vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

192 επισκέπτες, 3 χρήστες
Razor.QQ15, Milarepa, Κώστας Σιδέρης

The DID Genesis Atomizer

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #390 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 11:28 »
Με τον αναπτήρα, δεν χρειάζεται να το κάψεις, το μόνο που κάνεις είναι μια λεπτή στρώση.
Και αυτό γίνεται κρατώνταε το mesh σε απόσταση από την φλόγα  ;) .
Στην δική μου περίπτωση, σαν τελευταία προσπάθεια, έτσι έκανα με τον αναπτήρα μια φορά,
μετά κέρασα λίγο υγρό το mesh και ξαναέκανα ένα κάψιμο και όλα καλά, για όσο κράτησε.
Το mesh αν μάθεις και το δουλεύεις σωστά, είναι το κάτι άλλο  :thumpup: .
Άποψη μου μακράν καλύτερο από φυτίλι, με μεγάλη διαφορά ειδικά στην γεύση  ;)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #391 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 11:29 »
Αυτο με την μή σταθερή αντίσταση δεν το έχω καταλαβει! Δηλαδή οκ να γίνεται στον Λάην, που είναι "στον αέρα" το σύρμα αλλα εδώ δεν δικαιολογείται.
Εσείς όμως με τον DID εχετε ενα μεγάλο καλό.
3,5 χιλιοστά τρύπα, σημαίνει οτι μπορείτε μια χαρά να βρείτε κάποιου είδους μονωτικό σωληνάκι να βάλετε σε εκείνο το σημείο, που να αφήνει κάπου 2 με 2,5 ελεύθερα στο τέλος, που κανετε μια χαρά πλέγμα, και απαλάσσεστε μιά για παντα απο το θέμα επαφών και κακής οξείδωσης.
Για ψάχτε τι σωληνάκια εχετε σπίτι.
Ετσι κι αλλιώς, το πλέγμα ναί μεν ζεσταίνεται, αλλα δεν φτάνει σε θερμοκρασίες τόσο μεγάλες που να λιώσουν σιλικόνη ή κάτι τέτοιο. Οπότε ότι και να είναι , ουσιαστικά κάνει.

Αποσυνδεδεμένος Gibson

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
  • A. C. MILAN
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #392 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 11:45 »
δευτερα νυχτα χτες μαχη με τα mesh και πολυ καλυτερο αποτελεσμα , αντισταση 1,6 με 20αρι και mesh 325 λογω vg , πολυ καλος ατμος καλο χτυπημα στην γευση χωραει βελτιωση , για να δουμε  ;D
Μηπως για τη σιδεριλα στη γευση ευθυνεται η ποιοτητα-παρτιδα του μες; ´Η δεν εχει να κανει;

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #393 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 11:57 »
στο ψαξιμο ειμαι φιλε νεος στα mesh, θα τον σενιαρω ομως που θα μου παει ;)

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #394 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 12:07 »
Έχω δοκιμάσει διάφορες παρτίδες πλέγματος και το πρόβλημα γεύσης παραμένει. Μέχρι που στην αρχή, πριν το τυλίξω το έβρασα σε γάλα, όπως κάναν παλιά.

Αποσυνδεδεμένος Gibson

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
  • A. C. MILAN
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #395 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 12:54 »
Το λεω επειδη προκειτε για πολυ καλη περιπτωση ατμοποιητη και δικου μας παιδιου αλλα αυτη η σιδεριλα με κραταει μακρυα απ το να τον παρω και να πειραματιστω... Παντως στανταρ ειναι θεμα μες γιατι ολα τ αλλα δεν μπορει να παρεμβαλλονται στη γευση.

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #396 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 13:13 »
Ο Δημήτρης είναι όντως πολύ αξιόλογος και φοβερό παιδί. Ίσως χρειαστεί να μας πει τις δικές του εμπειρίες και απόψεις. Μπορεί κάτι να κάνουμε λάθος και να κολλάμε όλοι στο πλέγμα.

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #397 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 15:21 »
Εσάς στην αθήνα δεν μπορώ να σας καταλάβω...Αντί να κανονίσετε να βρεθείτε μια μέρα ή μια νύχτα της εβδομάδας και να προσπαθήσετε ομαδικώς να στήσετε μες και μετά να συγκρίνετε απόψεις λάιβ και να δείτε τι μπορεί να κάνει λάθος ο ένας και τι ο άλλος παλεύετε  μόνοι σας σπίτια σας... Η επιτομή του μαζοχισμού !!! ΙΚαι να μπείτε μετά και στο φόρουμ να μας διδάξετε και εμάς στη ρημαδο-επαρχία που ωηνόμαστε να πάρουμε μες και δεν το αποφασίζουμε απο φόβο μανούρας... Εδώ φυτίλι έχω 3 μήνες και ακόμη να πετύχω κοντα τις σπείρες... όταν σφίγγω την αντίσταση τις ανοίγω φαντάσου μανούρα που θα τραβήξω στο μες...


Καλημέρα. Έχω δει τα σχετικά video του scott πάνω από 10 φορές, φτιάχνω mesh ίδιων περίπου (όσο μπορώ να καταλάβω) διαστάσεων που συμπίπτουν και με αυτές που αναφέρουν οι φίλοι πιο πάνω, καίω ένα καινούργιο πριν το διπλώσω (κάψιμο καλό) και μετά του αλλάζω τα φώτα στο κάψιμο με φλόγιστρο. Ε ότι και να κάνω σταθερή αντίσταση ΔΕΝ έχω και πιστεύω ότι δεν θα έχω ποτέ. Εκτός και αν έχω πέσει σε ελαττωματική παρτίδα kanthal... Επί της ουσίας όμως πιστεύω ότι έχω καταφέρει καλή απόδοση γεύσης, ντουμανιού και χτυπήματος. Σε κάποιες περιπτώσεις βέβαια αυτό γίνεται σχεδόν άριστο και σε κάποιες κακό αγνοόντας το λόγω της μεταβολής...
Είμαι πολύ περίεργος να δω κάποιον που το καίει με αναπτήρα  :)) :)) :)) Πόσους αναπτήρες θα χρειάζεται;  :laugh1:


Βλέποντας δίπλα στο προφίλ σου συμπεραίνω ότι το δουλεύεις με πρόβατο...Πολλοί λένε ότι δουλεύει ομορφότερα σε απλή μπαταριοθήκη...Εγώ θα πρόσθετα και σε vw γιατί άλλο watt και άλλο volt...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 15:30 από DaemonaS »

Αποσυνδεδεμένος zourdikis

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #398 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 16:06 »
Φίλε DaemonaS
Καλα τα λες ..αλλα... Στην βραση κολλάει το σίδηρο !

Όσο για το μές .. Μια χαρα το πάω εγω . Παρόλο που το έχω περίπου ένα και κάτι μήνες . Βάζω μές και αντίσταση στο πι και φί . Και Ατμιζω βαλουδο ! Όσο για το φυτιλι και τις αντιστάσεις ... Πίστεψε με ! τις κάνω χειρότερα απο εσένα !
Απλός δεν το έχω , και με σπάει τα νεύρα .



Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #399 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 16:41 »
Δαίμονα, όσον αφορά στις σπείρες τουλάχιστον, είναι πολύ πιο έυκολα τα πράγματα με το mesh, γιατί είναι πολύ πιο άκαμπτο από το φιτίλι.


Κάποια πραγματάκια εμπειρικά και από μένα.
Προσωπικά έχω καταργήσει το 400άρι, γιατί νομίζω πως ακόμα και με το 50-50 PG/VG που χρησιμοποιώ, αργεί περισσότερο να μουσκέψει το προεξέχον πλέγμα. Οπότε 325!
Παίρνω λοιπόν τη λουρίδα 325 που στέλενει ο Δημήτρης με τον DID. Δεν μετράω με χάρακα, αφήνω το πλάτος όπως είναι. Για το ύψος, βάζω το πλέγμα δίπλα στον άτμο (έχω το διάφανο σώμα) και με το μάτι κόβω ένα κομμάτι από τη βάση του τάνκ μέχρι το τέλος του θετικού πόλου.
Καίω το πλέγμα με αναπτήρα (δεν έχω φλόγιστρο), πρίν το στρίψω. Προσπαθώ να κοκκινήσει κάθε σημείο της επιφάνειας του, και αυτό γίνεται σχετικά εύκολα όταν είναι απλώμένο. Αυτό το κάνω κυρίως για να αποφύγω την μεταλλικίλα που βγάζει συνήθως ένα καινούριο πλέγμα. Με αυτό το τρόπο, διατηρεί και την ελλαστικότητα του στο στρίψιμο, και συμπεριφέρεται σαν έλασμα. Αυτό βοηθάει να εφαρμόσει ακριβώς στην τρύπα που θα μπεί αργότερα.
Πρίν στρίψω το πλέγμα, στη μία του άκρη διπλώνω ένα κομμάτι περίπου 4 χιλιοστά, και μετά διπλώνω ξανά αυτό το κομμάτι των 4 χιλιοστών, και έχω ένα κομμάτι περίπου 2 χιλιοστών με ζιγκ-ζαγκ πλέγμα.
Γύρω από αυτό το ζιγκ-ζαγκ, τυλίγω το υπόλοιπο πλέγμα, χωρίς καρφιά, χωρίς άλεν. Προσπαθώ το τελικό πλέγμα στριμένο να έχει διάμετρο λίγο μικρότερη από την τρύπα στην οποία θα τοποθετηθει. Το τοποθετώ λοιπόν, και αφήνοντας το, αυτό ανοίγει και εφάπτεται με τα τοιχώματα. Σε αυτό το σημείο ελέγχω το ύψος του πλέγματος. Αν είναι κοντό, το τραβάω λίγο έξω, αν είναι μακρύ, ψαλιδάκι.
Έπειτα τυλίγω την αντίσταση. Σύρμα 0.20 kanthal. Ο αριθμός των σπειρών είναι μάλλον σχετικός με το ρεύμα που θα χρησιμοποιήσεις. Εγώ προσωρινά χρησιμοποιώ σταθερό, με μία 14500 στα 3,7. Σε αυτό το σετάπ, κάνω το σύρμα 2 περιστροφές γύρω απο το πλέγμα. Δεν έχω μετρήσει ποτέ την Ωμική αντίσταση, αλλά υπολογίζω κοντά στο 1,3-1,6 Ωμ. Τυλίγω με τη φορά του ρολογιού γύρω απο το πλέγμα, και στο τέλος, τυλίγω αντίστροφα στον θετικό πόλο. Σφίγγω γερά το πάνω παξιμάδι του θετικού, και κοιτάω το αποτέλεσμα.
Αν ακουμπάει το πλέγμα κάποιο από τα παξιμάδια του θετικού, το απομακρύνω ελαφρώς, αν είναι μακριά, το πλησιάζω. Πρέπει να βρίσκεται όσο το δυνατό πιό κοντά στα παξιμάδια, χωρίς να τα ακουμπάει.
Ποτίζω το πλέγμα με λίγο υγρό και πατάω το fire.
Νομίζω πως κανείς δεν έχει καταφέρει ποτέ να μην έχει στην αρχή κάποιο χοτ σποτ (ή έστω χωτ σπωτ κατά alex  :respect: ).
Πάιρνω ένα τσιμπιδάκι και κλείνω ελαφρά τα σημεία που κάνουν χοτ σποτ πιέζοντάς την αντίσταση προς το πλέγμα. Κάνω το ίδιο βήμα 2-3 φορές. Όταν πλέον δεν έχω χοτ σποτ, ή έχω ελλάχιστο σε παρατεταμένα πατήματα, τότε γυρνάω το πλέγμα λιγάκι, γύρω από τον άξονά του. Δεν χρειάζεται ολόκληρες ή μισές περιστροφές, λίγο λίγο.
Και πάλι, μετά από 2-3 προσπάθειες, πετυχάινω το επιθυμητό αποτέλεσμα.
Δεν ατμίζω ακόμα. Πληρώνω το τάνκ με περίπου 1μλ υγρό μηδενικό, και κρατώντας το οριζόντια, πατάω κουμπί μέχρι να τελειώσει το υγρό. θέλει περίπου ένα λεπτάκι, άντε δύο. Συνεχόμενο πάτημα για 2 λεπτά, και κανένα χοτ σποτ.
Αυτό το βήμα το κάνω για να καθαρίσει η γεύση από την επαφή πλέγματος και αντίστασης με το δέρμα.
Έτοιμος. Για περίπου 1μλ δεν αποδίδει τα μέγιστα στη γεύση αλλά βελτιώνεται με κάθε πάτημα-ρουφηξιά.
Νομίζω πως περίπου στα 2 μλ αποδίδει στο 100%

Αυτός είναι ο τρόπος του δικού μου σεταρίσματος, και έχω καλό αποτέλεσμα. Κανείς δεν μπορεί να γνωρίζει αν είναι Ο ΤΡΟΠΟΣ, αλλά είμαι ευχαριστημένος. Ελπίζω να βοήθησα έστω και ένα από τα παιδιά που έχουν δυσκολίες σεταρίσματος.
Τέλος να αναφέρω πως είμαι κάτοχος τύπου genisis για λιγότερο από μήνα. Αν κάποιο από τα πιό έμπειρα παιδία έχει να συμπληρώσει η να αφαιρέσει κάτι, ελεύθερα. Άλλωστε ο σκοπός μας είναι ο ίδιος.

Ευχαριστώ όσους είχαν την υπομονή να διαβάσουν αυτό το ποστ, και εύχομαι καλή επιτυχία  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #400 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 18:49 »
και αν σου κατσουν ολα αυτα σκοτωνει λεμε  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #401 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 19:19 »

Πρίν στρίψω το πλέγμα, στη μία του άκρη διπλώνω ένα κομμάτι περίπου 4 χιλιοστά, και μετά διπλώνω ξανά αυτό το κομμάτι των 4 χιλιοστών, και έχω ένα κομμάτι περίπου 2 χιλιοστών με ζιγκ-ζαγκ πλέγμα.


Τι εννοείς με το ζιγκ-ζαγκ? Μπορείς σε παρακαλώ να το εξηγήσεις?

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #402 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 19:24 »
Καλησπερα φιλαρακια!! :bye:
 Μην πολυκολλατε στις ακριβεις διαστασεις του mesh!
 Το ύψος ειναι το τελευταιο που θα ταχτοποιησετε ακριβως πριν βιδωσετε την καμπανα για να ατμισετε!
 Το μηκος ειναι τρια δαχτυλα ειτε χοντρα ειτε λεπτα!!!
 Αυτο που εχει σημασια ειναι η τελικη διαμετρος του οταν διπλωθει! Κατ΄αρχην πρεπει να χωραει στην τρυπα! Κατα τελος πρεπει να βολευει στην αποδοση των επιθυμητων Ω με συγκεκριμενο αριθμο σπειρων. Αν πχ κανεις τρεις σπειρες και σου δινει μεγαλυτερη αντισταση απ΄οσο θες το διπλωνεις λιγο πιο σφιχτά ωστε να στενεψει. Αν σου δινει μικροτερη το χαλαρωνεις ωστε να ανοιξει. Με τον καιρο βρισκεις αυτο που σε βολευει και το κανεις με το ματι!!
 Το μηκος παιζει ακομα ρολο και στη γευση... αν ειναι μακρυ και διπλωμενο σφιχτά ωστε να εχει τη σωστη διαμετρο τοτε η αντισταση εχει μεγελυτερη μαζα mesh να ζεστανει και το αντιστροφο αν ειναι μικροτερο και χαλαρα διπλωμενο. Ετσι καθοριζουμε την θερμοκρασια που καιγεται το υγρο μας με καθε πατημα του κουμπιου και διαλεγουμε αυτη που δινει την επιθυμητη γευση!
 ΤΕΛΙΚΑ τα παντα ειναι θεμα επιλογων, πειραματισμων και υπομονης!!
 Η ακριβεια δεν εχει θεση εδω ;)
 Οσο για τη μεταλικιλα ειναι και παλι θεμα υπομονης! Το ΠΟΛΥ μετα το δευτερο γεμισμα φευγει. Αν δεν αντεχει καποιος ουτε τοσο ας χρησημοποιησει τσιγαροχαρτο ωσπου να στρωσει το mesh και μετα το βγαζει. Στο τελος αν δεν εχει φυγει η μεταλικιλα θα την εχεις συνηθισει και δεν θα σε πειραζει :D . Χρειαζεται υπομονη!!
 Τελος αν η ενδειξη της αντιστασης στο provari ματαβαλεται τοτε το mesh δεν ειναι οξειδωμενο καλα σε καποια σημεια. Απλα οταν η ενδειξη ξεφυγει πολυ πανω η κατω, κουναμε λιγο το mesh η κουναμε λιγο τις σπειρες. Καποια στιγμη με τη χρηση θα φτιαξει απο μονο του! Και παλι.... ΥΠΟΜΟΝΗ!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 20:15 από SO69 »

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #403 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 20:10 »
@cobolt
διαφωνω στο οτι παντα υπαρχουν χοτ σποτ στην αρχη. εγω οταν βαλω πλεγμα και κανει ,το ξαναβγαζω και το καιω απο την αρχη. οταν ειναι σωστο το μες δινει ακριβως τα ωμ που πρεπει και συμπεριφερεται σαν να ειχε φυτιλι.
επισης,με οσο πιο καθαρη φλογα καψεις το μες,τοσο καθαροτερη ειναι και η γευση. δηλαδη εγω σκετο καψιμο με αναπτηρα δεν το προτεινω γιατι μυριζει για αρκετα μλ. απο τα καταλοιπα του αναπτηρα. με κερι ειναι ακομα πιο ευκολο,αλλα μυριζει περισσοτερο,λογω της μαυριλας που αφηνει,οπως και το ριζλα.
πρεπει να παρατηρητε καλα τις αλαγες στο χρωμα οταν φτιαχνετε καινουριο μες,και θα δειτε οτι φαινονται τα σημεια που δεν εχουν σωστη επιστρωση.
για το μηχανικο μοντ διαφωνω,μιας και τα καλυτερα αποτελεσματα τα εχω με το προβατο με 2-2,1 ωμ και 4-4,2βολτ.
και τελος για τη γευση. η σιδεριλα ειναι λογικο να υπαρχει για 1-2 μλ στην αρχη,αλλα απο εκει και μετα εγω εχω αριστη γευση. ισως να μην ταιριαζει με καποια υγρα,γιαυτο θα ειναι καλο να αναφερει ο καθενας με τι εχει προβλημα.εγω το δουλευω με ατμος λαμπ vg -pg 80-20 και ry69. επισης αλλο ενα υγρο που δοκιμασα και πηγε αψογα ειναι το papilon organic.

και για πολυ καλο καψιμο με καθαρη φλογα μπορειτε να δοκιμασετε το γκαζακι το θεοφιλος .


Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #404 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 22:43 »

Τι εννοείς με το ζιγκ-ζαγκ? Μπορείς σε παρακαλώ να το εξηγήσεις?
Χαράλαμπε, εννοώ κάτι τέτοιο...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151830 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11159 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345754 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147415 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8152 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209031 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33000 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52606 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600594 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361057 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13451 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos