vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

74 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Buliwyf, grag, chkontog, Αράπης, camber

Twitter

Clearomizer crystal 2.0 (τύπου C4+ με αποσπώμενη και ανταλλάξιμη κεφαλή φιτιλιού-αντίστασης)

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Εχω τον crystal περιπου 10 μερες με την 1.8 αντισταση επανω που εδω και 2 μερες οταν την μετραω δειχνει 1.4   :wall: :wall:
Εχει καποιος καμμια ιδεα πως απο 1.8 να εγινε 1.4?????????
ήταν όντως 1,8 από την αρχή? την είχες μετρήσει?
πάντως είναι γεγονός πως οι αντιστάσεις αν πιάσουν μάκα πάνω αλλάζουν....το έχω παρατητήσει κι εγώ.

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
@papous
Το ιδιο με εσενα εκανα και εγω !! Μολις δεν τραβαγε ετρωγε σουτ .Δεν χρειαζεται να μετρησεις αντισταση αμα δεν τραβαει .

@lemy
Ναι την ειχα μετρησει απο την αρχη και κατα την διαρκεια των 10 ημερων και εβγαινε 1.8 .
Εδω και 2 μερες εβλεπα και "ετρωγε " το υγρο πιο γρηγορα και μετρησα και ειδα οτι εχει γινει 1.4!!!

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Εχω τον crystal περιπου 10 μερες με την 1.8 αντισταση επανω που εδω και 2 μερες οταν την μετραω δειχνει 1.4   :wall: :wall:
Εχει καποιος καμμια ιδεα πως απο 1.8 να εγινε 1.4?????????
Εγω ξερω οτι οσο μακα πιανει τοσο μεγαλωνει η αντισταση.Τωρα πως εγινε αυτο  :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
1ον Να ευχαριστησω οσους απαντησαν για τον καθαρισμο του Crystal. Δικα μου συμπερασματα. Αν πιασει μακα δεν καθαριζεται, ουτε dry-burn παιρνει, ουτε βγαινει με καποιο τροπο. Πας για αλλαγη φυτιλοαντιστασης με το χερι η οποια ειναι σχετικα ευκολη μεν (το εκανα αρκετα γρηγορα και για πρωτη φορα), δεν αξιζει τον κοπο δε, βαζεις αλλη.

2ον και σημαντικοτερο. Απο αυτα που εχω δει μεχρι στιγμης υπαρχουν διαφορετικες ποιοτητες ανταλλακτικων κεφαλων!

Αυτες που εχω πεσει μεχρι στιγμης ειναι

1) οι κεφαλες απο Nobacco. Τα φυτιλια του ειναι τυλιγμενα και φαινονται πολυ καλης ποιοτητας και το μεγαλο και το μικρο. Εξαιρετικη αποδοση, αλλα ειναι αυτη που νωριτερα στο νημα ελεγα οτι παρεδωσε στις 4-5 ημερες

2) οι κεφαλες απο αλλη εταιρεια. Το χοντρο φυτιλι ειναι ξετυλιγμενο και οταν το πιανεις φευγουν ινες και το μικρο φαινεται πολυ σκληρο και με πολυ μικρη απορροφητικοτητα. Αυτος ηταν πιο κατω στην αποδοση αλλα μου φαινεται να κραταει περισσοτερο.

Αυτα μεχρι στιγμης, να πω πως ειδικος στα φυτιλια δεν ειμαι και η εμπειρια μου ειναι απο μια ανταλλακτικη κεφαλη απο τον εναν και μια απο τον αλλον, αλλα εσπευσα να το τονιζω γιατι μεσα στο νημα αυτον προφανως ο ενας μιλαει για τον εναν, ο αλλος για τον αλλο και αλλος προφανως για καποιον τριτο, ΔΕΝ ειναι ολοι ιδιοι!

Θα συμφωνήσω σε όσα λες και ειδικά για την ποιότητα του φιτιλιού.
Όμως δεν μπορούμε να ξέρουμε από ποια παρτίδα είναι καλά, αυτό
έχει σαν αποτέλεσμα να ακούγονται και γνώμες περί μη ικανοποιημένων
χρηστών ειδικά με οσμή πλαστικού. Αν πάντως βρεις καλή παρτίδα
σε κεφαλές παίρνε από κει εξάλλου μικροδιαφορές στις τιμές παντού
θα υπάρχουν, αλλά η ποιότητα με το μάτι δεν είναι ελέγξιμη!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ξέρω αν έχει τύχει σε άλλων αλλά αυτός ο ατμοποιητης εκτός ότι έχει 15 διαφορετικά ονόματα βγαίνει πλέων και με μικροδιαφορές οι οποίες θα μπορούσαν να αναφερθούν και ως μικροβελτιώσεις  δέστε τι πήρα εγώ
Ο επάνω είναι η νέα έκδοση ας πούμε :hmmm:

Ο δεξιός είναι η νέα έκδοση

Δεν τον έχω δοκιμάσει τον καινούριο ακόμα για να εκφέρω γνώμη, όταν τον δοκιμάσω θα σας πω.
Αυτό που μ΄ενόχλησε εμένα είναι ότι εκεί που πάμε να πούμε ότι βρήκαμε κάτι καλό και σε συμφέρουσα τιμή το καταργούν και βγάζουν κάτι εντελώς διαφορετικό  :angry_orange:   
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2012, 22:44 από georgevtrs »

Όντως είναι διαφορετικοί ως προς το δακτυλίδι που όπως φαίνεται είναι σε γρέζι για
να το κρατάς και να ανοίγει ευκολότερα στο στρίψιμο για άνοιγμα του tube από το σπείρωμα :hmmm:
Βλέπω και διαφορές στην αντίσταση στη βάση ή κάνω λάθος  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Όλος ο εσωτερικός κορμός είναι διαφορετικός και η ανταλλακτική αντίσταση, μια προς το καλό  διαφορά που είδα με το μάτι όταν τον κοίταξα από κάτω είναι ότι είναι ποιο ανοικτός και μάλλον θα έχει ποιο εύκολη τζούρα αυτό θα σας το πω αύριο που λέω να τον τεστάρω. 

Γιώργο από που τον πήρες ? αν μπορείς να ανεβάσεις και φωτογραφίες από το κάτω μέρος της αντίστασης να δούμε διαφορές  :o :o

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9601
  • Φύλο: Άντρας
Όλος ο εσωτερικός κορμός είναι διαφορετικός και η ανταλλακτική αντίσταση, μια προς το καλό  διαφορά που είδα με το μάτι όταν τον κοίταξα από κάτω είναι ότι είναι ποιο ανοικτός και μάλλον θα έχει ποιο εύκολη τζούρα αυτό θα σας το πω αύριο που λέω να τον τεστάρω.
Εντελώς διαφορετικός σε όλα θα έλεγα. Πρόκειται όμως για νεότερη έκδοση ή απλά για μια άλλη έκδοση από έναν άλλο κατασκευαστή ?

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Γιάννη sorry που δεν απάντησα εχθές είχα βγει of line, τον δεύτερο των πήρα από τοπικό κατάστημα δεν νομίζω να μου πει από που τους προμηθεύεται, αλλά θα κάνω μια προσπάθεια  ;)

Επίσης ξέχασα να σας πω ότι από την δοκιμή που έκανα με κεφαλή στα 1,8Ω έχει το κλασικό καλό μπόλικο και ζεστό ατμό, η κεφαλή επειδή είναι ποιο ψιλά πράγμα που φαίνεται στην πρώτη φωτογραφία μπορείς να τον γεμίσεις μέχρι επάνω 1,6ml χωρίς να πλημμυρίσεις την κεφαλή και μετά να θέλει φύσημα  ;) και ναι έχει ποιο ελεύθερη τζούρα πολύ καλό αυτό  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 07, 2012, 22:51 από georgevtrs »

Αποσυνδεδεμένος peris72

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • !!! LOL !!!
    • Ένα μικρό καθημερινό κέρδος ;-)
Μου φαίνεται ένα σκαλοπάτι πιο πάνω σαν κατασκευή, όμως έχει σημασία το φιτίλι που φοράει στην τελική.
Με την άλλη έκδοση δεν έχω κανένα πρόβλημα, ίσα ίσα το αντίθετο, αλλά βλέποντας αυτή την έκδοση, σκέφτομαι το θετικό: Πιο άνετο γέμισμα στα 1.6


Αν μπορείς να πεις 2 πράγματα σχετικά με το πόσο ζεσταίνετε σε σχέση με τον άλλον σε απανωτές τζούρες και το αν έχει γρηγορότερη κατανάλωση υγρού.


Γενικότερα επίσης αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το καθάρισμα κ.λ.π.


Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Είμαι από τις 22 Ιουλίου 2012 με την ίδια κεφαλή (2.8Ω), με μέτρια χρήση, πάντα με το ίδιο υγρό (50VG/50PG) με αποσυναρμολογιση και πλύσιμο όλων των κομματιών με σοδόνερο μια φορά την εβδομάδα με μοναδικό "πρόβλημα" την μεγάλη κατανάλωση....

Γιάννη sorry που δεν απάντησα εχθές είχα βγει of line, τον δεύτερο των πήρα από τοπικό κατάστημα δεν νομίζω να μου πει από που τους προμηθεύεται, αλλά θα κάνω μια προσπάθεια  ;)
Γιώργο στο θέμα που ανέφερες χθες και είδα με έκπληξη όπως και εσύ, σήμερα ήρθε και άλλη περίπτωση να με εκπλήξει.
Είδα και άλλη παραλλαγή του ce4+ V3 και η οποία είναι πολύ χειρότερη από ότι είχα φανταστεί με κατασκευαστικά λάθη που σίγουρα θα προβληματίσουν ή θα αμαυρώσουν την υπόληψη του κατά τα άλλα αρκετά αξιόπιστου ce4+ V3 crystal.
O rings ψιλούλια και κούμπωμα του άξονα με το tube τέτοιο που ξεβίδωνε πιο εύκολα αυτό από ότι από τη μπαταρία :o :o
Οι πολλές παραλλαγές από διαφορετικούς κατασκευαστές μάλλον θα κάνουν πολλούς να προβληματιστούν  :yes:

Είμαι από τις 22 Ιουλίου 2012 με την ίδια κεφαλή (2.8Ω), με μέτρια χρήση, πάντα με το ίδιο υγρό (50VG/50PG) με αποσυναρμολογιση και πλύσιμο όλων των κομματιών με σοδόνερο μια φορά την εβδομάδα με μοναδικό "πρόβλημα" την μεγάλη κατανάλωση....

Μεγάλη κατανάλωση σημαίνει και πολύ "ντουμάνι" ..... καλά είναι  ;)

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Μεγάλη κατανάλωση σημαίνει και πολύ "ντουμάνι" ..... καλά είναι  ;)

Απλώς τον συγκρίνω με τον Τ2 που χρησιμοποιώ παραλλήλα ο οποίος έχει αρκετά καλό ντουμάνι -σίγουρα κατώτερο βέβαια του Crystal- με λιγότερο από τη μισή κατανάλωση...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823493 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114497 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 13, 2024, 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506460 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8813 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154333 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568275 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243371 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293596 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1600 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762305 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem