vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

254 επισκέπτες, 4 χρήστες
gfilip, treloneritis, Sergios, camber

Twitter

Επισκευάσιμοι, μερικώς επισκευάσιμοι κτλ.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Επισκευάσιμοι, μερικώς επισκευάσιμοι κτλ.
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 02, 2012, 19:39 »
Ο ποσειδώνας ως γνωστόν, έει ξεφύγ!!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:  Του το δίνεις ολόκληρο και το πετάει στα σκουπίδια! Του το δίνεις αφού το εχεις πατήσει με το αμάξι και είναι η καλύτερή του!!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:


και πάλι ομως! Εγω που εξαρχής πήρα επισκευάσιμο για οικονομία, σε τόσους μήνες, εχει βγάλει τα λεφτά του μιας και τα έξοδα ειναι μονο σύρμα και πλέγμα, αλλιώς με οποιονδήποτε άλλο "μερικώς" επισκευάσιμο, (ας μην μεινουμε στην ονοματολογία εδώ) θα είχε προστεθει και η αγορά ενος καινουριου "περιβλήματος" έστω, γιατι με την χρήση το πλαστικό κλπ θα μου είχε μείνει αναπόφευκτα στο χέρι.
Δεν διαφωνώ οτι οι τελευταίου τύπου Ε1 κλπ είναι επισκευάσιμοι, αν και βασικά βγήκαν για να εχουν ανταλλακτικά, και όχι για να επισκευάζονται. πράγμα που θα τους κατέτασσε κανονικά στην κατηγορία του Αη μήστ (μεγάλη η χάρη του).
Αλλα δεν ειναι θεμα για διαφωνία το τί ειναι τελικά. Ο καθενας μας ανάλογα με το πόσο πιάνουν τα χέρια του εχει τα δικά του μέτρα.
Το θέμα είναι απλά το πώς θα ονομάζουμε αυτή τη νέα γενιά, εφόσον αυτους που ξέρουμε ως επισκευάσιμους καλώς ή κακώς ξερουμε ποιοί είναι.
Το θεμα μας είναι να βρούμε ενα ονοματάκι, για να μην συγχέονται και να ειμαστε ολοι ευχαριστημένοι.
και να μην συγχέονται με τους αμιγώς επισκευάσιμους (Α2 Οδυσσείς ιαττηδες Τζένεσις κλπ) και να μην "προσβάλλεται" ( :tongue_smilie: )[size=78%]  [/size]κανεις που του υποβιβάζουμε το μηχανάκι του, γιατι δεν ειναι ο σκοπός κανενός αυτός. ολα την ιδια δουλειά κανουν.
και λοιπόν, εφόσον καλώς ή κακώς εχει επικρατήσει να λέμε επισκευάσιμους αυτούς που λέμε, και οι νέοι αυτοί , ΔΕν είναι το ίδιο ότι και να λέμε, πώς θα τους λέμε για να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι? Ολοι ομως?
Εαν το μερικώς επισκευάσιμοι δεν ικανοποιεί, τοτε πώς?
Προτάσεις?

Αποσυνδεδεμένος yiazir

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ δεν είναι αργά...
Απ: Επισκευάσιμοι, μερικώς επισκευάσιμοι κτλ.
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 02, 2012, 19:50 »
"Χειροποίητοι" και "έτοιμοι" επισκευάσιμοι χαλάει κανέναν :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Επισκευάσιμοι, μερικώς επισκευάσιμοι κτλ.
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 02, 2012, 19:59 »
Σα να λεμε, ιδιοκατασκευαζόμενοι, και εμπορίου?
Η Περιορισμένης και μαζικής παραγωγής?


Απ: Επισκευάσιμοι, μερικώς επισκευάσιμοι κτλ.
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 02, 2012, 20:06 »
Μιας χρήσης & πολλαπλής  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Επισκευάσιμοι, μερικώς επισκευάσιμοι κτλ.
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 02, 2012, 20:10 »
"Βελτιώσιμοι"?

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι, μερικώς επισκευάσιμοι κτλ.
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 02, 2012, 21:21 »
Ο ποσειδώνας ως γνωστόν, έει ξεφύγ!!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:  Του το δίνεις ολόκληρο και το πετάει στα σκουπίδια! Του το δίνεις αφού το εχεις πατήσει με το αμάξι και είναι η καλύτερή του!!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:


αστον αυτον.... ειδικα για το ποσειδωνα, οτι CE4 εχω τα φυλαω σε ενα ντουλαπακι και με πρωτη ευκαιρια θα του τα δωσω.... μου ειπε να μην τα πεταω τωρα τι θα τα κανει.....  :confused1:




και πάλι ομως! Εγω που εξαρχής πήρα επισκευάσιμο για οικονομία, σε τόσους μήνες, εχει βγάλει τα λεφτά του μιας και τα έξοδα ειναι μονο σύρμα και πλέγμα, αλλιώς με οποιονδήποτε άλλο "μερικώς" επισκευάσιμο, (ας μην μεινουμε στην ονοματολογία εδώ) θα είχε προστεθει και η αγορά ενος καινουριου "περιβλήματος" έστω, γιατι με την χρήση το πλαστικό κλπ θα μου είχε μείνει αναπόφευκτα στο χέρι.


μιλαμε για την περιπτωση που το περιβλημα αντεχει λιγους μηνες,
αλλιως αμα ειναι σε ενα μηνα να τα φτυνει κολοκυθια επισκευασιμος ειναι....ουτε μερικως ουτε με ολιγη ουτε με τιποτα.




Δεν διαφωνώ οτι οι τελευταίου τύπου Ε1 κλπ είναι επισκευάσιμοι, αν και βασικά βγήκαν για να εχουν ανταλλακτικά, και όχι για να επισκευάζονται. πράγμα που θα τους κατέτασσε κανονικά στην κατηγορία του Αη μήστ (μεγάλη η χάρη του).



μα τι σημασια εχει για ποιο λογο βγηκε?
εγω ρωταω τι δουλεια μπορεις να κανεις....
Και αυτο το βγηκε δεν το καταλαβαινω, ποιος το λεει βγηκε αυτο για αυτο?   :confused1:



Αλλα δεν ειναι θεμα για διαφωνία το τί ειναι τελικά. Ο καθενας μας ανάλογα με το πόσο πιάνουν τα χέρια του εχει τα δικά του μέτρα.


ενταξει το ειπαμε αυτο... ο ποσειδωνας εχει ταναλιες  ;D ;D
αλλα αυτο μας ειναι αχρηστο, μιλαμε να κανεις δουλεια ευκολη και σωστη οχι να φας μιση ωρα για να κανεις δουλεια και κυριως να μπορεις να κανεις αλλαγη οταν πχ εισαι σε ενα μπαρακι γιατι εκατσε στραβη.




Το θέμα είναι απλά το πώς θα ονομάζουμε αυτή τη νέα γενιά, εφόσον αυτους που ξέρουμε ως επισκευάσιμους καλώς ή κακώς ξερουμε ποιοί είναι.

εμ ξερ4ω και εγω?
αμα επισκευαζονται 100% πως πρεπει να τους πεις?


Το θεμα μας είναι να βρούμε ενα ονοματάκι, για να μην συγχέονται και να ειμαστε ολοι ευχαριστημένοι.

εγω το μονο ονομα που θα μπορουσα να βρω και στεκει ειναι επισκευασιμος χαμηλου κοστους
γιατι εκει εντοπιζω αντικειμενικη διαφορα, και το βαζω κατω πρακτικα,
εχω δυο πραγματα αν κανω την ιδια δουλεια στον ιδιο χρονο, και τα δυο επισκευαζονται.





και να μην συγχέονται με τους αμιγώς επισκευάσιμους (Α2 Οδυσσείς ιαττηδες Τζένεσις κλπ) και να μην "προσβάλλεται" ( :tongue_smilie: )[size=78%]  [/size]κανεις που του υποβιβάζουμε το μηχανάκι του, γιατι δεν ειναι ο σκοπός κανενός αυτός. ολα την ιδια δουλειά κανουν.


δεν βλεπω καμια προσβολη, αλλα να ειμαστε αντικειμενικοι.
δηλαδη η φεραρι και το φιατ δεν ειναι αυτοκινητα και τα δυο? δεν σε πανε στη δουλεια και τα δυο?
αλλα αλλη βολτα κανεις με το ενα και αλλη με το αλλο, μην το μπερδευουμε.....
πλην ομως και τα δυο αφου θα σε πανε στη δουλεια σου τα λεμε αυτοκινητα και οχι το φιατ μερικως αυτοκινουμενο....  :wall:



και λοιπόν, εφόσον καλώς ή κακώς εχει επικρατήσει να λέμε επισκευάσιμους αυτούς που λέμε, και οι νέοι αυτοί , ΔΕν είναι το ίδιο ότι και να λέμε, πώς θα τους λέμε για να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι? Ολοι ομως?
Εαν το μερικώς επισκευάσιμοι δεν ικανοποιεί, τοτε πώς?
Προτάσεις?



να σου πω ενα μυστικο?
ευχαριστημενοι ολοι αποκλειεται να ειναι  :bravo_encouragements: :bravo_encouragements:

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι, μερικώς επισκευάσιμοι κτλ.
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 02, 2012, 21:50 »
σωστος ο Ω,
τα υλικα σαφως δικαιολογουν το κοστος, αλλο SS και αλλο πλαστικο.



Χωρις παρεξηγηση αλλα οποιος νομιζει οτι η διαφορα τιμης αντικατοπτριζει τη διαφορα στη ποιοτητα/αξια των υλικων κατασκευης ειναι μακρυαααααα  νυχτωμενος...

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι, μερικώς επισκευάσιμοι κτλ.
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 02, 2012, 21:57 »
παντως ο crystal εαν ανταποκριθει σε αυτα που υποσχεται θα γινει ποιο πρακτικος ακομα και απο εναν χειροποιητο επισκευασιμο....θα ανοιγεις καπακια θα βγαζεις αντισταση απο το πορτοφολι θα κουμπωνεις και τελος...
το κοστος βεβαια δεν θα ειναι το ιδιο αλλα στην πρακτικοτητα θα ειναι πολυ μπροστα...

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Επισκευάσιμοι, μερικώς επισκευάσιμοι κτλ.
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 02, 2012, 21:57 »
Χωρις παρεξηγηση αλλα οποιος νομιζει οτι η διαφορα τιμης αντικατοπτριζει τη διαφορα στη ποιοτητα/αξια των υλικων κατασκευης ειναι μακρυαααααα  νυχτωμενος...
Εμείς οι νυχτωμένοι λοιπόν, προτιμούμε να πληρώσουμε για να περνάει ο ατμός από SS και όχι από πλαστικό.

ps
Εϊναι βαθιά και όχι μακρυά   :eyesplash: Αν είναι να προσβάλλεις ... κάνε το τουλαχιστον σωστά .
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 02, 2012, 22:04 από Ωμέγα »

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι, μερικώς επισκευάσιμοι κτλ.
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 02, 2012, 22:05 »
συγνωμη αλλα εχετε παρεξηγηση κατι οταν λεμε επισκευασιμος ενοουμε οτι εχει κατασκευαστη για να επισκευαζεται  δηλαδη να αλαζεις την αντισταση χωρις να κανεις πατεντες και ερμποριου ειναι οι ατμοποιητες για χρηση ορισμενου χρονου μολις καει η αντισταση η πεσει η αποδοση του τον πετας δεν εχει φτιαχτει για να τον επισκευαζεις τωρα αν καπιοι χρησιμοποιουν πενσες ταναλιες κατσαβιδια και δεν ξερω τι ειναι γιατι τους αρεσει η πατεντα λοιπον μην μπερδευεσται  :yes:

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι, μερικώς επισκευάσιμοι κτλ.
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 02, 2012, 22:07 »
Δικαιωμα του καθενος ειναι να χρησιμοποιει οτι θελει , εγω δεν κρινω ποιος ειναι καλυτερος, ουτε αν αξιζει η (πιθανη) διαφορα στη ποιοτητα αυτη τη διαφορα τιμης,  αλλα τα οτι 45 Ε διαφορα τιμης δεν ειναι η αξια του υλικου.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Επισκευάσιμοι, μερικώς επισκευάσιμοι κτλ.
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 02, 2012, 22:09 »
Θες να μοιραστείς την άποψή σου λοιπόν που οφείλεται αυτό?
Γιατί ΟΚ διαφωνείς , αλλά δεν εκφράζεις τον λόγο . :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι, μερικώς επισκευάσιμοι κτλ.
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 02, 2012, 22:09 »
Χωρις παρεξηγηση αλλα οποιος νομιζει οτι η διαφορα τιμης αντικατοπτριζει τη διαφορα στη ποιοτητα/αξια των υλικων κατασκευης ειναι μακρυαααααα  νυχτωμενος...
φιλε μου εχω μια απορια εχεις επισκευασιμο η γραφεις ετσι χωρις να εχεις πιασει ποτε στα χερια σου  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι, μερικώς επισκευάσιμοι κτλ.
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 02, 2012, 22:11 »
Εμείς οι νυχτωμένοι λοιπόν, προτιμούμε να πληρώσουμε για να περνάει ο ατμός από SS και όχι από πλαστικό.

ps
Εϊναι βαθιά και όχι μακρυά   :eyesplash: Αν είναι να προσβάλλεις ... κάνε το τουλαχιστον σωστά .

Προφανως  αδικα θιχτηκες
Σ.Σ  Στο δικο μου χωριο το λενε "μακρυα"

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Επισκευάσιμοι, μερικώς επισκευάσιμοι κτλ.
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 02, 2012, 22:20 »
Καλό θα ήταν να είσαι πιο προσεκτικός σε αυτά που γράφεις και σε αυτά που λες.
Επίσης θα πρέπει να είσαι ON Topic για να μην δημιουργείται πρόβλημα στα νήματα που τρολάρεις. (το τελευταίο δεν ξέρω πως το λένε στο χωριό σου).

Δεν θίχτηκα εγώ.
Εσύ έθιξες όλους εκείνους που έχουν την παρακάτω άποψη..
Χωρις παρεξηγηση αλλα οποιος νομιζει οτι η διαφορα τιμης αντικατοπτριζει τη διαφορα στη ποιοτητα/αξια των υλικων κατασκευης ειναι μακρυαααααα  νυχτωμενος...

 :OnTopicPlease:

Πάμε άλλη μα προσπάθεια.
Θες να μοιραστείς την άποψή σου λοιπόν που οφείλεται αυτό?
Γιατί ΟΚ διαφωνείς , αλλά δεν εκφράζεις τον λόγο .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1555 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120673 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 542 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 289 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325914 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296986 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827123 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156579 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi