vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

404 επισκέπτες, 4 χρήστες
dvelev, trabaman, Buliwyf, thanos1071

ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #360 στις: Νοεμβρίου 21, 2012, 21:59 »
Και χτύπημα στον λαιμό θα πάρεις και από την νικοτίνη στο υγρό σου..είτε είναι σε βάση PG είτε σε βάση VG.

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #361 στις: Νοεμβρίου 22, 2012, 21:31 »
ρε παιδια,εχει δοκιμασει κανεις μπισκοτα κανελας απο ατμος?εχει εδω και 2 μερες παλευω με οτι μπορω,εχω ξοδεψει πανω απο 15-20μλ με διαφορες αναλογιες για diy μιλαω.τι το αφησα να ωριμασει,τι του αλλαξα ατμο τι του αλλαξα τα φωτα η γευση παραμμενη η ιδια ΓΑΡΙΔΑΚΙΑ ΠΙΤΣΤΝΙΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ ΜΠΕΙΚΟΝ..... :wall: :wall: :wall: :wall: :o

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #362 στις: Νοεμβρίου 22, 2012, 21:42 »
εγω φιλε το εχω φτιαξη και φτηνω την κανελα,γιατι την εχει βαλει ολοκληρη :laugh1: :laugh1:
μια χαρα ειναι το αρωμα,και μπισκοτο μυριζει και κανελα "βρωμαει" :laugh1: :laugh1:
τωρα, κατι κανεις λαθος μαλλον

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #363 στις: Νοεμβρίου 22, 2012, 21:48 »
τελευταια προσπαθεια ηταν σημερα το πρωι,εφτιαξα 5μλ βασης 2,5μλ pg 20mg και 2,3 ballanced 0 4σταγονες καπνος και 1 μπισκοτο.μολις το εβαλα στον ατμο μου ηρθε γευση πραγματικα σαν γαριδακια με μπεικον....τι λαθος κανω?

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #364 στις: Νοεμβρίου 22, 2012, 21:53 »
Εγώ στα 10 ml εχω βάλει 8 καπνός και 3 κανέλα μπισκότο και ήταν μια χαρα και το αφήνω 3 μέρες ,τωρα εχω κάνει 10 κανέλα μπισκότο και 2 σταγόνες καραμέλα το άφησα 5 μέρες και πάλι ειναι καλό

Αποσυνδεδεμένος mister s

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #365 στις: Νοεμβρίου 22, 2012, 22:15 »
εχω παρει και εξτρα αντισταση και  την αλλαξα για τον λογο που λες,τα ιδια.Παιζει το υγρο να φταιει? ασε που ξεκινησα γι αυτον τον ατμοποιητη που εχεις κι εσυ κι απο βιασυνη παρηγγειλα αυτον που εχω.Κτι μου λεει απ οσα εχω διαβασει οτι αυτο το υγρο με αυτον τον ατμοποιητη δεν κανουν καλη παρεα

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #366 στις: Νοεμβρίου 22, 2012, 22:18 »
ρε παιδια,εχει δοκιμασει κανεις μπισκοτα κανελας απο ατμος?εχει εδω και 2 μερες παλευω με οτι μπορω,εχω ξοδεψει πανω απο 15-20μλ με διαφορες αναλογιες για diy μιλαω.τι το αφησα να ωριμασει,τι του αλλαξα ατμο τι του αλλαξα τα φωτα η γευση παραμμενη η ιδια ΓΑΡΙΔΑΚΙΑ ΠΙΤΣΤΝΙΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ ΜΠΕΙΚΟΝ..... :wall: :wall: :wall: :wall: :o


ειναι απο τα βασικα μου υγρα εδω και μηνες.......με 8 σταγονες στα 10ml ειναι τουμπανο........και το μπισκοτο και η κανελα...τοσο που πανω απο 8 δεν αντεχω την κανελα νιωθω οτι τρωω ρυζογαλο :tongue_smilie: ................η γευση απο τα πιτσινια που λες εμενα μου την βγαζει  ο καπνος και ειναι και ο λογος που δεν τον αντεξα λεπτο ;D

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #367 στις: Νοεμβρίου 22, 2012, 22:25 »
Από οτι εχω διαβάσει υπάρχουν και παρτίδες vivi Nova με πρόβλημα ίσως σου έτυχε κατι τέτοιο

Αποσυνδεδεμένος mister s

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #368 στις: Νοεμβρίου 22, 2012, 22:28 »
οκ ευχαριστω θα το ψαξω!

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #369 στις: Νοεμβρίου 22, 2012, 22:30 »
Πολλοί έχουν δει και διαφορα βάζοντας ανταπτορα ίσως δεν εφαρμόζει σωστά στην μπαταρία σου

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #370 στις: Νοεμβρίου 22, 2012, 23:24 »
ρε παιδια,εχει δοκιμασει κανεις μπισκοτα κανελας απο ατμος?εχει εδω και 2 μερες παλευω με οτι μπορω,εχω ξοδεψει πανω απο 15-20μλ με διαφορες αναλογιες για diy μιλαω.τι το αφησα να ωριμασει,τι του αλλαξα ατμο τι του αλλαξα τα φωτα η γευση παραμμενη η ιδια ΓΑΡΙΔΑΚΙΑ ΠΙΤΣΤΝΙΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ ΜΠΕΙΚΟΝ..... :wall: :wall: :wall: :wall: :o

όσες φορές έχω φτιάξει μπισκότο κανέλα, δεν πρόλαβα να το ατμίσω. όταν το έδινα να το δοκιμάσουν, μου έπαιρναν τα μπουκαλάκια μου...
χαλάλι βέβαια...
αρέσει πολύυυυυυ αυτό το υγρό και είναι πραγματικά αυτό που λέει. μπισκοτο κανέλα...και τίποτα άλλο...
τώρα ή οι γευστικοί σου κάλυκες είναι ' προβληματικοί '  ή μήπως έγινε κανένα μπέρδεμα με το άρωμα? όταν το μυρίζεις σκέτο το άρωμα έχει μυρωδιά μπισκότο κανέλα?
εγώ προσωπικά σπανίως μετράω πια σταγόνες. πιο πολύ εμπειρικά φτιάχνω τα υγρά μου, και με το συγκεκριμένο άρωμα όσες φορές κι αν το έφτιαξα ήταν το ίδιο.....είναι τόσο έντονο που μια κατω μια πάνω δεν κάνουν μεγάλη διαφορά, όσον αφορά το κομμάτι που είπες πως έχεις φτιάξει πολλά μλ. το λογικό θα ήταν να παίρνεις τη γλυκιά γεύση που δίνει το συγκεκριμένο άρωμα κι όχι αυτή των γαριδακίων...

Αποσυνδεδεμένος StainleSS

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #371 στις: Νοεμβρίου 22, 2012, 23:39 »
Πολυ καλη γευση και πολυ ωραια οσμη του ατμου.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #372 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 12:43 »
Κάτι παίζει με τον ατμοποιητή σου, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς! Το συγκεκριμένο άρωμα είναι απλά καταπληκτικό, και λέω απλά γιατί αν το περιγράψω θέλω 3 σελίδες!!!

Το έχω δοκιμάσει σε ego-C, CE4+, T3, dripping και σε DCT 1.5Ω. Σε όλες τις περιπτώσεις, κάθε τζούρα μου έδινε ένα ηλίθιο χαμόγελο ευτυχίας!

Οπωσδήποτε τσέκαρε τον ατμοποιητή σου, εκτός και αν είναι μάρκας ΥΦΑΝΤΗΣ! ;D

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #373 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 19:44 »
τελικα η βρωμα ηταν απο το καπνος...η κανελα λιγωτικη μεν αλλα οκ.εχει δοκιμασει κανεις tuscan και maxboro?για diy αναφερομαι

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #374 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 20:53 »
τελικα η βρωμα ηταν απο το καπνος...η κανελα λιγωτικη μεν αλλα οκ.εχει δοκιμασει κανεις tuscan και maxboro?για diy αναφερομαι

φιλε kazerio,
 
επειδη εισαι σχετικα καινουργιος στο ατμισμα και σου ευχομαι να εδραιωθεις, και επειδη διακρινω ενα αγχος του στυλ: "εχει κανεις δοκιμασει αυτο", "εχει κανεις δοκιμασει εκεινο" κλπ, θα σου πω το εξης: η γευση στο η.τ. ειναι κατι το εντελως υποκειμενικο. Κατι που αρεσει σε μενα μπορει εσυ να το σιχενεσαι και τουμπαλιν. Π.χ. αν με ειχες ρωτησει εμενα πρωτα για την κανελλα-μπισκοτο, θα σου ελεγα τα χειροτερα διοτι την κανελλα δε μπορω να τη μυρισω, ποσο μαλλον να την ατμισω. Του Εφακίου ομως παραπανω ειναι το αγαπημενο υγρο (γεια σου εφακι :bye: ). Σε συμβουλευω λοιπον, μιας και κανεις DIY υγρα που βγαινουν και πιο οικονομικα, να δοκιμασεις καμποσα στην αρχη μονος σου μεχρις οτου καταληξεις στις προσωπικες σου γευστικες απολαυσεις. Δε γινεται αν δεν πειραματιστεις :nope: :nope: .
 
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355927 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10845 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191836 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 888 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 742 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589544 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797702 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7422 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313354 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6942 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12265 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13517 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711