος.

Υ.Γ το άλλο θέμα δεν το έθεσα εγώ.Δεν χρησιμοποιώ άλλωστε αυτή τη λειτουργία. Δεν με βολεύει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102389 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem