vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

150 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Taifun GT3

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #360 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 14:40 »
Γεια και χαρα σου φίλε lagoudakis , με του gsl τον πόλο που ξεβιδωνοντας τον ατμό απο το Yihi sx mini ml μου έρχεται η βίδα - πόλος στο χέρι. Του μόντ αυτού ο πόλος ειναι με ελατήριο αρκετά σφιχτό ωςτε να πιέζει γερά τον πολο του ατμό , με αποτέλεσμα να ξεβιδωνει και τον πόλο του ατμό. Αυτό μαλιςτα συνέβη πρώτη φορα όταν τον πήρα και μου τον εστησε ο ευγενικος και εμπειρος προμηθευτής μου. Μείναμε έκπληκτοι και εγώ μετα και μέχρι σημερα. Με αλλα μόντ που δεν εχουν ελατηριωτο πόλο η με χαλαρό σχετικά ελατήριο δε  συμβαίνει αυτό. Όσον αφορά το τεφλον το διάβασα σε προηγούμενα ποστ εδώ και μου έκανε αρνητική εντύπωση το οτι τα ο ρινγκ έπρεπε να αλλαχτούν οπως και να μπει  ταινία τεφλον του υδραυλικού στο σπειρωμα του πόλου του gt3.
Ο ατμό αυτος μου αρεςει πολύ κατα τα αλλα. Ενα ακόμα που παντα με ενοχλούσε με την εταιρεία αυτή ήταν οτι σου δίνουν ενα μεγάλο τανκ οπως πχ του gt2 που εχω και αν το βρίσκεις τεράστιο οπως εγώ πρέπει αναγκαστικά να αγοράσεις το πιο κοντό. Αλλιως οπου πας σε κοιτάνε παράξενα με το μακρύ και ιςως και να γελάνε. Και αναρωτιέμαι ... γιατι δεν σου δίνουν δυνατότητα επιλογής ψηλού η κοντού και εσυ να επιλέξεις. Οποτε αγοράζεις το ενα η το αλλο και δεν ξοδεύεις εξτρα για να πάρεις το πιο ..ανθρώπινο original κοντό. Αραγε το κάνουν για σε αναγκάσουν να αγοράσεις το εξτραδακι με κανα 40-45 αρι και αυτομάτως ενώ ο ατμό κοστίζει πχ 165 με το ψηλό αν θες το κοντό σου έρχεται 200 και... η βάζεις steam tuners αντί να τα δώσεις στο Γερμανό για original;
Θα ηθελα να πάρω το κομμάτι με το original κοντο απο την αρχή και όχι να αναγκάζομαι να το παίρνω μετα αφήνοντας το ..ψηλό στο συρτάρι ενώ το εχω πληρώσει. Το αν θέλω να του αλλάξω εμφάνιση κλπ και να βάλω το κουστούμι των παιδιών , αυτό ειναι πια θέμα γούστου. Τι λέτε παιδιά γιαυτο ; Παντα σεβομενος όλους τους φίλους εδώ μοιράζομαι σκέψεις μου και προβληματισμούς μου πάνω στο χόμπι που αγαπώ και αγαπάμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk
γεια σου νικολα,για το gsl δεν εχω αποψη οποτε δεν μπορω να πω τιποτα,για το gt3 το εχω 1 μηνα,διαροες ειχα μονο οταν εβαλα λιγοτερο βαμβακι,δηλαδη λαθος δικο μου,οριγκ δεν αλλαξα(εχει μεσα ενα σετ η συσκευασια) γιατι μου δουλευουν μια χαρα,αρνητικο για μενα ηταν σιγουρα η εμφανιση,δεν μου αρεσει καθολου,αλλοι την γουσταρουν(περι ορεξεως....)αλλα πονταρα στους steam tuners,τωρα για το τεφλον δεν εχω καταλαβει που πρεπει να μπει και γιατι,και εγω θα το ηθελα με κοντο απο μαμα για να γλυτωσω καποια χρηματα,δεν με αναγκασε κανεις να το αγορασω το εξτρα,οπως θα αγορασω και το μαμα nano kit καποια στιγμη,δυστυχως πολλοι βγαζουν ενα προιον και μετα κυκλοφορουν τα εξτραδακια για ευνοητους λογους,η αποψη μου ειναι αν ενα προιον δεν μας αρεσει για διαφορους λογους το προσπερναμε και παμε αλλου,δεν μας βαζει κανεις το χερι στην τσεπη με το ζορι,ευτυχως υπαρχουν προιοντα για ολα τα βαλαντια και γουστα,το θεμα της τιμης ειναι υποκειμενικο και εχει να κανει με την οικονομικη κατασταση του καθενος,πχ για εναν ανεργο αν του πεις οτι κανει 30 ευρω θα του φανει πανακριβο,για καποιον που εχει ενα εισοδημα πχ 2000 ευρω τον μηνα και λυμενες ολες τις υποχρεωσεις του θα πει βαλε 2 να εχουμε και εναν για καβατζα,σιγουρα ολοι οι ατμ δεν κανουν για ολους,την καλησπερα μου σε ολους

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #361 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 15:01 »
Γεια και χαρα σου -σας Συμφωνώ μαζι σου. Απλά γκρινιάζω μερικές φορές γιατι οι κατασκευαστές δεν προσέχουν πολλές φορές και τσιγκουνευονται στα πάμφθηνα μέρη του προϊόντος πχ ο ρινγκς ντριπ τιπ ,βιδες , τζαμάκι που όμως καλοπληρώνουμε γιατι θελουμε το γνήσιο. Η την αισθητική που μετα αναγκαζόμαστε να καταφεύγουμε στην εξαιρετική steam tuners οπου τα παιδιά κάνουν λίφτινγκ και ομορφαίνουν αντικειμενικά τα παντα. Καληςπερα σε ολα τα παιδιά και καλα ατμισματα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #362 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 15:07 »
Γεια και χαρα σου -σας Συμφωνώ μαζι σου. Απλά γκρινιάζω μερικές φορές γιατι οι κατασκευαστές δεν προσέχουν πολλές φορές και τσιγκουνευονται στα πάμφθηνα μέρη του προϊόντος πχ ο ρινγκς ντριπ τιπ ,βιδες , τζαμάκι που όμως καλοπληρώνουμε γιατι θελουμε το γνήσιο. Η την αισθητική που μετα αναγκαζόμαστε να καταφεύγουμε στην εξαιρετική steam tuners οπου τα παιδιά κάνουν λίφτινγκ και ομορφαίνουν αντικειμενικά τα παντα. Καληςπερα σε ολα τα παιδιά και καλα ατμισματα


Sent from my iPhone using Tapatalk
νικολα πιστευω οτι αν σου τα εδιναν ολα αυτα μαζι θα πηγαινε η τιμη στα 200 ευρω,και θα φωναζαν οι αλλοι οτι εγω δεν το θελω με νανο κιτ γιατι να το πληρωσω στην τιμη;οι αλλοι μισοι θα ελεγαν το αντιθετο!!!αυτο που θα ηταν ωραιο θα ηταν να σου πουνε διαλεξε τι θελεις να εχει και αναλογα πληρωνεις

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #363 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 15:32 »
Αυτό ακριβώς κ για μένα lagoudakis πιστεύω είναι το καλύτερο,δηλαδή να μπορείς εξ αρχής να διαλέξεις εσύ ότι σ'αρέσει,κ ο μόνος ατμοποιητής που έχω βρει με το ανάλογο marketing,είναι ο BY-ka v.6 από Vape Systems,ρίχτε μια ματιά...αξίζει   https://www.facebook.com/vapesystems/

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #364 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 15:33 »
Ναι ακριβώς. Να μπορούμε να διαλέξουμε μακρύ η κοντο η διάφανο η η η. Και όχι να μας δίνουν στον Στάνταρντ εξοπλισμό το μακρύ και μετα άντε να πάρουμε το νάνο  που μάλλον αρεςει στο 90% των πελατών τους. Εδώ το έχουμε φτάσει σε επίπεδα υψηλής γευσιγνωσιας , υψηλης ραπτικής και αισθητικής. Σε αυτα τα επίπεδα που κινούμαστε οι κατασκευαστές καλο ειναι να μας προσέχουν γιατι έχουμε γίνει πιο απαιτητικοί και εγώ ο ..γκρινιάρης της παρέας. Αν δεν τους γκρινιάζουμε θα ασχημαινουν τα προϊόντα τους που θα ειναι τελείως πανοπλίες κράνη ιπποτών , εκκλησιες της Βαυαρίας καζανάκια οπως λίγο πιο παλιά
Αντε να μαθουν οι βόρειοι κατι για την υψηλή αισθητική που τους λείπει.   


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 18, 2017, 19:55 από ongakos »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #365 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 16:01 »
δυστυχως ειμαστε ανυπαρκτοι οσο και αν μας ποναει αυτο σαν χωρα και δεν υπολογιζει κανεις την γνωμη μας,το γιατι δεν θα το αναλυσουμε εδω γιατι θα βγουμε εκτος θεματος,αλλα για να εχουν αυτη την τακτικη υποθετω οτι δεν φωναζουν και οι εξω,μην κρινουμε την ατμιστικη πορεια απο τα φορουμ γιατι αυτοι που ασχολουνται με επισκευασιμους υπολογιζω οτι ειναι το 10 με 15% παγκοσμιως,και στην ελλαδα αντε να ειμαστε 1000 με 1500,ακομα και στα παιδια που συμμετεχουν στο φορουμ εδω ποσοι ειναι στους εργοστασιακους και ποσοι στους επισκευασιμους;καλο απογευμα παιδες

Αποσυνδεδεμένος rempelosx

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #366 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 23:17 »
Καλησπέρα παιδιά, επειδή σκέφτομαι την αγορά του GT3 , ήθελα να ρωτήσω αν τελικά το θέμα της διαρροής από την εισαγωγή του αέρα ,είναι καθαρά θέμα στησίματος ή είναι ένα σημαντικό ελλάτωμα του συγκεκριμένου ατμοποιητή. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος yama

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #367 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 23:23 »
Είναι θέμα στησίματος. Και μόνο. Μη φοβάσαι. Δεν υπάρχει κανένα θέμα.

Στάλθηκε από το iQ1570 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος rempelosx

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #368 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 23:29 »
Ευχαριστώ πολύ yama. 

Αποσυνδεδεμένος dimvapor

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #369 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 02:22 »
Μονο θεμα στησιματος. 

Αποσυνδεδεμένος rempelosx

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #370 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 15:01 »
Παιδιά θεωρείτε ότι αξίζει τα λεφτά του ή σε αυτά τα χρήματα μπορώ να βρω κατι καλύτερο?

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #371 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 15:04 »
Αξιζει

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #372 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 15:06 »
Σε ΑΥΤΑ τα χρήματα ΔΕΝ θα βρεις κατι καλύτερο._

Με λιγο παραπάνω (κοντά στα 175,00  ::) ) θα βρεις

Αποσυνδεδεμένος rempelosx

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #373 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 15:07 »
Στον skyline αναφέρεσαι ε?

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #374 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 16:03 »
Παιδιά θεωρείτε ότι αξίζει τα λεφτά του ή σε αυτά τα χρήματα μπορώ να βρω κατι καλύτερο?
προσωπικα ειναι απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει,με καλυψε απολυτα σε ολα,αυτο σε καμμια περιπτωση δεν σημαινει οτι θα κανει και σε εσενα,επειδη τα χρηματα δεν ειναι και λιγα το καλυτερο θα ηταν να τον δοκιμαζες αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα,μπορει το καλυτερο για εσενα να το βρεις σε καποιον αλλο ατμ με τα μισα χρηματα,ειναι αερατος ατμ σιγουρα,βεβαια αν σου αρεσει η σφιχτη τζουρα με το peek το φτιαχνεις,επισης η ποιοτητα του ειναι σε υψηλα επιπεδα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 190459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1105009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286373 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316676 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag