vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Gregkar

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter Ego-T (μεταφορά από iVape)
« Απάντηση #105 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 12:29 »
Ευχαριστώ πολύ Βασίλη..Αφού είδα το βίντεο του Steamboy, τον οποίο επίσης ευχαριστώ, κατάλαβα ότι δεν είχα εισάγει αρκετά την αμπούλα στον ατμοποιητή, δεν είχε ανοίξει η τρυπούλα δηλαδή από το προστατευτικό καπάκι της αμπούλας με αποτέλεσμα μάλλον να μην έρχεται σε σωστή επαφή το υγρό με τον ατμοποιητή..Δοκίμασα επίσης το Tribeca αντί για το Freedom juice όπου μου άρεσε περισσότερο, οπότε προς το παρόν κανένα πρόβλημα..:)))

Κι εγώ αυτό ήθελα να πω, είχα το ίδιο πρόβλημα την πρώτη μέρα που το πήρα και τελικά δεν είχα κουμπώσει σωστά την αμπούλα στον ατμοποιητή. Τη λύση τη βρήκα όταν είδα το βίντεο του Steamboy... Thanx, από τότε κανένα πρόβλημα

Αποσυνδεδεμένος Nalycion

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Science above all...
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #106 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 15:44 »
Δεν γνωρίζω αν είναι το σωστό μέρος που πρέπει να το βάλω αυτό αλλά παρακολουθώντας τα Eshop-Deals έπεσε στο μάτι μου σήμερα η συγκεκριμένη προσφορά για το Alter Ego-t 1000.

--- Διαγραφή link-----

Δεν έτυχε να το αγοράσω αυτό ή κάτι άλλο από το site αυτό και έτσι δεν μπορώ να δώσω βάσιμες πληροφορίες. Κάποιος που ενδιαφέρεται μπορεί να του ρίξει μια ματιά όμως.  :bye:

-------
Από τη διαχείριση:
Λάθος μέρος. Διάβασε εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,49.msg111750.html#msg111750
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2012, 15:59 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος petruccios

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #107 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 02:43 »
Θα ήθελα (για μια ακόμη φορά) τα φώτα σας..μου έκαναν δώρο ένα Alter Ego-t και μιας και είχα ήδη και τον κλώνο του elips (F6 LSK) είπα να τα έχω εναλλάξ..είχε μέσα και καπάκια σιλικόνης αλλά επειδή βιαζόμουν να φύγω έβαλα υγρό σε ένα τανκάκι όπως ήταν,του έβαλα και το επιστόμιο απο πίσω και έφυγα!

Για αρκετή ώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα στη χρήση του ώσπου κάποια στιγμή παρατήρησα σημάδι διαρροής στη μέσα πλευρά του επιστομίου (αυτή που έρχεται σε επαφή με το τανκ). Το ψιλο-καθάρισα με μια χαρτοπετσετούλα και το έβαλα στην τσέπη του μπουφάν μου κάθετα (με τον άτμο απο πάνω) για να το χρησιμοποιήσω αργότερα. Κάποια στιγμή που το έβγαλα για άτμισμα παρατήρησα πλημμύρα,και πάνω στο τανκ (το οποίο δεν είχα πάρει χαμπάρι λόγω του επιστομίου) αλλά κυρίως είχε αρχίσει να τρέχει και προς τη μπαταρία (και στην εξωτερική πλευρά).

Το ερώτημα μου είναι που μπορεί να οφείλεται αυτό? Οι τζούρες που έκανα ήταν απαλές και μακρόσυρτες,συνηθισμένος απ το LSK..πάταγα 1-2 δευτερόλεπτα το κουμπί και άτμιζα απαλά! Να είναι αυτό? Να είναι το οτι δεν έβαλα το καπάκι σιλικόνης? Να είναι η θέση που το είχα μέσα στο μπουφάν?

Με ενδιαφέρει κυρίως για να ξέρω πρώτον εάν έχει κάποιο πρόβλημα ο άτμο ή το τανκ και για να οργανώσω καλύτερα τη χρήση των συσκευών..

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #108 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 04:34 »
καλο ειναι να χρησιμοποιείς τα ταπάκια σιλικόνης, είναι πολυ καλυτερα απ τα αλλα! και εφόσον μπορείς να μην το αποθηκευεις ή να το αφήνεις καθετα αλλα οριζόντια! Οι διαρροές αυτές ειναι δυστυχώς χαρακτηριστικό των eGo. Mε τις τάπςς σιλικόνης, και το προ-τρύπημά τους, με τρύπα μικρότερη απο το καρφί του ατμοποιητή, ωστε να μην χανουν τη στεγανότητά τους για περισσότερο διάστημα, το προβλημα αντιμετωπίζεται.

Αποσυνδεδεμένος petruccios

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #109 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 12:24 »
Ευχαριστώ φίλε alexmach. Άρα μιας και έχει διαρροές γενικώς είναι καλύτερο να έχω το ego-t για μέσα το σπίτι αφού μπορώ να το αφήνω σε οριζόντια θέση και το lsk για τις εξόδους μου!
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #110 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 12:29 »
Εφόσον σε καλύπτουν οι μπαταρίες του για τις εξόδους βέβαια! Ειναι και πολυ πιο εμφανίσιμο το lsk για εξω!!!!!  :thumpup:
Αν και ψάχνοντας λιγο τα νήματα θα δείς παρα πολλους τρόπους αντιμετώπισης διαρροών, είτε με τους ατμοποιητές που έχεις είτε με αλλους που ταιριάζουν στις eGo μπαταρίες. Ρίξε μια ματιά. Το φόρουμ ειναι θησαυρός!

Αποσυνδεδεμένος petruccios

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #111 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 12:36 »
Το έχω καταλάβει αυτό εδώ και καιρό που σας διαβάζω!  ;)
Θα το ψάξω πιο πολύ και για τις διαρροές γιατί το ego-t μ'αρέσει περισσότερο σε χτύπημα!

Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #112 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 14:22 »
Exω το ego T της alter από 28/10/11. Χρησιμοποιούσα τους 2 ατμοποιητές του πακέτου εναλλάξ. Μόλις προχθές τους άλλαξα, επειδή η ποιότητα του ατμίσματος είχε πέσει λίγο. Θα τους πλύνω καλά και θα τους ξαναδοκιμάσω. Να σημειώσω οτι στους 3 μήνες, δεν τους έπλυνα ποτέ, παρά τους φυσούσα καθημερινά. Βέβαια η χρήση τους ήταν ήπια, αφού δεν ατμίζω πάνω από 2 ml την ημέρα. Γενικά αρκετά ευχαριστημένος.

Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 00:47 »
Μετά από 6 μήνες ατμίσματος με τους Alter eGo-T έχω να κάνω τις εξής διαπιστώσεις:
Οι πρώτοι (στη συσκευασία) ατμοποιητές κρατούν ακόμα σε καλή κατάσταση την γεύση και την ποσότητα ατμού σε κάθε ...τζούρα ( μου αρέσει ο ήχος τους ). Οι μπαταρίες, η μια έχει κιτρινίσει από το κράτημα και η άλλη είναι ακόμα καινούργια ! Κατά τη γνώμη μου το ...μυστικό είναι ένα: Καθημερινό καθάρισμα σε ατμοποιητή και φύσημα και ξεκούραση το βράδυ σε όρθια θέση.
Το παράδοξο είναι με την διαρροή υγρού και έχω να πω πως όταν αρχίζει και συμβαίνει πετάξτε το tank και μην τσιγκουνεύεστε κάτι στο 0,90 που το είχατε 1 μήνα σχεδόν!! Όσον αφορά αυτό με την μεταφορά σε τσέπη υπάρχει διαρροή μάλλον από υπερθέρμανση των πλαστικών μερών του tank με τον ατμοποιητή, μου χει συμβεί άπειρες φορές.
Τέλος να πω και ένα αρνητικό αφού έχω παραλάβει και ανταλλακτικούς ατμοποιητές πάντα από την ... μαμά εταιρεία - δεν μου κράτησε κανείς ως τώρα πάνω από 10 μέρες!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 29, 2012, 10:56 από Giannis Pap »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175093 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix