vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

84 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, mfk, Aoratix, manoslykos, bloodlessz, Doubt, camber, ZoeM

Twitter

The DID Genesis Atomizer

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #375 στις: Αυγούστου 30, 2012, 20:09 »
Άλλοι πάλι απ' ότι είδα σε βίντεο, βάζουν μέσα στο πλέγμα ένα δεύτερο πλέγμα, διαστάσεων 10mm*40mm και λένε ότι έχουν απίθανα αποτελέσματα σε γεύση ειδικά. Το έχει δοκιμάσει κανείς?
Μπαμπη δεν το εχω δοκιμασει ,αλλα νομιζω οτι θα αργει πολυ να αρπαξει. θα ειναι σχεδον μασιφ το πλεγμα.


@Nordic
το πλατος 3,5 και πας πιο κατω ή πιο πανω.
το υψος να ειναι ιδιο με το τελος του θετικου πολου.

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #376 στις: Αυγούστου 30, 2012, 20:22 »
σας ευχαριστω ολους , εχει να πεσει γελιο το βραδυ που θα σεταρω μολις αραξω :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #377 στις: Αυγούστου 30, 2012, 20:25 »
Οταν σε τσαντίσει, παράτα το μέχρι αύριο!
Ετσι εκπεδεύονται αυτά. Δείχτους ποιο ειναι το αφεντικό.
και την επόμενη φορά πυο θα σε τσαντίσει βαλτο μια νύχτα σε ντουλάπι ή συρτάρι.
Πειράματα και προσωμοιώσεις εχουν δείξει οτι το πέταμα στο νεροχύτη, λεκάνη απο τον τέταρτο κλπ, εχουν αντίθετα αποτελέσματα, και σε τσαντίζουν για ακόμα περισσότερο!
μακάρι απ την άλλη να σε συμπαθήσει απ την αρχη!
Εϊσαι και ομορφάντρας!!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #378 στις: Αυγούστου 30, 2012, 20:31 »
Γεια σου ρε Αλεξ με τις συμβουλες σου!!!  :thumpup:   ψυχραιμια .... η σπουδαιοτερη συμβουλη για τους genesis.
απορω πως ακομα δεν εχει κανει κανεις μπιζνα με ετοιμα μες.

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #379 στις: Αυγούστου 30, 2012, 20:32 »
Εμένα, επειδή μ΄έχει προβληματίσει αρκετά, τον έχω απομονώσει σε μια κούπα και γύρω γύρω διάφοροι εμπορίου. Που θα πάει θα λυγίσει. Σκέφτομαι και από πάνω να του βάλω μια μεγάλη ανακριτική λάμπα.

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #380 στις: Αυγούστου 30, 2012, 20:34 »
Ειμαι κι εγω αρχαριος στο mesh (2 εβδομαδες) και αυτο που με βοηθησε περισσοτερο απ΄ολα ηταν η συμβουλη του Alex: κάψιμο του mesh πριν το τύλιγμα!
Γινεται πανευκολα (δεν χρειαζεται καν πυρσο) και τυλιγεται πιο ευκολα μετα!!!
Κατοπιν τα γνωστα: καψιμο τυλιγμενο κι εφυγες! :thumpup: [size=78%] Καλο ειναι να καις λιγο και το συρμα με αναπτηρα.[/size]

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #381 στις: Αυγούστου 30, 2012, 20:35 »
εετσιιι Μπαμπη!!! αστον να σκεφτει στη γωνια τι εκανε!!! :)) :))

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #382 στις: Αυγούστου 30, 2012, 20:50 »
Οταν σε τσαντίσει, παράτα το μέχρι αύριο!
Ετσι εκπεδεύονται αυτά. Δείχτους ποιο ειναι το αφεντικό.
και την επόμενη φορά πυο θα σε τσαντίσει βαλτο μια νύχτα σε ντουλάπι ή συρτάρι.
Πειράματα και προσωμοιώσεις εχουν δείξει οτι το πέταμα στο νεροχύτη, λεκάνη απο τον τέταρτο κλπ, εχουν αντίθετα αποτελέσματα, και σε τσαντίζουν για ακόμα περισσότερο!
μακάρι απ την άλλη να σε συμπαθήσει απ την αρχη!
Εϊσαι και ομορφάντρας!!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
αυτη ειναι η καλυτερη συμβουλη την εχω ακουσει απο πολλους εμπειρους ατμιστες.μπραβο αλεξ :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #383 στις: Αυγούστου 30, 2012, 21:24 »
Οταν σε τσαντίσει, παράτα το μέχρι αύριο!
Ετσι εκπεδεύονται αυτά. Δείχτους ποιο ειναι το αφεντικό.
και την επόμενη φορά πυο θα σε τσαντίσει βαλτο μια νύχτα σε ντουλάπι ή συρτάρι.
Πειράματα και προσωμοιώσεις εχουν δείξει οτι το πέταμα στο νεροχύτη, λεκάνη απο τον τέταρτο κλπ, εχουν αντίθετα αποτελέσματα, και σε τσαντίζουν για ακόμα περισσότερο!
μακάρι απ την άλλη να σε συμπαθήσει απ την αρχη!
Εϊσαι και ομορφάντρας!!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

 :laugh1: :laugh1: Mπράβο ρε συ Αlex με έκανες και γέλασα  :))
Eπειδή δυστυχώς δεν τα βρήκαμε με τίποτα με τον κύριο, εκτός από κάνα 5ώρο πριν αρχίσει τα τρελά του με το
provari, μέχρι τότε πήγαινε σφαίρα  :o
Αλλά άνοιξα να γεμίσω, και μετά hot spot και τα συναφή (Ε1-Ε2...)  :)
Eπειδή λοιπόν δεν κάναμε για παντριά....χωρίσαμε με συνοπικές διαδικασίες  ;)
Ο DID είναι φανταστικός άτμο και άψογη κατασκευή και να δώσω και τα συγχαριτήρια μου στον κατασκευαστή Δημήτρη με την ευκαιρία.
Αλλά με το mesh ή το έχεις ή όχι, λοιπόν εγώ δεν το είχα.
Κανονικά θα ασχολειόμουν 2-3 μέρες μέχρι να το βρώ, αλλά έχω και 2 πιτσιρίκες στο σπίτι να τρέχουν όλη μέρα
και δεν μπορώ εγώ να "παίζω" σχεδόν όλη μέρα με τα η.τ,  (όποιος έχει μικρά παιδιά με νιώθει  :)) ).

Οπότε αντί να είναι στην απομόνωση και για ανάκριση και μετά φυλακή...ελευθερώνεται και πάει σε νέο κάτοχο  ;)

Αποσυνδεδεμένος glyrakos

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini + DID
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #384 στις: Αυγούστου 30, 2012, 22:00 »
Rule of thumb που λενε και οι Αγγλοσάξωναι, είναι η διάμετρος της οπής.
ητοι, στον DID είναι 3,5 χιλιοστά οπότε ξεκινάς πειραματισμούς απο 35χιλιοστα-καναδυό. Ή ακριβώς.
Εγω με οπή 2mm ξεκίνησα απο 20 και μετα απο ανεβοκατεβάσματα, κατέληξα στα 18.


Να μας ζήσει η οπή.
Αυτα με τα ρίζλα είναι για τους αρχάριους.

Οταν αποφασίσει ο Τζένεσίς σας οτι του κάνετε ( :tongue_smilie: ) θα σας αφήσει να τον σιάχνετε κι έτσι χωρίς ούτε χωτσπότια ούτε τίπουτις!

Καταρχάς πολύχρονος γιατί λογικά θα γιορτάζεις σήμερα!
Δηλαδή το mesh το κόβεις 18x40mm ώστε να σου βγάλει τελικά οπή 2mm. Γιατί δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα σωστά.
Πάντως το mesh χθες το έκαιγα κανένα 4 λεπτο συνολικά. Πόσο παραπάνω να το κάψω; Φοβάμαι μην εξαϋλωθεί στο τέλος... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #385 στις: Αυγούστου 30, 2012, 22:15 »
Καταρχάς πολύχρονος γιατί λογικά θα γιορτάζεις σήμερα!
Ω ναι! Ευχαριστώ ευχαριστώ!!!! :respect:
Δηλαδή το mesh το κόβεις 18x40mm ώστε να σου βγάλει τελικά οπή 2mm. Γιατί δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα σωστά.
ναι αλλα παρέλειψα να αναφέρω οτι, όχι στον DID έτσι? Σε Οράιον. Και στην δική μου περιπτωση δεν ειναι 40 το ύψος αλλα λιγότερο αλλα το ύψος δεν μας ενδιαφέρει. οσο χρειάζεται αφήνεις, το υπόλοιπο το κόβεις.
Πάντως το mesh χθες το έκαιγα κανένα 4 λεπτο συνολικά. Πόσο παραπάνω να το κάψω; Φοβάμαι μην εξαϋλωθεί στο τέλος... :laugh1:
Κόψε το κομμάτι που χρειάζεται και πέρνα το κανα δυοτρειστέσσαρεςπέντε φορές ΠΡΙΝ το στρίψεις. να πυρώσει, κράτα το πυρωμένο καμμια 15ριά δεύτερα, περίμενε να ξεπυρώσει και πάλι.
Ετσι κατα 80% θα είσαι εντάξει χωρίς τίποτα αλλο.
Οταν το εχεις στριμμένο, ενα κάψιμο με αναπτήρα, ίσως αφήσει ενα λεπτό στρώμα άνθρακα (παρά τις προηγούμενες πυρακτώσεις) που θα βοηθήσει περισσότερο.


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 31, 2012, 07:25 από manos »

Αποσυνδεδεμένος Tanker

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Cisco HH357/306
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #386 στις: Αυγούστου 31, 2012, 06:48 »
Αν μπορει καποιος ή ο κατασκευαστης να πεις ποσο μηκος και πλατος πρεπει να εχει και το mesh στον mini did θα ειμουν υποχρεως :thumpup:
πλάτος 1 εκατοστό / μήκος 4εκ. και το κονταίνεις λίγο στο μέτρημα

Sent from Athens/Greece using wp7

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #387 στις: Αυγούστου 31, 2012, 11:21 »
κατοχος και εγω απο χτες , πολυ καλη και ποιοτικη κατασκευη , αν και πρωτη φορα με μεσατο ατμο πηρα πολυ βοηθεια απο μελη του φορουμ και τον σεταρισα σχετικα ευκολα, το μονο που θελω ειναι να βελτιωσω την γευση στα επομενα σεταρισματα, παιζω με 325 μονο λογω vg το ντουμανι και το χτυπημα ειναι πολυ ικανοποιητικο.

Μπραβο στον Δημητρη και ευχαριστω ολους οσους με βοηθησαν!

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #388 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 10:43 »
δευτερα νυχτα χτες μαχη με τα mesh και πολυ καλυτερο αποτελεσμα , αντισταση 1,6 με 20αρι και mesh 325 λογω vg , πολυ καλος ατμος καλο χτυπημα στην γευση χωραει βελτιωση , για να δουμε  ;D

Αποσυνδεδεμένος glyrakos

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini + DID
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #389 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 10:55 »
Καλημέρα. Έχω δει τα σχετικά video του scott πάνω από 10 φορές, φτιάχνω mesh ίδιων περίπου (όσο μπορώ να καταλάβω) διαστάσεων που συμπίπτουν και με αυτές που αναφέρουν οι φίλοι πιο πάνω, καίω ένα καινούργιο πριν το διπλώσω (κάψιμο καλό) και μετά του αλλάζω τα φώτα στο κάψιμο με φλόγιστρο. Ε ότι και να κάνω σταθερή αντίσταση ΔΕΝ έχω και πιστεύω ότι δεν θα έχω ποτέ. Εκτός και αν έχω πέσει σε ελαττωματική παρτίδα kanthal... Επί της ουσίας όμως πιστεύω ότι έχω καταφέρει καλή απόδοση γεύσης, ντουμανιού και χτυπήματος. Σε κάποιες περιπτώσεις βέβαια αυτό γίνεται σχεδόν άριστο και σε κάποιες κακό αγνοόντας το λόγω της μεταβολής...
Είμαι πολύ περίεργος να δω κάποιον που το καίει με αναπτήρα  :)) :)) :)) Πόσους αναπτήρες θα χρειάζεται;  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy