vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

461 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, thanos1071, Razor.QQ15, Mimhsdr, ZoeM

Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες

Αποσυνδεδεμένος herc

Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #180 στις: Δεκεμβρίου 10, 2013, 21:16 »
και εγω μια απο τα ιδια με τον χρηστο.φτηνο,οργανικο και χωρις βαμβακιλες κλπ μονο κακο τα μεταφορικα αν και πηγα απο εκει και το πηρα

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #181 στις: Δεκεμβρίου 10, 2013, 21:20 »
Πηγα απο κει herc και το πηρα στα 3,20 γιουρο,,τα ειπαμε και παρεα,,,με τα λεφτα που κοστιζει η αντικαταβολη δεν λεει..παιρνειs δευτερη σακουλα και εχειs Και ρεστα,,και την περναs συνολο...χρονια αμνημονευτα....... :hmmm: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #182 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 00:10 »
Σε φαρμακεία ή σε μαγαζιά με βιολογικά, δεν υπάρχει οργανικό βαμβάκι ?

άντε σε λίγο θα μπαίνει και ταμπόν στις αντιστάσεις

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #183 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 00:18 »
Τιs Simple Balls τηs βρισκειs μονο στο sunnyside.gr/ και σε ενα φαρμακειο στον Πειραια(μου διαφευγει τωρα ονομα..),,σε οσα φαρμακεια και αν ρωτησα την προηγουμενη εβδομαδα ειχανε το κανονικο,, και μου λεγανε δυσκολο να βρειs αυτο που ζηταs σε φαρμακεια.. :dontknow:

http://www.bathoskipos.gr εισαι οκ αλλα αν ειναι out of stock τωρα τρεχα να προλαβειs απο sunny side...10 λεπτα που εκατσα στο μαγαζι...3,,4,, τηλεφωνα για οργανικο πεσανε...δεν θα μεινει σακουλα ορθια.. :thumpup: ,,Αμα θεs δοκιμη και εισαι απο Αθηνα ελα μια Κολονο που βρισκομαι να σου δωσω μια μπαλιτσα να σου φυγει η καψουρα..αλλα καλο ειναι να καβατζωσειs μια σακουλα να ξενοιασειs μεχρι τελοs 2014 και βαλε..


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2013, 14:47 από petra »

Αποσυνδεδεμένος nickma

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #184 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 15:42 »
Λοιπόν εγώ πήρα αυτό
http://www.sunnyside.gr/product/simply-gentle-organic-cotton-wool-pleats-100g.html
έβρασα ένα κομμάτι του γύρω στα 3 με 4 λεπτά (δεν άντεξα για παραπάνω) και αφού το στέγνωσα βιαστικά (με χαρτοπετσέτες), το έβαλα σε μία αντίσταση τύπου (ας πούμε) micro coil και κατευθείαν στο κεραμικό της Euphorias.
Eντυπώσεις.
Εδώ και κάνα δίμηνο που είμαι με τον συγκεκριμένο ατμό και έχοντας φτιάξει καμιά εικοσαριά αντιστάσεις, με διαφορετικού τύπου και πάχους φυτίλια, τέτοια τροφοδοσία δεν είχα σε καμία περίπτωση. Στο θέμα της τροφοδοσίας δεν υπάρχει σύγκριση.
Στη γεύση μου έβγαλε στις πρώτες 5- 10 τζούρες μία ελαφριά γεύση φυτιλιού (μάλλον θέλει περισσότερο βράσιμο) και τέλος. Έκτοτε άψογη απόδοση της γεύσης.
Στο χτύπημα περίπου τα ίδια ενώ στο θέμα του ατμού λίγο καλύτερα.
Συνολικά όμως υπάρχει τεράστια διαφορά.
Μετά από 10ml και δεν παρατηρώ καμία πτώση. Να δούμε και την αντοχή στο χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #185 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 21:24 »
nickma εγω στον Ρωσσο καθε 4 μερεs αλλαζω βαμβακι πριν καταλαβω οτι αλλιωνει καπωs την γευση του υγρου και ολα πανε πριμα ξανα...

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #186 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 21:56 »
Μολιs επεστρεψα απο Ανω Γλυφαδα,,,μπαινω μεσα στο μαγαζι και καποιοs εκραζε τηλεφωνικα την κοπελα εκει (ευγενικο το κοριτσι..ολα οκ,,)..περι αντικαταβοληs κτλ..οτι συνολο η σακουλα με αντικαταβολη φτανει κοντα στο 10ευρω,Αναγκαστικα παs απο κει δινειs 3.20 και ξενοιαζειs για καιρο..και του Sunny Side ιχνοs βαμβακιλαs απο την πρωτη τζουρα στον Russian 91% χωριs βρασιματα..στεγνωματα..το προτεινω και εγω το συγκεγριμενο με κλειστα ματια! :thumpup:


πηγα και εγω σημερα απο το καταστημα ευγενικη κοπελα οπως λες και πηρα αποθεμα για 2014 και 2015.


Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #187 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 22:20 »
Κάνω μια έτσι να γράψω κι εγώ στο νήμα, αφού ξαναδιάβασα λίγο τα αρχικά πόστ και θυμήθηκα τον μεγάλο μου σκεπτικισμό τότε.
Κι αν καεί? και το εισπνεύσεις?
Αμ δέ.. Μου το λέγανε οτι σε προειδοποιεί ΠΟΛΥ πιο πρίν απο το φυτίλι αλλα επρεπε να το ζήσω.
θελω απλα να πώ, οτι αν δέν είσαι απο αυτούς που κόβουν εναμισι μέτρο σύρμα για να φτιάξουν μια αντίσταση και αλλο ενα μέτρο φυτίλι, το βαμβάκι είναι τρελλά οικονομικό και εκεί.
Μου δώσανε δυο μπάλλες ενα δίμηνο πρίν, και μολις αγγιξα την δευτερη τώρα. και με συχνότητα αλλαγής αντίστασης καθε τρείς τέσσερις μέρες, ενεκα υψηλής κατανάλωσης. (καμμια 10ριά 12ριά μουλού ημμερησίως)
προσωπικά, δεν βλέπω να ξοδεύω εκείνο το τελευταίο μέτρο φυτίλι ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #188 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 23:24 »
Πεs και 2016 Μανο να εισαι μεσα,,,, :laugh1: :laugh1:,,2 σακουλεs συνολο 200 μπαλιτσεs πηρα και εγω..Alexmach σε τι το δουλεψεs ρε θηριο και εφαγεs το βαμβακουλοκαψουλο??Μεχρι τωρα δεν εχω φαει ουτε ενα ρε συ αλλα το εχω στον Russian μονο ετσι,,,?(ειναι μονιμα βρεγμενο λογο σεταρισματοs και ατμοποιητη,,,,,,δεν μασαει και στιs απανωτεS........

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #189 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 23:31 »
Και εγω ακομα δεν εχω φαει καμμενο αλλα χρησιμοποιω σε kayfun σε dome σε dripper δοκιμασα και σε ιαττυ αλλα καψουλι δεν εφαγα.

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #190 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 23:37 »
Παντα καβατζα στην ακρη 5 μετρα silica να υπαρχει μανο αλλα δεν νομιζω οτι θα ξαναγυρισω....γουστα ειναι αυτα...εγω το κανω πολυ κεφι παντωs..μου αρεσει η γευση του το ντουμανι του ολα του...σε αλλουs δεν αρεσει καν..οπωs βολευετε ο καθεναs.........OFFTOPIC.....Mανο περιμενω 100ml Butterscotch απο http://www.yaeliq.com/,Λενε πολυ καλα λογια και τσεκαρε τιμεs 100μελου να σου φυγει το καφασι.......εκει θα δω γευση του βαμβακιου διοτι τωρα με σκετη Universal το εχω,,και παλι μου δινει αυτην την χαρακτηριστικη ταμπακο γευση τηs συγκεγριμενηs βασηs.......

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #191 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 01:00 »
μα αυτό λεω. ΔΕΝ το εφαγα το βαμβακοκάψουλο επειδή σε προειδοποιεί τόσο νωρίς.
Σε Φόγκερ V1 ολα αυτά, και σε περιπτώσεις που ξεχνιέμαι και παρά τα 5 μουλου δεν εχει μέινει σταγόνα μεσα.

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #192 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 01:18 »
σημερα ειπα να στησω τον Kayfun lite με φυτιλι ,,, αντεξα κανενα 45 λεπτο μαζι του ,,, λυσιμο νεα αντισταση με βαμβακι και μπουμπουνιασμα :thumpup:  !!
Τελικα  παιδες   Once with  Coton ..you're Always with it  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2013, 02:54 από Yannis74 »

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #193 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 01:36 »
:respect: :respect: :respect:

Ανακάλυψα και γω σήμερα το βαμβάκι!!! :laugh1:
Σε trident dripper.. Πραγματικά εξεπλάγην! Από το πρωί που ατμιζω βλέπω την αντίσταση... 0 κατάλοιπα από καμένο.
Στην αρχή μια κάποια φιτιλιλα η οποία έστρωσε με την χρήση. Ίσως φταίει το βαμβάκι.. πειραματιστικα με βαμβάκι φαρμακείου.
Ντουμάνι πολύ πιο πυκνό απ' οτι με συνηθισμένα φιτίλια fiberglass και από γεύση  :hmmm: καλή αλλά πως να το περιγράψω.. διαφορετική απ' ότι έχω συνηθίσει με το φιτίλι fiberglass.. όχι άσχημη.. διαφορετική. Το χτύπημα νικοτίνης νομίζω πιο απαλό. Μου φαίνεται θα το γυρίσω εξολοκλήρου και γω σε βαμβάκι.

Επισης να πω και κατι ακομα καποτε ειχα ρωτηση εδω στο forum αν γνωριζε κανεις τι φιτιλι χρησιμοποιουν τα cartos. Γιατι τα ανοιγα και το υλικο μονο με φιτιλι fiberglass δεν μου εμοιαζε... οι απαντησεις που ειχα παρει αν θυμουμε καλα δεν ηταν ξεκαθαρες και μερικες ηταν οτι ειναι φιτιλι fiberglass... Δεν μπορω να βρω το ποστ τωρα.. απλα το αναφερω γιατι λεχθηκε σ'αυτο το νημα οτι δεν χρησιμοποιουνται φιτιλια απο βαμβακερες ινες σε εργοστασιακους ατμοποιητες...
Μηπως το φιτιλι τον cartos ειναι τελικα καποιο ειδος βαμβακερα πανακια ή γαζες.... οπως υποψιαζομουν εγω τοτε  ::)  ??

PS.. το βρηκα.. http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2117.msg565803.html#msg565803 και θυμήθηκα..
Στα cartos δεν εβρησκα μεσα στο σπειρωμα της αντιστασεις το fiberglass wick... απλα ειχαν τυλιγμενη γυρο απο την αντισταση ενα ειδος γαζας... και μου δημιουργηθικε η απορια για τον διαφορετικο τροπο ατμοποιησης που λειτουργουν... ειχα παρει μια απαντηση μεσο pm απο μελος οτι εχει κανονικα και μεσα στην αντισταση fiberglass wick.. το οποιο εγω δεν εβρισκα...

Δειτε και ξανα την εικονα... Μηπως οι κινεζοι τελικα ειναι πιο μπροστα απολους μας :D
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2013, 03:06 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #194 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 02:29 »
Κάνω μια έτσι να γράψω κι εγώ στο νήμα, αφού ξαναδιάβασα λίγο τα αρχικά πόστ και θυμήθηκα τον μεγάλο μου σκεπτικισμό τότε.
Κι αν καεί? και το εισπνεύσεις?
Αμ δέ.. Μου το λέγανε οτι σε προειδοποιεί ΠΟΛΥ πιο πρίν απο το φυτίλι αλλα επρεπε να το ζήσω.
θελω απλα να πώ, οτι αν δέν είσαι απο αυτούς που κόβουν εναμισι μέτρο σύρμα για να φτιάξουν μια αντίσταση και αλλο ενα μέτρο φυτίλι, το βαμβάκι είναι τρελλά οικονομικό και εκεί.
Μου δώσανε δυο μπάλλες ενα δίμηνο πρίν, και μολις αγγιξα την δευτερη τώρα. και με συχνότητα αλλαγής αντίστασης καθε τρείς τέσσερις μέρες, ενεκα υψηλής κατανάλωσης. (καμμια 10ριά 12ριά μουλού ημμερησίως)
προσωπικά, δεν βλέπω να ξοδεύω εκείνο το τελευταίο μέτρο φυτίλι ποτέ.

Τι να σου κάνω ........είχες φάει κόλλημα  με το πλέγμα   :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354845 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191184 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 698 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 572 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588940 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797146 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312678 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6658 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11935 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13188 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711