vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

224 επισκέπτες, 1 χρήστης
kingdm

Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #120 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 16:26 »
Aυτό οφείλεται στην αύξηση της νικοτινης κι οχι στο γεγονος ότι ειναι διαλυμένη σε βάση PG.
Όσο περισσότερη νικοτίνη έχει το υγρό μας, τόσο αλλιωνεται/εγκλωβιζεται η γεύση του αρώματος που έχουμε προσθέσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2013, 18:25 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #121 στις: Φεβρουαρίου 07, 2013, 13:11 »
Για εμένα, ο ζεστός ατμός, είναι η δικιά μου αίσθηση χτυπήματος...


Από χθές το βράδυ, που το γύρισα σε φλορεξ, δεν έχω κανένα πρόβλημα και καμία στέρηση νικοτίνης  :yes:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #122 στις: Φεβρουαρίου 07, 2013, 13:14 »
Το εχω δει και εγω...
οτι ο ζεστος ατμος βοηθαει, στην αισθηση του χτυπηματος... ενας απο τους λογους που προτειμω ατμοποιητες που βγαζουν ζεστο ατμο.

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #123 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 02:01 »
Εγω παλι δν καταλαβαινω τον ζεστο ατμο απο τον κρυο.Οσους ατμοποιητες και να δοκιμασα η θερμοκρασια μου φανηκε ιδια.. :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #124 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 02:15 »
Η διαφορα θερμοκρασιας ατμου ενος eGo-C 2,4ωμ κι ενος Ce4 crystal 1,8ωμ και οι δυο πανω σε ego μπαταρια ειναι υπερβολικα μεγαλη.
Δοκιμασε τους ετσι οπως σου λεω, μετα απο 2-3 συνεχομενς τζουρες και θα το καταλαβεις σιγουρα.

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #125 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 03:55 »
Ατμιζω με 306 bridgeless.Υποθετω πως δινει ζεστο ατμο και εχω χτυπημα με χαμηλη νικοτινη αλλα εχω καποιο θεμα.Μ αρεσει τρελλα το ατμισμα που κανω με τον συγκεκρημενο αρα πιστευω πως μ αρεσει ο ζεστος ατμος χωρις να το γνωριζω. :hmmm:
Θα δοκιμασω καποια πραματα για να καταλαβω την διαφορα αυτη.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #126 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 04:06 »
Να σου πω την αληθεια συνηθεια πιστευω ειναι και η θερμοκρασια του ατμου.
Εγω στην αρχη ατμιζα με eGo-C που ο ατμος δεν προκειται να σου ερθει ποτε ζεστος.
Οταν γυρισα σε crystal ημουν ετοιμος να τον παρατησω λογω του θερμου ατμου, αλλα ειπα να του δωσω μια ευκαιρια μερικες μερες λογω του οτι μου ειχε σπασει τα νευρα ο eGo-C με καποια μικροπροβληματακια που ειχε, αλλα μετα απο 2-3 μερες τον ειχα λατρεψει το ζεστο του ατμο.
Τωρα που ειμαι με genesis που ο ατμος του ειναι χλιαρος με ξενισε τιςπρωτες μερες αλλα πλεον τον συνηθισα.
Αλλα και παλι προτιμω το ζεστο ατμο του crystal.
Αυτο παντως που λενε τα παιδια πιο πανω οτι ο θερμος ατμος βοηθα στην αισθηση του κτυπηματος το εχω νιωσει κι εγω.

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #127 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 04:13 »
Παράθεση
Αυτο παντως που λενε τα παιδια πιο πανω οτι ο θερμος ατμος βοηθα στην αισθηση του κτυπηματος το εχω νιωσει κι εγω.


Το πιστευω.Ακουγεται και λογικο.
Αλλα δεν ειναι μονο ο ατμοποιητης.Αλλα και τα wat.Και με vw ρυθμιζεις την θερμοκρασια του ατμου οπως λενε.
Οταν θα παρω το evic θα καταλαβω. ;D

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #128 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 04:46 »
Ναι, ασφαλως. Οσο πιο πολλα τα watt τοσο θερμοτερος ατμος.
Οταν ειχα πρωτοπαρει το vv, με τον crystal τον ειχα φτασει τοσο θερμο τον ατμο που δεν ατμιζοταν πλεον (ειχα φτασει και 10+ watt βέβαια)  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2013, 04:52 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1213
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #129 στις: Φεβρουαρίου 15, 2013, 11:50 »
Τελικά ρε παιδιά, τι είναι αυτό το flash της fa????
Είναι αυτό που διαβάζαμε παλιά ότι δίνει χτύπημα;  :hmmm: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #130 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 23:06 »
Δόθηκε για πειραματοζωισμό δωρεάν, και με τη συγκατάθεσή μου πάντα το δοκίμασα. Περιληπτικά η γνώμη μου λοιπόν. Κατά πρώτον έχει γεύση, κάτι που περιορίζει τις επιλογές σου σε τι άρωμα θα το βάλεις. Προσωπικά πιστεύω ότι ταιριάζει σε κανέλα, καπνικό, ή πικάντικο κάτι, γιατί μια τέτοια αίσθηση (που σχεδόν καλύπτει το άρωμα) μου δίνει. Εν συνεχεία, χτύπημα όχι, απόλυτα και ξεκάθαρα. Αυτό που κάνει σε μένα (κι ενώ γράφω οπτικοποίησέ με στη φαντασία σου να παίρνω άλλη μια τζούρα για επιβεβαίωση) είναι (γκουχ γκουχ).. μία αίσθηση ότι έχεις εισπνέυσει καν'να δυο κόκκους από κάποιο μπαχάρι. Καταληκτικά, exispathi για flash, όχι χτύπημα, πιπεροκανέλα γεύση, ενόχληση στο λαιμό. Η ψήφος μου μπορεί να καταγραφεί...

Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #131 στις: Μαρτίου 10, 2013, 23:53 »
Καλησπέρα σ' όλους,
Έχω αλλάξει κανα δυο ηλεκτρονικά τσιγάρα στο παρελθόν. Πρόσφατα πέτυχα σε ένα πολύ μεγάλο εμπορικό κέντρο της Θεσσαλονίκης ένα μαγαζί που πουλάεί ένα η.τ. και σου δίνει να δοκιμάσεις γεύσεις για διαλέξεις.  Δοκίμασα από περιέργεια και το αγόρασα επειδή μ' άρεσε πολύ η γεύση (δεν ήταν και ακριβό).  Το θέμα μου είναι το εξής: Μου είπε αυτός ότι τα υγρά τους ΔΕΝ έχουν νικοτίνη αλλά ένα υποκατάστατο νικοτίνης - "κρυσταλλική μέντα" που ικανοποιεί τον εγκέφαλο όπως η νικοτίνη.  Είμαι πολύ δύσπιστη σχετικά μ' αυτό - ξέρω καλά τι είναι η εξάρτηση στη νικοτίνη.  Του λέω μάλλον δεν θα με καλύψει, και μου λέει δοκίμασε γιατί ξέρω άτομα που τους κάλυψε πλήρως και ήδη το χρησιμοποιούν 2 χρόνια.  Ε, είπα να δοκιμάσω. Βέβαια, μόλις γύρισα σπίτι, έψαξα γι'αυτό το "υποκατάστατο" στο ίντερνετ και δεν βρήκα ΤΙΠΟΤΑ. Μου έκανε πολύ εντύπωση.  Επίσης, δεν βρήκα ούτε το ηλεκτρονικό τσιγάρο.  Επάνω η συσκευή γράφει SA&D e-Cig (TM).
Πάντως το η.τ. είναι πολύ καλό. Με καλύπτει και στην ποσότητα ατμού και στο χτύπημα.  Το κ.τ. δεν το έκοψα τελείως, αλλά το ελάττωσα πάρα πολύ (νομίζω περισσότερο απ' τον φόβο μου μήπως δεν με καλύψει το "υποκατάστατο").  Δεν είμαι σίγουρη. 
Τέλος πάντων, γνωρίζει κανείς κάτι; 
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #132 στις: Μαρτίου 11, 2013, 00:05 »
stop.... Η νικοτίνη καταρχάς δεν ικανοποιεί τον εγκέφαλο αλλά το σώμα, το αίμα, και για τους περισσότερους που ξέρω (και για σένα φαντάζομαι) το λαιμό. Εδώ μέσα βάση ορολογίας θα το δεις χτύπημα ή throat hit όπως σωστά ανέφερες. Τώρα στο χτύπημα χωρίς νικοτίνη κι αν έχουν πατηθεί κουμπιά πληκτρολογίου, ίδιο θέμα πριν λίγο καιρό. Κρυσταλλική δεν μπορώ να καταλάβω γιατί, θες κρυστάλους στο υγρό..; Η μέντα πάντως κάτι κάνει, στο περίπου.


edit (ευχαριστώ τους συντονιστές για τη μεταφορά στο σωστό νήμα..)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2013, 00:23 από exispathi »

Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #133 στις: Μαρτίου 11, 2013, 00:30 »
Καλησπέρα, δεν φτιάχνω εγώ το υγρό - από εκεί που το αγόρασα μου είπε αυτός ότι τα υγρά τους (της εταιρίας τους δηλαδή, κ αυτό που πήρα μαζί με το η.τ.) ΔΕΝ έχουν νικοτίνη αλλά κρυσταλλική μέντα, και η απορία μου είναι τι είναι αυτό (θέλω τέλος πάντων να ξέρω τι φουμάρω  :) )  Μου τόνισε ότι όλα είναι φυτικά (έχει VG και όχι PG) κλπ.  Το χτύπημα πάντως είναι ΠΟΛΥ καλό, και το ντουμάνι επίσης.  Και είμαι αρκετά απαιτητική (old holborn).  Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #134 στις: Μαρτίου 11, 2013, 00:37 »
Τώρα που μεταφέρθηκε, αν διαβασεις τις προηγούμενες 7 σελίδες, θα βγάλεις μια άκρη..

Στάλθηκε από το GT-P5110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342291 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206497 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541443 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50184 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597243 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357780 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11530 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193069 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591908 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios