vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

144 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, grag, camber

Twitter

Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #135 στις: Μαρτίου 11, 2013, 00:52 »
Ως κρυσταλλικη μεντα καταλαβαινω τους κρυσταλλους μεντας που μπορουν να διαλυθουν μεσα στη βαση και εχουμ υγρο μεντας.
Νικη το υγρο που πηρες εχει γευση μεντας?Μπορεις να μας δωσεις μια φωτογραφια να δουμε το μπουκαλακι?

Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #136 στις: Μαρτίου 11, 2013, 01:05 »
Παιδιά, ναι, τώρα που μεταφέρθηκε το θέμα μου εδώ, είδα ότι ήδη το έχετε συζητήσει.  Μιλάω κι εγώ για αυτό το stand στο carefour.   smoka η γεύση δεν είναι καθόλου μέντα (σίγουρα, γιατί δεν μ'αρέσει καθόλου).  Και, ναι, μάλλον μιλάμε για κρυστάλλους μέντας.  Το σάιτ τους είναι αυτό http://www.steam-ecig.com/ για να δεις τα μπουκαλάκια, γιατί αυτό που πήρα ήταν με προσφορά και δεν έχει ετικέτα. Έχει ξανασυζητηθεί το θέμα.  Οι απορίες μου ωστόσο παραμένουν.  Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #137 στις: Μαρτίου 11, 2013, 01:51 »
ΜΕ τα συγκεκριμένα υγρά έχω υποψίες ότι κάτι τρέχει.
Καταρχήν, δεν έχουν όλα χτύπημα, ούτε όλα το ίδιο χτύπημα. Θα έλεγα ότι υπάρχουν μηδενικά, 9ρια και 18ρια.
Κάτι που θα δικαιολογούνταν αν είχαν flash (που δεν το νομίζω, γιατί είχαν κανονικό χτύπημα νικοτίνης) ή νικοτίνη.

Ο πωλητής τους ΟΜΩΣ ορκίζεται ότι έχουν μόνο νερό, φυτική γλυκερίνη και άρωμα. Ως απόδειξη μου έδειξε την ετικέτα του μπουκαλιού που τα αναφέρει.
Στις δε ενστάσεις μου ότι δεν μπορεί η γλυκερίνη από μόνη της να έχει χτύπημα απάντησε ότι έχω μείνει πολύ πίσω και ότι υπάρχουν νέες τεχνολογίες (που δίνουν χτύπημα)
Οταν λοιπόν σε κοροιδεύουν έτσι κατάμουτρα για κάτι που δεν υπάρχει καν λόγος, τότε σαφέστατα αίρεται η όποια καλοπροαίρετη εμπιστοσύνη μπορεί να είχα στο συγκεκριμένο έμπορο.


Το πρώτο που σκέφτομαι είναι τι θέλει να κρύψει και γιατί. 

Αποσυνδεδεμένος Tasos1983

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • Νεος Ατμιστης
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #138 στις: Μαρτίου 11, 2013, 02:12 »
Παιδια σταματηστε να παίρνεται υγρα ατμισης από όπου ναναι δόξα το θεο υπαρχουν παρα πολλά μαγαζιά και προϊόντα που αναφέρονται μεσα στο φόρουμ  ,τα οποια εχουν πολλυδοκιμασμενα υγρα από όλους μας για να μην έχετε τέτοιου ειδους προβλήματα

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #139 στις: Μαρτίου 11, 2013, 02:13 »
Παιδιά, ναι, τώρα που μεταφέρθηκε το θέμα μου εδώ, είδα ότι ήδη το έχετε συζητήσει.  Μιλάω κι εγώ για αυτό το stand στο carefour.   smoka η γεύση δεν είναι καθόλου μέντα (σίγουρα, γιατί δεν μ'αρέσει καθόλου).  Και, ναι, μάλλον μιλάμε για κρυστάλλους μέντας.  Το σάιτ τους είναι αυτό http://www.steam-ecig.com/ για να δεις τα μπουκαλάκια, γιατί αυτό που πήρα ήταν με προσφορά και δεν έχει ετικέτα. Έχει ξανασυζητηθεί το θέμα.  Οι απορίες μου ωστόσο παραμένουν.  Ευχαριστώ


Λοιπον με τους κρυσταλλους μεντας εχουμε γευση μεντας.Οποτε σε καμια περιπτωση δεν υπαρχει κατι τετοιο μεσα στο υγρο.Τωρα  να μην εχει και ετικετα...δεν το εμπιστευομαι σε καμια περιπτωση.Και η σελιδα ειναι και πολυ φτωχη και αντιεπαγγελματικη.Μακρυα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #140 στις: Μαρτίου 11, 2013, 03:14 »
Παιδια σταματηστε να παίρνεται υγρα ατμισης από όπου ναναι δόξα το θεο υπαρχουν παρα πολλά μαγαζιά και προϊόντα που αναφέρονται μεσα στο φόρουμ  ,τα οποια εχουν πολλυδοκιμασμενα υγρα από όλους μας για να μην έχετε τέτοιου ειδους προβλήματα

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αυτό που λες είναι αυτονόητο. Από τα καταστήματα του φόρουμ αγοράζω πλέον αποκλειστικά. Ισως θεωρώντας το αυτονόητο δεν διευκρίνισα ότι σαφέστατα και δεν θα αγόραζα ποτέ από το συγκεκριμένο κατάστημα, αλλά από περιέργεια έριξα μια ματιά. Ισως γιατί με κέντρισε που άκουσα περνώντας τον πωλητή να λέει σε έναν πελάτη οτι κανένα υγρό τους δεν έχει νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος timeco

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #141 στις: Ιουλίου 02, 2013, 15:26 »
Για να δούμε αυτό http://www.esmoke.gr/nicohit.htm  :hmmm:
Το δοκίμασε κανείς?   :dontknow:
Αυτό πούχε γράψει ο Διονύσης πριν ένα χρόνο... πρόσφατα 2 άτομα που ξέρουν ότι αχολούμαι ήρθαν να με ρωτήσουν αν είναι καλό γιατί διάβασαν ότι έχει έγκριση του ΕΟΦ και δεν είναι βλαβερό σαν την νικοτίνη κτλ. ... το μόνο που ήξερα και τους είπα πως μάλλον έχει κρυστάλλους μενθόλης και πως θα το ψάξω.
Έχει κανείς νεότερα δεδομένα?? (ρωτάω γιατί μούπαν για πιστοποιήσεις ΕΟΦ και τα λοιπά...)

Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #142 στις: Αυγούστου 29, 2013, 01:56 »
Για να επαναφέρω το θέμα...τελικά υπάρχει κάποιος φίλος ατμιστής που να τον ικανοποίησε το flash της FA και να το χρησιμοποιεί μόνιμα στα DΙΥ υγρά του?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος 11100

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #143 στις: Αυγούστου 29, 2013, 09:21 »
Στείλτε ένα mail στην fa και ρωτήστε . Δεν είναι δυνατών να εχει άγνωστες ουσίες προς τον άνθρωπο που τις εισπνεει . Πάντως δεν συμφωνώ με το - δεν είναι μέθοδος διακοπής, αλλα εναλλακτική καπνίσματος. Αυτό το έβγαλαν οι έχοντες εταιρίες κλπ  . Εάν θέλεις να είναι μέθοδος διακοπής - είναι, και υπάρχουν άπειρα ποστ πως κατευαζεις σταδιακά την νικοτίνη στο 0 και μετα απλά δεν σε τραβάει . Προσωπικά μου αρέσει το ατμισμα αλλα δεν με βλέπω να ατμιζω για δεκαετίες.


S.P.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #144 στις: Αυγούστου 29, 2013, 09:43 »
Για να επαναφέρω το θέμα...τελικά υπάρχει κάποιος φίλος ατμιστής που να τον ικανοποίησε το flash της FA και να το χρησιμοποιεί μόνιμα στα DΙΥ υγρά του?  :hmmm:

Nομίζω πώς όχι  ;)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #145 στις: Αυγούστου 29, 2013, 09:51 »
Συμφωνώ με τον Θέμη.

Με τίποτα... :shock_sick_02: :sign_voithiaaaa:

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #146 στις: Ιανουαρίου 05, 2014, 11:19 »
Επαναφέρω το θέμα, σε σχέση με το Flash της FA, μιας και το έχω δοκιμάσει. Δεν έχει καμμία σχέση με χτύπημα. Αυτό που νιώθεις, είναι ένα έντονο τσίμπημα στον λαιμό σαν να σε τσιμπάνε με καρφίτσες, ή για να το θέσω αλλιώς, σαν να εισπνέεις πιπέρι. Έκανα 2-3 τζούρες και τρελάθηκα στον βήχα. Δεν άντεξα παραπάνω. Πήγε βολίδα στον νεροχύτη.

Τώρα, όσον αφορά την κρυσταλλική μέντα που αναφέρεται παραπάνω, έχω την εντύπωση ότι εννοείται η κρυσταλλική μενθόλη. Απ' όσο έχω διαβάσει στο ECF δεν έχει σχέση με την μέντα. Έχω παραγγείλει πάντως κρυστάλλους μενθόλης, καθώς και το ενισχυτικό δροσιάς που λέγεται Koolada και θα σας πω τις εντυπώσεις μου. Κάτι παρόμοιο σε έτοιμα υγρά, πρέπει να είναι το Menthol Ice και το Subzero της Halo.

Να σημειωθεί ξανά ότι δεν χρησιμοποιούμε για άτμιση υγρά ή προϊόντα που δεν είναι σημασμένα ως ατμίσιμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2014, 14:32 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #147 στις: Ιανουαρίου 05, 2014, 12:17 »
Υπάρχει και αυτήν η βάση με καφεΐνη σαν εναλλακτική λύση άλλα δεν την έχω δοκιμάσει για να ξέρω
http://www.germanflavours.de/Liquid-Base/Base-mit-Koffein.htm?SessionId=&a=catalog&p=95

Την φέρνει και ελληνικό κατάστημα
http://www.funstore.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=166

Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #148 στις: Ιανουαρίου 05, 2014, 12:23 »
Και το topic εδώ  :)

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #149 στις: Ιανουαρίου 05, 2014, 12:55 »


Καλημέρα!
Coming soon!  :)



και η νέα φρουτένια σειρά, Kick!

Ευχαριστώ,
Avalon
Συντομα υγρα χωρις νικοτινη με χτυπημα - ειχα την ευκαιρια να δοκιμασω φρουτενιο αν και η επιθυμια μου ειναι να βγει σε μηδενικη VG με υψηλη αισθηση χτυπηματος και flavorless.
Η αισθηση ιδιαιτερη - αλλα με συστατικα πιο ηπια απο νικοτινη - το σιγουρο ειναι πως ειναι μια πρωτοτυπη προταση.
Σε αναμονη για την επισημη παρουσιαση απο τον κατασκευαστη της After-8 !!!!



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246303 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572239 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1929 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8069 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 417 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326874 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8635 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298057 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827675 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511825 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios