vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

155 επισκέπτες, 2 χρήστες
Parolos, manoslykos

Twitter

Clearomizer crystal 2.0 (τύπου C4+ με αποσπώμενη και ανταλλάξιμη κεφαλή φιτιλιού-αντίστασης)

Δεν θα μπορέσω να σου προτείνω κάποια, γιατί οι παρτίδες συνεχώς αλλάζουν και πλέον
έχουμε χάσει τη "μπάλα"  :)) :)) Να κοιτάξεις όμως να είναι καλής ποιότητας το φιτίλι
και να γράφει την ονομαστική Ω αντίσταση επάνω.
Καταστήματα θα βρεις πολλά που έχουν ασχέτως αν μερικά την ονομάζουν κατά τον πωλητή-
προμηθευτή τους.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας

Ποιος ειναι ο  μέσος χρόνος διάρκειας μιας αντιστασης?
Αυτη που εχω ειναι noname, εχεις να μου προτεινεις καποια?

Εμενα με 1-2ml την ημερα μου κρατουσαν 20-30 μερες (1,8ωμ χρησιμοποιουσα που κρατανε καπως λιγοτερο απο τις 2,4ωμ που εχεις εσυ).
Αρα με την καταναλωση σου ανετα πρεπει να βγαζεις 10 μερες.
Βεβαια καθε 7-10 μερες ελυνα τον ατμοποιητη και μπανιο σε οινοπνευεμα και dry burn η αντισταση.
Συγκεκριμενα ειχα ce4 v2 crystal με μακριες κεφαλες που τις ειχα κανει κοντες, αγορασμενο απο Fabvape (και τις ανταλλακτικες κεφαλες απο εκει).

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Sorry παίδες, αλλά έχω ψιλομπερδευτεί.
Αυτός εδώ http://www.nobacco.gr/el/productsgr/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81/epsilon/01-01-0728-atomizer-ego-epsilon-2-4-ohm
δεν είναι ίδιος με αυτόν; http://www.alterego.gr/accessories/clearomizers/alter-ego-ce5-redux-coil.html
Γιατί μιλάμε για CE4 και CE5; :hmmm: Δηλαδή στον έψιλον της nobacco μπορούμε να βάλουμε τους clear του alter! Έτσι δεν είναι; (γιατί αν δεν είναι... την πάτησα :-\ ).
edit: σόρρυ, λάθος τόπικ


Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Ευχαριστώ Γιάννη (απ' ότι φαίνεται θα διευκρινιστεί σύντομα από μένα :eyesplash: )

Αποσυνδεδεμένος mars76

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Δυστυχώς και οι 2 crystal που αγόρασα από κατάστημα της Θεσσαλονίκης, κατέληξαν στα σκουπίδια στις 2-3 μέρες λόγω διαροών >:(
Μιλάμε όμως για κατάσταση του να ξυπνάς το πρωί και να βρίσκεις το γραφείο γεμάτο υγρά και τον crystal άδειο...

Και το ίδιο μου έχει συμβεί με 2 απ τους συνολικά 3 epsilon της nobbaco...

Εντάξει, δεν είναι πολλά τα 6-7 ευρώ που κοστίζουνε, αλλά μιλάμε για συνολικά 25  ευρώ πεταμένα μέσα σε 2 μήνες κι όλα λόγω διαροών... Και τρέχα μετά να δώσεις ξανά μανά άλλα πόσα λεφτά να πάρεις καναν Τ2 ή vivi nova για να χεις να ατμίσεις

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
απο που ειδες οτι φευγει το υγρο?
απο πανω η απο κατω? το εχεις προσδιορισει?
μηπως δεν εσφιξες καλα το καπακι να κανει εφαρμογη με το σιλικονακι ?
παραξενο.......ειδικα να στο κανει σε ολους.  :hmmm:
εχω τετοιους χιλιοδουλεμενους και χιλιοεπισκευασμενους απο τον περασμενο μαιο αν θυμαμαι καλα...και τετοιο προβλημα δεν ειδα ποτε........!!!
εκτος απο κανα δυο φορες που το φυτιλι μου ηταν μουφα.......αλλα μετα απο ''επισκευη''.

Αποσυνδεδεμένος mars76

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Σε όλους στο κάτω μέρος... Ειδικά στους 2 crystal σε κάθε τζούρα αναγκαζόμουν να σκουπίζω το κάτω μεταλικό κομμάτι με χαρτοπετσέτα...
Και τους άνοιξα και τους ξανάδεσα σφιχτά και προσεκτικά... Αλλά καμία απολύτως αλλαγή

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ' ότι κατάλαβα έχεις διαρροές από την ένωση του tube με τη μεταλλική βάση.
Αν ναι, κάνε το παρακάτω.
Ξεβιδωσε το drip tip, στησε όρθιο τον ατμοποιητη σε μια σταθερή επιφάνεια και πίεσε με δύναμη να κουμπωσει όσο καλύτερα γίνεται το tube στη βάση του.
Όταν ξαναβιδωσεις το drip tip βιδωσε μέχρι το σημείο που θα βρεις αντίσταση κι οχι μέχρι να ακουμπήσει τελείως στο tube.
Είχα κι εγώ μια φορά διαρροές χαμηλά που λες κι έφταιγε ότι το drip tip για να μπει μέχρι κατω, σήκωνε μόνο του το tube κατα 1 χιλιοστο και παρόλο που δεν ηταν ιδιαίτερα ορατό είχα διαρροές.

Αποσυνδεδεμένος sao

  • **
  • 143
Επιβεβαιώνω το Nemesis. Ακριβώς το ίδιο είχα πάθει κι εγώ, όταν τους χρησιμοποιούσα και λύθηκε με παρόμοιο τρόπο (με βγαλμένο επιστόμιο τον πίεζα ανάμεσα σε δείκτη και αντίχειρα μέχρι να νοιώσω ένα σχεδόν ανεπαίσθητο κλικ -όχι από τα κόκκαλα συνήθως :D ).
 Αν είναι πάνω-πάνω στα σκουπίδια ;D , απολύμανέ τους, κάνε ό,τι περιγράφει ο Nemesis και θα έχεις απολύτως λειτουργικούς ατμοποιητές.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Μερικές φορές, ειδικά με μερικά υγρά και σε ορισμένες παρτίδες CΕ4+ Crystal δημιουργούνται μικρορωγμές στην ένωση του πλαστικού tube με τη μεταλλική βάση που δεν φαίνονται εύκολα με το μάτι με αποτέλεσμα να παρατηρούνται μικροδιαρροές...
Moυ έχει τύχει σε CΕ4+ Crystal THOR και αναγκάστηκα να αλλάξω tube (μου το έδωσε δωρεάν το κατάστημα που τον αγόρασα)...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2013, 03:20 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος pavlos0160

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
Μολις εβαλα τον CE4 Thor αλλα δεν ρουφαει ειναι σαν να ειναι μπουκωμενο....Γιατι ??

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Μήπως έχεις βάλει πολύ υγρό και μπούκωσε

Αποσυνδεδεμένος pavlos0160

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
Τον αδιασα λιγο ειναι μεχρι το 1.4μλ το υγρο αλλα παλι το ιδιο....Τι μπορει να φταει?

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
έχει υγρό
οπότε φύσα απο κάτω με βγαλμένο το πιπάκι να ξεμπουκώσει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499157 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109048 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy