vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

388 επισκέπτες, 2 χρήστες
Barbapaidi, xsad

Επιστροφή στα βασικά;

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #75 στις: Μαΐου 17, 2012, 12:32 »
μωρέ και την ego θα αλλάξεις αν κατά τύχη δοκιμάσεις τράγο κάτω από την ατμομηχανή..απλά πράγματα ;)

Ειχα Λαβα,Λαβα μινι,Προβαρι μινι κι εχω κι ενα vv box απο τον μαστροSEB.Σιγουρα ειναι καλυτερα απο μια ego αλλα αυτο ειναι το καλο του επισκευασιμου.Τον στηνεις χαμηλα κι εχεις καλη αποδοση ακομα και με μια ego.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #76 στις: Μαΐου 17, 2012, 12:44 »
Ότι κι αν λέτε εμένα δε με τουμπάρετε. ;D

Μπορεί νάχετε πιο καλή γεύση από μένα μπορεί νάχετε πιο καλό ντουμάνι. :wall: :wall:

Μπορεί νάχετε ότι θέλετε. :angry_orange: :angry_orange:

Εγώ από τα βασικά-κλασικά δεν φεύγω. :)) :)) Εδώ θα μείνω  ;D Και ας ζηλεύω. :angry_orange:


Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #77 στις: Μαΐου 17, 2012, 12:54 »
Εγω πάντως μετα απο 9 μήνες ατμισματος και χωρίς να βάλω στο διάστημα αυτο στο στόμα μου κανονικό τσιγάρο , δεν μου έχει περάσει κάν απο το μυαλό να ξαναγυρισω στα βασικά,σε κάτι πιο μικρο και πιο στυλατο ναι αλλα στα βασικά δεν με βλέπω  :nope: :nope: :nope:

Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #78 στις: Αυγούστου 30, 2012, 01:45 »
Επιστροφή δεν γίνεται αν δεν συντρέξουν κάποιοι λόγοι, όπως να σου χαλάσει
το vv ή να ξεμείνεις από φιτίλι ή να μην έχεις κανέναν clearo στο συρτάρι.
Οπότε ένας eGo-T ή ένας imist και μια μπαταρία θα σε βγάλουν από το αδιέξοδο
αλλά μέχρι εκεί! Δεν γυρίζεις ποτέ πίσω  :nope: είναι σαν να σου χαλάσει το laptop
με core duo2 και να χρησιμοποιήσεις Pentium :) :)

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #79 στις: Αυγούστου 30, 2012, 01:55 »
Ότι κι αν λέτε εμένα δε με τουμπάρετε. ;D
Μπορεί νάχετε πιο καλή γεύση από μένα μπορεί νάχετε πιο καλό ντουμάνι. :wall: :wall:
Μπορεί νάχετε ότι θέλετε. :angry_orange: :angry_orange:
Εγώ από τα βασικά-κλασικά δεν φεύγω. :)) :)) Εδώ θα μείνω  ;D Και ας ζηλεύω. :angry_orange:

Γεια σου παππού  :respect:
Καλύτερα να έχεις ένα πατίνι και να ξέρεις να το κουμαντάρεις πολύ καλά , παρά να έχεις πόρσε και να μην ξέρεις να οδηγάς.
Εμείς τα γερόντια ξέρουμε να εκμεταλλευόμαστε αυτά που διαθέτουμε.
Όπως τότε, που φτιάχναμε και βρίσκαμε παιχνίδια από το τίποτα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #80 στις: Αυγούστου 30, 2012, 02:01 »
Δυστυχως ειναι αρκετα σύνηθες μετα την επιστροφη στα βασικα να ακολουθει και η επιστροφη στα ακομα πιο βασικα (πχ τσιγαρα, αναπτηρες, τασακια)  :))

Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #81 στις: Αυγούστου 30, 2012, 02:06 »
Πολύ πιθανόν είναι αυτό που λες  :yes:
γυρνώντας πίσω σημαίνει πως είσαι απογοητευμένος, οπότε θέλει περισσότερο προσοχή
από ότι αν είσαι στην αρχή, γιατί πλέον σου λείπει ο ενθουσιασμός

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #82 στις: Αυγούστου 30, 2012, 02:12 »
Δυστυχως ειναι αρκετα σύνηθες μετα την επιστροφη στα βασικα να ακολουθει και η επιστροφη στα ακομα πιο βασικα (πχ τσιγαρα, αναπτηρες, τασακια)  :))

Για εσάς τους νεώτερους...
Για εμάς τους "με το ένα πόδι¨καλό είναι και το "τσάπα-τσούφα πουφ-πουφ"  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #83 στις: Αυγούστου 30, 2012, 02:14 »
 .. επίσης τα φράγκα τέλος για αναβαθμίσεις
Μπορεί πριν 2 χρόνια να δίναμε 100αρια και 200αρια ποιο άνετα, τώρα όμως που σχεδόν την ίδια δουλειά την κάνεις με λίγα ευρώ ποιος ο λόγος ...
Πήραμε μια φορά τον "καλό", βγήκε ο "αναβαθμισμένος" σε λίγους μήνες, ξαναβγήκε πάλι νέο μοντέλο και πλέον όλοι καταλάβαμε οτι αυτό δε πρόκειται να σταματήσει ποτέ. Μας τα έτρωγε κάποτε ο παπαστράτος, τώρα μας τα τρώει ο κινέζος ή ο .. εχμ
Άσε που οι εργοστασιακοί δεν είναι πια οι εργοστασιακοί του 2009, έχουν βελτιωθεί και αυτοί πολυ και μπορούν να σε κρατήσουν

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #84 στις: Αυγούστου 30, 2012, 02:27 »
εγώ κ τότε που είχα απλό ego ατμό,επισκευασημο τον έκανα.κάθε βδομάδα άλλαζα το φυτίλι του.δεν είχα όρεξη να σκαω 10ευρώ κάθε βδομάδα.

αλλά πείτε μου ρε παιδιά..όταν έχεισ δοκιμάσει την γεύση από πηνελόπη κ το χτύπημα του προβάρει πωσ είναι δυνατόν να συμβιβαστείτε με εργοστασιακό σετ?

εδώ όταν καμία φορά βάζω τον ά2 για κρύο ατμό ξενερωνω με την διαφορά γεύσησ σε σχέση με την πηνελόπη.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #85 στις: Αυγούστου 30, 2012, 04:12 »
Δεν μπορω να μιλήσω κυριολεκτικά για "επιστροφη", μιας και δεν εχω παει σε επισκευασιμο, ουτε σε μόντα. Τα μόνα μου φλερτ με αυτα, ήτανε μια μπαταριοθηκη 18650 σε στυλ χοντρη ego, και την κρατησα 4-5 μερες, πολύ βαρεια και ογκωδης για το χερι μου - δεν μου κολλαει το βαρος αυτο με την συνηθεια του καπνισματος-ατμισματος. Και κατι αντιστασεις που αλλάζω στους ce3 (αλλά με συρμα με και χωρις αντισταση παρακαλω, τι νομιζατε). Κι αν πηγαινα καποτε σε επισκευασιμο (γιατι με τρωει ο ποπος να πειραματιστω με χαμηλης αντιστασης κλπ), θα ηταν μεγεθους (διαμετρου) ego - αλλά προς το παρον ειμαι πολυ ικανοποιημενος με τους ατμοποιητες εμποριου που εχω.
Δεν νομιζω ομως οτι επιστροφη απο εκει, σημαινει και μετα επιστροφη στο τσιγαρο. Μπορει να βαριεσαι πια να κρατας το ...σεξουαλικο βοήθημα στο χερι, μπορει να βαριεσαι να στριβεις αντιστασεις, σε συνδυασμο με το οτι εχεις βρει ατμο του εμποριου που να σε ικανοποιουν.
Παιζει και μεγαλο ρολο το ψυχολογικο και η ορεξη. Να βλεπεις δλδ το ατμισμα σαν χομπυ, και σαν κατι που σου δινει πολλές και διαφορετικες απολαυσεις-γευσεις, ή σαν αντικατασταση του τσιγαρου (πραγμα που σου εδινε μια και συγκεκριμενη απολαυση ή εκπληρωση αναγκης). Το λεω γιατι εχω πιασει τον εαυτο μου στους 6 μηνες που ατμιζω να του συμβαινουν και τα δυο - το πρωτο κυριως σε εποχες που δεν εχει δουλια, και το δευτερο κυριως οταν ειμαι σε δουλιες, τρεξιματα κλπ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 30, 2012, 19:53 από Πολυκράτης »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #86 στις: Αυγούστου 30, 2012, 08:46 »
Επιστροφη στα βασικα προσπαθησα να κανω και εγω καποιο καιρο πριν.. τοτε που με ετρωγε να ξαναρχισω το ατμισμα. Ημουν απο Οδυσσεα σε προβαρι και πηγα να γυρισω στο κλασικο σετ EGO-W που ειχα παλιοτερα. Με αυτο, λοιπον, το σετ δεν μπορουσα μα με την καμια! δοκιμασα 2,3,4 καινουργιουσ W ατμο αλλα μου φαινονταν αηδια πλεον. Ηταν που ειχα συνηθησει πλεον να παιρνω αλλη γευση στο ατμισμα.. η' μαλλον ειχα γνωρισει ποια ειναι η πραγματικη γευση και απολαυση του ατμισματοσ.

Επειδη ομωσ και ο Οδυσσεασ δεν με ικανοποιουσε πλεον (και με κουραζε η προσπαθεια) κοιταξα τισ εξελεξεισ των clearomizers εκεινη την περιοδο και δοκιμασα του CE4+ που μεσουρανουσαν τοτε. Πανω σε κλασικη EGO ξαναρχισα το ατμισμα με εναν τετοιο ατμο. Επιστροφη στα βασικα δεν ηταν ακριβωσ (γιατι ηταν διαφορετικοσ ατμο) αλλα ηταν κατι αντιστοιχο, επιστροφη στην αρχικη νοοτροπια και λογικη του EGO.

Μετα εξελιχθηκε ξανα crystal..vivi.. provari..
αλλα για να προχωρησω μπροστα... εκανα μερικα βηματα πισω...

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #87 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 03:00 »
Αν τα CE3 παρέμεναν τόσο καλά όσο όταν τα πρωτοάρχισα θα έμενα σε αυτά προσωπικά, αλλά γίνανε μανούβρα στο τέλος. Αποφάσισα να πάω σε επισκευάσιμο. Πήρα και ένα μοντάκι από τα χέρια του πολυκράτη που με βόλεψε αρκετά και τώρα περιμένω και ένα gripper vv. Κάνω και υγρά δικά μου.


Τόσο από οικονομικής άποψης όσο και από βολέματος δεν θα ασχοληθώ παραπάνω. Δεν έχω λόγο. Το άτμισμα με έχει καλύψει υπερπλήρως. Δεν το σκέφτομαι καν το τσιγάρο.


Το θέμα είναι να βρεις πράγματα που να δουλεύουν σωστά και να σε ικανοποιούν. Εγώ δεν βολεύτηκα ποτέ με κάρτο (πεθαμένα σε λιγότερο από εβδομάδα). Τα clearomizer, άποψή μου, κάνουν το άτμισμα πολύ καλύτερο και ευκολότερο για νέους και παλιούς που βαριούνται. Δεν είναι όπως παλιά που κάνατε κρα για έναν ατμοποιητή της προκοπής, σίγουρα.


Τώρα αν ο άλλος θέλει επισκευάσιμο φτιαγμένο από οψιδιανό του βουνού φούτζι, αυτό είναι άλλο καπέλο.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος optostyle

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #88 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 10:32 »
Σαν παλιος καπνιστης το μονο που με φοβιζε ηταν η ''αυτονομια'''...ΜΗΝ τυχον και ξεμεινω απο τσιγαρα τα μεσανυχτα και τρεχω να αγορασω..
Με το που περασα στο ατμισμα παλι ο ιδιος φοβος ΑΛΛΑ επρεπε να το περασω το σταδιο του ''μενω απο ατμο''να ξεμεινω δηλαδη, ....νομιζα οτι οι μπαταριες θα κρατουσαν για παντα...Οπότε ξεμεινα δυο τρεις φορες, ψαχτηκα σε αυτονομια και κατεληξα σε κατι που να μη με αφηνει ΟΛΗ μερα/....αυτος νομιζω ειναι ο κυκλος ενος ατμιστη εφοσον βεβαια εκανε και τον κυκλο ''της γευσης''...Βεβαιως οι πιο παλιοι καναν ΠΟΛΛΑ πειραματα για να βρουμε εμεις ετοιμα παρα πολλες λυσεις ..αλλοιως ακομα και για μας τους πιο νεους ο κυκλος δεν θα ειχε κλεισει ακομα/.,..
Καταληγω στο οτι επειδη το ατμισμα ειναι μια απολαυση οπως και παλαιοτερα το καπνισμα, ''Ο Καθενας οπως τη βρισκει'''

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #89 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 11:07 »
Once you go VV /VW you never go back...Αυτό που έχω δεί είναι αρκετούς ατμιστές να ψάχνουν,να ψάχνουν συνέχεια, για το "καλύτερο"(και δεν αναφέρομαι στους συλλέκτες)...Οχι ρε φίλε (προς τον άγνωστο ατμιστή) δεν είναι έτσι...Μια αρχική αγορά ενός βασικού κιτ (πχ ego W) Και όταν δεν θα σε καλύπτει, πας σε VV...ΤΕΛΟΣ, κόβεις και το άτμισμα με τέτοια συσκευή.Σου κάθεται μεγάλο στο μάτι το δικό σου και των γνωστών φίλων σου -κλαιν που λένε και οι καρντάσιδες? Το τι έχεις κερδίσει με το άτμισμα το αναλογίζεσαι ? ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541467 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597267 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357787 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591947 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios