vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

357 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, Jorge, camber, manoslykos

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1110 στις: Ιουλίου 29, 2012, 12:27 »
 :hmmm: θα το κοιτάξουμε. Τελευταία όντως έχουμε αρκετά καλά θέματα εκεί και λιγότερο χαβαλέ από ο,τι παλιά. Θα πρέπει όμως και τα μέλη να είναι πιο προσεκτικά στα off topic. Ίσως κάποια Θέματα χρειαστούν ένα "κούρεμα" από τα τελείως άσχετα μηνύματα.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1111 στις: Ιουλίου 29, 2012, 13:01 »
το κλικ στον τιτλο του θεματος στα Τελευταια θεματα να πηγαίνει στο τελευταίο μηνυμα, ειναι πολύ πιο ευκολο το κλικ σε τιτλο που έχει μεγάλο πλάτος παρά στο εικονιδιο
δεξια που είναι πολύ μικρό

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1112 στις: Ιουλίου 29, 2012, 13:16 »
Εγώ νομίζω ότι είναι θέμα συνήθειας.

Μόλις το συνηθίσουμε το ποντίκι θα πηγαίνει στο τελευταίο εικονίδιο.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1113 στις: Ιουλίου 29, 2012, 13:43 »
Τουλάχιστον να μην αλλάζει συνεχεια ο τρόπος χρήσης.
Ο συγκεκριμενος βεβαια είναι εντελώς δυσλειτουργικός, δηλ. πατώντας αυτό που είναι τοσο ευμεγεθες που σου λέει "πατησέ με!"
πηγαίνεις αλλου απο εκεί που περιμένεις, αλλά τελος πάντων...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1114 στις: Ιουλίου 29, 2012, 13:46 »
Δυστυχώς, παιδιά δεν μπορώ να επέμβω στο layout.  :-\
Στο iPad που είμαι αυτή τη στιγμή το βελάκι απέχει πολυ από τα υπόλοιπα και το πετυχαίνω με το δάχτυλο πανεύκολα.

Ένα πλεονέκτημα ακόμα σε σύγκριση με τα παλιά "Πρόσφατα θέματα" είναι το ότι αναφέρεται και ο πίνακας στον οποίο δημοσιεύονται τα θέματα, πράγμα πολύ βοηθητικό σε περιπτώσεις όπου π.χ. ο τίτλος του θέματος για έναν ατμοποιητή υπάρχει και σαν ανακοίνωση στον πίνακα κάποιου εμπόρου αλλά και στις κριτικές προϊόντων.  ;) Κι αυτό είχε ζητηθεί παλιότερα από μέλη του φόρουμ.

-------------

Τόση ώρα κοίταζα αρκετές από τις ψηφοφορίες της πρώτης σελίδας των περιεχομένων τους, που είναι και πιο επίκαιρες από άποψη συμμετοχής. Πολύ λίγα τα off topic και σωστό κλίμα. Είχε δίκιο ο παππούς.  :thumpup:

Οι Ψηφοφορίες έγιναν υποπίνακας του "Συζήτηση για το ηλεκτρονικό κάπνισμα". Μετράνε τα μηνύματα, δε θα είναι "χαλαρό" θέμα και θα φαίνονται οι τελευταίες απαντήσεις στα Πρόσφατα θέματα.  :)

Το πολύ πολύ αν κάποιο θέμα παρεκτρέεται σε μεγάλλο βαθμό, θα μετακομίζει στα ανένταχτα. Σε εκείνα δεν πρόκειται να αλλάξει το καθεστώς.


Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1115 στις: Ιουλίου 29, 2012, 13:51 »
Επειδή γυροφέρνοντας στις διάφορες ενότητες και συζητώντας σε συναντήσεις με συνατμιστές είδα ότι υπάρχουν αρκετοί που ατμίζουν
μηδενική νικοτίνη,προτείνω και εγώ στους συντονιστές να υπάρχει μία ενότητα όπου θα γράφουν μόνο ατμιστές που ατμίζουν μηδενική
νικοτίνη για κάποιο χρονικό διάστημα (1 μήνα ας πούμε)  όπου θα πειγράφουν την εμπειρία τους πως ξεκίνησαν με τι η.τ. πως εξελίχθηκε
η πορεία τους σε ml και mg και με τι ηλεκτρονικά τσιγάρα και ατμοποιητές.

Πιστεύω πως θάναι ένα καλό βιλίο να διαβάζουμε όλοι μας να τους συγχαίρουμε και να προσπαθούμε να τους μοιάσουμε.

Θα μου πεί κάποιος υπάρχει η ενότητα (κατηγορία φλωρέξ) αλλά σε αυτή πιο πολύ χαβαλές γίνεται παρά ακούγονται ή διαβάζονται
σοβαρές απόψεις.

Γιώργο, ορμώμενος από το παραπάνω, θα ήθελα να καταθέσω την προσωπική μου άποψη η οποία απευθύνεται σε όλα τα μέλη και όχι σε σένα.
Όπως θα μπορείτε να διακρίνεται το θέμα "ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!" βρίσκεται σε πίνακα που δεν έχει χαλαρό συντονισμό http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1740.0.html .
 Παρ όλες τις προσπάθειες που έχουν γίνει από την Σ.Ο. του φόρουμ, να κρατήσει αυτό αλλά και άλλα θέματα καθαρά δεν απέδωσαν, γιατί οι απόψεις περί χουντικού καθεστώτος κλπ κλπ δεν το επέτρεψαν.
Ποιος ο λόγος λοιπόν να γίνει πραγματικότητα η πρότασή σου και άλλες προτάσεις συνατμιστών, εφόσον μόνοι μας δεν μπορούμε να τηρήσουμε αυτό που ζητάμε;;;
Για να γεμίζει το φόρουμ θέματα για χαβαλέ;;; ή για να έχει περισσότερη δουλειά η Σ.Ο. που έχει καταντήσει η καθαρίστρια του φόρουμ και την ακούει από πάνω;;
Για παράδειγμα, το μνμ αυτό που διαβάζεται θα μπορούσα να το γράψω στο νήμα "Στόχος μου είναι η πλήρης διακοπη ολων των εισπνεόμενων..." όπου και το έγραψε το μέλος papoys και θα ήταν εκτός θέματος.
Δεν το έκανα όμως, πήρα ένα κομμάτι από το μνμ και κάνοντάς το copy & paste εδώ, έδωσα την απάντηση την οποία διαβάζεται.
Τι θέλω να πω με το παραπάνω. Τρόποι να μην χαλάμε ένα θέμα υπάρχουν πολλοί, θέλουμε στην πραγματικότητα να τους εφαρμόσουμε ή δεν μας νοιάζει και ας γκρινιάζουμε μετά.


Και κάτι τελευταίο.
Ο τίτλος αυτού του νήματος είναι "Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.", όχι τι μου αρέσει ή τι με βολεύει εμένα. Αξιολογήστε και τεκμηριώστε αυτά που γράφετε (την άποψή σας) για το καλό του φόρουμ και όχι για να βολεύει εσάς.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1116 στις: Ιουλίου 29, 2012, 14:41 »
Γιάννη εγώ πιστεύω ότι στο φόρουμ υπάρχουν περισσότερα σοβαρά άτομα από όσα πιστεύουμε. :yes:

Θεωρώ όμως ότι τους τελευταίους μήνες τα προς συζήτηση θέματα από μόνα τους σε παρέπεμπαν να κάνης χαβαλέ παρά να κάτσης να
γράψης κάτι σοβαρό αφού και να γραφόταν κάτι σοβαρό λίγοι του έδιναν σημασία και ακολουθούσε τον κατηφορικό δρόμο προς το
αρχείο στα προς συζήτηση θέματα.

Κυριαρχούσαν τα θέματα χαβαλέ και κάποια άλλα θέματα για τα οποία δεν θέλω να αναφερθώ και τα οποία με παρέπεμπαν και μένα
όπως και τους περισσότερους να ασχολούμαστε μόνο με χαβαλέ ξεφεύγοντας από τον σκοπό του φόρουμ ο οποίος πιστεύω πως είναι
το η.τ.

Τον τελευταίο καιρό έβλεπα συνατμιστές και συνατμίστριες τους οποίους θαύμαζα για τη σοβαρότητά τους και για τις σωστές και τεκμηριωμένες απαντήσεις που μου είχαν δώσει στο παρελθόν να το έχουν ρίξει και αυτοί στο χαβαλέ πιθανόν σκεπτόμενοι όπως και εγώ.

Ας ελπίσουμε αυτό το απότομο κρύο ντουζ που μας επέβαλε ο admin  να μας συνεφέρει. :) :)

Όχι βέβαια να αφήσουμε και τελείως στην μπάντα το χαβαλέ αυτό δεν το αντέχω προσωπικά  αλλά με μέτρο εκεί και όταν πρέπει. :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1117 στις: Ιουλίου 29, 2012, 14:58 »
Συμβαίνει και το αντίθετο όμως: Σε θέματα που φαίνονται "ελαφρά" να γίνονται πολύ ωραίες συζητήσεις! Και τις χάνω  :wall: π.χ. : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8829.0.html Τις χάνω μέσα στη μανούρα που δημιουργείται σε κάποια θέματα που ζήτημα να ενδιαφέρουν το 10% των ατμιστών κάποιες φορές, αλλά και λόγω της διαχείρισης σε τεχνικά και άλλα θέματα.
Το κακό είναι ότι τις χάνουν και πολλά μέλη που όταν βλέπουν καυγά, απορροφούνται εκεί (λογικό είναι) με αποτέλεσμα να αποκομίζουν μια κακή εμπειρία από τους συμμετέχοντες και ίσως και από το φόρουμ γενικότερα.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1118 στις: Ιουλίου 29, 2012, 15:20 »
Πράγματι επειδή όταν δεν γράφω διαβάζω είναι ένα θέμα που το βρήκα κάποια μέρα τυχαία και διαβάζοντάς το με συνεπήρε

πάρα  πολύ. :thumpup: :thumpup:

Θα το πρότεινα σε όποιον έχει όρεξη να το διαβάσει ειδικά τις πρώτες σελίδες όπου υπάρχουν φοβερές εγγραφές.

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1119 στις: Ιουλίου 29, 2012, 21:30 »
Θα ήθελα στα τελευταία θέματα να εμφανίζονται όλα τα θέματα.

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1120 στις: Ιουλίου 29, 2012, 21:43 »
Ίσως θα μπορούσαν να εμφανίζονται 2 πίνακες τελευταίων θεμάτων.
Ο πρώτος με καμιά 10αριά εγγραφές σε "σοβαρά" θέματα και από κάτω ένας δεύτερος με λιγότερες εγγραφές σε "χαλαρά"

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1121 στις: Ιουλίου 29, 2012, 21:46 »
Καλό θα ήταν όπως υπάρχει το κουμπί bravo  να υπάρχει και το ακριβώς αντίθετό του. Κουμπί διαφωνίας.  Έτσι δεν θα χρειάζεται να γράφουμε συνέχεια κατεβατά σε κάτι που διαφωνούμε και να αρχίζουν οι εντάσεις. Με ένα απλό κλικ δηλώνεις την διαφωνία σου χωρίς πολλά πολλά λόγια που κουράζουν τελικά και αποσυντονίζουν.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1122 στις: Ιουλίου 30, 2012, 03:20 »
Υπάρχει κάτι τέτοιο, το karma για τα μηνύματα (όχι για τα μέλη) που δίνουν θετικούς ή αρνητικούς ψήφους
Πίστεψέ με όμως, όπου το είδα να εφαρμόζεται, μετά από λίγο καιρό είχαν πλακωθεί όλοι μεταξύ τους  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1123 στις: Ιουλίου 30, 2012, 03:24 »
Γι' αυτό και δεν το έχω βάλει.  :))

Παιδιά, τα τελευταία θέματα σουλουπώθηκαν αρκετά από ό,τι βλέπετε. Ας είναι καλά ο AeXoS.  :respect:
Αύριο θα δοκιμάσουμε κάποιες μικρές αισθητικές αλλαγές και θα καταλήξουμε στο τελικό αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1124 στις: Ιουλίου 30, 2012, 07:37 »
Καλό θα ήταν όπως υπάρχει το κουμπί bravo  να υπάρχει και το ακριβώς αντίθετό του. Κουμπί διαφωνίας.  Έτσι δεν θα χρειάζεται να γράφουμε συνέχεια κατεβατά σε κάτι που διαφωνούμε και να αρχίζουν οι εντάσεις. Με ένα απλό κλικ δηλώνεις την διαφωνία σου χωρίς πολλά πολλά λόγια που κουράζουν τελικά και αποσυντονίζουν.

Καλή η σκέψη σου Αίολε αλλά από την άλλη όταν διαφωνείς πρέπει να γράψης νομίζω και που διαφωνείς και να προτείνης αυτό που εσύ νομίζης ότι πρέπει

να γίνει.

Ένα απλό διαφωνώ είναι χειρότερο και περισσότερες διαφωνίες θα έφερνε,περισσότερες εγγραφές παρά θα συμμάζευε.

Ας πούμε όπως στην περίπτωσή μας αν πατούσα διαφωνώ θα έβγαινες να μου πείς σε τι διαφωνείς και θα έπρεπε να γράψω τα παραπάνω . :yes: :yes: :yes:

 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem