vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

141 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, grag, camber, takoulas

Twitter

Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #105 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 00:19 »
Εχω διαβασει για ενα προσθετικο στα υγρα που ονομαζεται koolada.Δινει την ιδια αισθηση του χτυπηματος της μεντας αλλα χωρις την γευση της.Ταιριαζει τελεια με φρουτενια αρωματα.


Σαν το koolada υπαρχει και ενα αλλο που κανει το ιδιο πραμα.Και με παρομοιο ονομα αλλα δεν το θυμαμαι.
Eπισης προσθετικα καψαικινης (capsaicin).Η ουσια που προκαλει το καψιμο στις κοκκινες πιπεριες.


Δεν εχω δοκιμασει τπτ απο τα παραπανω.Οποιος τα εχει δοκιμασει η τυχει να τα δοκιμασιε καποια στιγμη ας μας πει τη γνωμη του.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #106 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 00:23 »
Νομιζω οτι και η νικοτινη και η pg ειναι προτιμοτερη απο αγνωστες ουσιες...
Στο κατω κατω γνωριζουμε ακριβως τι ειναι και τα δυο ενω το αλλο ειναι αγνωστο απο τι αποτελειται, καθως κανεις δεν θα δωσει χημικη αναλυση.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #107 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 00:32 »
Το εχω ξαναποσταρει αλλα δεν θυμαμαι που  :wall:
Εχω δοκιμασει δυο τρια διαφορετικα υγρα κατα καιρους χωρις νικοτινη και ουσιες που δημιουργούσαν χτυπημα αλλα μονο χτυπημα δεν ηταν.
Καμια σχεση με το χτυπημα της νικοτινης.
Ενοιωθα τσουξιμο-καψιμο-ερεθισμο ολα μαζι πραγμα που δεν αντεξα για πολυ ωρα και τα εφαγε στην συνεχεια ο νιπτηρας  :yes: [size=78%] [/size]

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #108 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 06:50 »
Αυτό το flash, ξέρει κανείς τι περίπου περιέχει;
Αν μπορούμε να φτιάξουμε κάτι παρόμοιο σε DIY, που να είναι ασφαλές, να ρίξουμε την νικοτίνη.
Το flash αν και πωλείται σαν έτοιμο υγρό είναι μάλλον αδύνατο να το ατμίσεις μόνο του (με εξαίρεση τον παλαβό αδελφό μου  :wall: ). Θα σου κάψει το λαιμό.
Όπως αναφέρει η fa στο site της, το χρησιμοποίησα σε μίξη με τα DIY υγρά μου για να κατεβάσω τη νικοτίνη. Είναι εντελώς άγευστο και άοσμο οπότε δεν επηρεάζει το άρωμα του τελικού υγρού. Σε μικροποσότητες κάνει δουλειά. Μπορείς να πέσεις ας πούμε από 18άρι σε 12άρι και να έχεις χτύπημα σαν 18άρι.

Θέλει όμως πολλές προσπάθειες για να βρεις την ιδανική αναλογία. Αν βάλεις λίγο δεν θα δεις αποτέλεσμα. Αν βάλεις πολύ θα σου καίει το λαιμό. Κάποια στιγμή είχα βρει το ιδανικό ποσοστό για μένα αλλά στην πορεία απογοητεύτηκα. Αν αφήσεις το υγρό λίγες μέρες, το flash τείνει να συγκεντρωθεί στην επιφάνεια. Οπότε στα πρώτα 1-2ml από το υγρό που άφηνα να ωριμάσει είχα έντονο χτύπημα-κάψιμο και στα επόμενα ml τίποτα.

Αυτά τα πειράματα τα είχα κάνει πριν 1 χρόνο. Τώρα πλέον έχω βρει πολύ καλύτερο τρόπο για ομογενοποίηση των υγρών οπότε ίσως το ξαναδοκιμάσω.

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #109 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 09:54 »
Αν το φλας προκαλει καψιμο τοτε περιεχει σιγουρα καψαικινη.
camber ενδιαφερον οι πληροφοριες σου.Μπορεις να μας πεις τι αναλογιες εφτιαξες και δουλεψαν για σενα?
Ενδιαφερομαι να το δοκιμασω.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #110 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 10:42 »
Είναι πολύ υποκειμενικό πόσο κάψιμο αντέχει ο λαιμός σου  :tongue_smilie:
Όπως είπα, ο αδελφός μου το έκανε σκέτο ενώ εγώ ούτε με αραίωση 50/50 δεν το άντεχα.

Σε 11άρι υγρό έβαζα 10% και έμοιαζε με 16άρι.

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #111 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 11:26 »
Ωραια...flash στην ελλαδα ξερεις που βρισκουμε σε καποιο φυσικο καταστημα? ;D

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #112 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 12:46 »
Από εδώ το πήρα http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33333
Στη Θεσσαλονίκη έχει φυσικό κατάστημα.

Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 17:57 »
πάντως, από όσο δοκίμασα, το PG δε δίνει χτύπημα καθόλου.. τζάμπα χάνει κανείς τον ατμό που δίνει το VG...






Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #114 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 18:29 »
εγω που το ειχα παρει πριν κανενα χρονο το πεταξα...σε καει στον λαιμο...δεν δινει χτυπημα...εχει μεγαλη διαφορα

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #115 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 13:23 »
πάντως, από όσο δοκίμασα, το PG δε δίνει χτύπημα καθόλου.. τζάμπα χάνει κανείς τον ατμό που δίνει το VG...
Το PG υποτίθεται δίνει χτύπημα ΜΟΝΟ λόγω της νικοτίνης. Την απορροφάει καλύτερα κάτι τέτοιο, σε αντίθεση με VG που φημίζεται πως ότι ρουφάς φυσάς, δεν κρατάει το πλεμόνι τίποτα. Προσωπικά βέβαια ψιλοδιαφωνώ, έχω κάνει VG σκέτο που μια χαρά σε χτυπαει, απλά λίγο γλυκερό(δεν περιγράφεται καλύτερα, όποιος τη χρησιμοποιεί καταλαβαίνει, κι αν έχει καλύτερη λέξη σβήστε με.....)

Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #116 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 13:41 »
ε τότε γιατί δεν μας λες λεπτομέρειες.. που την βρήκες, πώς τη λένε κλπ.. μυστικό το κρατάς;;; :confused1:

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #117 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 15:57 »
πάντως, από όσο δοκίμασα, το PG δε δίνει χτύπημα καθόλου.. τζάμπα χάνει κανείς τον ατμό που δίνει το VG...


Aπο μονο του δεν δινει χτυπημα.Χρειαζεται την νικοτινη για να χτυπησει καλα οπως λεει ο exispathi.Επισης παιζει ρολο και το αρωμα και η αναλογια του στο υγρο.Πιθανον κατι τετοιο εγινε και με τον exispathi.




Αποσυνδεδεμένος johnk102

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #118 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 16:08 »
Ωραια...flash στην ελλαδα ξερεις που βρισκουμε σε καποιο φυσικο καταστημα? ;D

Η Replace Smoke δίνει στους πελάτες με κάθε αγορά, 2 υγρά traditional της FA με flash, μηδενικής νικοτίνης για δοκιμή, σε γεύσεις μήλου και καπουτσίνο.
Εγώ από εκεί πήρα και δοκίμασα και μπορώ να πω ότι μου άρεσαν


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Χτύπημα χωρίς νικοτίνη και PG γίνεται;
« Απάντηση #119 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 16:18 »
Έχει παρατηρησει κανείς ότι ανεβάζοντας νικοτίνη με PG ψιλοχάνεται η γέυση?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246303 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572239 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1928 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8069 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 417 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326874 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8635 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298056 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827675 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511825 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios