vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

The DID Genesis Atomizer

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1080 στις: Ιανουαρίου 09, 2013, 12:00 »
Σήμερα χτύπησα στον γκούγκλη "did atomizer" και με λύπη μου είδα πααααάρα πολλές φωτό από κλώνους του DID και μερικές από πραγματικούς DID. :'(


Πριν από δυο μήνες που τον αγόρασα όταν έκανα το ανάλογο ψάξιμο ήταν το αντίθετο.


Κρίμα.... :'( :thumpdown:


(Βέβαια δεν ξέρω αν ήταν θέμα τύχης αυτό... Μακάρι κάποιος να μου πει ότι ήταν).

Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1081 στις: Ιανουαρίου 09, 2013, 12:04 »
Φαντάζομαι θα υπάρχει διαφορά μεταξύ το DID και του "τύπου DID" ???

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1082 στις: Ιανουαρίου 09, 2013, 12:09 »
Φυσικά και υπάρχει διαφορά στα υλικά και στην ποιότητα. :yes:


Ομως απλά έκανα μια διαπίστωση και θέλησα να τη μοιραστώ μαζί σας, ας μην ανακινήσουμε συζητήσεις σχετικά με αντίγραφα πρωτότυπα, που έχουν γίνει σε άλλα νήματα. Δεν αξίζει... Ειδικά το συγκεκριμένο νήμα είναι αρκετά καθαρό.


Μόνο κάποιος ας μου απαντήσει αν είναι τυχαία η εμφάνιση των φωτογραφιών στον γκούγκλη.

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1083 στις: Ιανουαρίου 09, 2013, 16:25 »
Ο γούγλης δουλεύει με βάση τα hits που έχει. Όταν όλο το alibaba και τα eshops είναι γεμάτα με 5/6 διαφορετικά listing του αντίγραφου, το αντίγραφο θα έχει πιο πολλές εικόνες προφανώς και πιο πολλά search results.

Αποσυνδεδεμένος nikos.1978

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Νίκος
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1084 στις: Ιανουαρίου 09, 2013, 18:14 »
DID καινούργιος διαθέσιμος για αγορά υπάρχει?
Ρωτάω γιατί στο site ενω στον satin λέει ότι δεν υπάρχει απόθεμα αν αλλάξω την επιλογή
και βάλω ότι θέλω polished βγάζει ότι υπάρχει διαθέσιμος αλλά δεν μ'αφήνει να τον βάλω στο καλάθι.
Δεν ξέρω τι συμβαίνει :confused1:  , μπορεί κάποιος να δοκιμάσει στο site αυτό που λέω και να μου πει αν
συμβαίνει το ίδιο?



Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1085 στις: Ιανουαρίου 09, 2013, 19:29 »
Νικό, επιβεβαιώνω κι εγώ


Δεν με αφήνει να τον βάλω στο καλάθι :confused1: . Τον DID :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nikos.1978

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Νίκος
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1086 στις: Ιανουαρίου 09, 2013, 19:35 »
Ευχαριστώ Κωνσταντίνε για την επιβεβαίωση, έχω στείλει και πμ εδώ και τρεις μέρες αλλά απάντηση τίποτα.
Θα πάρω κανένα τηλέφωνο να δω τι γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1087 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 11:17 »
Εδω και τρείς ημέρες ατμίζω αποκλειστικά με DID, κάτι που δεν είχα κάνει ποτέ ως τώρα, μιας και άτμιζα εναλλάξ με τον Α2-Τ που έχω.
Παρατήρησα ότι και χθές το πρωί και σήμερα το πρωί επίσης, ΔΕΝ είχα κακή γεύση και ξηρότητα στο στόμα. Δηλαδή, ο βελούδινος ατμός που προσφέρει ο DID, έχει και άλλα αποτελέσματα. Τα υγρά που κάνω είναι τα ίδια χωρίς να έχω αλλάξει κάτι στη δοσολογία των βάσεων.


Είχα ξανακάνει πριν αρκετό καιρό το πείραμα, είχα παρατηρήσει το ίδιο, αλλά το θεώρησα τυχαίο γεγονός. Πλέον νομίζω ότι δεν είναι τυχαίο. :yes:

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1088 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 11:21 »
Έχουν διαφορά στην γεύση ο μεγάλος με τον μικρό;
 

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1089 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 12:15 »
Ο κανονικός με τον short DID διαφέρουν ΜΟΝΟ στο ύψος και την χωρητικότητα!
Απόδοση και οτιδήποτε άλλο είναι ίδια και στους δύο!
Για  τον mini DID δεν ξέρω, δεν απαντώ!!  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1090 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 17:49 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tfY_Rcb0IsE[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1091 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 18:36 »
Εχω δοκιμασει τον short και ειμαι κατοχος του Mini.
Προσωπικα δεν μπορω να τους συγκρινω.
Σαφως καλυτερος ο short.
Η ελλειψη χωρου στην καμπανα ειναι μειον.Αλλα δεν μπορεις να τα εχεις ολα  :)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1092 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 19:59 »
Κάθισα και είδα μεγάλο μέρος του βίντεο. Άκουσα τον κο Busardo να λέει ότι ο Z-atty του δίνει ελαφρώς καλύτερη γεύση και χτύπημα. Άρχισα να σκέφτομαι "ουάου πόσο καλός δηλαδή είναι ο Ζ? αν ξέρω ότι ο DID μου δίνει αυτά που μου δίνει, σκέψου, τί μπορεί να δώσει ο Ζ!!!!!!" Λέει επίσης, ότι ο κατασκευαστής του Z μένει κοντά.


Μετά, βλέπω τη φωτογραφία με τα δύο σετάπ (16:48), Ζ και DID δίπλα δίπλα :o , και όλες αυτές οι σκέψεις σχετικά με τον Ζ διαλύθηκαν!!!! Δηλαδή, αν δοκίμαζε ΣΩΣΤΑ στημένο DID τί θα έλεγε? από ότι κατάλαβα το σετάπ του Ζ το έκανε ο ΖΕΝ αυτοπροσώπως και το σετάπ του DID το έκανε μόνος του. Εντάξει....!!!! :respect:
http://imageshack.us/photo/my-images/837/imagewqyf.jpg/
Μετά άρχισε και τις ανακρίβειες... Οι γένεσις λέει άμα τους γυρίσεις ανάποδα έχουν διαρροές. Δεν ξέρω τι κάνει ο Ζ, ο DID άμα τον γυρίσεις ανάποδα δεν τρέχει!!! Με σωστά πετυχημένο πλέγμα στον DID, ούτε αν τον τινάξεις σαν θερμόμετρο έχεις διαρροές.
Επίσης σχετικά με τη θέση άτμισης. Τον DID μπορείς να τον ατμίζεις με τη μπαταρία προς τα κάτω (για να είμαι δίκαιος, σε μέτρια γωνία), από την αρχή μέχρι να κατέβει αρκετά χαμηλά το υγρό και καμμένο δεν θα σου δώσει!!!! :yes:

PS : μην αρχίσουν φίλο κάτοχοι του Ζ να μου τη λένε. Δεν σχολιάζω την απόδοση του Z με αυτά που γράφω, αλλά το κακό σετάπ με το οποίο ανταγωνίστηκε ο DID απέναντί του.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 28, 2013, 20:59 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1093 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 20:08 »
Τι περιμενες να βγαλει το φιλαρακι του Zen χειροτερο απο τον δικο μας Μητσαρα.. :tongue_smilie:
Εχει ηδη τεραστια επιτυχια ο DiD στο εξωτερικο δεν περιμενε το review του Pusardo  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1094 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 20:23 »
Μια χαρά τον βρίσκω! Ακόμα και είναι εγκάθετος του κολλητού του το κάνει σωστά!
Επαναλαμβάνει ΣΥΝΕΧΩΣ οτι το επίπεδο του είναι χαμηλό, οτι ΔΕΝ το ξερει το αθλημα κλπ!
Εξάλλου με καρτο ατμιζει ο ανθρωπος και με εκείνα συγκρίνει.
τα οποία κάρτο τα περνάς σε ενα τανκ και τέρμα. Δεν κανεις πατέντες με φλόγιστρα κλπ! Σε ευκολία τι θα μπορούσε να πεί?
Και εχει απόλυτο δίκιο σε ενα θέμα.
Η απόδοση του επισκευάσιμου εξαρτάται απο την ικανότητα του χρήστη.
Κανεις μας δεν εχει πετάξει φυτιλο/πλεγματοαντίσταση επείδή απλά, "δεν του βγήκε καλή"?


Εξάλλου, το να στελνει ο ζέν ετοιμα πλεγματα, προμήθειες διετίας, είναι το πιό εξυπνο πράγμα που έκανε! Και εκεί κερδίζει κατα κράτος γιατι βγάζει εναν απο τους σημαντικότερους παράγοντες αποτυχίας απο την εξίσωση!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8841 1151542 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:15
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 53 10936 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345636 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147294 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8086 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208949 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545178 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32953 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52483 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600498 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360904 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos