vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 7 χρήστες
pngtszs1976, joki, athmichalop, gfilip, Milarepa, treloneritis, lagoudakis

The DID Genesis Atomizer

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1095 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 20:47 »
Βρε σύ, συμφωνώ σε όλα αυτά, :))  και μη με παρεξηγήτε!!!! :idiot1:


Σχετικά με τα δυο σετάπ όμως, στα οποία έγινε η σύγκριση  :confused1: 


Να σου το πω διαφορετικά. Βλέποντας τη φωτό με τα δυο σετάπ, είμαι απόλυτα θετικός σε αυτά που είπε, κα ευχαριστημένος, με τον DID. Αλλά εγώ (υποτίθεται) έχω κάποια πείρα από DID :tongue_smilie:
(Εδώ κολλάει κάτι που συζητάμε σε άλλο νήμα) είναι όμως αντικειμενική αυτή η κρίση? αν έβαζε βαθμό με καλό σετάπ και στους δυο θα ήταν, αλλά εδω? ;) 


Δεν λέω τίποτε άλλο. Ισως κι εγώ να έγινα εγκάθετος του DID. :laugh1:  Οπότε δεν έχει αξία ούτε η δική μου γνώμη. Αυτά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 28, 2013, 20:56 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1096 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 20:51 »
Ναι ρε συ! και εγώ συμφωνω σε αυτό μαζί σου!
και γι αυτό λεω οτι σε αυτό νικάει κατα κράτος ο Ζέν! Γιατι στέλνει δικά του.
Βέβαια....
Απο την αλλη, αν και αυτός θα ήθελε να είναι ανικειμενικός, θα μπορούσε να τραμπάρει τα δύο πλέγματα, και να συγκρίνει.
Εϊναι όμως και τοσο μεγάλη η διαφοράτων δύο οπών, που δέν ειμαι και σίγουρος.
Η τελική είναι οτι δεν το εβγαλε το μηχανακι κακό βεβαια. Δεν θα το τολμουσε ετσι κι αλλιως εφόσον επαναλάμβανε συνέχεια το επιπεδο εμπειρίας του.


Η άλλη τελική είναι, οτι σαφέστατα δεν του άρεσε αισθητικά. :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Και οταν ξεκινάς απο ενα σημείο που δέν σου αρέσει, δύσκολα σου αλλαζει η αποψη!






Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1097 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 22:38 »
Τώρα βρήκα χρόνο να το δω όλο και έχω να πω ότι κακώς έκανε την σύγκριση. Έπρεπε να παρουσιάσει τον DID ως προϊόν και τίποτα περισσότερο. Το να δείχνεις κάτι και πριν καν το παρουσιάσεις να μου πετάς το προϊόν του κολλητού σου το θεωρώ τουλάχιστον υποκριτικό.

Δεν έκανε καν αναφορά στην ποιότητα κατασκευής. Μάλλον δεν τον έπερνε γιατί του κολλητού του που κάνει τα διπλάσια δεν έχει κάτι παραπάνω εκτός από ένα εξωτικό μέταλλο.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1098 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 23:43 »
Το θέμα της σύγκρισης, ενώ πήγα να το σχολιάσω, λόγω του ότι ΔΕΝ ήξερα από πού προερχόταν το βίντεο και τί τίτλο θα μπορούσε να έχει, δεν το σχολίασα. Έβλεπα ότι πάνω πάνω έγραφε DID & mini DID, MMVAPORS και τα σχετικά αλλά τί να πω. Αυτό ήταν κάπως.... Αντιδεοντολογικό. Να κάνεις μια παρουσίαση και τσουπ... Να σου και ο Ζ!!! :laugh1: :idiot1:




Εντός θέματος...
Μικρό τιπ ...
Ενα μήκος σύρματος για αντίσταση περίπου 9 εκατοστών, είναι καλό, για να στρίψουμε μια αντίσταση στον DID, να δουλεύεται εύκολα και να έχουμε πάρα πολύ λίγο περίσσιο. Καλό θα ήταν επίσης να το κάψουμε με έναν αναπτήρα, κοκκινίζοντας το. Έτσι γίνεται λίγο πιο μαλακό.

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1099 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 00:10 »
Πάντως έχω παρατηρήσει ότι οταν καιω το σύρμα η αντίσταση βγαίνει ελαφρώς μεγαλύτερη με ακριβώς ίδιες σπείρες στο ίδιο πλέγμα ! Το δοκίμασα αρκετές φορές και πάντα 0.1-0.2 Ω παραπάνω με καμένο σύρμα ! Έτσι το λέω επι τη ευκαιρία ....

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1100 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 01:03 »
Ας αναφέρω κι εγώ τη δική μου σύγκριση.

Έχω τον DID, τον Gemini και 3 Gini και ο καθένας έχει τις χάρες. Εννοείται ότι πλέον δεν ευχαριστιέμαι τίποτα σαν τους Genesis κι έχω και επισκευάσιμο με φυτίλι (VST).

Ο DID είναι διαφορετικός με τη μεγάλη καμπάνα του σε σχέση με τους άλλους και θα έλεγα πιο δύστροπος στο σετάρισμα ενώ μονίμως θέλει περισσότερα ρεύματα. Δεν ξέρω γιατί αλλά με παιδεύει πάντα περισσότερο αλλά μπορεί να έχει τύχει λόγω του ότι είχα διάφορα mesh και παρ'ότι χρησιμοποιώ 60% PG καταλήγω στο χονδρότερα mesh γιατί οξειδώνονται ευκολότερα. Ίσως το παίδεμα να οφείλεται σε δικό μου λάθος και κακή οξείδωση των mesh που φυσικά πλέον έλυσα με άλλο φλόγιστρο. Συγκεκριμένα τα λεπτά mesh πλέον τα καίω με short bursts με πολύ δυνατό φλόγιστρο (αυτόματης ανάφλεξης) της Map Gas. Τσάκα τσάκα.

H τζούρα του είναι πιο αεράτη (ίσως να δοκιμάσω και την καμπάνα με την μικρότερη τρύπα) με ντουμάνι που σκίζει όμως.

Επίσης επηρρεάζει τη γεύση η μεγάλη καμπάνα ή μου φαίνεται? Εσάς τι σας αρέσει στη μεγάλη καμπάνα σε σχέση με τη μικρή? Π.χ. ο Gemini με το Gini δεν μου κάνουν διαφορά εκτός του ότι βρίσκω το Gini πιο εύκολο στο σετάρισμα και σαφώς πιο εύκολο στο γέμισμα. (Και τον DID (το μεγάλο) και το Gemini πρέπει να τους γεμίζω με σύριγγα.)

Μιας και τoυς Gini και Gemini πλέον τους στήνω πολύ εύκολα και δουλεύουν άψογα με τη μια λέω ν'ασχοληθώ παραπάνω με τον DID για να βρω τους ιδανικούς συνδυασμούς.

Η αυτονομία του DID επίσης μεγάλο συν!


BTW, κινέζικά αντίγραφα δεν αγοράζω για δικούς μου λόγους.



Υ.Γ. Τι έβγαλε πάλι ο άτιμος ο DID..........τρελό ντουμάνι μόλις τώρα και πυκνό! Χαχχααα.




Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1101 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 17:46 »
Στο club και εγώ 8)



Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1102 στις: Φεβρουαρίου 01, 2013, 20:04 »
Ερώτηση...


Έχει κανείς δοκιμάσει σε DID να κόψει πχ κομμάτι πλέγματος 40Χ70 ή 80 ή 90 και να κατασκευάσει συμπαγή πλέγμα, δηλαδή χωρίς τρύπα και να καταλαμβάνει όλη τη διάμετρο της τρύπας για το πλέγμα? αν ναι ας μας πει εντυπώσεις. Δυστυχώς δεν έχω αυτή τη στιγμή σύνεργα μαζί μου για να το δοκιμάσω.

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1103 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 01:03 »
Καλησπέρα σε όλους, δεν ηξερα που να το ρωτήσω και το ρωτάω εδώ, γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω ελλατηριο και ροδέλα για τον θετικό πόλο του DID? Στο site είναι out of stock λέει...
http://mmvapors.com/the-did/153-ss-positive-pole-holder-and-spring.html

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος progressevakos

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Aut viam inveniam aut faciam
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1104 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 01:23 »
Κανε μια ερωτηση στην ατμομηχανη..εχω την εντυπωση πως ειναι ιδιο με αυτο του gini!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1105 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 08:21 »
 8)



Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1106 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 22:09 »
Tελικά επιβεβαιώνω οτι το ελατήριο απο το gini κάνει μια χαρά τη δουλειά του,


Τι θα ήθελα και δεν ξέρω που να τα βρω, απο οτι είδα στο mmvapors τα μεταφορικά είναι 7 ευρώ οπότε δεν με συμφέρει
Θα ήθελα να βρω
1)clear window
2)βιδουλα γεμισματος χωρις να χρειάζεται αλεν
3) καποιον τρόπο να σφίξω λίγο την τζούρα γιατί παρατήρησα οτι η τρύπα αυτού που πήρα είναι ελαχιστα μεγαλύτερη αυτού που δοκίμαζα, επίσης χωρίς να ξέρω γιατί σφυρίζει ενώ αυτός που δοκίμαζα ηταν εντελώς αθόρυβος.


Κατα τα άλλα άψογος σε όλα τα υπόλοιπα!!

Αποσυνδεδεμένος progressevakos

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Aut viam inveniam aut faciam
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1107 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 23:43 »
Dearen δοκιμασε να βαλεις ενα κομματακι ζελοτειπ στην τρυπα αερισμου..ετσι οπως ειναι η τρυπα καλυψε την μιση..προσωρινη λυση, αλλα κανει δουλεια..αλλιως καμια πατεντα με κανενα δαχτυλιδι απο μεσα..για την βιδουλα αναπληρωσης και να μην βαλεις δεν παιζει προβλημα..μη σου πω θα εχεις και καλυτερη τροφοδοσια..clear απο vapeclub παιζει να βρεις ή απο κυρ φανη..

Αποσυνδεδεμένος akisjon

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1108 στις: Φεβρουαρίου 07, 2013, 00:12 »
δοκιμασε να κανεις αυτο στο βιντεο δουλεύει το εχω κανη και ειναι οκ
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=u9aSXXUoYkI[/youtube] 

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1109 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 10:19 »
παιδια ποσο x ποσο κοβουμε το mesh για τον Mini did?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8841 1151542 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:15
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 53 10936 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345636 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147294 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8086 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208949 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545178 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32953 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52483 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600498 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360902 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13355 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos