vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

440 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Tem, pngtszs1976, bloodlessz, Jorge

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1095 στις: Ιουλίου 28, 2012, 16:09 »
η νεα εμφανιση των τελευταιων θεματων ειναι ...... :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1096 στις: Ιουλίου 28, 2012, 16:33 »
Atmos δεν γινετε ο καινουργιος τροπος αξιολογησης για τα "τελευταια θεματα" να εφαρμοστει στο παλιο layout ? ειναι δυσαναγνωστο το νεο. 
Αν δεν γινετε, μηπως μπορουν να καταργηθουν οι στηλες "Απαντησεις", "Εμφανισεις" ωστε να απλωσει ?
Παιζει μεγαλο ρολο η αναγνωσιμοτητα και η ευκρινεια.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1097 στις: Ιουλίου 28, 2012, 16:41 »
επισης φαουλ κατα εμε, η εξαφανιση του τσατ απο τα τελευταια θεματα. :thumpdown:

κ καποιο φαρμακο για τα "κορακια", που στηνουν καρτερι, για να αρπαξουν τις ευκαιριες στις αγγελιες.
εχουν καταντησει αηδια. :angry_orange:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 28, 2012, 16:54 από drum »

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1098 στις: Ιουλίου 28, 2012, 17:03 »
αν και γενικα δεν ειμαι ανθρωπος των αλλαγων, μ'αρεσει η ρουτινα των πραγματων, προσδιδει κατα καποιο τροπο ενα ειδος "ασφαλειας" και οικειοτητας, παρολα αυτα δεν με ενοχλουν ιδιαιτερα οι συγκεκριμενες αλλαγες.
αυτο που θα ηθελα ομως να ζητησω καθαρα για την λειτουργικοτητα του πραγματος ειναι αν γινεται, το σημαδακι με το βελακι που σε παει στην τελευταια απαντηση, να μην ειναι τερμα δεξια γιατι με το λαπτοπ δεν ειναι και τοσο πρακτικο να πηγαινεις περα δωθε με το βελακι.. αλλα αν γινεται να μεταφερθει διπλα απο το "νεο" κατω απο τον τιτλο του εκαστοτε νηματος.
merci  8)

Αποσυνδεδεμένος ZAGO7

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1099 στις: Ιουλίου 28, 2012, 17:24 »
Με ξενερωσε η εμφανιση στα τελευταια θεματα.Προτιμουσα τη προηγουμενη εμφανιση

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1100 στις: Ιουλίου 28, 2012, 21:55 »
Η νέα εμφάνιση των τελευταίων θεμάτων είναι πολύ λειτουργική. Λευτέρη, κράτησέ το έτσι
Οι λόγοι

1. Το avatar ήταν τελείως άχρηστο, επειδή δεν έκανε resize ή τετραγωνοποίηση σε ίδιες διαστάσεις τις εικόνες, με αποτέλεσμα κάποιος που έχει μεγάλο avatar να τραβάει όλο το παράθυρο προς τα κάτω. Δεν υπήρχε ομοιομορφία
2. Χωρίς avatar, έχεις 2 λιγότερα queries, πράγμα που σημαίνει οτι έχεις πιο γρήγορη σελίδα
3. Χωρίς εικόνες, έχεις λιγότερο bandwidth
4. Όλα τα παραπάνω, επειδή τα έχεις κια εμφανίζονται σε κάθε σελίδα, σου προσφέρουν και πόρους cpu
Όλα αυτα απασχολούν τους διαχειριστές και μπορεί να μην απασχολούν τους επισκέπτες. Είναι όμως παράγοντες που καμιά φορά επιβάλλουν εφαρμογή ή απόρριψη κάπου addon οπότε πρέπει να τα σεβόμαστε. Σχετικά με τους χρήστες :
5. Μόνο και μόνο που ακούει το "new" εμένα μου αρκεί
6. Έχει χώρο για περισσότερα θέματα, και από την στιγμή που αφήνει πόρους για παραπάνω δουλειές μπορούν να μπούν ακόμα παραπάνω


Λευτέρη, πολύ καλή δουλειά  :thumpup: :thumpup:
 

edit για τη συνέχεια :
Κάτι που με δυσκολεύει, δεν ξέρω αν υπάρχει θέμα από άλλα παιδια
Χρησιμοποιώ firefox με ορθογράφο, που εμφανίζει τα λάθη, και με δεξί κλικ πάνω στο λάθος στο διορθώνει.
Εδώ και λίγο καιρό που έχεις αλλάξει τον tinyeditor του smf στο να διαβάζει κώδικα, ο ορθογράφος δεν υπακούει γιατί δεν βρίσκει το ίχνος του λάθους στην οθόνη με αποτέλεσμα το δεξί κλικ να μην υπακούει πια
Προσωπικά, το δοκίμασα και στο δικό μου forum και το επανέφερα στην παλιά μου έκδοση με την μία  :(

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1101 στις: Ιουλίου 28, 2012, 23:00 »
Γιατι οταν παταμε σε ενα θεμα μας παει στην αρχη και οχι στο τελευταιο μηνυμα οπως γινοταν πριν? Ειναι προσωρινο η μονιμο ??

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1102 στις: Ιουλίου 28, 2012, 23:24 »
Πατάς το "νεο" κ' σε πάει στο πρώτο μη διαβασμένο  ;)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1103 στις: Ιουλίου 28, 2012, 23:32 »
 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Ναι και αφού το διαβάσεις φεύγει από το συγκεκριμένο τοπινακιδάκι νέο.

Έτσι ξέρης ποιο από τα προς συζήτηση μηνύματα έχεις διαβάσει κσι ποιό δεν έχης διαβάσει. :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1104 στις: Ιουλίου 29, 2012, 00:15 »
ωραια τα λετε αλλα στην περιπτωση που δεν εχω διαβασει καποιο νημα (και αυτα ειναι αρκετα..)
που εχουν ουκ ολιγες σελιδες, εμενα θα με πηγαινει συνεχεια στην αρχη ενω εγω θελω απλα να ριξω μια ματια για το τι γραφεται εκεινη την ωρα..
για αυτο ζητησα να μεταφερθει το βελακι απο τα δεξια διπλα στο νεο..

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1105 στις: Ιουλίου 29, 2012, 00:18 »
Κατά πρώτη ομολογία μου αρέσει έτσι πως είναι~
Έπεται συνέχεια......!!

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1106 στις: Ιουλίου 29, 2012, 10:00 »
Εμενα και αισθητικα παντως μου αρεσουν πιο πολυ ετσι οπως εγιναν τωρα.

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1107 στις: Ιουλίου 29, 2012, 10:56 »
Εγω παντα πατουσα το Εμφάνιση μη αναγνωσμένων οποτε δεν μου κανει διαφορα και για τους νεους του φορουμ πιστευω πως ετσι ειναι καλυτερα.Οι λιγο παλιοτεροι θα την βρουμε την ακρη οποτε δεν εγινε και τιποτα φοβερο

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1108 στις: Ιουλίου 29, 2012, 11:25 »
Έτσι πως έγινε,ποτέ δεν μένεις αδιάβαστος διότι σε πάει εκεί που είχες διάβαση τελευταία~
Πιστεύω πως θα μειωθούνε λίγο τα μηνύματα για αρχή!!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1109 στις: Ιουλίου 29, 2012, 11:53 »
Βρε παιδιά τα chat οι συναντήσεις ,οι αγορές , οι πωλήσεις κ.λ.π. καλώς να μην εμφανίζοντα στα προς συζήτηση θέματα κάτω.

Αλλά οι ψηφοφορίες για ποιό λόγο να μην εμφανίζονται.

Είναι ένα θέμα που πολλές φορές θέτει ενδιαφέροντα ερωτήματα και κεντρίζει το ενδιαφέρον παλαιών και νέων ατμιστών να
λάβουν μέρος και αρκετές φορές βγαίνουν χρήσιμα συμπεράσμα από αυτές.

Θα μπορούσε να μεταφερθεί σε κάποια άλλη ενότητα και τα ερωτήματα  να ελέγχονται από κάποιο συντονιστή,  ως προς την
σοβαρότητά τους πριν βγούν για ψηφορία.



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem