vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

410 επισκέπτες, 1 χρήστης
thanos1071

ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #375 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 21:13 »
τελικα η βρωμα ηταν απο το καπνος...η κανελα λιγωτικη μεν αλλα οκ.εχει δοκιμασει κανεις tuscan και maxboro?για diy αναφερομαι


ξεκινα με λιγες σταγονες και μετα προσθετεις μεχρι να βρεις το σημειο που σου αρεσει....ξεκινα απο 5 εμενα μεχρι τις 8 δεν με μπουκωνει αλλα ειναι καθαρα θεμα γουστου που λεει και ο ψυχολογος απο πανω :tongue_smilie: (γεια σου ψυχοοοο μου :bye: )το tuscan τωρα για εμενα ειναι ιδιαιτερο υγρο.....με γευση που δεν μπορω να την ενταξω καπου.....θα το ελεγα καλο ;)

Αποσυνδεδεμένος MIHALIS7

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #376 στις: Νοεμβρίου 26, 2012, 16:39 »
Γεια σας κατα αρχην δεν ξερω αν γραφω στην σωστη μερια αλλα θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει προβλημα σε ατμιστικη βαση οταν δεν εχει διαφανο χρωμα αλλα εχει παρει ενα κιτρινοπο,γιατι μεχρι τωρα ατμιζα σκετη βαση απο flavour art και τωρα  παραγγειλα  πρωτη φορα απο nobacco και ειχε διαφορα στο χρωμα, η βαση ειναι pg 36 mg,θυμαμαι παλιοτερες αναρτησεις εδω στο forum για αναφορες αλιωσεις οταν υπαρχει αυτο το χρωμα. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #377 στις: Νοεμβρίου 26, 2012, 18:31 »
Φιλε μου στα 4 χρονια τωρα που ατμιζω ακομα βαση pg με κιτρινωπο χρωμα δεν εχω δει.Η αλλαγη χρωματος η αλλοίωση συμβαινει στην vg που ειναι ευαισθητη στο φως του ηλιου.Ημερομηνια ληξης δεν εχει επανω στο μπουκαλακι?
Στην φωτο που σου παραθετω ειναι δυο βασεις vg απο την ιδια εταιρια και σε ιδια mg αγορασμενες οπως με καποιους μηνες διαφορα μεταξυ τους.Η μια κιτρινωπη και η αλλη ροζέ και χωρις να εχουν ληξει συμφωνα με τις ετικέτες 
 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #378 στις: Νοεμβρίου 26, 2012, 18:36 »
Στο δεξι μπουκαλακι η ετικετα δε γραφει  EXP: Jan / 03 / 2012 ?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #379 στις: Νοεμβρίου 26, 2012, 18:50 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: Η φωτο ειναι παλια φιλε μου και την ποσταρα σαν αποδεικτικο του τι εχω συναντησαει μεχρι σημερα.
Θα το επαναλαβω η pg πρεπει να ειναι διαφανη γιατι μεχρι σημερα δεν εχω δει ακομα pg με διαφορες αποχρωσεις.VG εχω δει για αυτο και η φωτο.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #380 στις: Νοεμβρίου 26, 2012, 18:52 »
Ειπα κι εγω, τι λεει οτι δεν εχουν ληξει?  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #381 στις: Νοεμβρίου 26, 2012, 18:53 »
Εγώ μέχρι τώρα έχω πάρει μόνο από Atmos Lab PG36mg. Ορισμένα μπουκάλια έχουν εντελώς διάφανο χρώμα, ενώ σε άλλα η PG έχει όντως κάπως κιτρινωπό χρώμα. Τώρα το τι σημαίνει αυτό, ας μας διαφωτίσει κάποιος γνώστης του θέματος.

Αποσυνδεδεμένος MIHALIS7

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #382 στις: Νοεμβρίου 26, 2012, 22:28 »
Φιλε SEB ευχαριστω,σου παραθετω αλλη μια pg36 που δεν χρσημοποιησα λογω χρωματος.κανεις αλλος κατι περισοτερο?


άλλη μία φωτό


« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2012, 22:39 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #383 στις: Νοεμβρίου 26, 2012, 22:46 »
Φιλε μου μηπως αυτο που εχεις στις φωτο ειναι με αρωμα?
Και κατι αλλο.Επειδη η Nobacco ειναι μια απο τις αγαπημενες μου εταιριες και το παραπονο μου ηταν ανεκαθεν οτι δεν εχει υψηλης περιεκτικοτητας υγρα ακομα μεχρι σημερα που ελεγξα το σαιτ της και δεν ειχε πουθενα ατμιστικες βασεις.
Και μολις τωρα που γραφω το μηνυμα βλεπω οτι η βαση σου φιλε μου δεν ειναι απο την nobacco.Kαλο θα ηταν να προσεχεις τι γραφεις :yes:

Αποσυνδεδεμένος MIHALIS7

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #384 στις: Νοεμβρίου 26, 2012, 22:54 »
Φιλε SEB σου εγραψα ( αλλη μια pg36 )  που δεν ειναι  ως φαινεται απο nobacco. η nobacco εχει ατμιστικες
 βασεις
DIY ΒΑΣΗ BALANCED 100ml - 0mg



€2.00

BALANCED: Γλυκερίνη 50% - Προπυλενογλυκόλη 50%. Το απόλυτα ισορροπημένο ατμιστικό μείγμα. Καλό χτύπημα με πλούσιο ατμό. Η καλύτερη και αποτελεσματικότερη σύσταση για το μέσο ατμιστή. Δεν χρειάζεται περαιτέρω αραίωση. Χωρίς νικοτίνη.
[Λεπτομέρειες προϊόντος...]



Ποσότητα:
   

[/t]
[/size]
DIY ΒΑΣΗ PG 100ml - 12mg



€6.80

Ατμιστική βάση Προπυλενογλυκόλης για ιδιοκατασκευή υγρών αναπλήρωσης για το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Περιέχει Προπυλενογλυκόλη Φαρμακευτικής Καθαρότητας 99,9%+(Ph.Eur./USP). Χωρίς προσθήκη γεύσης. Μεσαίας έντασης νικοτίνη Ph.Eur./USP (mg/ml)12mg
[Λεπτομέρειες προϊόντος...]



Ποσότητα:   

[/t]
[/size]
DIY ΒΑΣΗ BALANCED 100ml - 20mg



€11.00

BALANCED: Γλυκερίνη 50% - Προπυλενογλυκόλη 50%. Το απόλυτα ισορροπημένο ατμιστικό μείγμα. Καλό χτύπημα με πλούσιο ατμό. Η καλύτερη και αποτελεσματικότερη σύσταση για το μέσο ατμιστή. Δεν χρειάζεται περαιτέρω αραίωση. Με υψηλή περιεκτικότητα νικοτίνης 20mg
[Λεπτομέρειες προϊόντος...]



Ποσότητα:   

[/t]
[/size]
DIY ΒΑΣΗ THUNDER 100ml - 0mg



€2.00

THUNDER: Προπυλενογλυκόλη - Απιονισμένο νερό (5-10%). Μείγμα ατμιστικής βάσης που προσφέρει το πιο δυνατό “χτύπημα” στο λαιμό και ξεκάθαρη απόδοση της γεύσης. Δεν χρειάζεται περαιτέρω αραίωση. Χωρίς νικοτίνη.
[Λεπτομέρειες προϊόντος...]



Ποσότητα:   

[/t]
[/size]
DIY ΒΑΣΗ VG 100ml - 0mg



€2.00

Ατμιστική βάση Φυτικής Γλυκερίνης για ιδιοκατασκευή υγρών αναπλήρωσης για το ηλεκτρονικό σας τσιγάρο. Περιέχει Φυτική Γλυκερίνη Φαρμακευτικής Καθαρότητας 99,9%+(Ph.Eur./USP. Χωρίς προσθήκη γεύσης και χωρίς νικοτίνη.
[Λεπτομέρειες προϊόντος...]



Ποσότητα:   

[/t]
[/size]
DIY ΒΑΣΗ MIST 100ml - 0mg



€2.00

MIST: Γλυκερίνη-Απιονισμένο νερό (10-15%). Βελούδινη αίσθηση ενός πλουσιότατου ατμού που γεννά στους γύρω σας την απώλεια ορατότητας. Δεν χρειάζεται περαιτέρω αραίωση. Ιδανική βάση για όσους εμφανίζουν αλλεργία στην προπυλενογλυκόλη. Χωρίς νικοτίνη.
[Λεπτομέρειες προϊόντος...]



Ποσότητα:   

[/t]
[/size]
DIY ΒΑΣΗ VG 100ml - 18mg



€9.85

Ατμιστική βάση Φυτικής Γλυκερίνης για ιδιοκατασκευή υγρών αναπλήρωσης για το ηλεκτρονικό σας τσιγάρο. Περιέχει Φυτική Γλυκερίνη Φαρμακευτικής Καθαρότητας 99,9%+(Ph.Eur./USP. Χωρίς προσθήκη γεύσης. Με υψηλή περιεκτικότητα νικοτίνης Ph.Eur./USP (mg/ml)18mg
[Λεπτομέρειες προϊόντος...]



Ποσότητα:   

[/t]
[/size]
DIY ΒΑΣΗ THUNDER 100ml - 20mg



€11.00

THUNDER: Προπυλενογλυκόλη - Απιονισμένο νερό (5-10%). Μείγμα ατμιστικής βάσης που προσφέρει το πιο δυνατό “χτύπημα” στο λαιμό και ξεκάθαρη απόδοση της γεύσης. Δεν χρειάζεται περαιτέρω αραίωση. Με υψηλή περιεκτικότητα νικοτίνης 20mg.
[Λεπτομέρειες προϊόντος...]



Ποσότητα:   

[/t]
[/size]
DIY ΒΑΣΗ VG 100ml - 36mg



€16.00

Ατμιστική βάση Φυτικής Γλυκερίνης για ιδιοκατασκευή υγρών αναπλήρωσης για το ηλεκτρονικό σας τσιγάρο. Περιέχει Φυτική Γλυκερίνη Φαρμακευτικής Καθαρότητας 99,9%+(Ph.Eur./USP. Χωρίς προσθήκη γεύσης. Με πολύ υψηλή νικοτίνη Ph.Eur./USP (mg/ml) 36mg.
[Λεπτομέρειες προϊόντος...]



Ποσότητα:   

[/t]
[/size]
DIY ΒΑΣΗ MIST 100ml - 20mg



€11.00

MIST: Γλυκερίνη-Απιονισμένο νερό (10-15%). Βελούδινη αίσθηση ενός πλουσιότατου ατμού που γεννά στους γύρω σας την απώλεια ορατότητας. Ιδανική βάση για όσους εμφανίζουν αλλεργία στην προπυλενογλυκόλη. Με υψηλή περιεκτικότητα νικοτίνης 20mg.
[Λεπτομέρειες προϊόντος...]



Ποσότητα:   

[/t]
[/size]
DIY ΒΑΣΗ VG 100ml - 12mg



€6.80

Ατμιστική βάση Φυτικής Γλυκερίνης για ιδιοκατασκευή υγρών αναπλήρωσης για το ηλεκτρονικό σας τσιγάρο. Περιέχει Φυτική Γλυκερίνη Φαρμακευτικής Καθαρότητας 99,9%+(Ph.Eur./USP. Χωρίς προσθήκη γεύσης. Μεσαίας έντασης νικοτίνη Ph.Eur./USP(mg/ml)12mg
[Λεπτομέρειες προϊόντος...]



Ποσότητα:   

[/t]
[/size]
DIY ΒΑΣΗ PG 100ml - 0mg



€2.00

Ατμιστική βάση Προπυλενογλυκόλης για ιδιοκατασκευή υγρών αναπλήρωσης για το ηλεκτρονικό σας τσιγάρο. Περιέχει Προπυλενογλυκόλη Φαρμακευτικής Καθαρότητας 99,9%+(Ph.Eur./USP. Χωρίς προσθήκη γεύσης και χωρίς νικοτίνη.
[Λεπτομέρειες προϊόντος...]



Ποσότητα:   

[/t]
[/size]
DIY ΒΑΣΗ PG 100ml - 18mg



€9.85

Ατμιστική βάση Προπυλενογλυκόλης για ιδιοκατασκευή υγρών αναπλήρωσης για το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Περιέχει Προπυλενογλυκόλη Φαρμακευτικής Καθαρότητας 99,9%+(Ph.Eur./USP). Χωρίς προσθήκη γεύσης. Με υψηλή περιεκτικότητα νικοτίνης Ph.Eur./USP (mg/ml)18mg
[Λεπτομέρειες προϊόντος...]



Ποσότητα:   

[/t]
[/size]
DIY ΒΑΣΗ PG 100ml - 36mg



€16.00[/t]ει ατμιστικες βασεις.οι φωτο ειναι σκετη βαση
[/size]

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #385 στις: Νοεμβρίου 26, 2012, 23:04 »
οι βασεις αυτες ειναι της Atmoslab που πουλιεντε απο νομπακο......εγω τις χρησιμοποιω πολυ καιρο τωρα μια φορα παρατηρησα αλλαγη χρωματος.....ροζιζε να το πω? ;D

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #386 στις: Νοεμβρίου 26, 2012, 23:09 »
η pg κιτρινιζει
η vg ροζιζει
αναλογος την νικοτινη και ο τονος του χρωματος
και ποσο καιρο ειναι στο φως

Αποσυνδεδεμένος MIHALIS7

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #387 στις: Νοεμβρίου 26, 2012, 23:10 »
εχει ρωτησει κανεις αν ειναι φυσιολογικο αυτο? Γιατι μεχρι τωρα αυτες που ατμιζα ηταν διαφανες

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #388 στις: Νοεμβρίου 26, 2012, 23:12 »
φυσιολογικοτατο ειναι
αφου η "νικοτινη" ειναι φοτοευαισθητη
και γι'αυτο οι αλλαγες στο χρωματισμο

Αποσυνδεδεμένος KATARAMENOS

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #389 στις: Νοεμβρίου 26, 2012, 23:16 »
καποτε πετυχα και σε ροζ χρωμα βαση...χαλασμενη ηταν?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355822 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10808 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191785 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 875 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 731 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589499 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797677 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7420 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6937 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13513 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711