vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

129 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος kostmark

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • e-ατμιστής
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1500 στις: Μαρτίου 23, 2013, 01:06 »
Δεν ξέρω αν το έχετε αναφέρει, αλλά θα ήθελα αν είναι δυνατό όταν μπαίνω σε ένα νήμα να με πηγαίνει κατευθείαν στο πρώτο μήνυμα που δεν έχω αναγνώσει, όχι στο τελευταίο που έχει γράψει κάποιος

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1501 στις: Μαρτίου 23, 2013, 01:08 »
Μισό λεπτό για να καταλάβαινόμαστε. Όταν λέω να σπάσει το forum δεν εννοώ να υπάρχουν ξεχωριστά forum. Ένα forum θα υπάρχει με 2 ξεχωριστές ενότητες.


Τα άλλα που λες σα γνώμη, σεβαστά.

Περιοχή νέων μελών

Yπάρχει ξεχωριστός πίνακας για τα νέα μέλη

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1502 στις: Μαρτίου 23, 2013, 03:50 »
Βρίσκω την άποψη ενδιαφέρουσα για συζήτηση, κυρίως γιατί την επισήμανση ότι η πρώτη επαφή με το φόρουμ είναι κάπως φοβιστική, λόγω του όγκου της πληροφορίας, την έχω ξανακούσει από μερικά μέλη (νέα).

Κατ' αρχήν υπάρχει στην αρχική σελίδα ένα τμήμα με προτάσεις και λινκ για τα νέα μέλη. Βέβαια δεν ξέρω πόσο ευδιάκριτο είναι και κυρίως δεν ξέρω καν ποιος διαβάζει την αρχική σελίδα.

Γι'αυτό ας πάμε στο κυρίως μέρος του φόρουμ
Όταν ο επισκέπτης ή το νέο μέλος προχωρήσει στην πρώτη σελίδα του φόρουμ, νομίζω ότι δεν θα δυσκολευτεί ιδιαίτερα να προσανατολιστεί:
Οι τρεις πρώτοι πίνακες μπορούν να διαβαστούν από τα νέα μέλη, χωρίς να τα μπερδέψουν ή να τα φορτώσουν με μεγάλο όγκο πληροφοριών. Στον πρώτο θα βρει σημαντικές πληροφορίες για να κινηθεί στο φόρουμ και βασικές πληροφορίες για το η.τ. (Εγκυκλοπαίδεια του Ηλεκτρονικού Τσιγάρου). Ο δεύτερος επίσης έχει πιο γενικά θέματα π.χ. αν θέλει να μάθει για τα πλεονεκτήματα του η.τ. ή ανησυχεί για παρενέργειες θα δει τα "Θέματα υγείας - Ιατρικά", αν θέλει να διαβάσει εμπειρίες άλλων θα κοιτάξει την "Συζήτηση για το ηλεκτρονικό κάπνισμα" κλπ. Ο τρίτος μπορεί να πει κανείς ότι είναι και πληροφοριακός και κατά μία έννοια οδηγός για αγορές ατμιστικών συσκευών που κυρίως θα αναζητήσουν οι νέοι ατμιστες. Εκεί οδηγούνται και αρκετοί μετά από αναζήτηση για συσκευές η.τ.

Είναι δηλαδή το φόρουμ σχεδιασμένο με μια δομή που πιστεύω ότι βοηθάει όποιον την ακολουθήσει.
Αν ο νέος ατμιστής πάει κατευθείαν στους ωραίους γυαλιστερούς επισκευάσιμους ή στα DIY υγρά, φυσικά και θα πελαγώσει. Πρέπει να τα πάρει με τη σειρά.

Δεν μπορεί όμως το φόρουμ να έχει στεγανά τμήματα, από τα οποία άλλα να απευθύνονται στα παλιά μέλη και άλλα στα νέα, έστω και με τη λογική να μην μπερδεύονται. Στους πρώτους πίνακες υπάρχουν θέματα που ενδιαφέρουν και παλιότερα μέλη, αλλά και οι πίνακες αυτοί χωρίς τη συμμετοχή των παλιότερων μελών θα ηταν γεμάτοι αναπάντητα ερωτήματα των νεώτερων. Αυτή είναι και η ουσία της λειτουργίας του φόρουμ, η συνύπαρξη παλιότερων και νεώτερων μελών. Και φοβάμαι ότι οποιοσδήποτε διαχωρισμός θα είναι σε βάρος αυτής της λειτουργίας.

Αποσυνδεδεμένος antreas700

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1503 στις: Μαρτίου 23, 2013, 08:53 »
και γω συμφονω οπως ειναι τωρα το φορουμ ετσι πρεπει να μηνει κ γω ειμαι σχετικα νεος στο φορουμ και τα εβρησκα ευκολα δεν πρεπει να χωριστει το φορουμ σε 2 κατηγοριες νεοι κ παλιοι

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1504 στις: Μαρτίου 24, 2013, 01:39 »
Με προβλημάτισε το θέμα αυτές τις μέρες.
Δεν είχα κάτι να γράψω, μέχρι που άκουσα τον 6χρονο γιο μου να ροχαλίζει (απαλά έως ανεπαίσθητα). Συνειδητοποίησα ότι έτσι ροχαλίζω κι εγώ, πλέον.
Εγώ, που ροχάλιζα σαν "ξυλουργικαί εργασίαι".
Αρχικά, σκέφτηκα να το συνδυάσω το γεγονός ότι κοντεύω 2 χρόνια στον ατμό με το αναφέρω στα ανένταχτα και μάλιστα στο "δυο χρόνια άτμισμα" ή κάτι τέτοιο.

Και μετά φαντάστηκα το φόρουμ των δύο ταχυτήτων...

Χαρούμενη, αλλά άχρηστη πληροφορία για τους παλιούς, καθώς έχουν βρει το ρυθμό στο... ροχαλητό τους (αυτοπροσδιορίζομαι μεσήλικας στο φόρουμ) σε πολύ πιο χαλαρά επίπεδα.
Ικανή για μια ακολουθία bravo, αλλά μέχρι εκεί.

Χρήσιμη, στον ψυχολογικό τομέα, σε όσους ξεκινούν τώρα.
Ασφαλώς θα  μπορούσαν να τη διαβάσουν και οι νέοι... μόνο όμως, όσοι έχουν τον τσαμπουκά να κουτσομπολέψουν στα σχόλια των παλιών.
Εγώ, δεν θα ήμουν ένας από τους τελευταίους...

Γι αυτό, αν και ταλαντεύθηκα στην αρχή, σχηματίζω γνώμη μετά το "κλικ".

Ναι, ελαφρά πιο λαβυρινθώδες το φόρουμ για τον νέο, αλλά...
όποιος ψάχνει, βρίσκει.

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1505 στις: Απριλίου 14, 2013, 17:24 »
Δεν είναι μόνο τα μηνύματα που παίζουν ρόλο σε ένα μέλος αν είναι ή όχι ενεργό.
Αν έχεις 12 μήνες στο φόρουμ και έχεις χρόνο σύνδεσης 12 ώρες, αυτό σημαίνει μία ώρα το μήνα. Αν μπαίνεις μόνο όταν έχει κληρώσεις, τι λες, μπορείς να θεωρηθείς ενεργό μέλος του φόρουμ;

 Αυτό το «ενεργά μέλη» με έχει προβληματίσει , διαγράφηκαν τα μηνύματα μου από τα θέματα με κληρώσεις  της Αγγελικής . Είχα γράψει κάποια λόγια για την Αγγελική και είχα σημειώσει ότι δε συμμετέχω στην κλήρωση . Λίγο ρατσιστικό μου φάνηκε  .
Τώρα λίγο για΄μενα  : πράγματι εγγράφηκα στο φόρουμ το 2010 όταν  έκανα την πρώτη προσπάθεια να κόψω το κ.τ. όποια απέτυχε . Φέτος στις 10 Μαρτίου κόβω το κ.τ. και αρχίζω το ατμιζμα . Αυτή την φορά όλα πάνε καλά . Καθημερινά παρακολουθώ το φόρουμ και συμμετέχω . Ουσιαστικά τελευταίο μήνα είμαι ενεργή στην πραγματικότητα είμαι εγγραμμένη εδώ και 2 χρόνια (οπος και πολλοί άλλοι χρήστες ) . Λοιπόν ρωτώ είμαι ενεργό μέλος η όχι ;  Δεν ήθελα ποτέ  να συμμετάσχω σε καμία κλήρωση ας είμαι άνεργη , πολύτεκνη η οτιδήποτε άλλο , αλλά δεν δέχομαι να διαγράφουν τα μηνύματα μου χωρίς λόγο . Τουλάχιστον έπρεπε να υπάρχει εξήγηση διαγραφής . Νομίζω ότι επιτελώς πρέπει να διευκρινίσετε  ποιοι ακριβός είναι «ενεργά μέλη».
ΥΓ. ζητώ συγγνώμη για τα λάθη μου .
 

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1506 στις: Απριλίου 14, 2013, 17:34 »
Το ευχαριστήριο μήνυμα στην κλήρωση της Αγγελικής όπου ανέφερες ότι δεν λαμβάνεις μέρος στην κλήρωση διαγράφηκε μόλις πήρε "Μπράβο" από την Αγγελική, που σημαίνει ότι το διάβασε. Δεν θα μπορούσε να μείνει γιατί η κλήρωση γίνεται με βάση των αριθμό των μηνυμάτων, και το δικό σου δεν συμμετείχε. Εκτός από το δικό σου διαγράφηκαν και παρόμοια μηνύματα συντονιστών.

Όσο για τα ενεργά μέλη, είναι πολλά πράγματα που παίζουν ρόλο. Η ποσότητα των μηνυμάτων, η ποιότητα (π.χ μονολεκτικά και φατσούλες που απλά ανεβάζουν τον αριθμό), ο χρόνος παραμονής στο φόρουμ (π.χ. μέλος με δυόμισι χρόνια από την εγγραφή του και μέσο όρο παρουσίας 1 ώρα το μήνα δεν το λες ενεργό), η ημερομηνία εγγραφής του π.χ. μετά την ανακοίνωση της κλήρωσης ή πολύ πρόσφατα κτλ.
Είναι πράγματα που δεν μπορούν να μπουν σε φόρμες γι' αυτό το συζητάμε το θέμα στο συντονισμό πολλές φορές. Τα μέλη δεν μπορούν να κάνουν και πολλά σ' αυτό. Το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι υπομονή για κάποια μεταγενέστερη κλήρωση οπότε μπορεί να είναι πιο ενεργά σύμφωνα με την άποψη των συντονιστών και με τα παραπάνω κριτήρια.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1507 στις: Απριλίου 14, 2013, 17:38 »
Ας πουμε οτι μια παρέα 7 ατόμως για παράδειγμα, μαζεύεται σε ενα συγκεκριμένο μαγαζί για καφέ κάθε τετάρτη στις 7.
Και το κάνει αυτό εδώ και δυό χρόνια ας πούμε.
Υπάρχουν κι άλλα άτομα, που τυχαίνει να πηγαίνουν την ίδια ώρα και μέρα σταθερά, για καφέ στο ίδιο μαγαζί.
καποια απ αυτά ίσως κάθονται στο δίπλα τραπέζι πάντα, και ακούνα όσα λέγονται στην παρέα.
Δυό χρόνια μετά λοιπόν, αυτός που ακούει, ξέρει τα πάντα για την παρέα των 7 ατόμων, εχει ακούσει τα πάντα, τα προσωπικά, τα επαγγελματικά τους, αλλα τα 7 αυτά άτομα, ΙΣΩΣ και να εχουν προσέξει οτι εδώ και δυο χρόνια κάποιος κάθεται πάντα στο ίδιο τραπέζι. Πθθανότοτα όχι όμως, μεσα σε όλον τον κόσμο που έχει το καφέ.
ισως απ την άλλη, το διπλανό αυτό άτομο, δυο χρόνια μετά, εχει αρχίσει να λέει και ενα γειά καθε φορά που έρχεται στην δίπλα παρέα, που ξέρει πια τόσο καλά, και η παρέα να εχει αρχίσει να τον αναγνωρίζει.


Ερώτηση λοιπόν...
Είναι δυνατόν το διπλανό αυτό ατομο να θεωρείται μέλος της παρέας???
κανείς δεν υποχρεώνεται να γράφει, υπάρχουν τόσα και τόσα μέλη που απλά διαβάζουν. Δεν κερδίζεις κάτι γράφοντας.
ΑΛΛΑ
το να γράφεις, σημαίνει οτι συμμετέχεις. Και όσο συμμετέχεις τόσο γίνεσαι μέλος μιας κοινότητας που σε αναγνωρίζει. Αλλιως, είσει είτε περαστικός, όπως πολλά μέλη που γράφτηκαν και δεν ξανασυνδέθηκαν, είτε μέλος που απλά δεν θελει να συμμετέχει.
Το να βγεί ενας κανονισμός που να λεει ας πουμε να συμμετέχουν μονο ατομα με 1οο μηνυματα και πάνω, είναι απλό, αλλα όταν και ενα νέο μέλος, ενός μηνός ΦΑΙΝΕΤΑΙ οτι συμμετέχει, θα επρεπε να αποκλειστέι λόγω κανονισμού.
Οπότε επαφίεται στην ευχέρεια του συντονισμού, που ΔΕΝ το παίρνει αψήφιστα.
ΔΕΝ μπορεί να θεωρείται ενεργό μελος ενα μέλος δύο ετών με παρουσία μιάς ώρας το μήνα στο φόρουμ, όπως ΔΕΝ μπορεί να ΜΗΝ θεωρηθεί ενεργό μέλος ενα νέο μέλος με εντονη παρουσία.

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1508 στις: Απριλίου 14, 2013, 17:47 »
 Ευχαριστώ για την απάντηση σας . Καλό είναι οι διαχειριστές όταν διαγράφουν μήνυμα να ειδοποιούν τους συντάκτες για τον λόγο διαγραφής . Ευχαριστώ πολύ και πάλι  .


Για τις κληρώσεις έπρεπε να υπάρχει  τότε κανονισμός των 100 μηνυμάτων .




Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 14, 2013, 18:01 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1509 στις: Απριλίου 14, 2013, 18:00 »
Smokerina μη σκας και μένα στο παρελθόν μου έσβηναν αρκετά μηνύματα (βεβαίως γιατί ήταν οφ τόπιτς)  :eyesplash: αλλά ποτέ
δεν σταναχωρήθηκα γιατί ο σκοπός της παρουσίας μου σε αυτό εδώ το φόρουμ ήταν τα κόψω το παλιοτσίγαρο το οποίο
με βασάνιζε 37-38 χρόνια πράγμα που το κατάφερα.

Οπότε αφού πέτυχα το σκοπό μου ποτέ μου δεν σταναχωρήθηκα ούτε ασχολήθηκα αν μου έσβησαν κάποια
μηνύματα.
Βέβαια εγώ ήμουν πολυλογάς και αμέσως τα αντικαθιστούσα με νέα τα οποία να μην είναι οφ τόπιτς. :)

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1510 στις: Απριλίου 14, 2013, 18:14 »
 Δίκιο έχεις δεν αξίζει να ασχοληθείς  . Δεν μετρώ σε καμία περίπτωση τα μηνύματα μου έτυχε να δω απουσία συγκεκριμένου . Πάντως ευχαριστώ για τον ποστ σου , πραγματικά με κατάλαβες .  :yes:
 

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1511 στις: Απριλίου 14, 2013, 19:55 »
.... Δεν θα μπορούσε να μείνει γιατί η κλήρωση γίνεται με βάση των αριθμό των μηνυμάτων, και το δικό σου δεν συμμετείχε...
Τώρα πήρα απάντηση και στην δική μου ανέκφραστη απορία.Είχα γράψει μήνυμα στο provari του Βασίλη γιατί δεν ήθελα να γράψω στο 69 ώστε να μην θεωρηθεί συμμετοχή.Το οποίο σβήστηκε.Δεν φανταζόμουν πως η κλήρωση γίνεται τόσο απλά βάσει του αριθμού κάθε μηνύματος.
Δεν ήταν θεμα παρεξήγησης αλλά απορίας.

Αποσυνδεδεμένος elpaco33

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1512 στις: Απριλίου 17, 2013, 21:31 »





ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ? ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ

Παρακαλούμε: Μην γράφετε ολόκληρα μηνύματα με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζετε αλλά και κουραστικά στην ανάγνωση.

πρεπει να συμπληρωσεις 50 μηνυματα για να μπορεις να τα δεις...


Εκανα εγγραφη στο φορουμ 1 μηνα πριν και εχω 1 μερα και 10 ωρες συνολικη συνδεση(καθε μερα μεσα αρκετη ωρα)πρεπει δηλαδη σωνει και καλα να γραψω 50 μηνυματα?αυτο δηλαδη θα ειναι δειγμα ενεργητικοτητας?δεν μετραει πως απο τη μερα που γραφτηκα ειμαι συνεχως on line?

Αποσυνδεδεμένος makisk

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1513 στις: Απριλίου 17, 2013, 21:50 »
Φίλε μου οι κανόνες είναι κανόνες.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1514 στις: Απριλίου 17, 2013, 23:47 »
ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ (FAQ)- ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ

Προνόμια σε παλιότερα ενεργά μέλη του φόρουμ

   Στο φόρουμ υπάρχουν περιοχές και πίνακες όπου έχουν πρόσβαση μόνο κάποια ενεργά μέλη. Μια τέτοια περιοχή π.χ. είναι αυτή των αγγελιών. Για να έχει κάποιος δικαίωμα για πρόσβαση σ'  αυτές τις περιοχές, δε χρειάζεται να το επιδιώξει ανεβάζοντας τον αριθμό των μηνυμάτων του τεχνηέντως (π.χ. με ανούσια άσκοπα μηνύματα) γιατί είναι πολύ πιθανόν αυτά να διαγραφούν από το συντονισμό και μπορεί να επιβληθεί ακόμα και αποκλεισμός του μέλους. Εκτός από αυτό υπάρχουν και περιπτώσεις που παίζει ρόλο και ο χρόνος παρουσίας στο φόρουμ (ημερομηνία εγγραφής), οπότε τσάμπα ο κόπος.

   Αν λοιπόν δεν είστε από τα ενεργά μέλη και γράφετε ελάχιστα μηνύματα στο φόρουμ σχετικά με το η.τ. (τα θέματα στα "χαλαρά" και "άσχετα" δεν μετράνε στο προφίλ έτσι κι αλλιώς), μην ρωτάτε καν για τον αριθμό των μηνυμάτων που απαιτούνται κατά περίπτωση για κάθε προνόμιο. Ο αριθμός αυτός μπορεί να αλλάζει κάθε τόσο και αν προσπαθήσετε να τον φτάσετε με ανούσια μηνύματα, όπως αναφέρθηκε και παραπάνω, θα διαγραφούν και υπάρχει και περίπτωση να αποκλειστείτε από το φόρουμ.

   Το αν είναι δίκαιο ή άδικο κάτι τέτοιο δεν είναι θέμα προς συζήτηση. Είναι δεδομένο και είναι ένας κανονισμός του φόρουμ που φιλοξενείστε. Μην διαμαρτύρεστε δημόσια ή μας στέλνετε ΠΜ για το ορθόν ή όχι του θέματος ή για να κάνουμε κάποια εξαίρεση. Το φόρουμ έχει κάποια χρόνια ζωής στην πλάτη του και οι κανονισμοί έχουν το λόγο ύπαρξής τους.

Ανάρτηση αγγελίας εκτός του χώρου των αγγελιών δεν επτρέπεται και τιμωρείται με προσωρινό ή μόνιμο αποκλεισμό του μέλους ανάλογα με την κρίση των συντοντονιστών ή της διαχείρισης.



Διαβάστε προσεκτικά τους κανονισμούς. Αν δεν τους αποδέχεστε, μην λαμβάνετε μέρος στις συζητήσεις μας. Αν θέλετε όμως να λάβετε μέρος στις συζητήσεις του φόρουμ, οφείλετε να αποδεχτείτε τους κανονισμούς που τις διέπουν, μην απαιτείτε όμως να τους τροποποιήσουμε σύμφωνα με τα γούστα σας!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115813 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507313 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8922 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154735 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568741 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243836 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294151 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1744 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762729 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1110 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem