vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

125 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, mathimatikos1966, maprix, antiklitos140, camber, mfk, manoslykos

Twitter

Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες

Αποσυνδεδεμένος cash

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • FIGHT FOR AEK..... PREPARE FOR GLORY....
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #210 στις: Δεκεμβρίου 22, 2013, 11:25 »
Εχουμε βαλει τοσα και τοσα οποτε νομιζω με το βρασιμο γλυτωνεις παρα πολλα .


Ασε που θα παρω οργανικο

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #211 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 14:03 »
Δοκίμασα ρε παιδιά, εχθές στον russian και ξαναέβαλα φυτίλι silica. Δεν το άντεξα πάνω από 1 τανκάκι. Ξαναγύρισα τρέχοντας στο οικολογικό βαμβάκι. Πιο μεστή η γεύση του και πιο καλή η τζούρα ποιοτικά, πώς να το πω, η ευχαρίστηση πολύ μεγαλύτερη συνολικά.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #212 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 14:36 »
Εναν χρόνο και, φτιαχνω φυτιλοαντιστασεις. Εκαιγα στο γκαζακι το φυτιλι πριν στησω, και "υπερηφανευομουν" πως δεν εχω φυτιλιλα. Μετα απο κανενα διμηνο με τις μικροκοηλ με βαμβακι, δοκιμασα τον BT που ειχα στημενο ακομα με ωραια καινουργια φυτιλοαντισταση, και μου ηρθε ολο το φυτιλι στην γευση.
Δεν εχει γυρισμο!

Αποσυνδεδεμένος e-aris

  • **
  • 315
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #213 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 15:11 »
Μετα το ποπ δεν εχει στοπ! ;D
Και κατα την δικη μου αποψη το βαμβακι ειναι σκαλες ανωτερο απο το f/g φυτιλι.
Οχι μονο για microcoil αλλα και για απλη, κλασσικη αντισταση!
Αυτο που παιζει τεραστιο ρολο στο αν θα βγαλει βαμβακιλα ή οχι(μιλαμε παντα για οργανικο) ειναι η ποσοτητα του βαμβακιου και οχι τοσο η μαρκα του οργανικου βαμβακιου.
Και κατι αλλο επισης, που το ακουω συνεχεια και με παραξενευει,οτι δλδ το βαμβακι δεν προειδοποιει και καιγεται κατευθειαν... :confused1:
Προειδοποιει και πολυ καλα μαλιστα,ειτε σε ντριπερ, ειτε σε τανκ ατμοποιητη,χωρις καν να αλλαξει χρωμα το βαμβακι.
Σιγουρα χρειαζεται μεγαλυτερη προσοχη απο το φυτιλι, αλλα....μην το κανουμε και τραγικο το θεμα. ::)

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #214 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 15:23 »
ΑΚΡΙΒΩΣ οπως τα ειπες e-aris   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostaspro

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #215 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 17:09 »
Να πω και τη δική μου άποψη... σήμερα δοκίμασα με πολύ επιτυχία και έφτιαξα μια αντίσταση 1.7Ω Microcoil σε 2mm τρυπανάκι για τον Kayfun του πέρασα μέσα οργανικό βαμβάκι το γύρισα εκεί που έπρεπε στις οπές τροφοδοσίας και απίστευτο αποτέλεσμα και το κυριότερο δεν έχω δει ακόμη καμία διαρροή που με το φιτίλι είχα κάποιες φορές ,η γεύση και το ντουμάνι όπως μου αρέσει  ...θα δοκιμάσω το ίδιο και στον Taifun GT Που έχω και χρησιμοποιώ φιτίλι 2 χ 3mm ;oπου η γεύση έτσι όπως τον έχω με συναρπάζει και θα δω και εκεί τις διαφορές με το οργανικό

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #216 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 10:14 »
Καταφερα και περασα γαζα στριμενη βαμβακερη αποστειρωμενη σε αντισταση 1,8 ,που εφτιαξα σε τρυπανακι δυαρι ,σε στιμεροκεραμικο για τον  ΙΑΤΤΥ .Το επομενο θα μπει σε κλασσικο κεραμικο,τωρα μαθαμε.... :))
Γευση παραπολυ με συνοδεια ντουμανιου και χτυπημα χαμηλο οπως μου αρεσει.
Δεν υπαρχει επιστροφη.....

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #217 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 16:10 »
Να πω και τη δική μου άποψη... σήμερα δοκίμασα με πολύ επιτυχία και έφτιαξα μια αντίσταση 1.7Ω Microcoil σε 2mm τρυπανάκι για τον Kayfun του πέρασα μέσα οργανικό βαμβάκι το γύρισα εκεί που έπρεπε στις οπές τροφοδοσίας και απίστευτο αποτέλεσμα και το κυριότερο δεν έχω δει ακόμη καμία διαρροή που με το φιτίλι είχα κάποιες φορές ,η γεύση και το ντουμάνι όπως μου αρέσει  ...θα δοκιμάσω το ίδιο και στον Taifun GT Που έχω και χρησιμοποιώ φιτίλι 2 χ 3mm ;oπου η γεύση έτσι όπως τον έχω με συναρπάζει και θα δω και εκεί τις διαφορές με το οργανικό




O Taifun GT θα απογειωθει!!! Σου μιλαω εκ πειρας. Την αντισταση στο ενα φυτιλι να υποθεσω και το αλλο απο πανω, γιατι εγω ετσι τον εστησα και ειχα καμμενο
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2013, 17:46 από fotispap3 »

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #218 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 16:53 »
Στους καϊφούνηδες ρε παιδιά πόσα ml σας βγάζει το ένα φυτίλι ?

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #219 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 17:31 »
Εξαρταται κατα πολυ απο το υγρο, καθως κι απο τα βατ.

Εγω κανω σκετη βαση 80vg / 20pg, Ε42 στα 5-6 mg, στα 9 βατ. Με παει 80-100 μλ.
Αν εκανα κανενα el toro θα αλλαζα ανα τανκακι...

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #220 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 17:51 »
Εμένα, με τον καϋφούνι στα 10ml περίπου το γέμοσμα, με υγρό 75PG 25VG όχι σκέτο, απλά τώρα ούτε που θυμάμαι πόσα αρώματα έχουν αναμοιχθεί (6-7 πρέπει) από το 2ο γέμισμα, σχεδόν στην αρχή μου κάνει νερά και με χαλάει αυτό.

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #221 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 20:10 »
Φίλε Πολυκράτη πλεον επειδή δουλεύω μονο βαμβάκι ακόμα και αν η αντίσταση είναι για πέταμα εντός 2 ημερών π.χ. λογο el toro... κραταω την αντίσταση κ αλλαζω μονο το βαμβάκι. Ο χρονος αλλαγής είναι μιδαμινος πλεον κ η απόλαυση στα ύψη. Βαμβάκι κ παλι βαμβάκι όπως λέτε οι περισσότεροι.
Καλές γιορτές σε ολους με υγεια πανω απο ολα αλλα κ με οργανικό βαμβάκι. :D

στάλθηκε μέσω tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #222 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 20:20 »
 :yes: κι εμεις για αλλαγη βαμβακιου μιλαμε, η αντισταση μενει εκει απτοητη! Καλές γιορτές!

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #223 στις: Δεκεμβρίου 25, 2013, 17:25 »
Ξαναεστησα τον Ιαττυ με γαζα.Αυτη τη φορα εβαλα μια χοντρη καρφιτσα περιπου 1 ποντο παχος και γαζα στριμενη σαν φυτιλι.εστριψα και την αντισταση οπως με φυτιλι και ολα τελεια....Αυτο που δεν ξερω ειναι αν καταφερω να αλλαξω γαζα χωρις να ξεστησω την αντισταση...Θα ενημερωσω.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #224 στις: Δεκεμβρίου 26, 2013, 23:11 »
Αν και καπου  εχω κουραστει με πειραματα και "νεους" τροπους τροφοδοσιας σημερα μπηκα στην διαδικασια να παιξω λιγο με το βαμβακι απο την στιγμη που βρεθηκε οργανικο.
Χωρις να βρασω και να κανω τπτ εστησα μια αντισταση με ribbon στα 1,8 και στην συνεχεια περασα το βαμβακι.Δεν ξερω αν ηταν η τυχη του πρωταρη η "εμπειρια" αλλα απο το πρωτο σεταπ δεν ειχα προβλημα τροφοδοσιας.
Εκεινο που παρατηρησα ειναι οτι ειχα καθαρη γευση απο την πρωτη τζουρα και αρκετα παραπανω ντουμανι.Το μονο αρνητικο λιγο για μενα ηταν το χτυπημα που το βρηκα πιο υποτονικο σε σχεση με το φιτιλι.Δεν ξερω αν φταει το ολο σεταπ αλλα και να φταει πιστευω στις επομενες δοκιμες θα φανει.
Αν υπαρχουν λαθη που διακρινονται απο το οπτικο υλικο δεκτες οι διορθωσεις  :D




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499285 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194568 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy